Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 722 träffar.
Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

Utställning: SKK     2005-12-10     Int     Stockholm Domare: Nils Molin, Sverige

Hanhundar
BH-1: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist C BIR, Cacib, SV-05
BH-2: Ch. Whipering Valley Quiz Master Mind D, M, E-M Wergård C R-Cacib
BH-3: Caratoots Compassionate Casanova Kaj Gänger J Cert
BH-4: Carovers Jagger Anita Forsberg Ö
BH-R: Lamonias Batman Inga-Lill Stener J
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V BIM, SV-05
BT-2: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C Cacib
BT-3: Connection Tri Symphony Toivanen, Roosens, A Ö R-Cacib, Cert, SUCH
BT-4: Ch. Candygolds Empress Margot Hörnqvist C
BT-R: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson C
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Rackarns Gambler Bitte Skog Björnsson HP
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger CK, BIR-Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D, M, E-M Wergård HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Totalt: Hanar 34st, Tikar 24 st, Vet. Hanar 3st, Vet. Tikar 2st, Uppfödarkl. 4 st

Utställning: SKK     2005-11-06     Int     Växjö Domare: Carin Åkesson, Sverige

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö BIM, CACIB, Cert
BH-2: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist C R-Cacib
BH-3: Ch. Aye Aye's Domingo Malin Malmkvist V
BH-4: Caratoots Compassionate Casanova Kaj Gänger J
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR, CACIB
BT-2: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-3: Pearl Collection Pärlemo Kaj Gänger J R-Cacib, Cert
BT-4: Golden Leafs Vienna Alexandra Baker Ö
BT-R: Miss Butterfly Bumble Bee Karin Kjellgren U
 
Valpar
Hanar: Haremets Quaismodo Inger Yaglikcilar BIR-valp, HP
Tikar: Zaki Sofie Zorec BIM-valp, HP
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Aye Aye's Domingo Malin Malmkvist BIM-veteran, CK
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran, BIG-3, CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf Bästa Grupp HP
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa Grupp HP
 
Övrig info: Anmälda: han:22. tik:26. vethan:1. vettik:1. avelsklass:3. uppfklass:1

Utställning: SDHK     2005-10-09     Nat     Bergeforsen Domare: Bo Skalin, Sverige

Hanhundar
BH-1: Caratoots Compassionate Casanova Kaj Gänger J BIM, Cert, BIS-2 Junior
BH-2: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö
BH-3: Ch. Gleniren Premier League Marianne Hansen C
BH-4: Ch. Pepejas Don Camillo B&B Nyberg C
BH-R: Ch. Lamonias Botvid I-L Stener C
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR, BIS-5
BT-2: Pearl Collection Pärlemo Kaj Gänger j Cert
BT-3: Lamonia´s Viktoria Laila Hagström U
BT-4: Ch Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger v
BT-R: Lamonia´s Baby Blue I-L Stener C
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Brassilmus Geine Edenius HP, BIR-Valp, BIS-3
Tikar: Ma Dawills Bagile Maria Olsson HP, BIM-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger HP, BIR-Veteran, BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch Lamonia´s Botvid I-L Stener HP, Bästa Grupp
Uppföd.: Caratoots Kaj Gänger HP, Bästa Grupp, BIG-3
 
Övrig info: Antal anmälda Hanar: 10, Tikar;14, Vet, hanar; 0, Vet.tikar;1,Avels klass; 1, Uppf.klass 2

Utställning: SKK     2005-10-08     Int     Sundsvall Domare: Branislav Rajic

Hanhundar
BH-1: Ch Lamonias Botvid I-L Stener C BIR, Cacib
BH-2: Ch Golden Leafs Vision L Eriksson Hellborg C R-Cacib
BH-3: Gleniren Premier League M Hansen Ö Cert
BH-4: Caratoot´s Classic Commander K Gänger Ö
BH-R: Lindatorps Zackarias G Edenius U
 
Tikar
BT-1: Ch Caratoot´s Classic Condfidence K Gänger C BIM, Cacib
BT-2: Lindatorps Xandina G Edenius Ö Cert, R-Cacib, Champion
BT-3: Carover´s Juliet I-L Stener J
BT-4: Lamonia´s Indra L Hagström Ö
BT-R: Lamonia´s Viktoria L Hagström U
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Rackarns Gambler B-J Skog Björnsson CK, BIM-Veteran
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle K Gänger CK, BIR-Veteran, BIS-R
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch Lamonia´s Botvid I-L Stener HP, Bästa Grupp, BIG 1
Uppföd.: Caratoots K Gänger HP, Bästa Grupp, BIG R
 
Övrig info: Antal anmälda Hanar: 18, Tikar;16, Vet, hanar; 1, Vet.tikar;1,Avels klass; 1, Uppf.klass 3

Utställning: SKK     2005-09-11     Int     Sofiero Domare: Rose Massey

Hanhundar
BH-1: Ch Denemore Noble Perfection M Hörnqvist C BIM
BH-2: Ch Haremet´s Famous Fighter I Yaglikcilar C
BH-3: Ch Blicci´s U Are My Universe J Raemy C
BH-4: Haremet´s Onyx M Bingsen J Cert
BH-R: Silenzio´s Tom Crusie S Nylbäck Ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print A Svensson C BIR
BT-2: Ch Candygolds Empress M Hörnqvist C
BT-3: Lamonias Baby Blue I-L Stener J Cert
BT-4: Candygolds Qleo M Hörnqvist J
BT-R: Lamonias Oklahoma L Hagström Ö
 
Valpar
Hanar: Miss Butterfly´s Connoisseur V Landström HP, BIM
Tikar: Zmilla U Zorec HP, BIR
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch Aye-Aye´s Domingo M Malmqvist CK, BIR
Tikar: Ch Suzzan´s Heather D&M Wergård CK BIM
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Lamonias I-L Stener HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Totalt: Hanar 28st, Tikar 34st, Vet. Hanar 1st, Vet. Tikar 3st, Uppfödarkl. 6 st

Utställning: SDHK     2005-09-10     Nat     Helsingborg Domare: Ann Horan

Hanhundar
BH-1: Ch Denemore Noble Perfection M Hörnqvist C BIR
BH-2: Ch. Lamonias Botvid I-L Stener C
BH-3: Wispering Valley Quiz Masters Mind D,M&E Wergård Ö Cert, Such
BH-4: Stridsmarken´s Mizar M Johansson J
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print A Svensson C BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Anferlos Exclusive A Sandell-Persson HP, BIR, BIS-1
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch Aye-Aye´s Domingo M Malmqvist HP, BIR, BIS-1
Tikar: Ch Suzzan´s Heather D&M Wergård HP, BIM
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Alpcock´s A-L Persson HP, Bästa Grupp, BIS- R
 
Övrig info: Totalt: Hanar 29st, Tikar 23 st, Vet. Hanar 1st, Vet. Tikar 2st, Uppfödarkl. 3 st

Utställning: SKK     2005-09-04     Int     Högbobruk Domare: Conny Byström

Hanhundar
BH-1: Ch Pepejas Rosselin U Åkerhielm Erikson C Cacib, BIM
BH-2: Ch Pepejas Don Camillo B&B Nyberg C R-Cacib
BH-3: Vittoria´s Kahlua H Arningskog Ö Cert
BH-4: Carovers Jagger A Forsberg Ö
BH-R: Ch Zkarabi´s Diesel B Sölvberg C
 
Tikar
BT-1: Menine´s I´ve Got the Power L Alexanderson Ö Cert, Cacib, BIR Champion
BT-2: Alex´Cornelia L Alexanderson U R-Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Zkarabi´s Eternity B Sölvborg HP, BIR
Tikar: Caspian´s Golden Eye A Töresvoll HP, BIM
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Totalt. Hanar 11, Tikar 7, Vet.H 0, Vet.T 0, Avel 0, Uppföd 0

Utställning: SDHK     2005-09-03     Nat     Sandviken Domare: Klucniece Vilja

Hanhundar
BH-1: Ch Zkarabi´s Diesel B Sölvberg C BIR
BH-2: Ch Silenzio´s Chost Buster B-M Hansson C
BH-3: Pearl Collection Tumalin U ÅkerhielmEriksson Ö Cert
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Alex´Cornelia L Alexanderson U Cert, BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Zkarabi´s Eternity B Sölvborg HP, BIR
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Totalt. Hanar 6, Tikar 4, Vet.H 0, Vet.T 0, Avel 0, Uppföd 0

Utställning: SKK     2005-09-03     Nat     Öland Domare: Tina Permo

Hanhundar
BH-1: Cqabeym´z Arkimedez M&M Lindfors Ö Cert, BIR
BH-2: CH. Haremet´s Famous Fighter I Yaglikcilar C
BH-3: Menine´s Nuit Blanc P Lindlöf U
BH-4: Candygolds Unbelievable Ussie J Ström Ö
BH-R: Ouios S Andersson Ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Cqabeym´z Mariah Carey M&M Lindfors C BIM
BT-2: Ch. Syrah´s Bardolino B Telö C
BT-3: Menine´s Petite Fleur P Lindlöf Ö Cert, Champion
BT-4: Cqabeym´z Nerfertite M&M Lindfors U
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Haremet´s Quasimodo I Yaglikcilar HP, BIM-Valp
Tikar: Caspian´s Good Leasing P Lindlöf HP, BIR-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Phosphoros Yippee B Telö HP, BIR- Veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2005-08-28     Nat     Täby Domare: Hans Almgren, Sverige

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö BIR, Cert
BH-2: Ch. Lamonias Botvid Inga-Lill Stener C
BH-3: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnquist C
BH-4: Pappiloves Kilimanjaro Malin Nilsson Ö
BH-R: Lindatorps Zackarias Geine Edenius U
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson C BIM
BT-2: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C
BT-3: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-4: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
BT-R: Ch. Candygolds Empress Margot Hörnquist C
 
Valpar
Hanar: Caratoots Compassionate Casanova Kaj Gänger HP, BIR-Valp, BIS-R
Tikar: Caratoots Charming Cassandra Kaj Gänger HP, BIM-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Rackarns Gambler Bitte Skog Björnsson CK, BIM-Veteran
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger CK, BIR- Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Caratoots Kaj Gänger HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Totalt: Hanar 21st, Tikar 25 st, Vet. Hanar 2st, Vet. Tikar 1st, Uppfödarkl. 3 st

Utställning: SKK     2005-08-14     Int     Norrköping Domare: Beng-Åke Bogren, Sverige

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö BIM, Cacib, Cert
BH-2: Pearl Collection Turmalin U ÅkerhielmEriksson Ö R-Cacib
BH-3: Ch. Pepejas Rosselini U ÅkerhielmEriksson C
BH-4: Ch. Pepejas Don Camillo B&B Nyberg C
BH-R: Ch. Silenzio´s Chost Buster B-M Hansson C
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR, Cacib
BT-2: Alex´Cornelia Lotta Alexanderson U Cert, R-Cacib
BT-3: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-4: Ch. Caspian´s Blue Print Anette Svensson C
BT-R: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
 
Valpar
Hanar: Caratoots Compassionate Casanova Kaj Gänger HP, BIR-Valp
Tikar: Caratoots Charming Cassandra Kaj Gänger HP, BIM-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger CK, BIR- Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Caratoots Kaj Gänger HP, Bästa Grupp, BIG-3
 
Övrig info: Totalt. Hanar 16, Tikar 19, Vet.H 0, Vet.T 1, Avel 0, Uppföd. 1st

Utställning: SKK     2005-08-13     Nat     Nyköping Domare: Moa Persson

Hanhundar
BH-1: Godlen Leaf´s Morgan M Gerhardsson Ö Cert, BIM
BH-2: Caspian´s Goldfinger M Edström V
BH-3: Carovers Jagger A Forsberg Ö
BH-4: Ch Pepejas Rosselini U Åkerheim C
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson C BIR
BT-2: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-3: Black Baloos Just for Love A Aulik-Hissing U Cert
BT-4: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C
BT-R: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
 
Valpar
Hanar: Caratoots Compassionate Casanova Kaj Gänger HP, BIR
Tikar: Pearl Collection Pärlemo Kaj Gänger HP, BIM
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspian´s Goldfinger Marie Edström CK, BIM
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger CK, BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch.Lamonia´s Botvid Inga-Lill Stener Deltog ej
Uppföd.: Caratoots Kaj Gänger HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Totalt. Hanar 17, Tikar 16, Vet.H 1, Vet.T 1, Avel 1, Uppföd. 3st

Utställning: SKK     2005-08-07     Int     Askersund Domare: Henrik Johansson

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger ö BIM, Cacib, Cert
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger c BIR, Cacib
BT-2: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger c R-Cacib
BT-3: Ch. Aspevalls Samantha Bitte Aspevall c
BT-4: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger v
BT-R: Toymakers Gimme Hope Joanna Bitte Aspevall j Cert
 
Valpar
Hanar: Caratoots Compassionate Casanova Kaj Gänger HP, BIR-Valp, BIG-2
Tikar: Pearl Collection Pärlmeo Kaj Gänger HP, BIM-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infantas All Of Me Roland Carlsson HP, BIM- Veteran
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger CK, B IR- Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Antal anmälda Hanar: 7, Tikar;7, Vet, hanar; 1, Vet.tikar;1,Uppf.klass 1

Utställning: SKK     2005-08-06     Nat     Ronneby Domare: Carin Åkesson

Hanhundar
BH-1: Norduch KBHV-04Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist c BIR
BH-2: Norduch Menine´s Fleur de L´armeé Petra Lindlöf c
BH-3: Haremet´s Famous Fighter Inger Yaglikcilar ö Cert, Such
BH-4: Menine´s Nuit Blanc Petra Lindlöf u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Menine´s Petite Fleur Petra Lindlöf ö Cert, BIM
BT-2: Norduch NordV-04 Candygolds Empress Margot Hörnqvist c
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Candygolds Trademark Margot Hörnqvist HP, BIR
Tikar: Snob-Zone´s Zenith de Menine Petra Lindlöf HP, BIM
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Sagina´s Gisella Linda Kornberg HP, BIR-Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Menine´s kennel Petra Lindlöf HP, BIG-4
 
Övrig info: Antal anmälda Hanar: 5, Tikar;7, Vet.tikar;1,Uppf.klass 1

Utställning: SKK     2005-08-06     Int     Svenstavik Domare: Elisabeth Rennerfelt

Hanhundar
BH-1: Ch Lamonias Botvid I-L Stener c BIR, Cacib
BH-2: Silenzio´s Sir Richard B-M Hansson ö Cert, R-Cacib
BH-3: Ch Silenzio´s Chost Buster B-M Hansson c
BH-4: Ch Vittorias Delta´s Matador C Hellsten c
BH-R: Lamonia´s Batman I-L Stener j
 
Tikar
BT-1: Silenzio´s Busiga Maja V. Landström u BIM, Cert, Cacib
BT-2: Lamonia´s Ebony I-L Stener u R-Cacib
BT-3: Lamonia´s Indra L. Hagström ö
BT-4: Ch Phosphoros Dixi-Donna B o V Neverdal c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Perlygates Abracadabra A Hollsten
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch Lamonia´s Botvid I-L Stener HP, BIG-3
Uppföd.: Lamonia´s I-L Stener HP, Bästa Grupp, BIG R
 
Övrig info: Antal anmälda Hanar: 13, Tikar;11, Vet, hanar; 0, Vet.tikar;0,Avels klass; 1, Uppf.klass 2

Utställning: SKK     2005-07-31     Int     Ransäter Domare: Mona Seelbach, Norge

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger ö BIM, Cacib, Cert
BH-2: Ch. Lamonias Botvid Inga-Lill Stener c R-Cacib
BH-3: Ch. Pepejas Rosselini Ulla Åkerhielm-Erics c
BH-4: Pearl Collection Turmalin Ulla Åkerhielm-Erics ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger c BIR, Cacib
BT-2: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger c R-Cacib
BT-3: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger v
BT-4: Lamonias Victoria Laila Hagström u Cert
BT-R: Lamonias Indra Laila Hagström ö
 
Valpar
Hanar: Caratoots Compassionate Casanova Kaj Gänger HP, BIM-Valp
Tikar: Lamonias Baby Blue Inga-Lill Stener HP, BIR-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger CK, BIR- Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Antal anmälda Hanar: 8, Tikar;7, Vet, hanar; 0, Vet.tikar;1,Uppf.klass 2

Utställning: SKK     2005-07-23     Int     Västerås Domare: Nina Karlsdotter, Sverige

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö BIR, Cacib, Cert
BH-2: Liannicas American Hope Of Sweden Annica Tjärnberg Ö R-Cacib
BH-3: Ch. Pepejas Rosselini Ulla Åkerhielm-Erics C
BH-4: Ch. Pepejas Don Camillo Bertil Nyberg C
BH-R: Caspians Goldfinger Marie Edström V
 
Tikar
BT-1: Ch. Caspians Blue Print Anette Svensson C BIM, CACIB
BT-2: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C R-Cacib
BT-3: Charmonis Corona Elisabeth Nordensvär Ö Cert, championat
BT-4: Golden Leafs Toffee Lena Eriksson-Hellbo Ö
BT-R: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
 
Valpar
Hanar: Lamonias Batman Inga-Lill Stener BIR-valp HP
Tikar: Pearl Collection Pärlemo Kaj Gänger BIM-valp HP
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfnger Marie Edström BIM-veteran CK
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa Grupp HP
 
Övrig info: Anmälda: han:11. tik:12. vethan:2. vettik:1. avelsklass:0. uppfklass:1

Utställning: SKK     2005-07-10     Nat     Alfta Domare: Ritva Raita , David Flynn

Hanhundar
BH-1: Intuch Norduch NV-03 Lamonia´s Botvid I-L Stener C Bir
BH-2: Lindatorps Zackarjas G Edenius U Cert
BH-3: Lindatorps Rafael G Edenius C
BH-4: Infantas All Of Me R o. M Carlsson V
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lamonia´s Victoria L Hagström U Cert Bim
BT-2: Lamonia´s Indra L Hagström Ö
BT-3: Carover´s Juliet I-L Stener J
BT-4: Lamonia´s Pierina L Hagström V
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lamonia´s Batman I-L Stener BIM
Tikar: Lamonia´s Baby Blue I-L Stener BIR BIS-3
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Infantas All Of Me R o. M Carlsson BIM CK
Tikar: Lamonia´s Pierina L Hagström BIR CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Lamonia´s I-L Stener
 
Övrig info: Anmälda: han:11. tik:7. vethan:1. vettik:1. avelsklass:0. uppfklass:1

Utställning: SKK     2005-07-10     Int     Tvååker Domare: Vendella Williams, England

Hanhundar
BH-1: Ch. Bliccis U Are My Universe Jane Raemy C BIR, Cacib
BH-2: Ch. Golden Leafs Pepper Christina Skött C R-Cacib
BH-3: Gleniren Premier League Irene & Glen Bob U Cert
BH-4: Whispering Valley Quiz Master Mind M, D, E-M Wergård Ö
BH-R: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist C
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIM, CACIB
BT-2: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-3: Ch. Suzzans Heather M, D, E-M Wergård V
BT-4: Menines Petit Fleur Petra Lindlöf Ö Cert, R-Cacib
BT-R: Whispering Valley White Dream M, D, E-M Wergård J
 
Valpar
Hanar: Caratoots Compassionate Casanova Kaj Gänger BIM-Valp HP
Tikar: Golden Leafs Biscuit Anne Weiefors BIR-valp, HP
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Aye-Aye's Domingo Malin Malmkvist BIM-veteran CK
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist Bästa Grupp HP
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa Grupp HP
 
Övrig info: Anmälda: han:29. tik:16. vethan:1. vettik:2. avelsklass:2. uppfklass:4

Utställning: SKK     2005-07-09     Nat     Tvååker Domare: Gunnar Nyman, Danmark

Hanhundar
BH-1: Ch. Bliccis U Are My Universe Jane Raemy C BIR
BH-2: Ch. Denemoe Noble Perfection Margot Hörnqvist C
BH-3: Gleniren Premier League Irene & Glen Bob U Cert
BH-4: Stridsmarkens Mizar Mona Johansson J
BH-R: Whispering Valley Quiz Master Mind M, D, E-M Wergård Ö
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIM
BT-2: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
BT-3: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
BT-4: Toymakers Basic Instinct Marianne Hansen Ö Cert, Championat
BT-R: Ch. Suzzans Heather M, D, E-M Wergård V
 
Valpar
Hanar: Caratoots Compassionate Casanova Kaj Gänger HP, BIR-valp
Tikar: Pearl Collection Pärlemo Kaj Gänger HP, BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Aye-Aye's Domingo Malin Malmkvist BIM-veteran CK
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger HP Bästa Grupp
 
Övrig info: Anmälda: han:17. tik:13. vethan:1. vettik:2. avelsklass:0. uppfklass:2

Utställning: SKK     2005-07-03     Int     Visby Domare: Ingela Nilsson

Hanhundar
BH-1: Silenzio´s Chost Buster Britt-Marie Hansson ö Cert, BIR, Champion
BH-2: Ch Menine´s Fleur De Lármeé Petra Lindlöf c
BH-3: Caspian´s Goldfinger Marie Edström v
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: SuchDuch Aspevalls Samantha Bitte Aspevall c BIM
BT-2: Aspevalls Sunshine Catja Sandén ö Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Toymaker´s Gimme Hope Joanna Bitte Aspevall HP, BIR-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspian´s Goldfinger Marie Edström CK, BIR
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal anmälda Hanar: 4, Tikar;6, Vet, hanar; 3, Vet.tikar;0,Uppf.klass 0

Utställning: SKK     2005-07-03     Nat     Borås Domare: Francesco Cocchetti, Italien

Hanhundar
BH-1: Caratoots Classic Commander Kaj Gänger Ö Cert, BIM
BH-2: Whispering Valley Ulysses Dream M, E-M, D Wergård U
BH-3: Ch. Whispering Valley Enchanting Dream M, E-M, D Wergård C
BH-4: Ch. Aye-Aye's Domingo Malin Malmkvist V
BH-R: Ch. Bliccis U Are My Universe Jane Raemy C
 
Tikar
BT-1: Ch. Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger C BIR
BT-2: Guldtassens Kiss Me Kiwi Marianne Andersson Ö Cert, Championat
BT-3: Whispering Valley White Dream M, E-M, D Wergård J
BT-4: Ch. Caratoots Complete Charisma Kaj Gänger C
BT-R: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger V
 
Valpar
Hanar: Anferlos Dynasti Anette Sandell HP, BIR-valp
Tikar: Golden Leafs Biscuit Anne Weiefors BIM-valp HP
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch. Aye-Aye's Domingo Malin Malmkvist BIR-veteran CK
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIM-veteran CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa Grupp HP
 
Övrig info: Anmälda: han:16. tik:16. vethan:2. vettik:2. avelsklass:0. uppfklass:2

Utställning: SKK     2005-07-03     Int     Piteå skulnäs Domare: Gert Christensen, Damnark

Hanhundar
BH-1: Pepejas Moliere Ulla Åkerhielm-Eriks Ö CERT, CACIB, BIR, CHAMPION
BH-2: SUCH Perlygates Picachu K-L Petterson C R-CACIB
BH-3: Chameleons Andante Carina Eriksson U
BH-4: Vittoria´s Mr Bean Annie Berg Ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lamonia´s Victoria Laila Hagström U CERT, CACIB, BIM
BT-2: Destiny Height´s Right To My Left Maria Ronneklev J
BT-3: Kläpphällans Trixa Siv Tjernlund U R-CACIB
BT-4: Honeyfly´s Heaven Gunilla Johnsson Ö
BT-R: SUCH Reginas Heavy Hedda K-L Petterson C
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Lamonia´s Pierina Laila Hagström BIR CK
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Anmälda: han:8. tik:10. vethan:0. vettik:1. avelsklass:0. uppfklass:0

Utställning: P-R     2005-07-02     Nat     Borås Domare: Elaine Lessing USA

Hanhundar
BH-1: Dkch Bliccis U Are My Universe Jane Raemy Ö Bim cert champ
BH-2: Such Golden Leaf´s Vision L.Eriksson Hellborg C
BH-3: Whispering Valley Ulysses Dream M&D Wergård U
BH-4: Int&NordchLuch KBHV-01 Aye-Aye´s Domingo M. Malmqvist C
BH-R: Caspian´s Konoc-On-Wood A. Svensson J
 
Tikar
BT-1: Such Amch Caspian´s Blue Print A. Svensson C Bir Bis
BT-2: Pappilove´s Merry go Round L. Wallin Ö Cert Champ
BT-3: Golden Leaf´s Vogue B. Skog Björnsson Ö
BT-4: Such NuchCaratoots Classic confidence K.Gänger C
BT-R: Tigerbrands Survivor M. Malmqvist Ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Aye-Ayeá Domingo M.Malmqvist CK, BIM-Veteran
Tikar: Such Dkch Caratoots Convince Chantalle K.Gänger CK, Bir BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Caratoots Kennel K.Gänger HP Bästa Grupp
 
Övrig info: Anmälda: han:20. tik:22. vethan:3. vettik:2. avelsklass:0. uppfklass:4

Utställning: SKK     2005-07-02     Int     Visby Domare: Torbjörn Skaar

Hanhundar
BH-1: Silenzio´s Chost Buster Britt-Marie Hansson ö Cert, Cacib, BIR
BH-2: Liannica American Hope of Sweden Annica Tjärnberg ö R-Cacib
BH-3: Caspian´s Goldfinger Marie Edström v
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: SuchDuch Aspevalls Samantha Bitte Aspevall c Cacib, BIM
BT-2: Alex´Cornelia Lotta Alexanderson j Cert
BT-3: Charmoni´s Corona ElisabethNordensvärd ö R-Cacib
BT-4: Menine´s I´ve Got the Power Lotta Alexanderson ö
BT-R: Aspevalls Sunshine Catja Sandén ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Toymaker´s Gimme Hope Joanna Bitte Aspevall HP, BIR-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspian´s Goldfinger Marie Edström CK, BIR
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal anmälda Hanar: 4, Tikar;6, Vet, hanar; 3, Vet.tikar;0,Uppf.klass 0

Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |