Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

Utställning: SKK     2004-07-10     Nat     Alfta Domare: Johan Juslin, Finland-

Hanhundar
BH-1: Carovers Jagger Anita Forsberg J BIR, Cert
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Xandina J BIM, cert
BT-2: Lindatorps Rosaminda Ö
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Linfröängs Vallentin Anette Törresvoll BIM-valp
Tikar: Carovers Leisy Anita Forsberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps Geine Edenius Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-07-04     Int     Piteå Domare: Kurt Nilsson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Perlygates Picachu Kurt-Lennart Petters C BIR, Cacib
BH-2: Golden Leafs Pepper Christina Skött Ö R-cacib, Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Reginas Heavy Hedda Kurt-Lennart Petters C BIM, Cacib
BT-2: Macrodahls Felicia Kurt-Lennart Petters Ö R-cacib, Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Zkarabi's Puzzel Anna Åström BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-07-04     Nat     visby Domare: Michael Leonard, Irland

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c BIR, BIG-3
BH-2: Ch. Menine's Fleur De L'armeé Petra Lindlöf c
BH-3: Alex' First Choise L Alexanderson ö Cert
BH-4: Candygolds Enchanting Ego Cathrin Andersson j
BH-R: Ch. Lamonia's Fellini Inga-Lill Stener c
 
Tikar
BT-1: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener c BIM
BT-2: Ch. Lamonia's Sirikit Inga-Lill Stener c
BT-3: Lamonia's Jeritza Veronica Landström u Cert
BT-4: Candygolds Unni Cathrin Andersson
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infanta's All Of Me Monica Carlsson BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonia's Inga-Lill Stener Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-07-04     Nat     Borås Domare: Gunnar Nymann, Danmark

Hanhundar
BH-1: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist C BIR, BIG-2
BH-2: Ch. Whispering Valley Enchanting Dream Monia Åhlin Wergård C
BH-3: Havsvindens Linus Karin Calvert J Cert
BH-4: Whispering Valley Quiz Masters Mind Monia Åhlin Wergård J
BH-R: Ch. Phosphoros Toppolino Anne-Lise Bäckman C
 
Tikar
BT-1: Ch. Whispering Valley Jeanne D'Arc Monia Åhlin Wergård C BIM
BT-2: Ch. MJ's Ally McBeal Mona Johansson C
BT-3: Amanda Annette Persson Sand Ö Cert, Champ
BT-4: Guldtassens Kiss Me Kiwi Marianne Andersson U
BT-R: Candygolds Empress Margot Hörnqvist J
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Whispering Valley Silver Snowflake Ann-Kristin Nilsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Beauty Fly Dainty Dream Anne-Lise Bäckman BIM-veteran
Tikar: Ch. Suzzan's Heather Monia Å & Doris Werg BIR-veteran, BIG-3
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Dagsljus Just For Fun Karin Calvert Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Havsvindens Karin Calvert Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-07-03     Int     Visby Domare: Henrik Johansson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c BIR, BIG-2, Cacib
BH-2: Ch. Menine's Fleur De L'armeé Petra Lindlöf c R-Cacib
BH-3: Ch. Lamonia's Fellini Inga-Lill Stener c
BH-4: Alex' First Choise L Alexanderson ö Cert
BH-R: Candygolds Enchanting Ego Cathrin Andersson j
 
Tikar
BT-1: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener c BIM, Cacib
BT-2: Candygolds Unni Cathrin Andersson ö Cert, R-Cacib
BT-3: Lamonia's Jeritza Veronica Landström u
BT-4: Ch. Lamonia's Sirikit Inga-Lill Stener c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infanta's All Of Me Monica Carlsson BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonia's Inga-Lill Stener Bästa grupp, BIS-2
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-06-26     Int     Gällivare Domare: Johan Juslin, Finland

Hanhundar
BH-1: Vittoria's Delta's Matador Camilla Hellsten ö BIR, Cert, Cacib, Champ
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-06-20     Int     Avesta Domare: Carlos Saevich, Argentina

Hanhundar
BH-1: Golden Leaf's Vision Lena Eriksson-Hellbo u BIM, Cert, Cacib
BH-2: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c
BH-3: Silenzio's Ghost Buster Britt-Marie Hansson j
BH-4: Pepejas Moliere Ulla Åkerhielm-Eriks ö
BH-R: Ch. Rackarns Gambler Bitte Skog-Björnsson v
 
Tikar
BT-1: Forevr A Pretty Package Kaj Gänger ö BIR, Cert, Cacib, Champ,
BT-2: Ch. Caratoot's Complete Charisma Kaj Gänger c R-Cacib
BT-3: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener c
BT-4: Ch. Lamonia's Sirikit Inga-Lill Stener c
BT-R: Ch. Golden Leaf's Roxanne Lena Eriksson-Hellbo v
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Rackarns Gambler Bitte Skog-Björnsson BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Siljans Disney Ulla Hanis Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lamonia's Inga-Lill Stener Bästa grupp, BIG-3
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-06-12     Int     Vännäs Domare: Hanne Leine Jensen, Danmark

Hanhundar
BH-1: Vittoria's Delta's Matador Camilla Hellsten ö BIR, Cert, Cacib
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Kläpphällans Trixa Siv Tjernlund j BIM, Cert, Cacib
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Zkarabi's Puzzel Anna Åström BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-06-12     Nat     Vänersborg Domare: Rajko Rotner, -

Hanhundar
BH-1: Ch. Phosphoros Toppolino Anne-Lise Bäckman c BIM
BH-2: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c
BH-3: Chipman's You Never Know Siv & Pia Lidborg ö Cert
BH-4: Anders-Limpar Mona Johansson u
BH-R: Phosphoros Acapulco Gill Lantz j
 
Tikar
BT-1: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener c BIR, BIG-3
BT-2: Candygolds Empress Margot Hörnqvist j Cert
BT-3: Ch. Candygold's Copper Cookie Margot Hörnqvist c
BT-4: Chipman's Celin Dion Siv & Pia Lidborg u
BT-R: Lamonia's Oklahoma Laila Hagström ö
 
Valpar
Hanar: Haremet's King Of The Road Mona Johansson BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infanta's All Of Me Monica & Roland Carl BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonia's Inga-Lill Stener Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-06-06     Nat     Vadstena Domare: Nils Molin, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Pepejas Rosselini Ulla Åkerhielm Eriks c BIM
BH-2: Quios Elenor Mohlin u Cert
BH-3: Silenzio's Sir Richard Britt-Marie Hansson u
BH-4: Silenzio's Ghost Buster Britt-Marie Hansson j
BH-R: Infantas All Of Me Roland Carlsson v
 
Tikar
BT-1: Forevr A Pretty Package Kaj Gänger ö BIR, Cert
BT-2: Ch. Silenzio's Mona Lisa Britt-Marie Hansson c
BT-3: Ch. Caratoot's Complete Charisma Kaj Gänger c
BT-4: Tilabs Mysan Inger Widen ö
BT-R: Ch. Caratoot's Convince Chantalle Kaj Gänger v
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Cqabeym'z Cleopatra Maria Gerhardsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infantas All Of Me Roland Carlsson BIM-veteran
Tikar: Ch. Caratoot's Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Silenzio's Britt-Marie Hansson Bästa grupp, BIS-2
 
Övrig info:

Utställning: P-R     2004-05-31     Inoff     Degeberga Domare: Marie Callert, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Denemores Noble Perfection Margot Hörnqvist c BIM
BH-2: Ch. Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf c
BH-3: Ch. Haremets Aquarius Inger Yaglikcilar c
BH-4: Ch. Aye-Aye's Domingo Malin Malmkvist c
BH-R: Ch. Menine's Fleur De Larmeé Petra Lindlöf c
 
Tikar
BT-1: Candygolds Unnie C Andersson ö BIR, BIS
BT-2: Ch. Menine's Designed By Magic Petra Lindlöf c
BT-3: Ch. Dandyboss A Game Chess Lena Waad c
BT-4: Baknils China Hot Ulf Nilsson j
BT-R: Candygolds Empress Margot Hörnqvist j
 
Valpar
Hanar: Haremet's Modesty Blaise Ulf Nilsson BIR-valp
Tikar: Cains Danics Stickan A Pedersen BIM-valp
Hanar: Sir Sinclaire-Suspiros Petra Lindlöf BIM-valp
Tikar: Cqabeym'z Nefertite M & M Lindfors BIR-valp, BIS
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Beauty Fly Daisy May Inger Yaglikcilar BIR-veteran, BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Candygolds Margot Hörnkvist Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-05-30     Int     Österbybruk Domare: Gert Christiansen, Danmark

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c BIM, Cacib
BH-2: Ch. Lamonia's Fellini Inga-Lill Stener c R-Cacib
BH-3: Carover's Jackson Agneta Lönnqvist j Cert
BH-4: Papilove's Jack In The Box Anne Brewitz u
BH-R: American Hope Of Sweden Annica Tjärnberg ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoot's Complete Charisma Kaj Gänger c BIR, Cacib
BT-2: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener c R-Cacib
BT-3: Ch. Silenzio's Miss Queen Jennica Lindvall c
BT-4: Lamonia's Jeritza Weronica Landström u Cert
BT-R: Ch. Caratoot's Convince Chantalle Kaj Gänger v
 
Valpar
Hanar: Linfröängs Vallentin Anette Törresvoll BIR-valp
Tikar: Silenzio's Busiga Maja Weronica Landström BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Caratoot's Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Lamonia's Nicklas Inga-Lill Stener Bästa grupp, BIG-R
Uppföd.: Kennel Lamonia's Inga-Lill Stener Bästa grupp, BIG-R
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-05-23     Nat     Hässleholm Domare: Torbjörn Skaar, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist c BIR, BIG
BH-2: Menine's Fleur De Larmeé Petra Lindlöf ö Cert, Champ
BH-3: Ch. Haremets Aquarius Inger Yaglikcilar c
BH-4: Alpcock's Mr Taco Ann-Louise Persson ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Candygolds Empress Margot Hörnqvist j BIM, Cert
BT-2: Cqabeym'z Amber Marita & Malena Lind u
BT-3: Ch. Dandyboss A Game Chess Lena Waad c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Menine's Ladybird Petra Lindlöf BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Cqabeym'z Sweet-Tiffany Marita & Malena Lind BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Candygolds Margot Hörnqvist Bästa grupp, BIG-3
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-05-22     Nat     Göteborg Domare: Tina Permo, Sverige

Hanhundar
BH-1: Infanta's Kizz Me Quick Carina Emanuelsson c BIM
BH-2: American Hope Of Sweden Annica Tjärnberg ö Cert
BH-3: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c
BH-4: Pepejas Giorgio Birgitta & Bertil Ny ö
BH-R: Ch. Lamonia's Fellini Inga-Lill Stener c
 
Tikar
BT-1: Ch. Silenzio's Miss Saigon Helene Aspevall c BIR
BT-2: Ch. Lamonia's Sirikit Inga-Lill Stener c
BT-3: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener c
BT-4: Lamonia's Jeritza Veronica Landström u Cert
BT-R: Alpcock's Miss Zorba Mona Johansson ö
 
Valpar
Hanar: Haremets King Of The Road Mona Johansson BIM-valp
Tikar: Silenzio's Busiga Maja Veronica Landström BIR-valp, BIS
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infanta's All Of Me Roland & Monica Carl BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Lamonia's Nicklas Inga-Lill Stener Bästa grupp, BIG-3
Uppföd.: Inga-Lill Stener Bästa grupp, BIG-2
 
Övrig info:

Utställning: P-R     2004-05-20     Inoff     Årsta slott Domare: Anna-Lena Munkvall, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Pepejas Rosselini Ulla Åkerhielm Eriks c BIR, BIS-3
BH-2: Pepejas Moliere Ulla Åkerhielm Eriks ö
BH-3: Lamonia's Jaspis Inga-Lill Stener j
BH-4: American Hope of Sweden Annica Tjärnberg ö
BH-R: Silenzio's Classic Line E & M Björkman ö
 
Tikar
BT-1: Black Baloos Heart Of Love J Dahlbäck c BIM
BT-2: Ch. Silenzio's Wash In Go Annica Tjärnberg c
BT-3: Golden Leafs Nizza C Ahlström c
BT-4: Lamonia's Yonna Inga-Lill Stener u
BT-R: Carover's Ida Anita Forsberg ö
 
Valpar
Hanar: Linfröängs Vallentin Yvonne Hållqvist BIM-valp
Tikar: Black Baloos Isabella Marie Björkman BIR-valp
Hanar: Lamonia's Waltzing Wizard Inga-Lill Stener BIM-valp
Tikar: Lamonia's With Pleasure Inga-Lill Stener BIR-valp
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-05-16     Nat     Piteå Domare: Moa Persson, Sverige

Hanhundar
BH-1:
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Kläpphällans Petronella Stefan Eklöf j BIR, Cert
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Zkarabi's Puzzel Anna Åström BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2004-05-15     Nat     Tånga Hed Domare: Ove Germundsson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Phosphoros Toppolino Anne-Lise Bäckman c BIR, BIS-R
BH-2: Ch. Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf c
BH-3: Infanta's Kizz Me Quick Carina Emanuelsson ö Cert, Champ
BH-4: Ch. Denemores Noble Perfection Margot Hörnqvist c
BH-R: Chipman's Tom Jones Siv Lidborg u
 
Tikar
BT-1: Ch. Syrah's Bardolino Bertil Telö c BIM
BT-2: Lindatorp's Ursula Anette Persson-Sande u Cert, BIS-2 Unghund
BT-3: Golden Leaf's Vanilla Eva Saxentorp u
BT-4: Menine's Basic Instinct Petra Lindlöf ö
BT-R: Candygolds Empress Margot Hörnqvist j BIS-R Junior
 
Valpar
Hanar: Haremets King Of The Road Mona Johansson BIM-valp
Tikar: Anferlo's Crème De La Crème Anette Persson-Sande BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Beauty Fly Dainty Dream Anne-Lise Bäckman BIR-veteran, BIS-2
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Dagsljus Just For Fun Karin Calvert Bästa grupp, BIS
Uppföd.: Kennel Alpcock's Ann-Louise Persson Bästa grupp, BIS-4
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-05-09     Nat     Skara Domare: Ritva Raita, Finland

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c BIR, BIG-2
BH-2: Ch. Lamonia's Fellini Inga-Lill Stener c
BH-3: Ch. Pepejas Rosselini Ulla Åkerhielm Eriks c
BH-4: Whispering Valley Quiz Master Mind Monia Åhlin Wergård j Cert
BH-R: Pearl Collection Turmalin Ulla Åkerhielm Eriks u
 
Tikar
BT-1: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener c BIM
BT-2: Ch. Lamonia's Sirikit Inga-Lill Stener c
BT-3: MJ's Ally McBeal Mona Johansson ö Cert, Champ
BT-4: Candygolds Copper Cookie Margot Hörnqvist ö
BT-R: Candygolds Empress Margot Hörnqvist j
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infanta's All Of Me M & R Carlsson BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonia's Inga-Lill Stener Bästa grupp, BIG-3
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2004-05-08     Nat     Linköping Domare: Karl-Erik Johansson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c BIR, BIS-1
BH-2: Ch. Pepejas Rosselini Ulla Åkerhielm Eriks c
BH-3: Dkuch. Leonardo Shaas Marianne Hansen ö Cert, Champ
BH-4: Ch. Silenzio's De-Luxe Anette Svensson c
BH-R: Silenzio's Ghost Buster Britt-Marie Hansson j Bästa Junior
 
Tikar
BT-1: Ch. Silenzio's Mona Lisa Britt-Marie Hansson c BIM
BT-2: Ch. Lamonia's Sirikit Inga-Lill Stener c
BT-3: Ch. Silenzio's Miss Queen Jennica Lindvall c
BT-4: Ch. Lamonia's Bozza Nova c
BT-R: Golden Leaf's Roxanne Lena Eriksson Hellbo ö Cert, Champ
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Zkarabi's Miracle Anette Svensson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Rackarns Gambler Bitte Skog Björnsson BIR-veteran, BIS-1
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Silenzio's Britt-Marie Hansson Bästa grupp, BIG-1
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-04-24     Nat     Västerås Domare: Henrik Johansson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c BIR
BH-2: Ch. Silenzio's De-Luxe Anette Svensson c
BH-3: Lamonia's Jaspis Inga-Lill Stener j Cert
BH-4: Pearl Collection Turmalin Ulla Åkerhielm Eriks u
BH-R: Silenzio's Ghost Buster Britt-Marie Hansson j
 
Tikar
BT-1: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener c BIM
BT-2: Aspevalls Samantha Bitte Aspevall-Johan u Cert
BT-3: Lindatorps Rosaminda Geine Edenius ö
BT-4: Ch. Silenzio's Miss Saigon Helene Aspevall c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Zkarabi's Make My Day Bitte Sölvberg BIR-valp, BIS-4
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Silenzio's Britt-Marie Hansson Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2004-04-24     Nat     Skellefteå Domare: Conny Byström, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Perlygates Picachu Kurt-Lennart Petters c BIM
BH-2: Kläpphällans Emil Anna Kärrstedt ö Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Reginas Heavy Hedda Kurt-Lennart Petters c BIR
BT-2: Macrodals Felicia Kurt-Lennart Petters ?
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Reginas Heavy Hedda Kurt-Lennart Petters BIR-veteran, BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2004-04-13     Nat     Sundsvall Domare: Leni Finne Finland

Hanhundar
BH-1: CH Tingates Just Joking M Boman c BIM
BH-2: Vittorias Hudson K Johansson u Cert
BH-3: NOUCH Silenzios Franzon V Neverdal c R-Cert
BH-4: Lindatorps Didrik C Kostet ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Kristall G Edenius c BIR-BIG-1 BIS-3
BT-2: Lindatorps Miss Money Honey C Kostet u Cert BIS-3 unghund
BT-3: Zabizax Chela C Kostet ö R-Cert
BT-4: Lindatorps Kamomille C Vågsträm ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silenzios Why Not V Neverdal BIR-valp
Tikar: Chi-Lotts Gloria från Dalsmyra A Engman BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 8, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2004-04-10     Int     stockholm Domare: Harriet Svensson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Silenzio's De Luxe Anette Svensson c BIM, Cacib
BH-2: Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist ö Cert, Champ, R-Cacib
BH-3: Lindatorp's Rafael Geine Edénius ö
BH-4: Lamonia's Jaspis Inga-Lill Stener j
BH-R: Silenzio's Ghost Buster Britt-Marie Hansson j
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoot's Complete Charisma Kaj Gänger c BIR, Cacib
BT-2: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener c R-Cacib
BT-3: Candygolds Empress Margot Hörnqvist j Cert
BT-4: Forevr A Pretty Package Kaj Gänger ö
BT-R: Lindatorp's Rosaminda Geine Edénius ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Silenzio's Busiga Maja Weronica Landström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Major Wheat Cerise Mari Koivula
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Silenzio's Britt-Marie Hansson Bästa grupp
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2004-04-03     Nat     Karlstad Domare: Anne-Marie Haugsten-Hansen, No

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonia's Fellini Inga-Lill Stener c BIM
BH-2: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c
BH-3: Lamonia's Jaspis Inga-Lill Stener j Cert, Bästa Junior
BH-4: Pepejas Don Camillo B&B Nyberg j
BH-R: Lindatorp's Rafael Geine Edénius ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoot's Complete Charisma Kaj Gänger c BIR, BIS-4
BT-2: Lamonia's Sirikit Inga-Lill Stener ö Cert
BT-3: Forevr A Pretty Package Kaj Gänger ö
BT-4: Ch. Lamonia's Bozza NOva Inga-Lill Stener c
BT-R: Havsvindens Lizzie Karin Larsson j
 
Valpar
Hanar: Lindatorp's Exellent Geine Edénius BIR-valp
Tikar: Lindatorp's Xandina Geine Edénius BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonia's Inga-Lill Stener Bästa grupp, BIS-3
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2004-03-20     Int     Malmö Domare: Norman Deschuymere, Belgien

Hanhundar
BH-1: Denemore Noble Perfection Margot Hörnqivst ö BIR, Cert, Cacib, BIG-2
BH-2: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener c R-Cacib
BH-3: Ch. Haremets Aquarius Inger Yaglikcilar c
BH-4: Haremets Famous Fighter Inger Yaglikcilar u
BH-R: Menine's Fleur De Larmeé Petra Lindlöf ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoot's Complete Charisma Kaj Gänger c BIM, Cacib
BT-2: Candygolds Unnie Cathrin Andersson u Cert, R-Cacib
BT-3: Baknils Baknilsalika Ulf Nilsson u
BT-4: Haremets Pebbles Sanna Nylbäck ö
BT-R: Candygolds Yvette Margot Hörnqvist u
 
Valpar
Hanar: Porfyr Sara Andersson BIR-valp
Tikar: Haremets Joe-Anne Inger Yaglikcilar BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infantas All Of Me Monica & Roland Carl BIR-veteran
Tikar: Cqabeym'z Sweet Tiffany Marita Lindfors BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Candygolds Margot Hörnqvist Bästa grupp
 
Övrig info:

Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |