Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

Utställning: SKK     2006-07-15     Int     Högbo Domare: Torbjörn Skaar

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classy Ceneterfold K Gänger c CACIB BIR
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-CACIB
BH-3: Lamonias Batman I-L Stener u CERT
BH-4: Menines The Ray Of Light P Lindlöf j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Ebony I-L Stener c CACIB BIM
BT-2: Silenzios Busiga Maja V Landström ö CERT R-CACIB CHAMP
BT-3: Menines Rush Hour P Lindlöf j
BT-4: CH Lamonias Viktoria L Hagström c
BT-R: Silenzios Tharagona B-M Hansson u
 
Valpar
Hanar: Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-valp
Tikar: Lamonias Evelina I-L Stener BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Lamonias Kennel I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal anmälda 18 + 19 2 veteraner 3 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-07-14     Int     Högbo Domare: Michael Forte

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c CACIB BIM
BH-2: CH Menines Nuit Blanc P Lindlöf c R-CACIB
BH-3: Carovers Jagger A Forsberg ö CERT CHAMP
BH-4: Lindatorps Zackarias G Edenius ö
BH-R: Menines The Ray of Light P Lindlöf j
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR
BT-2: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger c
BT-3: CH Lamonias Ebony I-L Stener c CACIB
BT-4: Alex´ Cornelia L Alexandersson ö CERT R-CACIB CHAMP
BT-R: Lamonias Donna Felicia I-L Stener j
 
Valpar
Hanar: Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-valp
Tikar: Månhällans Fancy A-C Olsson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Caratoots Kennel K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal anmälda 20 + 23 3 veteraner 3 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-07-09     Int     Tvååker Domare: Carin Åkesson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c CACIB BIR
BH-2: Caratoots Compassionate Casanova K Gänger u CERT R-CACIB
BH-3: CH Aye-Ayes Domingo M Malmqvist v
BH-4: Alpcocks Mr Thyzon U Zorec j
BH-R: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c
 
Tikar
BT-1: Pearl Collection Pärlemo K Gänger u CERT CACIB BIM
BT-2: Tigerbrand Survivor M Malmkvist ö R-CACIB
BT-3: Cqabeymz Venus M Lindfors ö
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-valp
Tikar: Whispering Valley Eye Of The Tiger G Lantz BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Aye-Ayes Domingo M Malmqvist CK BIR-veteran
Tikar: CH Cqabeymz Sweet Tiffany M Lindfors HP BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Alpcocks A-L Persson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal anmälda: 18 + 13, 1 + 2 veteraner, 3 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-07-09     Int     Piteå Domare: Brith Andersson

Hanhundar
BH-1: Carovers Jagger A Forsberg ö BIR Cert Cacib
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Perlygates Selma Hayak K-L Pettersson ö BIM Cert Cacib
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 8

Utställning: SKK     2006-07-08     Nat     Tvååker Domare: Michael Forte England

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c BIR-BIG-1
BH-2: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c
BH-3: Alpcocks Mr Casper A-L Persson ö CERT
BH-4: CH Bliccis U Are My Universe J Raemy c
BH-R: CH Aye-Ayes Domingo M Malmkvist v
 
Tikar
BT-1: Haremets Orchid In White I Yaglikcilar ö CERT BIM
BT-2: Silenzios Busiga Maja V Landström ö
BT-3: Alpcocks Miss Gizela A-L Persson j
BT-4: Haremets Purple Rain I Yaglikcilar u
BT-R: Pearl Collection Pärlemo K Gänger u
 
Valpar
Hanar: Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-BIS-R-valp
Tikar: Kvasnesets Against All Odds A-L Bäckman BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Aye-Ayes Domingo M Malmkvist CK BIR-veteran
Tikar: Cqabeymz Pernilla Wiberg M Lindfors CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Cqabeymz M Lindfors Bästa grupp
 
Övrig info: Antal anmälda: 18 + 19, 2 + 1 veteraner, 2 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-07-08     Nat     Alfta Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: SUCH Pearl Collection Turmalin U Åkerhielm Eriksson c BIM
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Perlygates Wow-Wow K Boden ö BIR Cert
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 3 + 3

Utställning: SKK     2006-07-02     Nat     Borås Domare: Howard Ogden

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c BIM
BH-2: Caratoots Classy Centerfold K Gänger ö Cert Champion
BH-3: Whispering Valley Ulysses Dream D,M E-M Wergård c
BH-4: Golden Leafs Boytoy L Eriksson Hellborg u
BH-R: Infantas All Of Me R&M Carlsson v
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR
BT-2: CH Lamonias Ebony I-L Stener c
BT-3: Lamonias Jeritza V Landstöm ö Cert Champion
BT-4: Silenzios Tharagona B-M Hansson u
BT-R: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger c
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar: Caratoots Complete Coronation K Gänger BIM-valp
Tikar: Månhällans Fansy A-C Olsson BIR-valp
 
Veteraner
Hanar: Infantas All Of Me R&M Carlsson BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D,ME-M Wergård Bästa grupp BIG-3
 
Övrig info: Antal anmälda: 31 + 29, 2 + 4 veteraner, 7 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-07-02     Nat     Visby Domare: Jahn Stääv

Hanhundar
BH-1: Whispering Valley T-Rex U.A Johansson ö CERT BIR
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal anmälda 1 +1

Utställning: SKK     2006-07-01     Int     Gällivare Domare: Nina Karlsdotter

Hanhundar
BH-1: FINCH Sinceres Gold Digger A Laine ö Cert CACIB BIM SUCH
BH-2: Kläpphällans Emil A Kärrstedt ö
BH-3: NUCH Soumolainens Sicko K M Nielsen ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: FINCH Sinceres Gold Glamour A Laine ö Cert CACIB BIR SUCH
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2006-07-01     Int     Visby Domare: Kurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: Whispering Valley T-Rex U.A Johansson ö CERT CACIB BIR
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal anmälda: 1 + 3

Utställning: SDHK     2006-07-01     Nat     Borås Domare: Tom Mather

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c BIR
BH-2: CH Whispering Valley Quiz Master Mind D,M E-M Wergård c
BH-3: Whispering Valley Ulysses Dream D,M,E-M Wergård ö Cert Champion
BH-4: Caratoots Classy Centerfold K Gänger ö
BH-R: CH Golden Leafs Vision L Eriksson Hellborg c
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIM
BT-2: CH Lamonias Ebony I-L Stener c
BT-3: Whispering Valley White Dream D,M,E-M Wergård ö Cert Champion
BT-4: CH Caratoots Complete Carisma K Gänger c
BT-R: Golden Leafs Vienna A Baker ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar: Lamonias Elliot I-L Stener BIM-valp
Tikar: Tingates Attractive Ailli A Baker BIR BIS-3-valp
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D,M,E-M Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-BIS-2 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D,M,E-M Wergård Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal anmälda: 28 + 35, 2 + 5 veteraner 3 avelsgrupper, 5 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-06-18     Nat     Avesta Domare: Moa Persson

Hanhundar
BH-1: Caspian´s Zim-Zala-Bim M o N Fläcke Ö Cert, Cacib, BIR
BH-2: Lindatorps Zacharias G Edenius Ö R-Cacib
BH-3: Caspian´s Goldfinger M Edström V
BH-4: Such Pepejas Don Camillo B o B Nyberg C
BH-R: Golden leafs Morgan M Gerhardsson Ö
 
Tikar
BT-1: Silenzio´s Tharagona B-M Hansson U BIM, Cert, Cacib
BT-2: Black Baloos Just for Love A Aulik-Hissing Ö R-Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Mefath´s Linneá of love M Gerhardsson HP, BIR
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspian´s Goldfinger M Edström CK, BIR-Veteran,BIS-R
Tikar: Such Silenzio´s Wash in go A Tjärnberg HP, BIM-Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Totalt: Hanar 14st, Tikar 7 st, Vet. Hanar 1st, Vet. Tikar 1st,

Utställning: SKK     2006-06-17     Int     Vännäs Domare: Kurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Pepejas Don Camillo B & B Nyberg c Cacib BIR
BH-2: Amynatas Alexander M Sundberg ö Cert R-Cacib
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 9

Utställning: SKK     2006-06-10     Nat     Vänersborg Domare: Rajko Rotner

Hanhundar
BH-1: Ch. Aye-Aye´s Domingo M Malmkvist V BIR
BH-2: Whispering Valley Ulysses Dream D,M&E Wergård Ö Cert
BH-3: Ch, Whispering Valley Enchanting Dream D,M&E Wergård V
BH-4: Chipmans Ricky A-S Lindqvist Ö
BH-R: Stridsmarkens Mizar M Johansson U
 
Tikar
BT-1: Whispering Valley White Dream D,M&E-M Wergård Ö BIM, Cert
BT-2: Ch Lamonias Ebony I-L Stener C
BT-3: Ch Lamonias Victoria L. Hagström C
BT-4: Tigerbrand Survivor M Malmkvist Ö
BT-R: Mj´s Faith Hill M Johansson J
 
Valpar
Hanar: Lamonia´s Don Pedro I-L Stener HP, BIM
Tikar: Lamonia´s Donna Felicia I-L Stener HP, BIR
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch, Aye Ayes Domingo M Malmkvist CK, BIR
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Totalt: Hanar 14st, Tikar 14st, Vet. Hanar 3st,

Utställning: SDHK     2006-06-06     Nat     Norrköping Domare: Natasa Blanusa Kroatien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: Caspians High Five A Svensson u Cert
BH-3: Pappelwick Putting For Par M Hörnqvist ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR-BIG-3
BT-2: Caspians Look Twice A Svensson j Cert
BT-3: Caratoots Complete Collection K Gänger u
BT-4: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-R: Caratoots Charming Cassandra K Gänger ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Kajlas Gisela L Rönnevall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp-BIG-1
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 17, Veteraner: 0+2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2006-06-04     Nat     Österbybruk Domare: Don Mahoney, Australien

Hanhundar
BH-1: Nch Such Caratoots Classic Commander K Gänger C BIM
BH-2: Int,NordchFinch Blicci´sUAre My Universe J Raemy C
BH-3: Aspevalls Bodger B-M Hansson U Cert
BH-4: Liannica American Hope Of Sweden A Tjärnberg Ö
BH-R: Such Goden Leaf´s Vision L ErikssonHellborg C
 
Tikar
BT-1: SuchAmchSv-00 Caspian´s BluePrint A Svensson C BIR, BIG-1,BIS-6
BT-2: Such Forevr A Pretty Package K Gänger C
BT-3: Silenzio´s Tarragona B-M Hansson J Cert
BT-4: Pearl Collection Pärlemo K Gänger U
BT-R: DkSch Sv-05 Caratoots Convince Chantalle K Gänger V
 
Valpar
Hanar: Destiny Height´s Star Dust A Svensson HP,BIR, BIG-R
Tikar: Lamonia´s Donna Felicia I-L Stener HP, BIM
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspian´s Goldfinger M Edström HP, BIM- Veteran
Tikar: Such Sv-00 Amch Caspian´s Blue Print A. Svensson CK, BIR, BIG,BEST IN SHOW-Vet
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Caratoots K Gänger HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Totalt: Hanar 27st, Tikar 24 st, Vet. Hanar 1st, Vet. Tikar 4st, Uppfödarkl. 5st

Utställning: P-R     2006-06-04     Inoff     Degeberga Domare: Lotta Bergström

Hanhundar
BH-1: SuchDkuch Haremets Famous Fighter I Yaglikcilar C BIM
BH-2: Int Norduch Denemore Noble Perfection M Hörnqvist C
BH-3: SuchDkuch Menines Nuit Blanche P Lindlöf C
BH-4: Golden Leafs Flash S Nylbäck J
BH-R: Such Dkuch Alex Back In Business A-L Persson C
 
Tikar
BT-1: Menines Rush Hour P Lindlöf J BIR
BT-2: Such DkUch Candygolds Copper Cookie M Hörnqvist C
BT-3: Int Mulitch Menines Designed By Magic P Lindlöf C
BT-4: Nuch Menines One In A Million P Lindlöf U
BT-R: Haremets Purple Rain I Yagilikcilar U
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Månhällans Fansy A-C Olsson HP, BIR, BIS- Valp
Hanar: 4-6 mån; Tingates Amazing Aslan J Wimhed BIR- Valp 4-6 månader
Tikar: 4-6 mån; Aspevalls Hearth Of Gold S. Åhlberg BIM- Valp 4-6 månader
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Saginas Izondra J Valencia HP, BIR-Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Multich Pepejas Master Of Magic P Lindlöf HP, Bästa Grupp
Uppföd.: Menines P Lindlöf HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Totalt: Hanar 17st, Tikar 38st, Vet.Tikar 2st, Avelskl. 4st Uppfödarkl. 4 st

Utställning: SKK     2006-05-27     Nat     Norrköping Domare: Yvonne Larsson

Hanhundar
BH-1: Golden Leaf`s Boytoy L Eriksson Hellborg U BIM, Cert
BH-2: Caspian´s Goldfinger M Edström V
BH-3: Caratoots Compassionate Casanova K Gänger U
BH-4: Caspian´s Game-Boy A Svensson U
BH-R: NuchSuch Caratoots Classic Commander K Gänger C
 
Tikar
BT-1: SuchAmchSv-00 Caspian´s BluePrint A Svensson V BIR
BT-2: DkchSuchSv-05 CaratootsConvinceCantalle K Gänger V
BT-3: Such Golden Leaf´s Toffee L Eriksson Hellborg C
BT-4: Pearl Collectiona Pärlemo K Gänger U Cert
BT-R: Toymaker´s Gimme Hope Jo´anna B Aspevall U
 
Valpar
Hanar: Chibanni´s Be´llus A Norberg HP, BIR
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspian´s Goldfinger M Edström CK, BIM
Tikar: Such Sv-00 Amch Caspian´s Blue Print A. Svensson CK, BIR, BIG-R
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Totalt: Hanar 10st, Tikar 10 st, Vet. Hanar 1st, Vet. Tikar 3st,

Utställning: SKK     2006-05-21     Nat     Ånge Domare: Bo Skalin, Finland

Hanhundar
BH-1: Caratoots Compassionate Casanova K Gänger U BIR,BIG-5
BH-2: Ch Caratoots Classic Commander K Gänger C
BH-3: Menines Escapade K Bodèn Ö
BH-4: Lindtorps Brassilmus G Edenius J
BH-R: Lindatorps Ögonsten G Edenius U
 
Tikar
BT-1: Pearl Collection Pärlemo K Gänger U BIM, Cert
BT-2: Ch. Caratoots Convince Chantalle K Gänger V
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lindatorps Elvira G Edenius HP, BIR-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch. Caratoots Convince Chantalle K Gänger CK, BIR- Veteran, BIG-3
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Caratoots K Gänger HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Totalt: Hanar 9st, Tikar 5st, Vet. Tikar 1st, Uppfökl. 1st

Utställning: SKK     2006-05-20     Int     Hässleholm Domare: Jean Banfield, England

Hanhundar
BH-1: Denemore Noble Perfection M Hörnqvist C BIR
BH-2: Bliccis U Are My Universe J Raemy C
BH-3: Miss Butterflys Connoisseur V Landström U Cert
BH-4: Haremets Onyx M Bringsen U
BH-R: Menines Nuit Blance P Lindlöf C
 
Tikar
BT-1: Amber A M Gudbergsdottir U Cert, BIM
BT-2: Menines Rush Hour P Lindlöf J
BT-3: Menines One In a million P Lindlöf C
BT-4: Candygolds Unnie C Andersson Ö
BT-R: Lamonias Jeritza V Landström Ö
 
Valpar
Hanar: Golden Leaf´s Flash S Nylbäck BIM
Tikar: Golden Leaf´s Fame S Nylbäck BIR
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Aye Ayes Domingo M Malmkvist CK, BIR-Veteran
Tikar: Saginas Gisella L Kornberg BIM- Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Denemore Noble Perfection M Hörnqvist HP, Bästa Grupp, BIG 3
Uppföd.: Menines P Lindlöf HP, Bästa Grupp, BIG R
 
Övrig info: Totalt: Hanar 24st, Tikar 35 st, Vet. Hanar 1st, Vet.Tikar 1st, Avelsk 1st, Uppfödkl. 4st

Utställning: SDHK     2006-05-14     Nat     Tångahed Domare: Burema Pieter

Hanhundar
BH-1: Stridsmarkens Mizar M Johansson U Cert, BIR, BIS-4 Unghund
BH-2: Ch Denemore Noble Perfection M Hörnqvist C
BH-3: Ch Whispering Valley Enchanting Dream D,M&E Wergård V
BH-4: Infantas All Of Me M & R Carlsson V
BH-R: Havsvindens Nemo K Calvert J
 
Tikar
BT-1: Menines Rush Hour P Lindlöf Cert, BIM
BT-2: Whispering Valley Bathsheba D&E-M&M Wergård J
BT-3: Whispering Valley White Dream D&E-M&M Wergård U
BT-4: Golden Leaf´s Biscuit Anne Weiefors U
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Kvasneset´s Against all odds A-L Bäckman HP, BIR-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch Whispering Valley Enchanting Dream D&E-M&M Wergård CK, BIR BIS-2
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch. Denemore Noble Perfection Margot Hörnqvist HP, Bästa Grupp, BIS 2
Uppföd.:
 
Övrig info: Totalt: Hanar 18, Tikar 25, Vet. Hanar 4st, Vet. Tikar 1st,Avelskl.1st,

Utställning: SDHK     2006-05-13     Nat     Sjulnäs, Piteå Domare: Hans Boelaars

Hanhundar
BH-1: Such Nuch Vittoria´s Delta´s Matador C Hellsten C BIM
BH-2: Zkarabi´s Eternity B Sölvberg J Cert, Bästa junior BIS-2
BH-3: Amynatas Alexander M Sundberg Ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Such Lamonia´s Victoria L Hagström C BIR
BT-2: Perlygates Selma Hayak K-L Pettersson Ö Cert
BT-3: Lindatorps Ursula A Nilsson Ö
BT-4: Such Reginas Heavy Hedda K-L Pettersson V
BT-R: Such Macrodahls Felicia K-L Pettersson C
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Miss Butterfly´s Esther Williams L Rönnewall HP BIR valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Such Reginas Heavy Hedda K-L Pettersson CK, BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Totalt: Hanar 7st, Tikar 8st, Vet. Tikar 1st,

Utställning: SKK     2006-05-07     Nat     Larv Domare: Stelios Makaritis

Hanhundar
BH-1: Lamonia´s Batman I-L Stener U BIR, Cert
BH-2: Chipmans Arnie L Moraigne U
BH-3: Haremets Quasimodo I Yaglikcilar J
BH-4: Chipmans Tom Jones S Lidborg Ö
BH-R: Chipmans Ricky A-S Lindqvist U
 
Tikar
BT-1: Such Lamonia´s Ebony I-L Stener C BIM
BT-2: Lamonia´s Victoria L Hagström Ö Cert, Championat
BT-3: Alex Cornelia L Alexanderson Ö
BT-4: Whispering Valley Yamasee M Hallén U
BT-R: Haremets Purple Rain I Yagilikcilar U
 
Valpar
Hanar: Lamonia´s Don Pedro I-L Stener HP, BIR
Tikar: Lamonia´s Donna Felicia I-L Stener HP, BIM
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Whispering Valley Enchanting Dream D o M Wergård HP, BIM- Veteran
Tikar: Such Suzzans Heather D&M & E-M Wergård CK, BIR- Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Whispering Valley D&M & E-M Wergård HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Totalt: Hanar 11, Tikar 18, Vet. Hanar 2st, Vet. Tikar 1st, Uppfökl. 1st

Utställning: SDHK     2006-05-06     Nat     Linköping Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: Such Peral Collection Turmalin U. ÅkerhielmEriksson C BIR
BH-2: Golden Leafs Boytoy L Eriksson Hellborg U Cert, Bästa unghund Bis-3
BH-3: Nuch Such Vittorias Uppercut K. Johansson V Bästa veteran Bis-R
BH-4: Aspevalls Pinnoccio M. Lindberg J
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Golden Leafs Toffee L. HellborgEriksson Ö Cert, BIM Championat
BT-2: Pappilove's Nicorette B Skog Ö
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Carabeams Black Pearl S. Malm Hp Bir
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Nuch, Such Vittorias Uppercut K Johansson Bästa veteran Bis-R
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Totalt: Hanar 5st, Tikar 5st, Vet. Hanar 1st,

Utställning: SKK     2006-04-22     Nat     Västerås Domare: Franz Neuwirth Costa Rica

Hanhundar
BH-1: Nuch Such Caratoots Classic Commander K Gänger C BIM
BH-2: Pearl Collection Turmalin U Eriksson C
BH-3: Aspevalls Bodger B-M Hansson U Cert
BH-4: Caspian`s Goldfinger M Edström V
BH-R: Caratoots Compassionate Casanova K Gänger U
 
Tikar
BT-1: Such Amch SV-00 Caspian´s Blue Print A Svensson C BIR, BIG-3
BT-2: DkchSuchSv-05 CaratootsConvinceCantalle K Gänger V
BT-3: Such Lamonia´s Ebony I-L Stener C
BT-4: Pearl Collectiona Pärlemo K Gänger U Cert
BT-R: Such Forevr Pretty Package K Gänger Ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspian´s Goldfinger M Edström CK, BIM
Tikar: DkuchSuchSv-05CaratootsConvinceChantalle K Gänger CK,BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Pearl collection H. Boijert HP, Bästa Grupp
 
Övrig info: Totalt: Hanar 21st, Tikar 23st, Vet. Hanar 2st, Vet. Tikar 3st, Uppfödarkl. 2st

Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |