Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

Utställning: SKK     2005-07-03     Int     Visby Domare: Ingela Nilsson

Hanhundar
BH-1: Silenzio´s Chost Buster Britt-Marie Hansson ö Cert, BIR, Champion
BH-2: Ch Menine´s Fleur De Lármeé Petra Lindlöf c
BH-3: Caspian´s Goldfinger Marie Edström v
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: SuchDuch Aspevalls Samantha Bitte Aspevall c BIM
BT-2: Aspevalls Sunshine Catja Sandén ö Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Toymaker´s Gimme Hope Joanna Bitte Aspevall HP, BIR-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspian´s Goldfinger Marie Edström CK, BIR
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal anmälda Hanar: 4, Tikar;6, Vet, hanar; 3, Vet.tikar;0,Uppf.klass 0

Utställning: SKK     2005-07-03     Nat     Borås Domare: Francesco Cocchetti, Italien

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö Cert, BIM
BH-2: Whispering Valley Ulysses Dream M, E-M, D Wergård U
BH-3: Ch. Whispering Valley Enchanting Dream M, E-M, D Wergård C
BH-4: Ch. Aye-Aye's Domingo Malin Malmkvist V
BH-R: Ch. Bliccis U Are My Universe Jane Raemy C
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR
BT-2: Guldtassens Kiss Me Kiwi Marianne Andersson Ö Cert, Championat
BT-3: Whispering Valley White Dream M, E-M, D Wergård J
BT-4: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
BT-R: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
 
Valpar
Hanar: Anferlos Dynasti Anette Sandell HP, BIR-valp
Tikar: Golden Leafs Biscuit Anne Weiefors BIM-valp HP
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Aye-Aye's Domingo Malin Malmkvist BIR-veteran CK
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIM-veteran CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa Grupp HP
 
Övrig info: Anmälda: han:16. tik:16. vethan:2. vettik:2. avelsklass:0. uppfklass:2

Utställning: SKK     2005-07-03     Int     Piteå skulnäs Domare: Gert Christensen, Damnark

Hanhundar
BH-1: Pepejas Moliere Ulla Åkerhielm-Eriks Ö CERT, CACIB, BIR, CHAMPION
BH-2: SUCH Perlygates Picachu K-L Petterson C R-CACIB
BH-3: Chameleons Andante Carina Eriksson U
BH-4: Vittoria´s Mr Bean Annie Berg Ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lamonia´s Victoria Laila Hagström U CERT, CACIB, BIM
BT-2: Destiny Height´s Right To My Left Maria Ronneklev J
BT-3: Kläpphällans Trixa Siv Tjernlund U R-CACIB
BT-4: Honeyfly´s Heaven Gunilla Johnsson Ö
BT-R: SUCH Reginas Heavy Hedda K-L Petterson C
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Lamonia´s Pierina Laila Hagström BIR CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Anmälda: han:8. tik:10. vethan:0. vettik:1. avelsklass:0. uppfklass:0

Utställning: P-R     2005-07-02     Nat     Borås Domare: Elaine Lessing USA

Hanhundar
BH-1: Dkch Bliccis U Are My Universe Jane Raemy Ö Bim cert champ
BH-2: Such Golden Leaf´s Vision L.Eriksson Hellborg C
BH-3: Whispering Valley Ulysses Dream M&D Wergård U
BH-4: Int&NordchLuch KBHV-01 Aye-Aye´s Domingo M. Malmqvist C
BH-R: Caspian´s Konoc-On-Wood A. Svensson J
 
Tikar
BT-1: Such Amch Caspian´s Blue Print A. Svensson C Bir Bis
BT-2: Pappilove´s Merry go Round L. Wallin Ö Cert Champ
BT-3: Golden Leaf´s Vogue B. Skog Björnsson Ö
BT-4: Such NuchCaratoots Classic confidence K.Gänger C
BT-R: Tigerbrands Survivor M. Malmqvist Ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Aye-Ayeá Domingo M.Malmqvist CK, BIM-Veteran
Tikar: Such Dkch Caratoots Convince Chantalle K.Gänger CK, Bir BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Caratoots Kennel K.Gänger HP Bästa Grupp
 
Övrig info: Anmälda: han:20. tik:22. vethan:3. vettik:2. avelsklass:0. uppfklass:4

Utställning: SKK     2005-07-02     Int     Visby Domare: Torbjörn Skaar

Hanhundar
BH-1: Silenzio´s Chost Buster Britt-Marie Hansson ö Cert, Cacib, BIR
BH-2: Liannica American Hope of Sweden Annica Tjärnberg ö R-Cacib
BH-3: Caspian´s Goldfinger Marie Edström v
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: SuchDuch Aspevalls Samantha Bitte Aspevall c Cacib, BIM
BT-2: Alex´Cornelia Lotta Alexanderson j Cert
BT-3: Charmoni´s Corona ElisabethNordensvärd ö R-Cacib
BT-4: Menine´s I´ve Got the Power Lotta Alexanderson ö
BT-R: Aspevalls Sunshine Catja Sandén ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Toymaker´s Gimme Hope Joanna Bitte Aspevall HP, BIR-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspian´s Goldfinger Marie Edström CK, BIR
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal anmälda Hanar: 4, Tikar;6, Vet, hanar; 3, Vet.tikar;0,Uppf.klass 0

Utställning: SKK     2005-06-25     Int     GÄLLIVARE Domare: HANS ALMGREN

Hanhundar
BH-1: Pepejas Moliere Ulla Åkerhielm-Eriks Ö CERT, CACIB, BIR
BH-2: FinUCH EstUCH Baltw-03 SannaSillanpää Ö
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Pietarinjängän Rentun Ruusu Henna Lipo, Finland U CERT, CACIB, BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: 5 hanhundar + 4 tikar anmälda

Utställning: SKK     2005-06-19     Nat     Avesta Domare: Paul Stanton

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Rafael Geine Edenius Ö Cert,Championat BIM
BH-2: Such Rackarns Gambler Bitte Skog Björnsson V
BH-3: Lindatorps Zackarias Geine Edenius U
BH-4: Liannica American Hope of Sweden Annica Tjärnberg Ö
BH-R: Such Pepejas Don Camillo Birgitta Nyberg C
 
Tikar
BT-1: Golden Leafs Toffee LenaErikssonHellborg Ö Cert, BIR
BT-2: DKoSuch Caratoot`s ConinceChantalle Kaj Gänger V
BT-3: N o SlchSV-04Caratoot`sClassicConfidence Kaj Gänger C
BT-4: NordJV-03 Guldtassens Kiss me Kiwi Marianne Andersson Ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Golden Leafs Boytoy LenaErikssonHellborg HP, BIR
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Such Rackarns Gambler Bitte SkogBjörnsson CK, BIM-Veteran
Tikar: DK o Such Caratoot´s Convince Chantalle Kaj Gänger CK, BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Golden Leafs LenaErikssonHellborg HP Bästa Grupp
 
Övrig info: Totalt 28 hundar. 17 hanar & 11 tikar

Utställning: SKK     2005-06-12     Int     Vännäs Domare: Marie Petersen, Danmark

Hanhundar
BH-1: Such Vittoria´s Delta´s Matador Camilla Hellsten C BIR
BH-2: Chameleons Andante Carina Eriksson U Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Honeyfly´s Heaven Gunilla Johnsson Ö BIM, Cert
BT-2: Destiny Height´s Right To My Left Maria Ronneklev J
BT-3: Kläpphällans Petronella Mikael Sundberg U
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: 9 H + 7 T

Utställning: SKK     2005-06-11     Int     Vänersborg Domare: Annika Ulltveit-Moe

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonias Botvid Inga-Lill Stener C BIM, Cacib
BH-2: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö Cert, R-Cacib
BH-3: Ch. Lamonias Felini Inga-Lill Stener C
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR, Cacib, BIG-5
BT-2: Lamonias Ebony Inga-Lill Stener U Cert, R-Cacib
BT-3: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-4: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
BT-R: Ch. Lamonias Bozza Nova Inga-Lill Stener C
 
Valpar
Hanar: Ingen valp med HP
Tikar: Ingen valp med HP
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger CK, BIR-veteran, BIG-1
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp, BIG-4
 
Övrig info: 14 H + 10 T + 2V och 2 Uppfödar klasser

Utställning: SKK     2005-05-29     Nat     Norrköping Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö Cert, BIM
BH-2: Ch. Pepejas Rosselini Ulla ÅkerhielmErikss C
BH-3: Ch. Rackarns Gambler Bitte Skog Björnsson V
BH-4: Ch. Golden Leafs Vision Lena Eriksson-Hellbo C
BH-R: Pearl Collection Turmalin Ulla ÅkerhielmErikss Ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR
BT-2: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson C
BT-3: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-4: Golden Leafs Vogue Bitte SkogBjörnsson Ö Cert
BT-R: Lindatorps Xandina Geine Edenius U
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Ögonsten Geine Edenius BIR-valp, BIS-1
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Rackarns Gambler Bitte SkogBjörnsson CK, BIM-Veteran
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger CK, BIR-veteran, BIS-4
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Deltog ej
 
Övrig info: 13 H + 1V + 15 T + 1V

Utställning: SKK     2005-05-28     Int     Stenungsund Domare: Rodi Hûbental

Hanhundar
BH-1: Stridsmarkens Mizar Mona Johansson J Cert, BIR
BH-2: Ch. Aye Aye¨s Domingo Malin Malmkvist V
BH-3: Affections Knock out Marie Thorell Ö Cacib
BH-4: Infanta´s All of me Monica Carlsson V
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Tigerbrand Survivor Malin Mamkvist Ö Cert, Cacib
BT-2: MJ`s Cindy Crawford Mona Johansson U R-Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Cutlass Marabou Anette Hernqvist HP, BIR
Tikar: Cutlass Nonstop Margareta Lundberg HP, BIM
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Aye-Aye´s Domingo Malin Malmkvist CK, BIR-Veteran, BIG-4
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: 9 H + 2 V + 6 T

Utställning: P-R     2005-05-22     Nat     Tånga Hed Domare: Christian Geelmyden, Norge

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö Cert, BIR, BIS-4
BH-2: Ch. Aye Aye¨s Domingo Malin Malmkvist V
BH-3: Chipmans You Never Know Siv Lidborg Ö
BH-4: Liannicas American Hope of Sweden Annica Tjärnberg Ö
BH-R: Anders-Limpar Monica Lindahl Ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIM
BT-2: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-3: Ch. Phosphoros Poison Annne-Lise Bäckman V
BT-4: Havsvindens Moneypenny Karin Calvert U Cert
BT-R: MJ`s Cindy Crawford Mona Johansson U
 
Valpar
Hanar: Born-To-Win Monica Lindahl HP, BIR-valp, BIS-4
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Aye-Aye´s Domingo Malin Malmkvist BIR-Veteran, BIS-1
Tikar: Infantas All of Me Roland&M Carlsson
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Deltog ej
 
Övrig info: 16 H+2V+10T+2 V

Utställning: SKK     2005-05-22     Nat     Sollefteå Domare: Norman Deschuymere, Belgien

Hanhundar
BH-1: Such Vittoria's Delta's Matador Camilla Hellsten C BIR
BH-2: Perlygates Tintin Kristina Bodén Ö Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Such Perlygates Oksana Kristina Bodén C BIM
BT-2: Perlygates Qlaudia Elin Östberg Ö Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: 2 hanhundar + 4 tikar anmälda

Utställning: SKK     2005-05-21     Nat     Hässleholm Domare: Daniel Augustsson

Hanhundar
BH-1: Vangelis King-Arthur Sanna Nylbäck Ö Cert, BIM
BH-2: Haremet´s Onyx Madeleine Bringsen J
BH-3: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist C
BH-4: Vangelis Armani Sanna Nylbäck U
BH-R: Haremet´s Famous Fighter Inger Yaglikcilar Ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Candygolds Empress Margot Hörnqvist Ö Cert, BIR
BT-2: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C
BT-3: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-4: Candygolds Qleo Margot Hörnqvist J
BT-R: Tigerbrand Survivor Malin Malmkvist Ö
 
Valpar
Hanar: Baknils Falconetti Jennie Andersson HP, BIR
Tikar: Haremet´s Purple Rain Inger Yaglikcilar HP, BIM
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Aye-Aye´s Domingo Malin Malmkvist CK, BIM-Veteran
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger CK, BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Candygolds Margot Hörnqvist HP Bästa Grupp
 
Övrig info: 19 H + 1 V + 21 T + 2 V

Utställning: SKK     2005-05-15     Int     Österbybruk Domare: Carin Åkesson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö BIM, Cert, CACIB
BH-2: Ch. Lamonias Botvid Inga-Lill Stener C R-CACIB
BH-3: Ch. Lamonias Fellini Inga-Lill Stener C
BH-4: Lindatorps Rafael Geine Edenius Ö
BH-R: Silenzios Ghost Buster Britt-Marie Hansson U
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR, CACIB
BT-2: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson C R-CACIB
BT-3: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-4: Lindatorps Xandina Geine Edenius U Cert
BT-R: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Ögonsten Geine Edenius BIM-Valp HP
Tikar: Carovers Juliet Inga-Lill Stener BIR-Valp, BIG-3 HP
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger Marie Edström BIM-Veteran HP
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-Veteran, BIG-4 CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Anmälda: han:18. tik:18. vethan:1. vettik:1. avelsklass:0. uppfklass:4

Utställning: SKK     2005-05-15     Nat     Piteå Domare: KITTY SJONG

Hanhundar
BH-1: Pepejas Don Camillo Bertil Nyberg Ö BIM,Cert, Champ.
BH-2: Ch. Perlygates Picachu Kurt-Lennart Petters C
BH-3: Kläpphällans Linus Yvonne Åström Ö
BH-4: Ch. Vittoria´s Delta´s Matador Camilla Hellsten C
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Reginas Heavy Hedda Kurt-Lennart Petters C BIR
BT-2: Kläpphällans Petronella Mikael Sundberg U Cert
BT-3: Ch. Aspevalls Samantha Bitte Aspevall C
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: 7 hanhundar + 7 tikar anmälda

Utställning: SDHK     2005-05-14     Nat     Piteå Domare: Juha Kares, Finland

Hanhundar
BH-1: Pepejas Don Camillo Birgitta Nyberg Ö cert, BIM
BH-2: Such Vittoria's Delta's Matador Camilla Hellsten C
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Aspevalls Samantha Bitte Aspevall Ö cert, BIR, champion
BT-2: Such Reginas Heavy Hedda Kurt-Lennart Petters C
BT-3: Macrodahls Felicia Kurt-Lennart Petters Ö
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Destiny Height's Right To My Left Maria Ronneklev BIR HP
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: 9 hanhundar + 6 tikar anmälda

Utställning: SKK     2005-05-08     Nat     Skara Domare: Åke Cronander, Sverige

Hanhundar
BH-1: Caratoot's Classic Commander Kaj Gänger U Cert, BIM
BH-2: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist C
BH-3: Ch. Whispering Valley Enchanting Dream Monia Wergård C
BH-4: Whispering Valley Ulysses Dream Monia Wergård J
BH-R: Stridsmarkens Mizar Mona Johansson J
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR, BIG-1
BT-2: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-3: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
BT-4: Whispering Vally White Dream Monia Wergård J Cert
BT-R: Ch. Suzzans Heather Monia Wergård V
 
Valpar
Hanar: Born To Win Monica Lindahl Bir-valp HP
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infantas All Of Me R & M Carlsson HP
Tikar: Ch. Caratoot's Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp, BIG-3
 
Övrig info: Anmälda: han:12. tik:9. vethan:1. vettik:2. avelsklass:0. uppfklass:2

Utställning: SDHK     2005-05-07     Nat     Linköping Domare: Jan Stääv, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonias Botvid Inga-Lill Stener C BIM
BH-2: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger U Cert
BH-3: Guldtassens Paritzzo Marianne Andersson U
BH-4: Ch. Pepejas Rosselini Ulla Åkerhielm Eriks C
BH-R: Ch. Lamonias Jaspis Inga-Lill Stener C
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR
BT-2: Guldtassens Kiss Me Kiwi Marianne Andersson Ö Cert
BT-3: Ch. Cqabeymz Mariah Carey Marita Lindfors C
BT-4: Pepejas White Christmas Lena Riedel Ö
BT-R: Lamonias Ebony Inga-Lill Stener U
 
Valpar
Hanar: Lamonias Batman Inga-Lill Stener Bir-valp, BIG-3 HP
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Lullans Dear One Marita Lindfors HP, BIM-veteran
Tikar: Ch Cqabeym's Sweet Tiffany Marita Lindfors BIR-veteran CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp, BIG-2 HP
 
Övrig info: Anmälda: han:12. tik:16. vethan:1. vettik:2. avelsklass:0. uppfklass:3

Utställning: P-R     2005-05-01     Nat     Rättvik Domare: Vandela Williams

Hanhundar
BH-1: Such Golden Leafs Pepper Christina Skött C BIR
BH-2: Nord uch Pepejas Rosselini Ulla Åkerhielm-Eriks C
BH-3: Caspian's Goldfinger Marie Edström V Cert
BH-4: Perlygates Tintin Kristina Bodén Ö
BH-R: Caspian's Nock-On-Wood Anette Svensson J
 
Tikar
BT-1: Such, Nuch Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIM
BT-2: Pappiloves Kontiki Kristina Bodén Ö Cert
BT-3: Such Dkuch Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-4: Such Amch Caspian's Blue Print Anette Svensson C
BT-R: Such Duch Finch Lamonia's Bozza C
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Ögonsten Geine Edénius BIR HP Valp 4-6 mån
Tikar: Caspian's Golden Eye Anette Svensson BIM HP Valp 4-6 mån
Hanar: Golden Leafs Boytoy Lena Eriksson HP BIR BIS Valp 6-9 mån
Tikar: Carovers Juliet Inga-Lill Sterner HP BIM Valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: Caspia's Goldfinger Marie Edström BIM CK
Tikar: Such Dkuch Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Such Siljans Disney Ulla Hanis Bästa Grupp HP
Uppföd.: Kennel Golden Leafs Lena Eriksson Hellbo Bästa Grupp HP
 
Övrig info: Anmälda: han:37. tik:31. vethan:5. vettik:3. avelsklass:6. uppfklass:8

Utställning: SKK     2005-04-24     Nat     SKK Västerås Domare: Kenneth Edh, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonias Botvid Inga-Lill Stener C BIM
BH-2: Queen Bless JP Red Ideal Vesa Toivanen Ö Cert. Championat
BH-3: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger U
BH-4: Ch. Zkarabis Diesel Bitte Sölvberg C
BH-R: Siljans My Man Ulla Hanis J
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR
BT-2: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson C
BT-3: Zkarabis Miracle Anette Svensson U Cert
BT-4: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-R: Guldtassens Kiss me kiwi Marianne Andersson
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger Marie Edström BIM-veteran CK
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Pepejas Rosselini Ulla Åkerhielm Eriks Bästa grupp HP
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp, BIG-2 HP
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2005-04-09     Nat     Forshaga Domare: Henrik Johansson

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonias Botvid Inga-Lill Stener C BIM
BH-2: Lamonias Jaspis Inga-Lill Stener Ö Cert, Championat (BIG-R unghun
BH-3: Pepejas Don Camillo Birgitta Nyberg Ö
BH-4: Silenzios Ghost Buster Britt-Marie Hansson U
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR, BIS-1
BT-2: Lamonias Ebony Inga-Lill Stener J Cert
BT-3: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
BT-4: Aspevalls Samantha Bitte Aspevall Ö
BT-R: Ch. Caratoots Convinve Chantalle Kaj Gänger V
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Carovers Juliet Inga-Lill Stener BIR-valp, BIS-4, HP
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Lullans Dear One Marita Lindfors BIM-Veteran, HP
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-Veteran, BIS-2, CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp, BIG-1, HP
 
Övrig info: Totalt 21 hundar. 10 hanar & 11 tikar

Utställning: SKK     2005-03-26     Int     Stockholm Domare: Anne-Marie Haugsen Hansen, Nor

Hanhundar
BH-1: Ch. Zkarabis Diesel Bitte Sölvberg C BIR, Cacib
BH-2: Golden Leafs Vision Lena Eriksson-Hellbo Ö R-cacib, Cert, Championat
BH-3: Ch. Pepejas Rosselini Ulla Åkerhielm-Erics C
BH-4: Silenzios Ghost Buster Britt-Marie Hansson U
BH-R: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger U
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIM, Cacib
BT-2: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C R-Cacib
BT-3: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson C
BT-4: Guldtassens Kiss Me Kiwi Marianne Andersson Ö Cert
BT-R: Golden Leafs Pepsi Marita Lindfors Ö
 
Valpar
Hanar: Cqabeyms Taikonaout Kamilla Carlsson BIM-valp, HP
Tikar: Carovers Juliet Inga-Lill Stener BIR-valp, CK
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger Marie Edström BIM-Veteran, CK
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran, CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: 21 hanhundar + 15 tikar anmälda

Utställning: SKK     2005-03-20     Int     Malmö Domare: Karin Kuntner, Tyskland

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonias Botvid Inga-Lill Stener C BIM, Cacib
BH-2: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnquist C R-cacib
BH-3: Ch. Menines Fleur De Larmeé Petra Lindlöf C
BH-4: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger U Cert
BH-R: Pepejas Don Camillo B & B Nyberg Ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR, Cacib
BT-2: Silenzios Busiga Maja Veronica Landström U Cert, R-Cacib
BT-3: Menines Petite Fleur Petra Lindlöf Ö
BT-4: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
BT-R: Ch. Cqabeymz Mariah Carey Marita Lindfors C
 
Valpar
Hanar: Stridsmarkens Mizar Mona Johansson BIM-valp, HP
Tikar: Menines One In A Million Petra Lindlöf BIR-valp, HP
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Lullans Dear One Marita Lindfors BIM-Veteran, HP
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran, CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: 37 hanhundar + 34 tikar anmälda

Utställning: SKK     2004-07-10     Nat     Halmstad Domare: Rose Envall, Larsson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Lamonia's Botvid Inga-Lill Stener C BIR
BH-2: Alex' Back In Business Ann-Louise Persson Ö Cert, Champ
BH-3: Whispering Valley Quiz Masters Mind Monia Wergård J
BH-4: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist C
BH-R: Emerald Vom Schwabenhof M Weber Ö
 
Tikar
BT-1: Golden Leafs Vanilla E Saxentorp U BIM, Cert
BT-2: Candygolds Empress Margot Hörnqvist J
BT-3: Ch. Lamonia's Bozza Nova Inga-Lill Stener C
BT-4: Cqabeym'z Pernilla Wiberg Marita Lindfors Ö
BT-R: Ch. Suzzan's Heather Monia Wergård V
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Whispering Valley Silver Snowflake A-K Nilsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Suzzan's Heather Monia Wergård BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Dagsljus Just For Fun Karin Calvert Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Cqabeym'z Marita Lindfors Bästa grupp
 
Övrig info:

Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |