Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

Utställning: SKK     2014-07-12     Nat     Alfta Domare: Supronowicz Malgorza

Hanhundar
BH-1: CH Involo Ina New York Minute Y Weber c Cert BIR BIG-4 SEUCH
BH-2: Lindatorps Ossbond G Edenius u R-Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c BIM
BT-2: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson u Cert
BT-3: Fanobis Amber Queen L Nilsson j R-Cert
BT-4: CH Lindatorps Blizzandra M Blom c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 7, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2014-07-12     Nat     Tvååker Domare: Louis Hogan Irland

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmqvist c BIR
BH-2: Queenwings Universe Snow T&D Ingelow u Cert
BH-3: Advantics Pink Tuxedo M Linkiewicz ö R-Cert
BH-4: Vittorias Hudson K Johansson u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Seize The Day Quetesh J Linstrii ö Cert BIM
BT-2: CH Queenwings Universe Miss Snow E Magnusson c
BT-3: ???
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Maribos Lovely Queen of Mister M Lundegård BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Menines Rush Hour P Lindlöf Ej CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Keramets Extreme Secret T&D Ingelow HP Bästa grupp BIS-4
Uppföd.: Kennel Queenwings T&D Ingelow HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 29, Veteraner: 3, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2014-07-11     Int     Tvååker Domare: Heather Lamont Irland

Hanhundar
BH-1: Vittorias Hudson K Johansson u Cert Cacib BIM
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weiefors c R-Cacib
BH-3: CH Denemore Somthing Indiana at Om J Bjerringgaard c
BH-4: Queenwings Universe Snow T&D Ingelow u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Bliccis Hexia De Trix J Raemy c Cert Cacib BIR SEUCH
BT-2: Lamonias Pineapple I-L Stener u R-Cert R-Cacib
BT-3: CH Menines Rush Hour P Lindlöf v
BT-4: Marbijos My Little Mystery Marie ?? c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Menines Rush Hour P Lindlöf CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Keramets Extreme Secret T&D Ingelow Bästa grupp BIS-3
Uppföd.: Kennel Queenwings T&D Ingelow Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 32 + 31, Veteraner: 0 + 3, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2014-07-06     Int     Piteå Domare: Carola Garhöfer Österike

Hanhundar
BH-1: CH Tingates Just Joking M Boman c Cacib BIR
BH-2: Aurorastars Amadeus M Pesu ö Cert R-Cacib
BH-3: CH Keramets Graceful Hero I Högbom c
BH-4: Glittras Royal Beauty Bertil P Vallerström ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Kamomille C Vågström ö Cert Cacib BIM
BT-2: FIuch Anmar Fiona C Grönvik c R-Cert R-Cacib
BT-3: FIUCH Felicia T Stenroos c
BT-4: Lindatorps Pierina J Fält j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 10.

Utställning: SKK     2014-07-06     Int     Ronneby Domare: Per Svarstad

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c Cacib BIM
BH-2: DKUCH Denemore Something Indiana At Om S Bjerringgaard c Cert R-Cacib SEUCH
BH-3: Moniquiqs Porthos A Wetterberg ö R-Cert
BH-4: Månhällans Le Seul Fils de Lisa A-C Olsson ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Queenwings Universe Miss Snow E Magnusson c Cacib BIR
BT-2: CH Houm Tet A Tet Karmelita I Yaglikcilar c R-Cacib
BT-3: Kings And Queenies Head Over Heels L Alexandersson ö Cert
BT-4: Haremets Eye Candy S Berggren ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Haremets Izard le Eternel I Yaglikcilar BIM-valp
Tikar: Haremets Hiding-Place I Yaglikcilar BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Golden Leafs Morgan M Gerhardsson ej CK
Tikar: CH Menines Rush Hour P Lindlöf CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Golden Leafs Morgan M Gerhardsson HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Moniquiqs M Gullberg HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 21, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2014-07-05     Nat     Luleå Domare: Jasna Matejcic Kroatien

Hanhundar
BH-1: CH Keramets Graceful Hero I Högbom c BIR BIS-2
BH-2: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält u Cert BIM BIS-3 unghund
BT-2: Lindatorps Kamomille C Vågström ö R-Cert
BT-3: Bambi S Stridfeldt ö
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 3 + 7.

Utställning: SKK     2014-06-29     Nat     Borås Domare: Åsa Andersson

Hanhundar
BH-1: CH Grace Jp Wonderful Boy C Matzusaki c BIR BIG-2
BH-2: CH Aspevalls Nature Boy S Amcoff c
BH-3: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelströn u Cert
BH-4: Queenwings Forever Snow T&D Ingelow ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c BIM
BT-2: Menines Ultimate Attraction P Lindlöf u Cert
BT-3: Lindatorps Kamomille C Vågström ö R-cert
BT-4: CH Menines Ruch Hour P Lindköf v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Eglams Darling Adi By Enzo J Wiberg BIR-valp
Tikar: ???
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Golden Leafs Morgan M Gerhardsson ex. ej CK
Tikar: CH Menines Ruch Hour P Lindlöf BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Keramets Extreme Secret T%D Ingelow Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Queenwings T&D Ingelow Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 48 + 34, Veteraner: 2 + 6, Avelsgrupper: 4, Uppfödargrupper: 6

Utställning: SKK     2014-06-28     Int     Gällivare Domare: Siret Lepasaar

Hanhundar
BH-1: CH Keramets Graceful Hero I Högbom c Cacib BIM
BH-2: FINCH Dreaming Ways Tiny Prince L Arrhenius c Cert R-Cacib SEUCH
BH-3: Merrygaits Coto Vintage K Jonsson ö R-Cert
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Keramets Head Over Heels J Sondell ö Cert Cacib BIR SEUCH
BT-2: FINCH NOCH Anmar Fiona C Grönvik c R-Cert R-Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 6.

Utställning: SDHK     2014-06-28     Nat     Borås Domare: Marie Callert

Hanhundar
BH-1: CH Grace Jp Wonderful Boy C Matzusaki c BIR BIS
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-3: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-4: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c
BH-R: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelström u Cert
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c BIM
BT-2: CH Snob-Zones Vanity Fair A Weiefors c
BT-3: Queenwings Royal Queen Star T&D Ingelow j Cert
BT-4: Havsvindens Olympia K Calvert v R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Ronaldo G Edenius BIM-valp
Tikar: Pappinovas Starshine I Hasselgren BIR-valp BIS-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård BIM-veteran
Tikar: Havsvindens Olympia K Calvert BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Exceptional Enya T&D Ingelow Bästa grupp BIS
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp BIS
 
Övrig info: Antal hundar: 42 + 20, Veteraner: 1 + 2, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2014-06-15     Int     Avesta Domare: Kurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: Keramets In Your Dreams L Nilsson j Cert BIM
BH-2: Lamonias Quinn H Hyltemark u R-Cert Cacib
BH-3: CH Caspians Dig For Dollar M Lundqvist c R-Cacib
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Miss Money Honey C Kostet u Cert Cacib BIR
BT-2: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c R-Cacib
BT-3: Lindatorps Blizzandra M Blom ö R-Cert
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Ronaldo G Edenius BIR-valp
Tikar: Fanobis Amber Queen L Nilsson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 9, Uppfödargrupper:2.

Utställning: SKK     2014-06-14     Nat     Vännäs Domare: Tanya Ahlman-Stockman

Hanhundar
BH-1: CH Keramets Graceful Hero I Kristom c BIR
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Mimmi M Häggman u Cert BIM
BT-2: Glittras Sparkling Rain A Sjölund v R-Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Chi-Lotts Gloria Fron Dalsmyra A Engman BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Glittras Sparkling Rain A Sjölund BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 9, Veteraner: 1.

Utställning: P-R     2014-06-14     Nat     Borås Domare: Lydie Estru Frankrike

Hanhundar
BH-1: CH Grace Jp Wonderful Boy C Matzusaki c Cert BIM SEUCH
BH-2: Queenwings Forever Snow T&D Ingelow ö R-cert
BH-3: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c
BH-4: CH Whispering Calley Enchanting Dream M Wergård v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c BIR BIS
BT-2: CH Menines Rush Hour P Lindlöf v
BT-3: Lindatorps Blizzandea M Blom ö Cert SEUCH
BT-4: Kajlas Nicolle L Haglund u R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Destiny Hights Loyal Frend S Amiridou BIM-valp 4-6 mån
Tikar: Two Princes Anthea K Magnusson BIR-valp 4-6 mån BIS-valp
Hanar: Lindatorps Rinaldo G Edenius BIR-valp 6-9 mån BIS-2
Tikar: Pappinovas Starshine I Hasselgren BIM-valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Menines Rush Hour P Lindköf BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Exceptional Enya T&D Ingelow Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 52 + 37, Veteraner: 2 + 5, Avelsgrupper: 8, Uppfödargrupper: 6.

Utställning: SKK     2014-06-08     Int     Vänersborg Domare: Cecilia Ringstrom Canada

Hanhundar
BH-1: Aspevalls Nature Boy S Amcoff ö Cert Cacib BIR BIG-4 SEUCH
BH-2: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c R-Cacib
BH-3: Adcantics Pink Tuxedo M Linkiewisz ö R-Cert
BH-4: Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Whispering Valley Good As Gold M Wergård v Cert BIM
BT-2: CH Snob-Zone Vanity Fair A Weiefors c Cacib
BT-3: Menines X-tra Special Edition P Lindlöf u R-Cert R-Cacib
BT-4: Skörpeskalets Gina L Kristiansson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Whispering Valley Silver Ghost M Wergård BIM-valp
Tikar: Weiefors Ulla-Bella A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård CK BIM-veteran
Tikar: Whispering Valley Good As Gold M Wergård CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 16, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2014-06-01     Nat     Norrköping Domare: Dimitri Antonopoulus

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: Lindatorps Ossbond G Edenius j Cert
BH-4: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c
BH-R: Keramets In Your Dreams L Nilsson j R-Cert
 
Tikar
BT-1: Caratoots Chocolate Chock K Gänger j Cert BIR
BT-2: CH Caratoots Certainly Champagne K Gänger c
BT-3: Marias Hot Ladies Aqua M Edvinsson ö R-Cert
BT-4: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Cutlass Simone M Lundberg BIM-valp
Tikar: Caratoots Calvados Creme K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran BIS-3
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 18, Veteraner: 1 + 0, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2014-05-31     Nat     Norrköping Domare: Shaun Watson Cypern

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c BIM
BH-2: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c
BH-3: CH Caspians Dig For Dollars M Lundqvist c
BH-4: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-R: Menines William The Coquer M Lundberg j Cert
 
Tikar
BT-1: Caratoots Chocolate Chock K Gänger j Cert BIR
BT-2: Aspevalls Noblesse B Aspevall ö R-Cert
BT-3: CH Caratoots Certainly Champagne K Gänger c
BT-4: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Evando Vom Schwabenhof M Hörnqvist BIM-valp
Tikar: Caspians Twist And Shout A Johansson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Conplete Coronation K Gänger BIR-veteran BIS-1
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 15, Veteraner: 1 + 0, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2014-05-25     Int     Österbybruk Domare: Birthe Scheel Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: Aspevalls Nature Boy S Amcoff ö Cert
BH-4: Liannicas Cecar A Tjärnberg j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c R-Cacib
BT-3: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson u Cert
BT-4: Aspevalls Noblesse B Aspevall ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Ronaldo G Edenius BIM-valp
Tikar: Caspians Twist And Shout A Johansson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran BIS-2
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 12, Veteraner: 1. Uppfödargrupper: 2

Utställning: P-R     2014-05-24     Inoff     Degeberga Domare: Lars Kalkerup Danmark

Hanhundar
BH-1: Johlinettes Enzo A Johlin ö BIM
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-3: Alex Excalibur L Alexandersson j
BH-4: Ellyas de La Montez L Alexandersson u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Menines X-Tra Special Edition P Lindlöf u BIR
BT-2: Alex Go-Go Dancer L Alexandersson j
BT-3: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c
BT-4: CH Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Kelebeks Quante S Åhlberg BIM-valp 4-6 mån
Tikar: Johlinettes Fröken Fideli A Johlin BIR-valp 4-6 mån BIS-1
Hanar:
Tikar: Haremets Hiding-Place I Yaglikcilar BIR-valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Alex Cornelia L Alexandersson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Alex L Alexandersson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal Hundar: 10 + 20, Veteraner: 0 + 2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2014-05-18     Int     Hässleholm Domare: Martin Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmqvist c Cacib BIR BIG-2
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weiefors c R-Cacib
BH-3: Ellyas de la Montez L Alexandersson u Cert
BH-4: Queenwings Delicious Crisp T Ingelow ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Queenwings Universe Miss Snow T Ingelow ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: Queenwings Royal Queen Star T Ingelow j R-Cert
BT-3: Styva Linans The Lady Loves Me K Svensson ö R-Cacib
BT-4: CH Snob-Zones Vanity Fair A Weiefors c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Evando Vom Schwabenhof M Hörnqvist HP BIR-valp
Tikar: Alex Irma H Pedersen HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Golden Leafs Morgan M Gerhardsson CK BIR-veteran
Tikar: Havsvindens Olympia K Calvert CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Keramets Extreme Secret T Ingelow HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Queenwings T Ingelow HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 29 + 33, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 4, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2014-05-18     Nat     Piteå Domare: Luis Pinto Teixeria Portugal

Hanhundar
BH-1: CH Tingates Just Joking M Boman c BIR
BH-2: CH Heartseekers Scooby M Larsson c
BH-3: CH Keramets Graceful Hero I Högbom c
BH-4: Glittras Royal Beauty Carl-Philip A Sjölund ö Cert SEUCH
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Disaster Red Rose de la Montez M Larsson ö Cert BIM SEUCH
BT-2: CH Lamonias Jingle Bell M Larsson c
BT-3: Glittras Sonora Rose A Sjölund ö R-Cert
BT-4: Keramets Head Over Heels J Sondell ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Heartseekers Scooby M Larsson CK BIR-veteran
Tikar: Glittras Sparkling-Rain A Sjölund CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 12, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2014-05-17     Nat     Luleå Domare: Lochs-Romans F R

Hanhundar
BH-1: Glittras Royal Beauty Carl-Philip A Sjölund ö Cert BIM
BH-2: CH Keramets Graceful Hero I Högbom c
BH-3: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält u Cert BIR BIS-3 unghund
BT-2: Glittras Sparkling-Rain A Sjölund v R-Cert
BT-3: Lindatorps Pierina J Fält j BIS-4 junior
BT-4: Lindatorps Kamomille C Vågström ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Vindarna Viskar Corazon A Blombacke HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Glittras Sparkling-Rain A Sjölund CK BIR-veteran BIS-3
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 10, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2014-05-11     Nat     Lidköping Domare: Yvonne Cannon Irland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c
BH-3: Toymakers Wannabe Vip R Frandsen c Cert SEUCH
BH-4: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-R: Advantics Pink Tuxedo M Linkiewicz u R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Snob-Zones Vanity Fair A Weiefors ö Cert SEUCH
BT-3: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-4: Caratoots Chocolate Chock K Gänger j R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Pappinovas Real Fighter I Hasselgren BIR-Valp
Tikar: Cutlass Simone M Lundberg BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 17, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2014-04-27     Nat     Västerås Domare: Jenny Miller GB

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-3: A'Diors Come Fly With Me M Lundqvist j Cert
BH-4: Neramets In Your Dreams L Nilsson R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c BIM
BT-2: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson u Cert
BT-3: CH Lindatorps Kristall G Edenius c
BT-4: Alex Zhade of Pale L Alexandersson ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Fanobis Amber Queen L Nilsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 16, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2014-04-18     Int     Stockholm Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: Aspevalls NNature Boy S Amcoff u Cert Cacib BIM
BH-2: CH Caspians Dig For Dollar M Lundqvist c R-Cacib
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson u Cert Cacib BIR
BT-2: Silkywinds Henrietta Girl C Hjortmark ö R-Cert R-Cacib
BT-3: Kajlas Nicolle L Hagström u
BT-4: CH Whispering Valley Bathsheba M Fredriksson v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silkywinds Orlando Boy C Hjortmark BIR-valp
Tikar: Silkywinds Mercedes Girl C Hjortmark BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Whispering Valley Bathsheba M Fredriksson CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caspians A Johansson HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 17, Veteraner: 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2014-04-13     Nat     Sundsvall Domare: Leni Finne Finland

Hanhundar
BH-1: CH Tingates Just Joking M Boman c BIM
BH-2: Vittorias Hudson K Johansson u Cert
BH-3: NUCH Silenzios Franzzon N Neverdal c R-Cert
BH-4: Lindatorpss Didrik C Kostet ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Kristall G Edenius c BIR BIG-1 BIS-3
BT-2: Lindatorps Miss Money Honey C Kostet u Cert BIS-3 unghund
BT-3: Zabizax Chela C Kostet ö R-Cert
BT-4: Lindatorps Kamomille C Vågström ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silensios Why Not V Neverdal BIR-valp
Tikar: Chi-Lottes Gloria från Dalsmyra A Engman BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa Grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 8, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2014-04-12     Nat     Sundsvall Domare: KKurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: Chi-Lotts Loke från Dalsmyra E Backberg u Cert BIM
BH-2: NOUCH Silenzios Franzon B Neverdal c R-Cert
BH-3: Vittorias Hudson K Johansson u
BH-4: Lindatorps Didrik C Kostet ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Kristall G Edenius ö Cert BIR SEUCH
BT-2: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c
BT-3: Zabizax Chele C Kostet ö R-Cert
BT-4: Lindatorps Kamomille C Wågeström ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silenzios Why Not B Neverdal BIR-Valp
Tikar: Chi-Lotts Gioria A Engman BIM-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorp G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 11, uppfödargrupper: 1.

Pages: [<<] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |