Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

Utställning: SKK     2016-12-02     Int     Stockholm Domare: Eva Nielsen

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Tibutius C Konstans c Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Calvados Creme K Gänger c R-Cacib
BH-3: Silenzios Matck Boy B Sölvberg u Cert
BH-4: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-R: Red Goblins Prins Charming Amour Å Nordström ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: Annis Lalabay W&E Trzybinska c Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: Caratoots Coronated Charisma K Gänger j R-cert
BT-3: Menines Euphoria P Lindlöf ö R-Cacib
BT-4: Menines Honey Suckle P Lindlöf u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger CK BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 27 + 23, Veteraner: 3 + 3, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2016-11-06     Int     Växjö Domare: Malgorza Supronowicz Polen

Hanhundar
BH-1: CH Ellyas de la Montez L Alexandersson c Cacib BIM
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weiefors v
BH-3: Alex James Bond M Jämtenstål u Cert R-Cacib
BH-4: CH Weiefors Wizzard A Weiefors c
BH-R: Pappinovas Real Fighter I Hasselgren ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: Alex Obsession L Alexandersson u Cert Cacib BIR
BT-2: Cutlass Simone M Lundberg c R-Cert
BT-3: Haremets La Toya I Yaglikcilar j
BT-4: Queenwings Sun Rise T Ingelow ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Tigerbrand Moder Svea M Malmkvist HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors CK BIR-veteran
Tikar: Silkywinds Bellamy Girl C Hjortmark CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Alex L Alexandersson HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 34, Veteraner: 3 + 3, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2016-10-16     Nat     Timrå Domare: Malgorzat Zakizewska Polen

Hanhundar
BH-1: CH Chi-Lotts Loke Från Dalsmyran E Backberg c BIR
BH-2: A'Diors Come Fly With Me M Lundqvist ö Cert SEUCH
BH-3: Glittras majestic Major A Sjölund ö R-Cert
BH-4: CH Lindatorps Pinocchio G Edenius c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Pappiloves Winni Peg M Boman j Cert BIM
BT-2: Kyrkbergets Bianca M Lundqvist u R-Cert BIS-4 unghund
BT-3: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius c
BT-4: CH Lindatorps Kamomille C Vågström c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius HP BIM-valp
Tikar: Candygolds Opal Ophelia C Lundmark HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Glittras Within Temptation A Sjölund CK BIR-veteran BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 23, Veteraner: 1+3, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 5.

Utställning: SKK     2016-10-15     Int     Sundsvall Domare: Hans Almgren

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Calvados Creame K Gänger c Cacib BIM
BH-2: CH Lindatorps Pinocchio G Edenius c R-Cacib
BH-3: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-4: Lindatorps Ossianum L Nilsson ö Cert
BH-R: Lindatorps Xanthus A Axelsson ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius c Cacib BIR
BT-2: CH Blizzbogårdens Bellona M Blom c R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-4: Pappiloves Winni Peg M Boman j Cert
BT-R: ? R-cert
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger CK BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 21, Veteraner: 1 + 2, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 5.

Utställning: P-R     2016-10-01     Nat     Haninge Domare: Marianne Holmli Norge

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v BIR BIS
BH-2: Blizzbogårdens Donatello M Blom j Cert BIS-junior
BH-3: Silenzios Lorenzo A Johansson ö R-Cert
BH-4: Stardreams Delias Mysis S&C Cedervall ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Aurorastars Dear Anais Nin Y Robin ö Cert BIM SEUCH
BT-2: Caspians Switch-On A Johansson ö R-Cert
BT-3: CH Stardreams Erebia Zagora S&C Cedervall c
BT-4: CH Blizzbogårdens Bellona M Blom c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Molonis Bumble Bee ? BIR-valp 4-6 mån
Hanar: Sapphiresky Rightful Heir ? BIR-valp 6-9 mån BIS-valp
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger CK BIR-veteran BIS
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Orginal Opal B Skog HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 23, Veteraner: 2 + 3, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2016-09-11     Int     Eslöv Domare: Marie Callert

Hanhundar
BH-1: CH Ravenwaves Boogie Shoes T&D Ingelow c Cacib BIR
BH-2: Snob-Zones Sound Machine T&D Ingelow j Cert
BH-3: CH Caratoots Calvados Creme K Gänger c R-Cacib
BH-4: CH Ellyas De La Montez L Alexandersson c
BH-R: White Wedding Speed Of Sound A Labrosse ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Tingates Quien Querida T&D Ingelow ö Cert R-Cacib SEUCH
BT-3: Pappinovas Starshine I Hasselgren ö R-Cert
BT-4: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Alex Touchdown L Alexandersson HP BIR-valp
Tikar: Weiefors Darling A Weiefors HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors CK BIR-veteran BIS-4
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 24 + 18, Veteraner: 2 +3, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2016-09-10     Nat     Gimo Domare: Klucniece Vija

Hanhundar
BH-1: Blizzbogårdens Donatello M Blom j Cert BIR
BH-2: Labellaci Paskal A Trolle ö R-Cert
BH-3: CH Romulus S Engström c
BH-4: Böstabyns Flying Dusty E Sognevik j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Blizzbogårdens Bellona M Blom ö Cert BIM SEUCH
BT-2: CH Stardreams Erebia Zagora S&C Cedervall c
BT-3: Labellaci Zamantha A Casell Ingelström u R-Cert
BT-4: Blizzbogårdens Chayenne M Blom ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 11, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2016-09-10     Nat     Tågarp Domare: Svein Björnes

Hanhundar
BH-1: CH Weiefors Wizzard A Weiefors c BIR
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v
BH-4: Snob-Zones Sound Machine T&D Ingelow j Cert Bästa Junior
BH-R: Pappinovas Real Fighter I Hasselgren ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger v BIM
BT-2: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-3: CH Denemore Euro Solitaire M Malmnvist c
BT-4: Haremets La Toya I Yaglikcilar j Cert
BT-R: Alex Obsession L Alexandersson u R-cert Bästa unghund
 
Valpar
Hanar: Alex Touchdown L Alexandersson HP BIM-valp
Tikar: Weiefors Darling A Weiefors HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger CK BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Certain Capability K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 26, Veteraner: 5 + 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2016-09-04     Nat     Högbo Domare: Robert Sansom

Hanhundar
BH-1: Stardreams Delias Mysis S&C Cedervall ö Cert BIM
BH-2: Blizzbogårdens Donatello M Blom j R-Cert Bästa junior
BH-3: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson v
BH-4: Silenzios Lorenzo A Johansson ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Stardreams Erebia Zagora S&C Cedervall ö Cert BIR SEUCH
BT-2: Aurorastars Dear Anais Nin Y Robin ö R-cert
BT-3: Judith P Mattsson u Bästa unghund
BT-4: Labellaci Zamantha A-C Cassel Igelström u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Blizzbogårdens Elvin H Wedin Johansson HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson CK BIR-veteran BIS-2
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 15, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2016-09-04     Nat     Öland Domare: Karl-Erik Johansson

Hanhundar
BH-1: Alex Kalif I Yaglikcilar ö Cert BIR SEUCH
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-3: CH Ellyas De La Montez L Alexandersson c
BH-4: Willmeras Magic Design A Olofsson j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Agilis Harmony Hanna M Gerhardsson ö Cert BIM
BT-2: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist c
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Alex Touchdown L Alexandersson HP BIM-valp
Tikar: Tigerbrand Moder Svea M Malmkvist HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Tamino Vom Schwabenhof E Svenmyr ex. BIR-veteran
Tikar: Mefaths Princess Winnie M Gerhardsson ex. BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 7, Veteraner: 1 + 1.

Utställning: SKK     2016-09-03     Int     Högbo Domare: Åsa Andersson

Hanhundar
BH-1: Silenzios Match Boy B Sölvberg u Cert Cacib BIR
BH-2: Granskans Grim U Johansson u R-Cert R-Cacib
BH-3: Glittras Majestic Major A Sjölund ö
BH-4: CH Caratoots calvados Creme K Gänger c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Continent Charmer K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Stardreams Erebia Zagora S&C Cedervall ö Cert R-Cacib
BT-3: Glittras Just Piece Of Cake A Sjölund ö R-Cert
BT-4: Blizzbogårdens Bellona M Blom ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Caratoots Carachu Caramell K Gänger HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 19, Veteraner: 2 + 0, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2016-08-27     Nat     Ljungskile Domare: Liz-Bet C Liljeqvist

Hanhundar
BH-1: CH Weiefors Wizzard A Weiefors c BIM
BH-2: Pappinovas Real Fighter I Hasselgren ö Cert
BH-3: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c
BH-4: CH Ravenwaves Boogie Shoes T&D Ingelow c
BH-R: Whispering Valley Get Off My Cloud M Wergård R-Cert
 
Tikar
BT-1: Weiefors Born To Be A Star A Weiefors u Cert BIR
BT-2: Pappinovas Starshine I Hasselgren ö R-Cert
BT-3: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist c
BT-4: Two Prinses Anthea K Magnusson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Queenwings Queen Delicious Crisp T&D Ingelow HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors CK BIM-veteran
Tikar: Whispering Valley Moonet Dream M Wergård CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård HP Bästa grupp BIG-3
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 25 + 25, Veteraner: 2 + 2, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 4

Utställning: SKK     2016-08-21     Int     Norrköping Domare: Sara Nordin

Hanhundar
BH-1: CH Ravenwaves BoogieShoes T&D Ingelow c Cacib BIM
BH-2: CH Tingates Just Joking M Boman c R-Cacib
BH-3: Lindatorps Pinocchio G Edenius ö Cert SEUCH
BH-4: CH Lindatorps Tiburtius C Konsta c
BH-R: Lindatorps Ossianum L Nilsson ö R-.Cert
 
Tikar
BT-1: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius c Cacib BIR
BT-2: Silkywinds Bellamy Girl C Hjortmark v Cert
BT-3: Lindatorps Xanthia L Nilsson ö R-Cert R-Cacib
BT-4: Menines Honeysuckle Rose P Lindlöf j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson CK BIM-veteran
Tikar: Silkyvinds Bellamy Girl C Hjortmark CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 30, Veteraner: 0 + 1, Avelsgrupper1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2016-08-20     Nat     Eskilstuna Domare: Maria Lönnhammar

Hanhundar
BH-1: Silenzios Lorenzo A Johansson ö Cert BIR
BH-2: CH Lindatorps Tiburtius C Konsta c
BH-3: CH Ravenwawes Boogie Shoes T&D Ingelow c
BH-4: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson v
BH-R: Sikenzios Frazer B-M Hansson ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: Butterfly Dreams Amethyst M Boman u Cert BIM
BT-2: Menines Honeysucle Rose P Lindlöf j R-Cert
BT-3: Tingates Quien Querida T&D Ingelow ö
BT-4: Lindatorps Yrsalie-Girl G Edenius u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Willmeras Perfect Design HP BIM-valp
Tikar: Queenwings Queen Delicious Crisp T&D Ingelow HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 27, Veteraner: 1 + 0, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper:2.

Utställning: SKK     2016-08-14     Int     Askersund Domare: Martin Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Romulus S Engström c Cacib BIR BIG-3
BH-2: CH Denemore Locking Good M Malmkvist c R-Cacib
BH-3: Nightfire Desiged To Win G Edenius j Cert
BH-4: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson v
BH-R: Liannicas Constantin S Engström ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius c Cacib BIM
BT-2: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist c R-Cacib
BT-3: Judith A-K Johansson u Cert
BT-4: Lindatorps Yrsalie-Girl G Edenius j R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Siljans petite Fille Connection U Hanis HP BIM-valp
Tikar: Lindatorps Enjoyable Ezzie G Edenius HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 15, Veteraner: 1.

Utställning: SDHK     2016-08-14     Nat     Luleå Domare: Bengt-Åke Bogren

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Ronaldo Lundgren/Brännström c BIM
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R: Red Goblins Prins Shining Amor Å Nordström u ex. Bästa unghund
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält Viklund c BIR
BT-2: Vindarna Viskar Dishondra A Blombacke j Cert Bästa junior
BT-3: Mimmi M Häggman ö R-Cert
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Midnight Fantasy Fast And Furious HP BIM-valp
Tikar: Pappiloves Wikki C Koster HP BIR-valp BIS-4
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 3 + 7.

Utställning: SKK     2016-08-13     Nat     Överkalix Domare: Zorica Salijevie

Hanhundar
BH-1: CH Tsarskaya Osoba Hitry Lis K Karp c Cert BIR SEUCH
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Chanel Cocco Mademoiselle M Pedersen c Cert BIM SEUCH
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Anthem Star-Lord J Fält Viklund HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 3 + 8

Utställning: SKK     2016-08-13     Nat     Ronneby Domare: Åsa Andersson

Hanhundar
BH-1: CH Ravenwaves Boogie Shoes T Ingelow c BIR
BH-2: Johlinettes Enzo A Johlin ö Cert
BH-3: White wedding Speed Of Sound A Labrosse ö R-Cert
BH-4: Alex Kalif I Yaglikcilar ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Alex Most Wanted M Larsson u Cert BIM
BT-2: Queenwings Universe Snow World T Ingelow j R-Cert
BT-3: Haremets La Toya I Yaglikcilar j
BT-4: Alex Irma H Pedersen ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Johlinettes Gizmo My Xmas Gift A Johlin HP BIR-valp
Tikar: Queenwings Queen Delicious Crisp T Ingelow HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Zorex Harry A Johlin CK BIM-veteran
Tikar: Månhällans Fansy A-C Olsson CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 9, Veteraner: 1 + 1.

Utställning: SKK     2016-08-07     Int     Visby Domare: Bengt-Åke Bogren

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors v BIR
BH-2: Ellyas de la Montez L Alexandersson ö Cert Cacib SEUCH
BH-3: Pappinovas Real Fighter I Hasselgren ö R-Cert R-Cacib
BH-4: CH Ravenwaves Boogie Shoes T Ingelow c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Baccara vom Schwabenhof L Alexandersson ö Cert Cacib BIM
BT-2: Tingates Quien Querida T Ingelow ö R-Cert R-Cacib
BT-3: Weiefors Born To Be A Star A Weiefors u
BT-4: Alex Obsession L Alexandersson u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Alex Quila M Larsson HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors CK BIR-veteran BIS-3
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 11, Veteraner: 1 + 0

Utställning: SKK     2016-08-06     Nat     Visby Domare: Ann-Christine Johansson

Hanhundar
BH-1: Ravenwaves Boogie Shoes T Ingelow ö Cert BIR BIG-1 SEUCH
BH-2: Sapphiresky Perfection Becomes Me S Burchard j R-Cert
BH-3: CH Weiefors Wizzard A Weiefors c
BH-4: Glittras Jet Set Celebration A Sjölund ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Two Princes Anthea K Magnusson ö Cert BIM
BT-2: Zenitzias Quirky'n Cute U Johansson j R-Cert
BT-3: Pappinovas Starshine I Hasselgren ö
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Fairymist Call Me Irresponsible U Johansson HP BIR-valp
Tikar: Alex Quila M Larsson HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 11, Veteraner: 1 + 0,

Utställning: SKK     2016-08-06     Int     Svenstavik Domare: Karin Linde Klerholm

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Ronaldo Lundgren/Brännström ö Cert Cacib BIM SEUCH
BH-2: CH Silenzios Franzon B Neverdal c R-Cacib
BH-3: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-4: Lindatorps Ossianum L Nilsson u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius c Cacib BIR
BT-2: Havanna de la Montez M Larsson u Cert R-Cacib
BT-3: Thairgahays Eclips M Forsberg ö R-Cert
BT-4: Gretagårdens Beyonci A Engman j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Inter Win Primerosa B Neverdal HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Lamonias Jambalaja I-L Stener CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 15, Veteraner: 1 + 0, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2016-07-31     Int     Ransäter Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: Ravenwaves Boogie Shoes T Ingelow ö Cert Cacib BIR
BH-2: Lindatorps Xantus A Axelsson u R-Cert R-Cacib
BH-3: CH Queenwings Delicious Crisp T Ingelow c
BH-4: Zorex Harry A Johlin v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Tingates Quin Querida T Ingelow ö Cert Cacib BIM
BT-2: Labellaci Zamantha A-C Igelström u R-Cert R-Cacib
BT-3: Bkizzbogårdens Doltchevita M Blom u
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Johlinettes Gizmo My Xmas Gift A Johlin BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Zorex Harry A Johlin CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 8, Veteraner: 1 + 0, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2016-07-24     Int     Köping Domare: Carl-Gunnar Stafberg

Hanhundar
BH-1: CH Romulus S Engström c Cacib BIR
BH-2: Liannicas Constantin S Engström ö Cert R-Cacib
BH-3: CH Vittorias Hudson K Johansson c
BH-4: Ravenwaves Boogie Shoes T Ingelow ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Dreaming Ways Shining Star E Lindström c Cacib BIM
BT-2: Tingates Quien Quierda T Ingelow ö Cert R-Cacib
BT-3: Annillons Zelda A Andling ö R-Cert
BT-4: Silkywinds Bellamy Girl C Hjortmark v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Willmeras Perfect Design T Ledin HP BIR-valp
Tikar: Siljans Petite Fille Connection U Hanis HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Silkywinds Bellamy Girl C Hjortmark CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 18, Veteraner: 0 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2016-07-23     Nat     Köping Domare: Barbara Muller Schweiz

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors v BIR
BH-2: CH Lindatorps Tiburtus C Konstans c
BH-3: CH Romulus S Engström c
BH-4: Rawenways Boogie Shoues T Ingelow ö Cert
BH-R: Lindatorps Pinocchiog G Edenius ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: Weiefors Born To Be A Star A Weiefors u Cert BIM
BT-2: Tingates Quien Querida T Ingelow ö R-Cert
BT-3: Lindatorps Xantia G Edenius ö
BT-4: Silkywinds Bellamy Girl C Hjortmark v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lamonias Indigo A Weiefors CK BIR-veteran BIS-2
Tikar: Silkywinds Bellamy Girl C Hjortmark CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 13, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2016-07-16     Int     Sjulnäs Domare: Veli-Pekka Kumpumäki

Hanhundar
BH-1:
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Pages: [<<] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |