Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

Utställning: SKK     2016-07-16     Int     Sjulnäs Domare: Veli-Pekka Kumpumäki Finland

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Someone To Talk About I Högbom ö Cert Cacib BIM SEUCH
BH-2: CH Tingates Just Joking M Boman c R-Cacib
BH-3: Glittras Majestic Major A Sjölund u R-Cert
BH-4: Blueratec Domino Blues J Markussen
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Miilbu Home-Work K Paju ö Cert Cacib BIR
BT-2: CH Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält Viklund c R-Cacib
BT-3: CH Lindatorps Kamomille C Wågström c
BT-4: FINCH Glittras I'm In Love J Bäck c R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Anthems Star-Lord J Fält Viklund BIR-valp BIS-2
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 13, Uppfödargrupper:2.

Utställning: SKK     2016-07-10     Int     Alfta Domare: Wera Hubenthal Norge

Hanhundar
BH-1: CH Silenzios Love Story Boss M Lundkvist c Cacib BIR BIG-4
BH-2: Silenzios Frazer B-M Hansson ö Cert R-Cacib
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Silenzios La Jean Dark B-M Hansson ö Cert Cacib BIM
BT-2: Lindatorps Xanthia L Nilsson u R-Cert R-Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 10.

Utställning: SKK     2016-07-09     Nat     Tvååker Domare: Norma Inglis England

Hanhundar
BH-1: Sapphiresky Perfection Becomes Me S Burchard j Cert BIM
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-3: Pappinovas Real Fighter I Hasselgren ö R-Cert
BH-4: Ravenwaves Boogie Shoes T Ingelow ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Dreaming Ways Shining Star M Lundberg c BIR
BT-2: Weiefors Born To Be A Star A Weiefors u Cert
BT-3: Menines Honeysuckle Rose P Lindlöf j R-Cert
BT-4: Pappinovas Starshine I Hasselgren ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Queenwings King Delicious Crisp T Ingelow BIM-valp
Tikar: Weiefors Darling A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors BIM-veteran
Tikar: Whispering Valley Monnets Dream D Wergård BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 30 + 23, Veteraner: 2 + 2.

Utställning: SKK     2016-07-08     Int     Tvååker Domare: Benny Blidh vom Schedvin

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors v BIR
BH-2: Ellyas de la Montez L Alexandersson ö Cert Cacib
BH-3: Ravenwaves Boogie Shoes T Ingelow ö R-Cert R-Cacib
BH-4: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Marbijos Lady Queen of Mystery M Lundegaard c Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: Pappinovas Starshine I Hasselgren ö R-Cert R-Cacib
BT-3: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist c
BT-4: CH Dreaming Ways Shining Star M Lundberg c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Weiefors Darling A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 24 + 18, Veteraner: 2 + 0.

Utställning: SKK     2016-07-03     Nat     Borås Domare: Karin Linde Klerholm

Hanhundar
BH-1: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson v BIR
BH-2: Weiefors Wizzard A Weiefors ö Cert SEUCH
BH-3: Ravenwaves Boogie T&D Ingelow u R-Cert
BH-4: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Blizzbogårdens Doltchevita M Blom j Cert BIM
BT-2: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist c
BT-3: Whispering Valley Monnet Dream M Wergård v R-Cert
BT-4: Alex Nefertite L Alexandersson u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar: Molonis Awesome Boy ? BIM-valp
Tikar: Alex Qristina ? BIR-valp
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson CK BIR-veteran
Tikar: Whispering Valley Monnet Dream M Wergård CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård Bästa grupp BIS-4
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 39 +38, Veteraner: 3 +3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2016-07-02     Int     Gällivare Domare: Cathy Delmar Irland

Hanhundar
BH-1: Glittras Jet Set Celebration A Sjölund ö Cert Cacib BIM
BH-2: Red Goblins Prins Shining Amor Å Nordström u R-Cert R-Cacib
BH-3: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-4: Majbijos Aramis-Le Patre K Tellefsen Torgunn c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält Viklund c Cacib BIR
BT-2: Glittras just Piece Of cake A Sjölund ö Cert R-Cacib
BT-3: Red Goblins Nostalgia Å Nordström ö R-Cert
BT-4: Vindarna Viskar Dishondra A/K Blombacke j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Anthems Star-Lord ? BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 13

Utställning: SDHK     2016-07-02     Nat     Borås Domare: Ann-Christin Johansson

Hanhundar
BH-1: Sapphiresky Perfection Becomes Me S Burchard j Cert BIM
BH-2: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson v
BH-3: Weiefors Wizzard A Weiefors ö R-Cert
BH-4: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius c BIR
BT-2: Two Princes Anthea K Magnusson ö Cert
BT-3: Lindatorps Yrsalie-Girl G Edenius j R-cert
BT-4: Whispering Valley Ems Tiger Spirit M Wergård v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar: Cutlass Gom L M Bernhardtz BIM-valp
Tikar: Lindatorps Dreamy Diana G Edenius BIR-valp
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson BIM-veteran
Tikar: Whispering Valley Ems Tiger Spirit M Wergård BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 36 + 42, Veteraner: 2 + 2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: P-R     2016-07-01     Nat     Borås Domare: Lisa Molin

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Tiburtius C Konstans c BIM
BH-2: CH Whispering Valley Magic Machel M Wergård c
BH-3: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson v
BH-4: Whispering Valley Get Off My Cloud A Tömäng u Cert
BH-R: Ravenwaves Boogie T Ingelow ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: Alex Nefertite L Alexandersson u Cert BIR BIS
BT-2: Stardreams Erebia Zagora S&C Cedervall ö R-Cert
BT-3: Lindatorps Yrsalie-Girl G Edenius j BIS-junior
BT-4: Labellaci Zamantha A-C Cassel Igelström u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Fairymist Call Me V Magnusson BIM-valp 4-6 mån
Tikar: Tigerbrand Moder Svea M Malmkvist BIR-valp 4-6 mån BIS-valp
Hanar: Molonis Awesome Boy L Nilsson BIM-valp 6-9 mån
Tikar: Lindatorps Dreamy Diana G Edenius BIR-valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson BIR-veteran
Tikar: Whispering Valley Monnets Dream D Wergård BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 35 + 45, Veteraner 3+2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2016-06-19     Int     Leksand Domare: Linda Volarikova

Hanhundar
BH-1: Romulus S Engström ö Cert Cacib BIR SEUCH
BH-2: Lindatorps Xanthus A Axelsson u R-Cert R-Cacib
BH-3: Nightfires Designed To Win G Edenius j
BH-4: Lindatorps Pinocchio G Edenius ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Dreaming Ways Shining Star E Lundström ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: Blizzbogårdens Doltchevita M Blom j R-Cert
BT-3: Lindatorps Xanthia L Nilsson u R-Cacib
BT-4: Lindatorps Yrsalie-Girl G Edenius u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lindatorps Dreamy Diana G Edenius BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Lindatorps Undine G Edenius CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 16, Veteraner: 0 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2016-06-18     Nat     Vännäs Domare: Martin Johansson

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Someone To Talk About I Högbom ö Cert BIR
BH-2: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-3: Red Gonlins Prins Shining Amor A Nordström j R-Cert
BH-4: Midnight Fantasy Zoolander K Jensner ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Butterfly Dreams Amethyst M Boman j Cert BIM
BT-2: Havanna de la Montez M Larsson j R-Cert
BT-3: CH Pappiloves Stinking Cute A-K Lindgren c
BT-4: Keramets Head Over heels J Sondell c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Midnight Fantasy Eternal Flame M Brännström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Glittras Within Temtation A Sjölund BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 14, Veteraner: 2.

Utställning: SKK     2016-06-11     Int     Vänersborg Domare: Lisa Molin

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c Cacib BIR
BH-2: Whispering Valley Get Off Me Cloud A Törnäng u Cert R-Cacib
BH-3: CH Labellaci Unique Sensation R Bernhaus c
BH-4: Whispering Valley Midnight Rambler M Wergård j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Tingates Honey Dewdrop R Bernhaus c Cacib BIM
BT-2: Whispering Valley Monnet Dream D Wergård v Cert
BT-3: Bohusklippan Lovely Prisma Petite A-C Lundqvist ö R-Cert R-Cacib
BT-4: Kastala Did It Let You Know Hot B Kvalsnes u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Zenitzias Quirky'n Cute U Johansson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Whispering Valley TNT A Törnäng CK BIM-veteran
Tikar: Whispering Valley Monnet Dream D Wergård CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård Bästa grupp HP
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 11, Veteraner: 2 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2016-06-05     Nat     Norrköping Domare: Marja Talvitie Finland

Hanhundar
BH-1: CH Minymo Mr Bojangles H&M Granlund c Cert BIR SEUCH
BH-2: Marias Hot Ladys Arn M Edvinsson ö R-Cert
BH-3: Lindatorps Ossianium L Nilsson ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Willmeras Dollystyle Miss Holly E Magnusson j Cert BIM
BT-2: Pappiloves Miss Fixit S Steen ö R-Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Willmeras Special Design E Magnusson BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Silkywinds C Hjortmark Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 18, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2016-06-04     Nat     Norrköping Domare: Marja Kosonen Finland

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Tiburtius C Konstans ö Cert BIR SEUCH
BH-2: CH Vittorias Hudson K Johansson c
BH-3: CH Denemore Looking Good M Malmqvist c
BH-4: Adiors Vuelta Espana M Lundqvist ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Denemore Euro Solitare M Malmkvist c Cert BIM SEUCH
BT-2: Willmeras Dollystyle Miss Holly E Magnusson j R-Cert Bästa junior
BT-3: Labellaci Zamantha A-C Igelström u Bästa unghund
BT-4: Caspians Twist And Shout A Johansson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Willmeras Special Design E Magnusson BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 23, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2016-05-29     Nat     Luleå Domare: Linda Mills Irland

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Someone To Talk About I Högbom ö Cert BIM
BH-2: Glittras Majestic Major A Sjölund u R-Cert
BH-3: Glittras Jet Set Celebration A Sjölund ö
BH-4: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Pappiloves Stinking Cute A Lindgren ö Cert BIR SEUCH
BT-2: Glittras Just Piece Of Cake A Sjölund ö R-Cert
BT-3: Butterfly Dreams Amethyst M Boman j BIS-2 Jun.
BT-4: CH Lindatorps Kamomille C Wågström c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Midnight Fantasy Eternal Flame M Brännström HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Glittras Within Temptation A Sjölund CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund HP Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 13, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2016-05-28     Int     Österbybruk Domare: Marja Talvetie Finland

Hanhundar
BH-1: CH Labellaci Unique Sensation M Kristiansen c Cacib BIR
BH-2: Houm Tet A Tet Commander M Kristiansen j Cert
BH-3: Lindatorps Xanthus A Axelsson u R-Cert R-Cacib
BH-4: Silenzios Match Boy B Sölvberg Hagman j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Ackleja M Lundqvist j Cert BIM
BT-2: Kyrkbergets Bianca M Lundqvist j R-Cert
BT-3: Sheila Reny Senden-Ay L Nilsson j
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Sky Butterfly Carolyn Show Dream R Bernhus HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 13, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2016-05-28     Nat     Piteå Domare: Kitty Sjong Danmark

Hanhundar
BH-1: Glittras Majestic Major A Sjölund u Cert BIM
BH-2: Red Goblins Prins Shining Amor Å Nordström j R-Cert
BH-3: Passat Flipper L Wiklund ö
BH-4: Lindatorps Ronaldo M Brännström ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Kamomille C Wågström c BIR
BT-2: Stardreams Erebia Tanita M Boman ö Cert
BT-3: Mimmi M Häggman ö R-Cert
BT-4: Vindarna Viskar Dishondora A Blombacke j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Glittras Next Shining Star S Häggström HP BIR-valp
Tikar: Midnight Fantasy Eternal Flame M Brännström HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 13.

Utställning: SKK     2016-05-21     Int     Hässleholm Domare: Dan Eriksson

Hanhundar
BH-1: Weiefors Wizzard A Weiefors ö Cert Cacib BIR
BH-2: CH Vittorias Hudson K Johansson c R-Cacib
BH-3: CH Bachita Been Caught Steeling C Grahn c
BH-4: Pappinovas Real Fighter I Hasselgren ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Baccara Vom Schwabenhof L Alexandersson ö Cert Cacib BIM
BT-2: Pappinovas Starshine I Hasselgren ö R-Cert R-Cacib
BT-3: CH Denemore Euro Solitare M Malmkvist c
BT-4: Weiefors Born To Be A Star A Weiefors j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Haremets La Toya I Yaglikcilar BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors CK BIR-veteran
Tikar: Mefaths Princess Winnie M Gerhardsson CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Menines William The Conquerer M Lundberg HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Alex L Alexandersson HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 24 + 26, Veteraner: 3 + 3, Anelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 3

Utställning: P-R     2016-05-14     Inoff     Degeberga Domare: Christine Hellström Danmark

Hanhundar
BH-1: Ellyas de la Montez L Alexandersson ö BIR-BIS
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-3: Alex Orion L Alexandersson j
BH-4: CH Alex Excalibur L Alexandersson c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist c BIM
BT-2: CH Menines Rush Hour P Lindlöf v
BT-3: Alex Obsession L Alexandersson j BIS-ungh
BT-4: Menines Euphoria P Lindlöf j BIS-jun
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Alex Touchdown L Alexandersson BIR 4-6 mån BIS-2
Tikar: Alex Tango For Two L Alexandersson BIM 4-6 mån
Hanar:
Tikar: Menines Honeysuckle Rose P Lindlöf BIR 6-9 mån BIS-1
 
Veteraner
Hanar: Zorexs Harry Anette Johlin HP BIM-vet
Tikar: CH Menines Rush Hour P Lindlöf HP BIR-vet
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Menines P Lindlöf Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar:15 + 24, Veteraner: 2 + 5, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2016-05-08     Int     Lidköping Domare: Åsa Andersson

Hanhundar
BH-1: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson v BIR
BH-2: Granskans Grim U Johansson u Cert Cacib
BH-3: Silkywinds Orlando Boy M Blom ö R-Cert R-Cacib
BH-4: Lindatorps Ronaldo M Brännström ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Dreaming Wais Shining Star E Lundström ö Cert Cacib BIM
BT-2: Menines Euphoria P Lindlöf u R-Cert R-Cacib
BT-3: Whispering Valley Monet Dream M Wergård v
BT-4: Two Princes Anthea K Magnusson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Blizzbogården Donatello M Blom BIR-valp
Tikar: Blizzbogårdens Dolthevitha M Blom BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson CK BIR-veteran
Tikar: Whispering Valley Monnet Dteam M Wergård CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Whispering valley M Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 12, Vereraner: 2 + 1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2016-05-07     Nat     Lidköping Domare: Maria Lönnhammar

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Ronldo M Brännström ö Cert BIR
BH-2: CH Vittorias Hudson K Johansson c
BH-3: Whispering Valley Voodoo M Wergård ö R-Cert
BH-4: Whispering Valley Midnight Rambler M Wergård j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Menines Euohoria P Lindlöf j Cert BIM
BT-2: Kastala Did It Let You Know Hot B Kvalsnes u R-Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Blizzbogårdens Donatello M Blom BIM-valp
Tikar: Menines Honey Sukle Rose P Lindlöf BIR-valp BIS-3
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson CK BIR-veteran
Tikar: Whispering Valley Monnet Dream M Wergård ex BIM
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 10, Veteraner: 3 + 1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2016-04-24     Nat     Västerås Domare: Carin Åkesson

Hanhundar
BH-1: CH Vittorias Hudson K Johansson c BIR
BH-2: Caspians In Control A Johansson ö Cert SEUCH
BH-3: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson v
BH-4: Lindatorps Xanthus A Axelsson u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Labellaci Zamantha A-C Igelström j Cert BIM
BT-2: Lindatorps Xanthia L Nilsson u R-Cert
BT-3: Caspians Twist And Shout A Johansson ö
BT-4: Ivory I-L Karlsson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Nightfires Designed To Win G Edenius BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 17, Veteraner: 2 + 1, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SDHK     2016-04-10     Nat     Sundsvall Domare: Marie Callert

Hanhundar
BH-1: CH Nightfires Question Of Quality Y Weber c BIM
BH-2: Glittras Majestic Major A Sjölund u Cert BIS-3 ungh.
BH-3: CH Stridsmarkens Fighter A-C Mattsson v
BH-4: CH B&P Bansai Matsuri D Smirnova c R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Thairghays Kickin Up My Heels M Forsberg ö Cert BIR
BT-2: CH Lindatorps Kamomille C Wågström c
BT-3: Glittras Just Piece Of Cake A Sjölund ö R-Cert
BT-4: Sheila Reny Sender-Ay L Nilsson j BIS-3 jun
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Gretagårdens Beyonci A Sjölund BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter A-C Mattsson BIR-veteran
Tikar: CH Glittras Within Temptations A Sjölund BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 14, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2016-04-09     Nat     Sundsvall Domare: Adam Ostrowski Polen

Hanhundar
BH-1: CH Nightfire Question of Quality Y Weber c Cert BIR BIG-2 SEUCH
BH-2: CH B&P Uji Bansai Matsuri D Smirnova c R-Cert
BH-3: Lindatorps Someone To Talk About I Högbom ö
BH-4: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Nightfires Xquisite Diamond Y Weber ö Cert BIM
BT-2: Thairghays Kickin Up My Heels M Forsberg ö R-Cert
BT-3: CH Rosanias White Rose T Sundii c
BT-4: Butterfly Dreams Amethyst M Boman j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Glittras Within Temptation A Sjölund CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 15, Veteraner: 0 + 2, Uppfödargrupper: ?

Utställning: SKK     2016-03-19     Int     Malmö Domare: Claudia Hollweg Tyskland

Hanhundar
BH-1: Weiefors Wizzard A Weiefors ö Cert Cacib BIR
BH-2: Alex Orion L Alexandersson j R-Cert
BH-3: Alex James Bond L Alexandersson R-Cacib
BH-4: CH Lamonias Indigo A Weiefors v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Alex Nefertite L Alexandersson j Cert BIM
BT-2: CH Styva Linans The Lady Loves Me C Svensson c R-Cert Cacib
BT-3: Kastala Did It Let You Know Hot B Kvalsnes u R-Cacib
BT-4: Pappinovas Starshine A Weiefors ö I Hasselgren
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Keramets Now Or Never L Leigod BIM-valp
Tikar: Menines Honeysuckle Rose P Lindlöf BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors BIM-veteran
Tikar: Mefaths Princess Winnie M Gerhardsson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Alex L Alexandersson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 25, Veteraner: 2 + 5, Uppfödare: 2.

Utställning: SKK     2016-03-12     Int     Strängnäs Domare: Monica Vikner Stafberg

Hanhundar
BH-1: CH Grand Voyage Of Nevskogo Dueta T Konmaropoba c Cert Cacib BIR BIG-4 SEUCH
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-3: CH Silenzio Love Story Boss M Lundkvist c R-Cacib
BH-4: CH Caratoots Calvados Creme K Gänger c
BH-R: Lindatorps Ozzianium Nilsson ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v BIM
BT-2: Silenzios La Jean Dark B-M Hansson ö Cert Cacib
BT-3: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c R-Cacib
BT-4: Lindatrps Ackleya M Lundqvist R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Nightfires Designed To Win G Edenius HP BIR-valp
Tikar: Blizzbogårdens Dolchevitha M Blom HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger ??
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger ??
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 23 + 22, Veteraner ?, Uppfödargrupper: 3.

Pages: [<<] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |