Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

Utställning: SKK     2004-02-15     Nat     Göteborg Domare: Marion Spavin, England

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener C BIR, Cacib
BH-2: Ch. Whispering Valley Enchanting Dream D, M & E-M Wergård C R-Cacib
BH-3: Haremets Aquarius Inger Yaglikcilar Ö Cert, Champ
BH-4: Infantas Dream About David Beckham I Balken, H Borgstei C
BH-R: Ch. Phosphoros Toppolino Anne-Lise Bäckman C
 
Tikar
BT-1: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener C BIM, Cacib
BT-2: Ch. Caratoot's Complete Charisma Kaj Gänger C R-Cacib
BT-3: Mosaikens Sunrise R Nilsson U Cert
BT-4: Pepejas Cassandra A Persson Sandell J
BT-R: Ch. Caratoot's Convince Chantalle Kaj Gänger V
 
Valpar
Hanar: Whispering Valley Quiz Master Mind D, M & E-M Wergård BIR-valp
Tikar: Haremets Joe-Anne Inger Yaglikcilar BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infantas All Of Me M Carlsson BIM-veteran
Tikar: Ch. Caratoot's Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lamonia's Inga-Lill Stener Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2001-09-09     Nat     Ljungby Domare: Eva Valinger, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIM
BH-2: Lamonias Botvid Inga-Lill Stener j Cert
BH-3: Ch. Caratoots Captain Courageous Kaj Gänger c
BH-4: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c
BH-R: Johtinas Simpson Anita Jonsson j
 
Tikar
BT-1: Ch. Syrahs Bardolino Bertil Telö c BIR
BT-2: Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger j Cert
BT-3: Ch. Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg c
BT-4: Cqabeymz Mariah Carey Marita Lindfors u
BT-R: Whispering Valley Exelent X'evita D & M Wergård ö
 
Valpar
Hanar: Haremets Aquarius Inger Yaglikcilar BIR-valp, BIS
Tikar: Whispering Valley Jeanne D'Arc D & M Wergård BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Chagalls Carman Ghia A-L & J Bäckman BIR-veteran, BIS-2
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIS
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIS
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2001-09-08     Int     Sofiero Domare: Martin Van Den Weijer, Holland

Hanhundar
BH-1: Phosphoros King Creole Ann-Louise Persson ö BIM, Cert, Cacib
BH-2: Ch. Infantas Dream About David Beckham Inger Balken c R-Cacib
BH-3: Pepejas Rosselini U Åkerhielm Eriksson j
BH-4: Bliccis Riverdance Jane Raemy ö
BH-R: Carajos Call Me Mona Johansson ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg c BIR, Cacib
BT-2: Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger j Cert
BT-3: Ch. Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg c R-Cacib
BT-4: Candygolds Copper Cookie Margon Hörnqvist u
BT-R: Phosphoros Millenium A-L & J Bäckman u
 
Valpar
Hanar: Haremets Aquarius Inger Yaglikcilar BIM-valp
Tikar: Whispering Valley JAB D & M Wergård BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Chagalls Carman Ghia A-L & J Bäckman BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Beauty Fly Dainty Dream A-L Bäckman Bästa grupp, BIS-1
Uppföd.: Kennel Phosphoros A-L Bäckman Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2001-09-02     Nat     Öland Domare: Werner Degenhardt, Brasilien

Hanhundar
BH-1: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c BIR
BH-2: Ch. Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf c
BH-3: Pickonetts Égayer Smirre Anna & Donald Roth ö Cert
BH-4: Amigo Von Der Seseke George Brian Yakes u
BH-R: Syrahs Don Hugo Bertil Telö j
 
Tikar
BT-1: Ch. Syrahs Bardolino Bertil Telö c BIM
BT-2: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-3: Cqabeymz Sweet-Tiffany Marita Lindfors ö Cert, Champ
BT-4: Cqabeymz Mariah Carey Marita Lindfors u
BT-R: Cqabeymz Pernilla Viberg Marita Lindfors ö
 
Valpar
Hanar: Haremets Aquarius Inger Yaglikcilar BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Cqabeymz M & M Lindfors Bästa grupp, BIS-2
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2001-09-02     Nat     Torsåker Domare: Hans Lehtinen, Finland

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIM
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg c BIR, BIG-3
BT-2: Ch. Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg c
BT-3: Pepejas Chanty Chasmin Geine Edénius u Cert
BT-4: Siljans Phanny Ulla Hanis ö
BT-R: Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger j
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIG-4
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIG-R
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2001-08-26     Nat     Stockholm Domare: Yvonne Larsson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c BIR
BH-2: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Pepejas Rosselini U Åkerhielm Eriksson j Cert
BH-4: Lamonias Botvid Inga-Lill Stener j
BH-R: Caspians Columbo Bitte Skoog Björnsso ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg c BIM
BT-2: Ch. Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg c
BT-3: Lamonias Bozza Nova Inga-Lill Stener j Cert
BT-4: Pepejas Chanty Christa Geine Edénius u
BT-R: Ch. Pepejas Chanty Christa M Stegfors-Dahlberg c
 
Valpar
Hanar: Golden Leafs Lace Karin Becker BIM-valp
Tikar: Lamonias Dixie Inga-Lill Stener BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIG-2
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: P-R     2001-08-25     Nat     Stockholm Domare: Jens Bruse, Tyskland

Hanhundar
BH-1: Ch. Caratoots Captain Courageous Kaj Gänger c BIR
BH-2: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-4: Pepejas Face To Face M Stegfors-Dahlberg ö Cert, Champ
BH-R: Aye-Ayes Gaston Marie Anderlund ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Silenzios Mona Lisa Britt-Marie Hansson c BIM
BT-2: Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger j Cert
BT-3: Sessa Diana Of Gold Mirja W Ericsson ö
BT-4: Pepejas Chanty Chasmin Geine Edénius u
BT-R: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger v
 
Valpar
Hanar: Arvslindans Sambal Catharina Lundberg BIM-valp
Tikar: Golden Leafs Pepsi Lena Hellborg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caratoots Consider Courus Kaj Gänger BIM-veteran
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2001-08-19     Nat     Norrköping Domare: Henrik Johansson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR, BIG-4
BH-2: Zkarabis Diesel Bitte Sölvberg j Cert
BH-3: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c
BH-4: Ch. Silenzios Hamilton Britt-Marie Hansson c
BH-R: Zkarabis Las Vegas Anna Lundell c
 
Tikar
BT-1: Ch. Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg c BIM
BT-2: Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger j Cert
BT-3: Ch. Silenzios Mona Lisa Britt-Marie Hansson c
BT-4: Ch. Syrahs Bardolino Bertil Telö c
BT-R: Ch. Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg c
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Pepejas White Christmas M Stegfors-Dahlberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Lullans Dear One Marita Lindfors BIM-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIS-2
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIG-1
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2001-08-18     Nat     Nyköping Domare: Karl-Erik Johansson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c BIR, BIG-3
BH-2: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Ch. Silenzios Hamilton Britt-Marie Hansson c
BH-4: Menines Carpe Diem Petra Lindlöf u Cert
BH-R: Pepejas Rosselini U Åkerhielm Eriksson j
 
Tikar
BT-1: Silenzios Mona Lisa Britt-Marie Hansson u BIM, Cert, Champ
BT-2: Ch. Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg c
BT-3: Ch. Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg c
BT-4: Haremets Remakable Blue Petra Lindlöf u
BT-R: Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger j
 
Valpar
Hanar: Haremets Aquarius Inger Yaglikcilar BIM-valp
Tikar: Pepejas White Christmas Lena Lundberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIS
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIG-3
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2001-08-12     Nat     Ronneby Domare: Lars Adeheimer, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIM
BH-2: Phosphoros Boyzone A-L & J Bäckman j Cert
BH-3: Ch. Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf c
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Cqabeymz Sweet Tiffany Marita Lindfors ö BIR, Cert
BT-2: Ch. Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg c
BT-3: Ch. Pepejas Chanty Christa M Stegfors-Dahlberg c
BT-4: Ch. Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg c
BT-R: Cqabeymz Venus Marita Lindfors j
 
Valpar
Hanar: Alpcocks Mr Taco Ann-Louise Persson BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIG-1
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIG-3
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2001-08-12     Nat     Askersund Domare: Hans Van Der Berg, Holland

Hanhundar
BH-1: Ch. Silenzios Hamilton Britt-Marie Hansson c BIM
BH-2: Ch. Caratoots Captain Courageous Kaj Gänger c
BH-3: Ch. Lamonias Kosmos Kid Inga-Lill Stener c
BH-4: Forevr Hooked On A Feeling Kaj Gänger u Cert
BH-R: Amigo Von Der Seseke George-Brian Yakes j
 
Tikar
BT-1: Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger j BIR, Cert
BT-2: Ch. Syrahs Bardolino Bertil Telö c
BT-3: Silenzios Mona Lisa Britt-Marie Hansson u
BT-4: Lamonias Bozza Nova Inga-Lill Stener j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lamonias Cinderella Inga-Lill Stener BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2001-08-05     Nat     Sundsvall Domare: Kirsti Lummelampi, Finland

Hanhundar
BH-1: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c BIM
BH-2: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-4: Ch. Zkarabis Las Vegas Bitte Sölvberg c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg u BIR, BIG-4, Cert, Champ
BT-2: Ch. Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg c
BT-3: Ch. Pepejas Chanty Christa M Stegfors-Dahlberg c
BT-4: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lamonias Cinderella Inga-Lill Stener BIR-valp, BIS-4
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran, BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIG-1
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2001-08-04     Int     Sundsvall Domare: Eva Valinger, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR, BIG-R, Cacib
BH-2: Ch. Rackarns Popcorn Kristina Bodén c R-Cacib
BH-3: Lamonias Botvid Inga-Lill Stener j Cert
BH-4: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c
BH-R: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c
 
Tikar
BT-1: Ch. Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg c BIM, Cacib
BT-2: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-3: Pepejas Chanty Christa M Stegfors-Dahlberg u Cert, Champ
BT-4: Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lamonias Dixie Queen Inga-Lill Stener BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran, BIS-4
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIG-2
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-12-10     Int     Stockholm Domare: Ann Horan, England

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR
BH-2: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c Cacib
BH-4: Lamonias Moby Dick Karl Gessner ö Cert, R-Cacib
BH-R: Pepejas Face To Face M Stegfors-Dahlberg ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson c BIM, Cacib
BT-2: Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg j Cert
BT-3: Ch. Dobs Bessie Lena Hellborg c R-Cacib
BT-4: Ch. Phosphoros Poison A-L & J Bäckman c
BT-R: Lamonias Anastasia Karl Gessner ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Golden Leafs Popeye Lena Hellborg BIR-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2000-11-19     Nat     Västerås Domare: Marlo Hjernqvist, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR, BIG-4
BH-2: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Silenzios Hamilton Britt-Marie Hansson j Cert
BH-4: Pepejas Face To Face M Stegfors-Dahlberg ö
BH-R: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c
 
Tikar
BT-1: Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg j BIM, Cert
BT-2: Ch. Pepejas P.S. I Love You M Stegfors-Dahlberg c
BT-3: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-4: Syrahs Bardolino Bertil Telö ö
BT-R: Pepejas Chanty Christa M Stegfors-Dahlberg j
 
Valpar
Hanar: Black Baloos Abracadabra Nina Eriksson BIM-valp
Tikar: Silenzios Miss Queen Jennica Lindvall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Silverbjörkens Gunde Maud Fernkvist BIM-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran, BIG-4
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIS-2
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIS-2
 
Övrig info: Arrangerad av SSD (föregångare till SDHK). / Domare valpar: Erna Britt Nordin

Utställning: SKK     2000-11-05     Int     Växjö Domare: Yvonne Larsson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c BIR, Cacib
BH-2: Ch. Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf u Cert, R-Cacib, Champ
BH-3: Ch. Haremets Nickname Inger Yaglikcilar c
BH-4: Phosphoros Toppolino Anne-Lise Bäckman u
BH-R: Blackpark Mark Linda Kornberg ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v BIM
BT-2: Ch. Suzzans Heather D & M Wergård c Cacib
BT-3: Ch. Phosphoros Spirello Bertil Telö c R-Cacib
BT-4: Haremets Remakable Blue Petra Lindlöf u Cert
BT-R: Whispering Valley Exelent X'evita D & M Wergård u
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Chagalls Carman Ghia Anne-Lise Bäckman BIM-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran, BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Phosphoros Poison Anne-Lise Bäckman Bästa grupp, BIS-2
Uppföd.: Kennel Phosphoros Anne-Lise Bäckman Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2000-10-21     Nat     Skogås Domare: Karl-Erik Johansson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonias Kosmos Kid Inga-Lill Stener c BIM
BH-2: Ch. Honey-Pots Andy Of Unique Lena Hellborg c
BH-3: Ch. Renstasnipans Xando B Skoog-Björnsson c
BH-4: Ch. Silverbjörkens Gunde Maud Fernkvist v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson c BIR, BIS-3
BT-2: Dobs Bessie Lena Hellborg u Cert, Champ
BT-3: Caspians Bonanza Anne Ström u
BT-4: Pappiloves Double Trouble B Skoog-Björnsson j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Silenzios Miss Queen Jennica Lindvall BIR-valp, BIS-2
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Silverbjörkens Gunde Maud Fernkvist BIR-veteran, BIS
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Cqabeymz Sweet Tiffany M & M Lindfors Bästa grupp, BIS
Uppföd.: Kennel Cqabeymz M & M Lindfors Bästa grupp, BIS-2
 
Övrig info:

Utställning: P-R     2000-10-14     Nat     Stockholm Domare: Wera Hübenthal, Norge

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR, BISS
BH-2: Silenzios Hamilton Britt-Marie Hansson j Cert
BH-3: Ch. Pepejas Dancing In The Dark M Stegfors-Dahlberg c
BH-4: Ch. Golden Leafs Popeye Lena Hellborg v
BH-R: Ch. Zkarabis Las Vegas Anna Lundell c
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson c BIM
BT-2: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v
BT-3: Ch. Pepejas Vilda Matilda M Stegfors-Dahlberg c
BT-4: Silenzios Buona Sera Britt-Marie Hansson u Cert
BT-R: Pepejas Pearl Of String Margareta Klasén ö
 
Valpar
Hanar: Arvslindans Herkules Lena Ravn BIM-valp 4-6 mån
Tikar: Silenzios Miss Queen Jennica Lindvall BIR-valp 4-6 mån, BIS
Hanar: Black Baloos Abracadabra Nina Eriksson BIM-valp 6-9 mån
Tikar: Lamonias Oklahoma Laila Hagström BIR-valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: Ch. Golden Leafs Popeye Lena Hellborg BIR-veteran
Tikar: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caspians Anette Svensson Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2000-09-10     Nat     Piteå Domare: Pamela Cross-Stern, England

Hanhundar
BH-1: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c BIM
BH-2: Ch. Vittorias Let's Twist Again Karin Johansson v
BH-3: Caratoots Captivating Conqueror Kaj Gänger j Cert
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v BIR
BT-2: Ch. Vittorias Undine Carina Eriksson c
BT-3: Pepstars Primadonna Kaj Gänger ö Cert
BT-4: Reginas Heavy Hedda K-L Pettersson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Vittorias Bobby Mc Gee Louise Burman BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Vittorias Let's Twist Again Karin Johansson BIM-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIR-veteran, BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Vittorias Karin Johansson Bästa grupp, BIS-2
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-09-10     Nat     Sofiero Domare: Carl-Gunnar Stafberg, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR
BH-2: Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf j Cert
BH-3: Ch. Aye-Ayes Domingo Malin Malmkvist c
BH-4: Phosphoros Toppolino A-L & J Bäckman u
BH-R: Ch. Menines Adaniti Petra Lindlöf v
 
Tikar
BT-1: Ch. Phosphoros Poison A-L & J Bäckman c BIM
BT-2: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg v
BT-3: Phosphoros Zombie R & M Carlsson ö Cert, Champ
BT-4: Pepejas Cellavie M Stegfors-Dahlberg j
BT-R: Baby Gold Stars Celine Marianne Hansen u
 
Valpar
Hanar: Johtinas Mc Charmalow Annika Jönsson BIM-valp
Tikar: Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg BIR-valp, BIS
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Menines Adaniti Petra Lindlöf BIM-veteran
Tikar: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Phosphoros Poison A-L & J Bäckman Bästa grupp, BIS-2
Uppföd.: Kennel Pepejas M Stegfors-Dahlberg Bästa grupp, BIS-R
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-09-02     Int     Torsåker Domare: Ove Germundsson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR, BIG-4
BH-2: Ch. Golden Leafs Popeye Lena Hellborg v
BH-3: Ch. Honey-Pots Andy Of Unique Lena Hellborg c Cacib
BH-4: Renstasnipans Xando B Skoog-Björnsson ö Cert, R-Cacib, Champ
BH-R: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c
 
Tikar
BT-1: Ch. Pepejas Vilda Matilda M Stegfors-Dahlberg c BIM
BT-2: Siljans Habibi Ulla Hanis ö Cert, Cacib, Champ
BT-3: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson v
BT-4: Ch. Pepejas Pretty Woman M Stegfors-Dahlberg v
BT-R: Johtinas Noble Art Of Haremets Inger Yaglikcilar j
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Golden Leafs Popeye Lena Hellborg BIR-veteran
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Vittorias Karin Johansson Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2000-08-27     Nat     Ljungby Domare: Brith Andersson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Phosphoros Toppolino Anne-Lise Bäckman u BIM, Cert
BH-2: Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf j BIS Junior
BH-3: Ch. Haremets Nickname Inger Yaglikcilar c
BH-4: Phosphoros King Creole Ann-Louise Persson u
BH-R: Ch. Chagalls Carman Ghia Anne-Lise Bäckman v
 
Tikar
BT-1: Ch. Phosphoros Poison Anne-Lise Bäckman c BIR
BT-2: Ch. Phosphoros Yuppie Ann-Louise Persson c
BT-3: Ch. Phosphoros Spirello Bertil Telö c
BT-4: Haremets Opalina Inger Yaglikcilar ö Cert, Champ
BT-R: Haremets Remakable Blue Petra Lindlöf u
 
Valpar
Hanar: Johtinas Mc Charmalow Annika Jönsson BIM-valp
Tikar: Cqabeymz Belinda C Marita Lindfors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Chagalls Carman Ghia Anne-Lise Bäckman BIR-veteran, BIS
Tikar: Ch. Cillahofs A La Carte Karin Johansson BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Phosphoros Spirello Bertil Telö Bästa grupp, BIS
Uppföd.: Kennel Phosphoros Anne-Lise Bäckman Bästa grupp, BIS-2
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-08-20     Nat     Norrköping Domare: August De Wilde, Belgien

Hanhundar
BH-1: Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf j BIM, Cert
BH-2: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c
BH-3: Ch. Lamonias Kosmos Kid Inga-Lill Stener c
BH-4: Ch. Vittorias Uppercut Karin Johansson c
BH-R: Phosphoros Toppolino Anne-Lise Bäckman u
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson c BIR, BIG-3
BT-2: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v
BT-3: Sessas Diana Of Gold Mirja W Ericsson ö Cert
BT-4: Ch. Phosphoros Spirello Bertil Telö c
BT-R: Ch. Phosphoros Poison Anne-Lise Bäckman c
 
Valpar
Hanar: Lamonias Oliver Twist Inga-Lill Stener BIM-valp
Tikar: Pepejas Chanty Christa M Stegfors-Dahlberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Chagalls Carman Ghia Anne-Lise Bäckman BIM-veteran
Tikar: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg BIR-veteran, BIS-R
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caspians Anette Svensson Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-08-19     Int     Nyköping Domare: Elke Peper, Tyskland

Hanhundar
BH-1: Ch. Sabamores Colorful Memory M Stegfors-Dahlberg c BIR, BIG-3
BH-2: Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf j Cert
BH-3: Ch. Caspians Fridolf Anette Svensson c Cacib
BH-4: Ch. Lamonias Nicklas Inga-Lill Stener c R-Cacib
BH-R: Ch. Chagalls Carman Ghia Anne-Lise Bäckman v
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson c BIM, Cacib
BT-2: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg v
BT-3: Silenzios Miranda Inga-Lill Stener u Cert, R-Cacib, Champ
BT-4: Ch. Phosphoros Poison Anne-Lise Bäckman c
BT-R: Ch. Pepejas Vilda Matilda M Stegfors-Dahlberg c
 
Valpar
Hanar: Lamonias Oliver Twist Inga-Lill Stener BIM-valp
Tikar: Pepejas Chanty Fleur M Stegfors-Dahlberg BIR-valp, BIS-R
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Chagalls Carman Ghia Anne-Lise Bäckman BIM-veteran
Tikar: Ch. Caspians Happy Hour Bitte Sölvberg BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caspians Anette Svensson Bästa grupp, BIS-4
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2000-08-13     Int     Askersund Domare: Lars Adehemier, Sverige

Hanhundar
BH-1: Silenzios Hamilton Britt-Marie Hansson j BIR, Cert
BH-2: Ch. Silverbjörkens Gunde Maud Fernkvist v
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Zicca Phis Xissmeth Elisabeth Selin j BIM, Cert
BT-2: Ch. Silenzios Ronja Britt-Marie Hansson c Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lamonias Oliver Twist Inga-Lill Stener BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Silverbjörkens Gunde Maud Fernkvist BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Silenzios Britt-Marie Hansson Bästa grupp
 
Övrig info:

Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |