Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

Utställning: SKK     2000-08-05     Nat     Sundsvall Domare: Alicia Pennington, England

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonias Kosmos Kid Inga-Lill Stener c BIR
BH-2: Zkarabis Las Vegas Bitte Sölvberg u Cert, Champ
BH-3: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c
BH-4: Ch. Lamonias Nicklas Inga-Lill Stener c
BH-R: Caratoots Captivating Conqueror Kaj Gänger j
 
Tikar
BT-1: Silenzios Miranda Inga-Lill Stener j BIM, Cert
BT-2: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-3: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v
BT-4: Perlygates Isadora Duncan Kristina Bodén ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lamonias Oliver Twist Inga-Lill Stener BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Vittorias Let's Twist Again Karin Johansson BIM-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran, BIS-4
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-30     Nat     Ransäter Domare: Rose Envall-Larsson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Dobs Ponzo Xtra Olga Engebretsen ö BIM, Cert
BH-2: Dobs Zola Zemin Olga Engebretsen ö
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Silenzios Ronja Britt-Marie Hansson c BIR
BT-2: Ch. Dobs Moonshine Girl Olga Engebretsen v
BT-3: Silenzios Buona Sera Britt-Marie Hansson u Cert
BT-4: Siljans Bahronessa Ulla Hanis ö
BT-R: Dobs Beily Olga Engebretsen ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Dobs Moonshine Girl Olga Engebretsen BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Dobs Olga Engebretsen Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-30     Int     Ronneby Domare: Birgitta Svarstad, Sverige

Hanhundar
BH-1: Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf j BIR, Cert
BH-2: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c Cacib
BH-4: Ch. Golden Leafs Popeye Lena Hellborg v
BH-R: Ch. Honey-Pots Andy Of Unique Lena Hellborg c
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson c BIM, Cacib
BT-2: Ch. Highroads Cher Unni Myren c R-Cacib
BT-3: Pepstars Queen Marianne Hansen u Cert, Champ
BT-4: Phosphoros Zombie Monica Carlsson ö
BT-R: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Pappiloves Duty Free Lena Hellborg BIR-valp, BIS-R
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Golden Leafs Popeye Lena Hellborg BIR-veteran
Tikar: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Beauty Fly Dainty Dream A-L & J Bäckman Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-29     Int     Ronneby Domare: Terry Nethercot, England

Hanhundar
BH-1: Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf j BIR, Cert
BH-2: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Renstasnipans Xando B Skoog-Björnsson ö Cacib
BH-4: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c R-Cacib
BH-R: Phosphoros King Creole Ann-Louise Persson u
 
Tikar
BT-1: Ch. Phosphoros Poison A-L & J Bäckman c BIM
BT-2: Ch. Pepejas Vilda Matilda M Stegfors-Dahlberg c
BT-3: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v
BT-4: Menines Basic Instinct Petra Lindlöf j Cert
BT-R: Silenzios Miss Saigon Helene Aspevall u Cacib
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Phosphoros Millennium A-L & J Bäckman BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Chagalls Carman Ghia A-L & J Bäckman BIM-veteran
Tikar: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Beauty Fly Dainty Dream A-L & J Bäckman Bästa grupp, BIG-R
Uppföd.: Kennel Phosphoros A-L & J Bäckman Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-28     Int     Ronneby Domare: Agnes Ganami, Israel

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR
BH-2: Zkarabis Las Vegas Bitte Sölvberg u Cert, Cacib
BH-3: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c R-Cacib
BH-4: Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf j
BH-R: Ch. Golden Leafs Popeye Lena Hellborg v
 
Tikar
BT-1: Suzzans Hether Doris Wergård ö BIM, Cert, Cacib, Champ
BT-2: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson c R-Cacib
BT-3: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v
BT-4: Ch. Phosphoros Poison A-L & J Bäckman c
BT-R: Golden Leafs Indiana Christina Skött u
 
Valpar
Hanar: Vittorias Kiss Of Fighting Spirit Karin Johansson BIM-valp
Tikar: Vittorias Kiss Of Honey Monica Olsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Golden Leafs Popeye Lena Hellborg BIR-veteran
Tikar: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Beauty Fly Dainty Dream A-L & J Bäckman Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-27     Int     Ronneby Domare: Steffi Kirchbichler, Österrike

Hanhundar
BH-1: Ch. Honey-Pots Andy Of Unique Lena Hellborg c BIR, Cacib
BH-2: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c R-Cacib
BH-4: Ch. Rackarns Popcorn Kristina Bodén c
BH-R: Chakmanis Gay Giovannie Laila Grönningen ö Cert, Champ
 
Tikar
BT-1: Ch. Phosphoros Poison A-L & J Bäckman c BIM
BT-2: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson c Cacib
BT-3: Ch. Pepejas Vilda Matilda M Stegfors-Dahlberg v
BT-4: Ch. Highroads Cher Unni Myren c R-Cacib
BT-R: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
 
Valpar
Hanar: Vittorias Kiss Of Fighting Spirit Karin Johansson BIR-valp
Tikar: Vittorias Kiss Of Honey Monica Olsson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Chagalls Carman Ghia A-L & J Bäckman BIM-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Beauty Fly Dainty Dream A-L & J Bäckman Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
 
Övrig info: Tikar: Opl / Betjos Richella Anna Bell / Berit Låstad / ö / Cert, Champ

Utställning: SKK     2000-07-23     Nat     Västerås Domare: Yvonne Larsson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Caspians Fridolf Anette Svensson c BIR
BH-2: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c
BH-4: Silenzios Hamilton Britt-Marie Hansson j Cert
BH-R: Toymakers French Connection Marianne Hansen u
 
Tikar
BT-1: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v BIM
BT-2: Ch. Pepejas Vilda Matilda M Stegfors-Dahlberg c
BT-3: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg v
BT-4: Caspians Blue Print Anette Svensson u Cert, Champ
BT-R: Siljans Bahronessa Ulla Hanis ö
 
Valpar
Hanar: Vittorias Kiss Of Fighting Spirit Karin Johansson BIM-valp
Tikar: Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caratoots Consider Courus Kaj Gänger BIM-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-15     Int     Östersund Domare: Moa Persson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonias Nicklas Inga-Lill Stener c BIM, Cacib
BH-2: Vittorias Uppercut Karin Johansson c R-Cacib
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Highroads Cher Unni Myren c BIR, BIG-1, Cacib
BT-2: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-3: Ch. Chakmanis Gay Glamour Laila Grönningen c R-Cacib
BT-4: Chakmanis Take It Easy Laila Grönningen u Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Vittorias Kiss Of Fighting Spirit Karin Johansson BIR-valp, BIS-4
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-09     Int     Skellefteå Domare: A-M Haugsten Hansen, Norge

Hanhundar
BH-1: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c BIR, Cacib
BH-2: Tankans Stanley Else Hognes j Cert
BH-3: Caratoots Captivating Conqueror Kaj Gänger j
BH-4: Caranns Great Gay K-L Pettersson ö R-Cacib
BH-R: Ch. Mangos Which-Wizard Eva Jämtfjord v
 
Tikar
BT-1: Ch. Vittorias Undine Carina Eriksson c BIM, Cacib
BT-2: Silvermornings C'est Moi Chieo Kristina Bodén u Cert, R-Cacib, Champ
BT-3: Pepstars Primadonna Kaj Gänger ö
BT-4: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-R: Perlygates Isadora Duncan Kristina Bodén ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Mangos Which-Wizard Eva Jämtfjord BIM-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Vittorias Karin Johansson Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-08     Int     Piteå Domare: Elisabeth Rennerfelt, Sverige

Hanhundar
BH-1: Caratoots Captivating Conqueror Kaj Gänger j BIM, Cert
BH-2: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c Cacib
BH-3: Ch. Vittorias Let's Twist Again Karin Johansson v R-Cacib
BH-4: Vittorias Gibson Harriet Aringskog ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Vittorias Undine Carina Eriksson c BIR, Cacib
BT-2: Silvermornings C'est Moi Chieo Kristina Bodén u Cert, R-Cacib
BT-3: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-4: Vittorias Madonna Mendez Carina Eriksson j
BT-R: Pepstars Primadonna Kaj Gänger ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Vittorias Let's Twist Again Karin Johansson BIR-veteran, BIS-3
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Vittorias Karin Johansson Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-02     Nat     Alfta Domare: Hans Van Der Berg, Holland

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIM
BH-2: Ch. Silenzios Frank Sinatra Britt-Marie Hansson c
BH-3: Ch. Lamonias Kosmos Kid Inga-Lill Stener c
BH-4: Renstasnipans Xando B Skoog-Björnsson ö Cert
BH-R: Ch. Rackarns Popcorn Kristina Bodén c
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v BIR, BIG-4
BT-2: Silvermornings C'est Moi Chieo Kristina Bodén u Cert
BT-3: Caspians Blue Print Anette Svensson u
BT-4: Rackarns Linná E Karlsson ö
BT-R: Silenzios Miranda Inga-Lill Stener u
 
Valpar
Hanar: Silenzios Hamilton Britt-Marie Hansson BIR-valp
Tikar: Pappiloves Double Trouble B Skoog-Björnsson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg BIR-veteran, BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-02     Nat     Visby Domare: Kari Edmund, Norge

Hanhundar
BH-1: Ch. Silverbjörkens Gunde Maud Fernkvist v BIR
BH-2: Ståpäls Cyber Cpace Cowboy Gunnel Samuelsson ö Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Golden Leafs Indiana Christina Skött u BIM, Cert
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silverbjörkens Tom Maud Fernkvist BIM-valp
Tikar: Cqabeymz Maria Carye Marita Lindfors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Silverbjörkens Gunde Maud Fernkvist BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-01     Int     Visby Domare: Tina Permo, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ståpäls Cyber Cpace Cowboy Gunnel Samuelsson ö BIM, Cert, Cacib
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Golden Leafs Indiana Christina Skött u BIR, Cert, Cacib
BT-2: Johtinas Nobel Art Of Haremets Inger Yaglikcilar j
BT-3: Cqabeymz Elena Välbe Marita Lindfors j
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silverbjörkens Tom Maud Fernkvist BIR-valp
Tikar: Cqabeymz Belinda C Marita Lindfors BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Silverbjörkens Gunde Maud Fernkvist BIR-veteran, BIG-3
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-07-01     Nat     Borås Domare: Carin Lundwall, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c BIR
BH-2: Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf j Cert
BH-3: Carajos Call Me M Johansson u
BH-4: Doradus Skip Town L Gustavsson ö
BH-R: Ch. Chagalls Carman Ghia A-L & J Bäckman v
 
Tikar
BT-1: Carajos Danezza M-L Andersson u BIM, Cert
BT-2: CH. Phosphoros Spirello Bertil Telö c
BT-3: Suzzans Heather D & M Wergård ö
BT-4: Ch. Phosphoros Poison A-L & J Bäckman c
BT-R: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
 
Valpar
Hanar: Vittorias Kiss Of Fighting Spirit Karin Johansson BIR-valp
Tikar: Phosphoros Millennium A-L & J Bäckman BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Chagalls Carman Ghia A-L & J Bäckman BIM-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran, BIS-R
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Beauty Fly Dainty Dream A-L & J Bäckman Bästa grupp, BIS-3
Uppföd.: Kennel Phosphoros A-L & J Bäckman Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-04-30     Int     Västerås Domare: Torbjörn Skaar, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c BIM, Cacib
BH-2: Ch. Silenzios Frank Sinatra Britt-Marie Hansson c R-Cacib
BH-3: Ch. Caspians Fridolf Anette Svensson c
BH-4: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-R: Ch. Lamonias Kosmos Kid Inga-Lill Stener c
 
Tikar
BT-1: Caspians Blue Print Anette Svensson j BIM, Cert
BT-2: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-3: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg v
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Vittorias Kiss Of Fighting Spirit Karin Johansson BIM-valp
Tikar: Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Linfröängs Efraeim Å Skaarup BIM-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-04-23     Int     Stockholm Domare: Micael Leonard, England

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR
BH-2: Ch. Lamonias Kosmos Kid Inga-Lill Stener c Cacib
BH-3: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c R-Cacib
BH-4: Ch. Silenzios Frank Sinatra Britt-Marie Hansson c
BH-R: Ch. Caspians Fridolf Anette Svensson c
 
Tikar
BT-1: Caspians Blue Print Anette Svensson j BIM, Cert
BT-2: Silenzios Buona Sera Britt-Marie Hansson j
BT-3: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v
BT-4: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg v
BT-R: Pepejas P.S. I Love You M Stegfors-Dahlberg u
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Johtinas Nobel Art Of Haremet M Svensson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
 
Övrig info: Hanhundar: Opl / Rackarns Popcorn / Kristina Bodén / ? / Cert

Utställning: SDHK     2000-04-15     Nat     Skellefteå Domare: Hanne Laine Jensen, Danmark

Hanhundar
BH-1: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c BIR
BH-2: Rackarns Popcorn Kristina Bodén j Cert
BH-3: Caranns Great Gay K-L Pettersson ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Vittorias Undine Carina Eriksson ö BIM, Cert, Champ
BT-2: Perlygates Lara Kristina Bodén u
BT-3: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran, BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Perlygates Kristina Bodén Bästa grupp
 
Övrig info: Arrangerad av SSD (föregångare till SDHK).

Utställning: SDHK     2000-04-09     Nat     Landvetter Domare: Marlo Hjernqvist, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c BIR
BH-2: Haremets Nickname Inger Yaglikcilar ö Cert, Champ
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Syrahs Bardolino Bertil Telö u BIM, Cert
BT-2: Ch. Phosphoros Yuppie Ann-Louise Persson c
BT-3: Suzzans Heather Doris Wergård ö
BT-4: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf BIR-valp, BIS
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran, BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Beauty Fly Dainty Dream A-L & J Bäckman Bästa grupp, BIS
Uppföd.:
 
Övrig info: Arrangerad av SSD (föregångare till SDHK).

Utställning: SDHK     2000-04-01     Nat     Forshaga Domare: Moa Persson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Caspians Fridolf Anette Svensson ö BIR, BIR-R, Cert, Champ
BH-2: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Ch. Lamonias Nicklas Inga-Lill Stener c
BH-4: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c
BH-R: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c
 
Tikar
BT-1: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v BIM
BT-2: Caspians Blue Print Anette Svensson j Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran, BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Siljans Diamant Tnamaid M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIS
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIS-3
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-03-18     Int     Malmö Domare: Rose Envall-Larsson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR, Cacib
BH-2: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c R-Cacib
BH-3: Ch. Menines Adaniti Petra Lindlöf v
BH-4: Ch. Aye-Ayes Domingo Malin Malmkvist c
BH-R: Haremets Nickname Inger Yaglikcilar ö Cert
 
Tikar
BT-1: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg v BIM
BT-2: Ch. Highroads Cher Unni Myren c Cacib
BT-3: Pepejas Maybe Someday M Stegfors-Dahlberg j Cert
BT-4: Syrahs Bardolino Bertil Telö u R-Cacib
BT-R: Suzzans Heather Doris Wergård ö
 
Valpar
Hanar: Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf BIR-valp, BIS
Tikar: Alpcocks Miss Flisan Ann-Louise Persson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Menines Adaniti Petra Lindlöf BIM-veteran
Tikar: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2000-01-29     Nat     Västerås Domare: Kenneth Ed, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c BIM
BH-2: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Caspians Fridolf Anette Svensson ö Cert
BH-4: Renstasnipans Xando B Skoog-Björnsson u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Caspians Blue Print Anette Svensson j BIR, Cert
BT-2: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg v
BT-3: Ch. Silenzios Gold Gina Anette Svensson c
BT-4: Pepejas P.S. I Love You M Stegfors-Dahlberg u
BT-R: Silenzios Wash In Go Britt-Marie Hansson u
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
 
Övrig info: Arrangerad av SSD (föregångare till SDHK).

Utställning: SKK     2000-01-08     Int     Göteborg Domare: Ole Staunskjaer, Danmark

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIM, Cacib
BH-2: Ch. Toymakers Better Be Good Marianne Hansen c R-Cacib
BH-3: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c
BH-4: Toymakers Cotton Eye Joe Marianne Hansen ö Cert, Champ
BH-R: Ch. Aye-Ayes Domingo Malin Malmkvist c
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v BIR, Cacib
BT-2: Ch. Toymakers Oliwia A Taste Of Magic Marianne Hansen c
BT-3: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-4: Caspians Blue Print Anette Svensson j Cert
BT-R: Suzzans Heather Doris Wergård ö R-Cacib
 
Valpar
Hanar: Phosphoros King Creole Ann-Louise Persson BIR-valp
Tikar: Menines Basic Instinct Petra Lindlöf BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Toymakers Marianne Hansen Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-01-07     Nat     Göteborg Domare: Paulo Donadina, Italien

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR
BH-2: Toymakers Better Be Good Marianne Hansen ö Cert, Champ
BH-3: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c
BH-4: Ch. Toymakers Cotton Eye Joe Marianne Hansen ö
BH-R: Zkarabis Las Vegas Bitte Sölvberg j
 
Tikar
BT-1: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v BIM
BT-2: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v
BT-3: Toymakers Oliwia A Taste Of Magic Marianne Hansen ö Cert, Champ
BT-4: Baby Gold Stars Celine Marianne Hansen j
BT-R: Caspians Blue Print Anette Svensson j
 
Valpar
Hanar: Phosphoros Toppolino A-L & J Bäckman BIR-valp
Tikar: Anastasia A-L & J Bäckman BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Toymakers Marianne Hansen Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2-06-04     Nat     Norrköping Domare: Marja Kosonen Finland

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Tiburtius C Konstans ö Cert BIR SEUCH
BH-2: CH Vittorias Hudsson K Johansson c
BH-3: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-4: Adiors Vuelta Espana M Lundqvist ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist c Cert BIM SEUCH
BT-2: Blizzbogårdens Bellona M Blom ö R-Cert
BT-3: Labellaci Zamantha A-C Igelström u Bästa unghund
BT-4: Caspians Twist And Shout A Johansson ö
BT-R: Willmeeras Dollystyle Miss Holly E Magnusson j Bästa junior
 
Valpar
Hanar: Willmeras Special Design E Magnusson BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 23, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: P-R     14-06-27     Nat     Borås Domare: Lydie Estru Frankrike

Hanhundar
BH-1: CH Grace Jp Wonderful Boy C Matzusaki c Cert BIM SEUCH
BH-2: Queenwings Forever Snow T&D Ingelow ö R-Cert
BH-3: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c
BH-4: CH Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c BIR BIS
BT-2: CH Menines Rush Hour P Lindlöf v
BT-3: Lindatorps Bizzandra M Blom ö Cert SEUCH
BT-4: Kajlas Nicolle L Hagström u R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Destiny Hights Loyal Frend S Amiridou BIM-valp 4-6 mån
Tikar: Two Princes Anthea K Magnusson BIR-valp 4-6 mån BIS-1
Hanar: Lindatorps Rinaldo M Axelsson BIR-Valp 6-9 mån BIS-2
Tikar: Pappinovas Starshine I Hasselgren BIM-valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Menines Rush Hour P Lindlöf BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Exceptional Enya T&D Ingelow Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 52 + 37, Veteraner: 2 + 5, Avelsgrupper: 8, Uppfödargrupper: 6.

Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |