Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

Utställning: SDHK     2016-03-11     Nat     Strängnäs Domare: Lisa Molin

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Tiburtius C Knstantinidou u Cert BIR Bästa unghund
BH-2: Glittras Majestic Major A Sjölund u R-Cert
BH-3: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson v
BH-4: Lindatorps Ossianus L Nilsson ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Labellaci Zamantha A-C Cassel Igelström j Cert BIM Bästa jun.
BT-2: Glittras Just Piece Of Cake A Sjölund ö R-Cert
BT-3: CH Glittras Within Temptation A Sjölund v
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Nightfires Designed To Win G Edenius BIR-valp
Tikar: Stridsmarkens Lyckas Sunshine P Mattsson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson BIR-veteran BIS
Tikar: CH Glittras Within Temptation A Sjölund BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 15, Veteraner: 2 + 2, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2016-01-10     Int     Göteborg Domare: Dagmar Klaine

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c Cacib BIM
BH-2: CH Silenzios Love Story Boss M Lundkvist c R-Cacib
BH-3: White Wedding Speed Of Sound A Labrosse u Cert
BH-4: Whispering Valley TNT A Törnäng v R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Nitayians Shine On U Crasydiamond A-L Helleren c Cacib BIR
BT-2: Menines Euphoria P Lindlöf j Cert
BT-3: CH Seize The Day Quetesh J Lindstrii c R-Cacib
BT-4: CH Marbijos November Rain A-L Helleren v
BT-R: Grahnskans Isa Grahn j R-Cert
 
Valpar
Hanar: Miniwolfs Attitute E Wolf BIR-valp
Tikar: ??
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Whispering Valley TNT M Wergård CK BIM-veteran
Tikar: CH Marbijos November Rain A-L Helleren CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård Bästa grupp BIG-2
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 34 + 25, Veteraner: 3 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 5.

Utställning: SKK     2016-01-09     Int     Göteborg Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: NOUCH Labellaci Unique Sensation M Kristiansen c Cert Cacib BIM SEUCH
BH-2: Lindatorps Xanthus A Axelsson j R-Cert
BH-3: Weiefors Wizzard A Weiefors u R-Cacib
BH-4: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: NOUCH Nitayvians Shine On U Crasydiamond A-L Helleren c Cert Cacin BIR SEUCH
BT-2: Semictik Queen Sochi E Kornienko ö R-Cert R-Cacib
BT-3: CH Tingates Honey Dewdrop R Bernhus c
BT-4: BGCH Styva Linans The Lady Loves Me K Svensson c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Houm Tet A Tet Commander M Kristiansen BIR-valp
Tikar: Vindarna Viskar Dishondra A Blombacke BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors CK BIR-veteran BIS-2
Tikar: CH Marbijos November Rain A-L Helleren CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård Bästa grupp BIG-4
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 35 + 29, Veteraner: 4 + 4, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 4

Utställning: SKK     2015-12-12     Int     Stockholm Domare: Birgitta Svarstad

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v BIM
BH-2: CH Caratoots Calvados Creme K Gänger c Cacib
BH-3: CH Silenzios Love Story Boss M Lundkvist c R-Cacib
BH-4: Aspevalls Whistle Boy S Amcoff j Cert
BH-R: Caspians In Control A Johansson ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Topasar Rhapsody In Red K Gänger c Cacib BIR
BT-2: CH Queenwings Royal Queen Star T&D Ingelow c R-Cert
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-4: Freetains Jospo Kirapeat C Lykke ö Cert
BT-R: Menines Euphoria P Lindlöf j R-Cert
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 32 + 38, Veteraner: 3 + 5, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2015-10-31     Int     Växjö Domare: Carina Andersson Rapp

Hanhundar
BH-1: CH Topasar Super Trouper K Gänger c Cacib BIR BIG-1
BH-2: CH Vittorias Hudson K Johansson c R-Cacib
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-4: Caratoots Calvados Creme K Gänger ö Cert SEUCH
BH-R: Elyas De La Montez L Alexandersson ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Chocolate Chock K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-3: CH Topasar Rhapsody In Red K Gänger c R-Cacib
BT-4: Queenwings Sun Rise A Hall ö Cert
BT-R: Cutlass Simone M Lundberg ö R-Cert
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran BIS-1
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 22, Veteraner: 3 + 4, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2015-10-11     Nat     Timrå Domare: Szpunar Soleckyj Polen

Hanhundar
BH-1: Beta-Chanel L Ravn v BIR BIS-4
BH-2: CH Aspevalls Nature Boy S Amcoff c
BH-3: CH Vittorias Hudson K Johansson c
BH-4: Aspevalls Whistle Boy S Amcoff j Cert Bästa junior
BH-R: Lindatorps Teodoros L Nilsson j R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps kamomill C Wågström c BIM
BT-2: Glittras Just Pice Of Cake A Sjölund u Cert Bästa unghund
BT-3: Midnight Fantasy Super Nova M Brännström ö R-Cert
BT-4: Glittras Sparkling-Rain A Sjölund v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lindatorps Yrsalie-Girl G Edenius BIR-valp BIS-3
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Beta-Chanel L Ravn CK BIR-veteran BIS-2
Tikar: Glittras Sparkling-Rain A Sjölund CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Glittras Whitin Temptation A Sjölund HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 21, Veteraner: 2 + 2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2015-10-10     Int     Sundsvall Domare: Asta Maria Guöbergsdottir IS.

Hanhundar
BH-1: CH Apevalls Nature Boy S Amcoff c Cacib BIM
BH-2: NUCH Silenzios Franzon B Neverdal c Cert R-Cacib SEUCH
BH-3: Aspevalls Whistle Boy S Amcoff j R-Cert
BH-4: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Miss My Melodie G Edenius c Cacib BIR
BT-2: CH Menines X-tra Special Edition P Lindlöf c R-Cacib
BT-3: CH Lindatorps Kamomill C Wågström c
BT-4: Midnight Fantasy X-Factot M Brännström ö Cert
BT-R: ? ? R-cert
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Beta-Chanel L Ravn ex BIR-veteran
Tikar: Glittras Sparkling Rain A Sjölund ex BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Lindatorps Kennel G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 25, Veteraner: 2 + 2, Uppfödargrupper: 3

Utställning: P-R     2015-10-03     Nat     Haninge Domare: Anita Whitmarsh

Hanhundar
BH-1: CH Aspevalls Nature Boy S Amcoff c BIR BIS
BH-2: CH Silenzios Love Story Boss T Lundqvist c
BH-3: Aspevalls Whistle Boy S Amcoff j Cert
BH-4: CH Beta-Chanel L Ravn v
BH-R: Caspians In Control A Johansson ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Silenzios Lady Gaga B-M Hansson c BIM
BT-2: CH Selene S Engström c
BT-3: CH Lindatorps Juliette C Hjortmark v
BT-4: Pappiloves Miss Fixit S Steen ö Cert
BT-R: Stardreams Erebia Zagora S Cedervall u R-Cert
 
Valpar
Hanar: Kyrkbergets Hadez A Johansson BIR BIS-2 4-6 mån
Tikar: Labellaci Clever And Stylish C Hultman BIM 4-6 mån
Hanar: Dezzillons Love-Cesarjr P Toivonen BIM 6-9 mån
Tikar: Butterflydreams Amethyst M Boman BIR BIS-1 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: CH Beta-Chanel L Ravn BIR-veteran
Tikar: CH Lindatorps Juliette C Hjortmark BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Orginal Opal B Skog Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caspians A Johansson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 27 + 18, Veteraner: 1 + 1, Avelsklasser 2, Uppfödarklasser: 2

Utställning: SKK     2015-09-13     Nat     Eslöv Domare: Cathrin Westin

Hanhundar
BH-1: CH Topasar Super Trouper K Gänger c BIR
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-4: Caratoots Calvados Creme K Gänger u Cert
BH-R: Ellyas de La Montez L Alexandersson ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Chocolate Chock K Gänger c BIM
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-3: CH Topasar Rhapsody In Red K Gänger c
BT-4: Keramets Isn´t She Lovely E Magnusson ö Cert SEUCH
BT-R: Denemore Euro Solitare M Malmkvist ö R-Cert
 
Valpar
Hanar: Alex Orion L Alexandersson BIM-valp
Tikar: Menines Euphoria P Lindlöf BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Menines William The Conqueror M Lundberg HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 25, Veteraner: 2 + 1, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2015-09-12     Nat     Tågarp Domare: Lisa Molin

Hanhundar
BH-1: CH Alex Excalebur L Alexandersson c BIR BIS-4
BH-2: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c
BH-3: CH Bliccis Join The Team J Raemy c
BH-4: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-R: Caratoots Calvados Creme K Gänger u Cert Bästa unghund BIS-4
 
Tikar
BT-1: CH Kings And Queenies Head Over Heels L Alexandersson c BIM
BT-2: CH Caratoots Chocolate Chock K Gänger c
BT-3: Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-4: CH Topasar Rhapsody In Red K Gänger c
BT-R: Alex Most Wanted M Larsson j Cert
 
Valpar
Hanar: Alex Orion L Alexandersson BIR-valp BIS-2
Tikar: Alex Obsession L Alexandersson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 27, Veteraner: 2 + 5, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2015-09-12     Int     Högbo Domare: Yana Gavrilova Ryssland

Hanhundar
BH-1: Romulus S Engström ö Cacib Cert BIR
BH-2: Caspians In Control A Johansson ö R-Cacib R-Cert
BH-3: Liannicas Constantin S Engström ö
BH-4: Lindatorps Ossianus L Nilsson u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Selene S Engström c Cacib BIM
BT-2: Dreaming Ways Twist And Shout E Lundström ö R-Cacib Cert
BT-3: Caspians Twist And Shout A Johansson u R-Cert
BT-4: Stardreams Erebia Zagora S Cedervall u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 12, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2015-09-05     Nat     Öland Domare: Nils Molin

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c BIR
BH-2: CH Vittorias Hudson K Johansson c
BH-3: Alex Kalif I Yaglikcilar j Cert
BH-4: Akex Quater Main Goes Wild L Alexandersson ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Keramets Isn't She Lovely E Magnusson ö Cert BIM
BT-2: Two Princes Anthea K Magnusson u R-Cert
BT-3: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist c
BT-4: BLCH Styva Linans The Lady Loves Me K Svensson c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Wilmeras Dollystyle Miss Holly E Magnusson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Fiossas Ricco B Elvingsson CK BIM-veteran
Tikar: CH Lindatorps Juliette C Hjortmark CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Alex L Alexandersson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 20, Veteraner: 1 + 3, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2015-08-30     Int     Gotland Domare: Dedy Tjahjono Indonesien

Hanhundar
BH-1: CH Beta-Chanel L Ravn c Cacib BIR
BH-2: CH Keramets In Your Dream L Nilsson c R-Cacib
BH-3: Alex Kalif I Yaglikcilar j Cert
BH-4: Taspitir Quuule Qurt L Ravn j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Pappiloves Stinking Cute A Lindgren u Cert Cacib BIM
BT-2: Alex Most Wanted M Larsson j R-Cert
BT-3: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Weiefors Amazing Cinnamon J Rhedin BIR-valp
Tikar: Weiefors Born To Be A Star A Weiefors BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 5.

Utställning: SKK     2015-08-29     Nat     Gotland Domare: Cathrin Westin Lundberg

Hanhundar
BH-1: CH Beta-Chanel L Ravn c BIR BIG-1 BIS-4
BH-2: CH Keramets In Your Dreams L Nilsson c
BH-3: Alex Kalif I Yaglikcilar j Cert
BH-4: Weiefors Wizzrd A Weiefors u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors c BIM
BT-2: Pappiloves Stinking Cute A Lindgren u Cert
BT-3: Menines Always Shining P Lindlöf j R-Cert
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Weiefors Amazing Cinnamon J Rhedin BIR-valp
Tikar: Weiefors Born To Be A Star A Weiefors BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 5

Utställning: SKK     2015-08-23     Nat     Ljungskile Domare: Ann-Christin Johansson

Hanhundar
BH-1: DKCH Bliccis Join The Team J Raemy c Cert BIR SEUCH
BH-2: Labellaci Unique Sensation R Bernhus ö R-Cert
BH-3: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c
BH-4: Weiefors Wizzard A Weiefors u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Tingates Honey Dewdrop R Bernhus c BIM
BT-2: Alex Juliette Binoche M Malmkvist u Cert
BT-3: Two Princess Anthea E Magnusson u R-Cert
BT-4: Denemore Euro Solitaire M Malmkvist ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Jeremy Noblesse Charm T Berg Bjaanes BIM-valp
Tikar: Purple Sensation Hermine R Bernhus BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Cutlass Jum-Jum M Lundberg CK BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley EM's Tiger Spirit M Wergård CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Whispering Valley M Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 27, Veteraner: 1 + 4, Uppfödargrupper: 4

Utställning: SKK     2015-08-22     Nat     Överkalix Domare: Zaur Agabeyli Azerbanjan

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Ronaldo M Brännström u Cert BIR
BH-2: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-3: Lindatorps Someone To Talk About I Högbom u R-Cert
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält ö Cert BIM SEUCH
BT-2: CH Glittras Within Temtation A Sjölund c
BT-3: FICH Tilas Katalina Killing Me Softly T Stenroos c R-Cert
BT-4: Pappiloves Stinking Cute A Lindgren u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Midnight Fantasy Dirty Harry Å Friberg BIM-valp
Tikar: Butterfly Dreams Amethyst M Boman BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Midnight Fantasy Lady In Red M Brännström BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 21, Veteraner: 0 + 3, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2015-08-22     Nat     Täby Domare: Sonja Björklund

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v BIM
BH-2: CH Topasar Super Trouper K Gänger c
BH-3: Lindatorps Xanthus A Axelsson u Cert
BH-4: Caratoots Calvados Creme K Gänger ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Topasar Rhapsody In Red K Gänger c BIR BIG-3
BT-2: Blizzbogårdens Bellona M Blom j Cert
BT-3: CH Caratoots Chocolate Chock K Gänger c
BT-4: Dreaming Ways Shining Star E Lundström ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Dezzillons Lovely-Cesar Jr P Toivonen BIM-valp
Tikar: Blizzbogårdens Cristall M Blom BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 10, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2015-08-16     Int     Norrköping Domare: Jochen Ebenhardt Tyskland

Hanhundar
BH-1: CH Topasar Super Trouper K Gänger c Cacib BIR BIG-3
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-3: Queenwings Universe Snow T&D Ingelow ö Cert R-Cacib SEUCH
BH-4: A'Diaors Vuelta Espana M Lundqvist ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Queenwings Royal Queen Star T&D Ingelow c Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Chockolate Chock K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Topasar Rhapsody In Red K Gänger c
BT-4: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-R: Aurorastar Dear Anais Nin Y Robin j Cert
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lindatorps Yrsalie-Girl G Edenius BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran BIS-1
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 15, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2015-08-15     Nat     Eskilstuna Domare: Siret Lepasaar Estland

Hanhundar
BH-1: CH Toipasar Super Trouper K Gänger c BIR
BH-2: Lindatorps Tiburtus C Konstantinidou j Cert
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-4: Lindatorps Ossianum L Nilsson ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Chockolate Chock K Gänger c BIM
BT-2: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c
BT-3: Lindatorps Xanthia L Nilsson j Cert
BT-4: Golden Leafs Evita A Kuru u R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Dezillons Love-Cesarjr P Toivinen BIM-valp
Tikar: Weiefors Born To Be A Star A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran BIS-2
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIM-vetern
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 13, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2015-08-09     Nat     Askersund Domare: Carina Andersson Rapp

Hanhundar
BH-1: CH Salatino Entré Amour El Le Devoir K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-3: Caratoots Calvados Creme K Gänger u Cert
BH-4: Lindatorps Xanthus A Andersson j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Chockolate Chock K Gänger c BIM
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-3: CH Topasar Rhapsody In Red K Gänger c
BT-4: Blizzbogårdens Bellona M Blom j Cert
BT-R: Labellaci Afrodite A-C Igelström v R-Cert
 
Valpar
Hanar: Whispering Valley Midnight Rambler M Wergård BIR-valp
Tikar: Whispering Valley Starlight M Wergård BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoota K Gänger Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Anmtal hundar: 21 + 14, Veteraner: 2 + 3, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2015-08-08     Int     Ronneby Domare: Mikael Nilsson

Hanhundar
BH-1: Alex Excalebur L Alexandersson ö Cert Cacib BIR SEUCH
BH-2: CH Amber Beauty Joker G Lindblad c R-Cert R-Cacib
BH-3: CH Bliccis Join The Team J Raemy c
BH-4: Rosbos Oliver Twist I Hagström ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Queenwings Royal Queen Star T Ingelow ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: CH Menines X-tra Special Edition P Lindlöf c R-Cacib
BT-3: Mefaths Princess Winnie M Gerhardsson v R-Cert
BT-4: Moniquiqs Mabel G Lindblad ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Alex Nefertite L Alexandersson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Mefaths Princess Winnie M Gerhardson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Mefaths M Gerhardson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 25+27, Veteraner: 0+5, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2015-08-01     Int     Svenstavik Domare: Cahtrin Lundberg Westin

Hanhundar
BH-1: CH Silenzios Nickodemus M Lundkvist c Cacib BIR
BH-2: CH Silenzios Love Story Boss M Lundkvist c R-Cacib
BH-3: Silenzios Why Not B Neverda ö Cert
BH-4: Rosanias White Scooter T Sundli ? R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: NOCH Rosanias Eaven A Princess T Sundli c Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: Rosanias Eaven A Star L Grönningen ? R-Cert R-Cacib
BT-3: Blizzbogårdens Bellona M Blom ?
BT-4: CH Chanel Cocco Mademoiselle M T Peersen ?
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Chakmanis Georgeous Dream L Rönnevall BIR-valp
Tikar: Blizzbogårdens Chayenne M Blom BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Silenzios B-M Hansson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar. 9 + 11, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2015-07-25     Int     Ransäter Domare: Bengt-Åke Bogren

Hanhundar
BH-1: Romulus S Engström ö Cert Cacib BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-3: Caratoots Calvados Creme K Gänger u R-Cert R-Cacib
BH-4: Weiefors Wizzard A Weiefors j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Topasar Rhapsody In Red K Gänger c Cacib BIR
BT-2: CH Caratoots Chocolate Chock K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-4: CH Selene S Engström c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Weiefors Amazing Cinnamon A Weiefors BIM-valp
Tikar: Weiefors Born To Be A Star A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 11, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2015-07-19     Int     Köping Domare: Cahtrin L Westin

Hanhundar
BH-1: CH Salatino Entre L'Amour Et Le Devoir K Gänger c Cacib BIM
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c R-Cacib
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-4: CH Vittorias Hudson K Johansson c
BH-R: Caratoots Calvados Creme K Gänger u Cert
 
Tikar
BT-1: CH Topasar Rhapsody In Red K Gänger c Cacib BIR
BT-2: CH Caratoots Chocolate Chock K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-4: Lindatorps Quantina M Svensson ö Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silverängens Edelweiss C Arnberg BIM-valp
Tikar: Butterfly Harts Safir Y Malm BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran BIS-1
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 14, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2015-07-18     Nat     Köping Domare: Fredrik Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c BIM
BH-2: Caratoots Calvados Creme K Gänger u Cert
BH-3: CH Salatino Entre L'Amour Et Le Devoir K Gänger c
BH-4: CH Vittorias Hudson K Johansson c
BH-R: Dezzillons Loving-Cupido N Salminen ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: Auroasstars Dear Anais Nin Y Robin j Cert BIR BIS-junior
BT-2: CH Caratoots Chocholate Chock K Gänger c
BT-3: CH Topasar Rhapsody In Red K Gänger c
BT-4: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silverängens Edelweiss C Arnberg BIM-valp
Tikar: Caspians Twize To Be Precice A Johansson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 13, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Pages: [<<] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |