Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

Utställning: SDHK     2007-05-07     Nat     Tånga Hed Domare: Rose Envall-Larsson

Hanhundar
BH-1: Vittorias Play Maker K Johansson j CERT BIR
BH-2: CH Marrics Forbidden Dreams V Toivanen/M Wyrens ö
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Havsvindens Natasha K Calvert u CERT BIM
BT-2: Tingates Aimable Amie A Weiefors u
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Cutlass Jum-Jum M Lundberg BIR-valp
Tikar: Connection Victoria Secret E & T Warell BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Pepejas Virvelvind M Lundberg BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 6 , 1 veteran,

Utställning: SKK     2007-05-06     Nat     Larv Domare: Ann-Christine Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIR
BH-2: Caratoots Complete Coronation K Gänger u CERT
BH-3: Lamonias Elliot I-L Stener u
BH-4: CH Lamonias Batman I-L Stener c
BH-R: Caratoots Compassionte Casanova K Gänger ö
 
Tikar
BT-1: Lamonias Donna Felicia I-L Stener u CERT BIM
BT-2: CH Pearl Collection Pärlemo K Gänger c
BT-3: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger
BT-4: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Mme Hardys Mr Elliot G Thelin BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: antal hundar: 8 + 13, 1 veteran, 2 uppfödargrupper.

Utställning: SKK     2007-04-22     Nat     Västerås Domare: Salvatore Tripoli Italien

Hanhundar
BH-1: Caratoots Complete Coronation K Gänger u CERT BIR
BH-2: Golden Leafs Boytoy L Eriksson-Hellborg ö
BH-3: Candygolds Flashlight C Hjortmark j
BH-4: Lamonias Elliot I-L Stener u
BH-R: Caratoots Compassionata Casanova K Gänger ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIM
BT-2: Pearl Collection Rosenkvarts U Åkerhjelm-Eriksson ö CERT CHAMP
BT-3: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-4: CH Pearl Collection Pärlemo K Gänger c
BT-R: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger c
 
Valpar
Hanar: Inga valpar
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger M Edström BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 26, Veteraner: 1 + 3, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SDHK     2007-04-14     Nat     Forshaga Domare: Nina Karlsdotter

Hanhundar
BH-1: Vittorias Play Maker K Johansson j CERT BIR
BH-2: Snobben B Svensson ö
BH-3: White Lighters Lord Of Fire K Malm ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Vittorias Cholalongcorn K Johansson BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 2

Utställning: SKK     2007-04-07     Int     Stockholm Domare: Hellen Lex James

Hanhundar
BH-1: Lamonias Elliot I-L Stener u CERT CACIB BIR
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-CACIB
BH-3: Golden Leafs Boytoy L Eriksson Hellborg ö
BH-4: Caratoots Complete Coronation K Gänger u
BH-R: Caratoots Compassionate Casanova K Gänger ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c CACIB BIM
BT-2: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-3: Pearl Collection Pärlemo K Gänger ö CERT R-CACIB CHAMP.
BT-4: Pearl Collection Rosenkvarts U Åkerhielm Eriksson ö
BT-R: Lamonias Donna Felicia I-L Stener u
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Johannes G Edenius BIR-valp
Tikar: Connection Victoria Secret E & T Warell BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger M Edström BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 28, Veteraner: 2 + 3, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper 3

Utställning: SKK     2007-03-18     Int     Malmö Domare: Marie Pedersen Danmark

Hanhundar
BH-1: Ch Caratoots Classic Commander K Gänger c CACIB BIR
BH-2: Caratoots Complete Coronation K Gänger u CERT R-CACIB
BH-3: Toymakers Great Pretender M Hansen ö
BH-4: Zkarabos Headline Y Weber ö
BH-R: Alpcocks Mr Tyzon U Zorec u
 
Tikar
BT-1: Toymakers Antonia M Hansen ö CERT CACIB BIM SUCH
BT-2: Ch Silenzios Busiga Maja V Landström c R-CACIB
BT-3: Ch Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
BT-4: Menines Stright Flush P Lindlöf u
BT-R: Ch Caratoots Classic Confidence K Gänger c
 
Valpar
Hanar: Cqabeymz Balder J Nilsson BIM-valp
Tikar: Caratoots Certain Capability K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Ch Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch Denemore Noble Perfection M Hörnqvist Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 29 + 37 Veteraner: 1 Avelsgrupper: 3 Uppfödargrupper: 4

Utställning: SKK     2007-01-07     Int     Göteborg Domare: Arne Foss Norge

Hanhundar
BH-1: Ch Caratoots Classic Commander K Gänger c BIR Cacib
BH-2: Menines Improved Image L Kjeksud ö R-Cacib Cert SUCH
BH-3: Ch Caratoots Classy Centerfold K Gänger c
BH-4: Caratoots Complete Coronation K Gänger j
BH-R: Thygesminde Kuno I Soelberg ö
 
Tikar
BT-1: Ch Caratoots Complete Charisma K Gänger c BIM Cacib
BT-2: Blaze Of Glory For Taspitir L Kjeksud u Cert R-Cacib
BT-3: Ch Menines One In A Million P Lindlöf c
BT-4: Pearl Collection Pärlemo K Gänger u
BT-R: Menines Rush Hour P Lindlöf u
 
Valpar
Hanar: Cqabeymz Quite A Game Chess C Hagebrand BIM-valp
Tikar: Caratoots Certain Capability K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger M Edström BIM-veteran
Tikar: Ch Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran BIG-5
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Ch Pepejas Master Of Magic P Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-2
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 23 Veteraner: 1 + 2 Avelsgrupper: 2 Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2007-01-06     Nat     Göteborg Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: Ch Caratoots Classic Commander K Gänger c BIR
BH-2: Caratoots Complete Coronation K Gänger j Cert
BH-3: Ch Caratoots Classy Centerfold K Gänger c
BH-4: Menines Improved Image L Kjeksrud ö
BH-R: Menines Wild Illusion P Lindlöf j
 
Tikar
BT-1: Menines Rush Hour P Lindlöf u Cert BIM
BT-2: Ch Caratoots Convince Chantalle K Gänger c
BT-3: Ch Caratoots Complete Charisma K Gänger c
BT-4: Ch Caratoots Classic Confidence K Gänger c
BT-R: Toymakers Gimmi Hope Johanna B Aspevall ö
 
Valpar
Hanar: Papizanas Cassius Clay L & M Szendera BIM-valp
Tikar: Caratoots Certain Capability K Gänger BIR-valp BIS-5
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger M Edström BIM-veteran
Tikar: Ch Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp-BIG-5
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 22 Veteraner: 1 + 2 Uppfödarklasser: 2

Utställning: SKK     2006-12-10     Int     Stockholm Domare: Kerstin Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c CACIB BIM
BH-2: Lamonias Batman I-L Stener ö CERT R-CACIB CHAMP
BH-3: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c
BH-4: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-R: Zkarabis Headline Y Weber ö
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c CACIB
BT-3: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger c
BT-4: Lamonias Donna Felicia I-L Stener j CERT
BT-R: Menines Rush Hour P Lindlöf u
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger M Edström HP BIM
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson CK BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 32 + 33 Veteraner: 4 + 4 Avelsgrupper 3 Uppfödargrupper 4

Utställning: SKK     2006-11-04     Int     Växjö Domare: Lisbeth Campbell Norge

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: Golden Leafs Morgan M Gerhardsson ö Cert CHAMP
BH-4: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c
BH-R: Caratoots Complete Coronation K Gänger j
 
Tikar
BT-1: Menines Rush Hour P Lindlöf u Cert Cacib BIM
BT-2: CH Menines One In A Million P Lindlöf c R-Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Menines P Lindlöf Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar 21 + 21 2 Avelsgrupper 2 Uppfödargrupper

Utställning: SDHK     2006-10-08     Nat     Sundsvall Domare: Malgorza Supronowicz Polen

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c BIR-BIS-4
BH-2: Caratoots Complete Coronation K Gänger j Cert
BH-3: Zkarabis Eternity B Sölvberg u
BH-4: CH Golden Leafs Vision L Eriksson Hellborg c
BH-R: Lamonias Elliot I-L Stener j
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Ebony I-L Stener c BIM
BT-2: Lamonias Donna Felicia I-L Stener j Cert
BT-3: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
BT-4: Perlygates Wow Wow K Bodén ö
BT-R: Pearl Collection Pärlemo K Gänger u
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots onvince Chantalle K Gänger BIR-BIS-1 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-2
 
Övrig info: Antal hundar 12 + 15 1 veteran 2 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-10-07     Int     Sundsvall Domare: Veli Pekka Kumpumäki Finland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c Cacib BIR
BH-2: Lamonias Batman I-L Stener u Cert R-Cacib
BH-3: Caratoots Complete Coronation K Gänger j
BH-4: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c
BH-R: CH Golden Leafs Vision L Eriksson Hellborg c
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Elvira G Edenius j Cert BIM
BT-2: Pearl Collection Pärlemo K Gänger u Cacib
BT-3: CH Lamonias Ebony I-L Stener c R-Cacib
BT-4: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
BT-R: CH Lamonias Victoria L Hagström c
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-BIG-2 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 13 1 veteran 2 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-09-09     Int     Sofiero Domare: Leif Lehmann Jörgensen

Hanhundar
BH-1: CH Wispering Valley Quiz Masters Mind D,M&E-M Wergård c Cacib BIR
BH-2: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c R-Cacib
BH-3: Alpcocks Mr Casper A-L Persson ö Cert CHAMP.
BH-4: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf v
BH-R: Silenzios Tom Crusie S Nylbäck ö
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Victoria L Hagström c Cacib BIM
BT-2: Tigerbrand Survivor M Malmkvist ö Cert R-Cacib CHAMP.
BT-3: Golden Leafs Flame S Nylbäck j
BT-4: CH Alex' Cornelia L Alexandersson c
BT-R: Whispering Valley Bathseba D,M&E-M Wergård u
 
Valpar
Hanar: Tingates Amazing Aslan J Wimhed BIR-valp
Tikar: Zorex's Enja A-L Persson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D,M E-M Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 28 + 35 veteraner: 3 + 0 uppfödargrupper: 5

Utställning: SKK     2006-09-03     Nat     Öland Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c BIR
BH-2: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf v
BH-3: Alpcocks Mr Casper A-L Persson ö Cert
BH-4: CH Aye-Ayes Domingo M Malmkvist v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Menines One In A Million P Lindlöf c BIM
BT-2: Tigerbrand Survivor M Malmkvist ö Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Tingate Amazing Aslan J Wimhed BIR-valp
Tikar: Zorex's Enja A-L Persson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 14 Veteraner 2 + 0

Utställning: P-R     2006-09-02     Inoff     Tyresö Domare: Jane Raemy

Hanhundar
BH-1: Lamonias Elliot I-L Stener j BIM
BH-2: Aspevalls Bodger B-M Hansson u
BH-3: Caspians Goldfinger M Edström v
BH-4: CH Golden Leafs Vision L Eriksson-Hellborg c
BH-R: Destiny Heighs Star Dust A Svensson j
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR
BT-2: Lamonias Enya I-L Stener j
BT-3: Babe A Örnblom u
BT-4: Lamonias Evelina I-L Stener j
BT-R: CH Golden Leafs Toffee L Eriksson Hellborg c
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Silenzios Fara Diba B-M Hansson BIR-valp 4-6 mån BIS-valp
Hanar: Stridsmarkens Brimer P Mattsson BIM-valp 6-9 mån
Tikar: Kajlas Athena L Hagström BIR-valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger M Edström BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Silenzios Cliff Rickard A Svensson Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 30 Veteraner: 2 + 2 Avelsgrupper: 2 Uppfödargrupper: 5

Utställning: SDHK     2006-08-27     Nat     Östnora Domare: Per Svarstad

Hanhundar
BH-1: CH Silenzios Hamilton B-M Hansson c BIM
BH-2: CH Carovers Jagger A Forsberg c
BH-3: Lamonias Batman I-L Stener u Cert
BH-4: Liannicas Adam K Mervi j BIS-5 junior
BH-R: CH Vittorias Kiss of Fighting Spirit M-L Lindell c
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR-BIS-2
BT-2: CH Golden Leafs Toffee L Eriksson Hellborg c
BT-3: CH Lamonias Ebony I-L Stener c
BT-4: Lamonias Victoria L Hagström c
BT-R: Toymakers Gimme Hope Jo'anna B Aspevall u Cert BIS-1 unghund
 
Valpar
Hanar: Stridsmarkens Brage E Hägglund BIM
Tikar: Amy A Forsberg BIR-BIS-3 valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger M Edström BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-BIS-1 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SDHK     2006-08-27     Nat     Piteå Domare: Torbjörn Skaar

Hanhundar
BH-1: CH Vittorias Delta's Matador C Hellsten c BIR
BH-2: Amynatas Alexander M Sundberg/A Persson ö Cert CHAMP.
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Ursula A Nilsson ö Cert CHAMP BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar 5 + 5

Utställning: SKK     2006-08-20     Int     Norrköping Domare: Joakim Ohlsson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c CACIB BIM
BH-2: Liannicas American Hope Of Sweden A Tjärnberg ö R-CACIB CERT CHAMP.
BH-3: Vårkallens Casus G Johnsson ö
BH-4: Destiny Height Star Dust A Svensson j
BH-R: Lindatorps Zackarias G Edenius ö
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR
BT-2: Lindatorps Elvira G Edenius j CERT
BT-3: CH Lamonias Victoria L Hagström c CACIB
BT-4: Silenzios Theresia M Hörnqvist ö R-CACIB
BT-R: Afrodyta Little Fantasy M Hörnqvist ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Kajlas Athena L Hagström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Aye-Ayes Domingo M Malmkvist BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 14 2 + 2 Veteraner

Utställning: SKK     2006-08-19     Int     Nyköping Domare: Carin Åkesson

Hanhundar
BH-1: Vårkallens Cacus G Johnsson ö Cert Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: Caratoots Compassionate Casanova K Gänger u Cert
BH-R: CH Aye-Ayes Domingo M Malmkvist v
 
Tikar
BT-1: Pearl Collection Pärlemo K Gänger u Cert Cacib BIM
BT-2: Lindatorps Elvira G Edenius j
BT-3: CH Silenzios Wash In Go A Tjärnberg v
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-valp
Tikar: Guldtassens Exotic Express A Aulik-Hissing BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Aye-Ayes Domingo M Malmkvist BIR-veteran
Tikar: CH Silenzios Whas In Go A Tjärnberg BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 11 Veteraner 2 + 1

Utställning: SKK     2006-08-13     Nat     Askersund Domare: Gert Christiansen Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c BIR
BH-2: CH Pepejas Moliere U Åkerhielm Eriksson c
BH-3: Chipmans Arnie L Mortaigne u Cert
BH-4: CH Aye-Ayes Domingo M Malmkvist v
BH-R: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger c BIM
BT-2: CH Lamonias Ebony I-L Stener c
BT-3: Pearl Collection Rosenkvarts U Åkerhielm Eriksson u Cert
BT-4: Lamonias Donna Felicia I-L Stener j
BT-R: CH Lamonias Victoria L Hagström c
 
Valpar
Hanar: Caratoots Complete Coronation K Gänger BIM-valp
Tikar: Kajlas Athena L Hagström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Aye-Ayes Domingo M Malmkvist BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 16 1+1 veteraner 2 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-08-12     Int     Ronneby Domare: Gunnar Nyman Danmark

Hanhundar
BH-1: Miss Butterfly Connoisseur V Landström u BIR-BIG-R Cert Cacib
BH-2: Cqabeymz Congratulation L Lindberg u R-Cacib
BH-3: Menines The Ray Of Light P Lindlöf j
BH-4: CH Menines Nuit Blanc P Lindlöf c
BH-R: INT CH Aye-Ayes Domingo M Malmkvist v
 
Tikar
BT-1: NUCH Menines One In A Million P Lindlöf ö BIM Cert Cacib SUCH
BT-2: Menines Rush Hour P Lindlöf j
BT-3: Haremets Purple Rain I Yaglikcilar u R-Cacib
BT-4: Cqabeymz Venuz M Lindfors ö
BT-R: CH Alex´ Cornelia L Alexandersson c
 
Valpar
Hanar: Tingates Amazing Aslan J Wemhed BIM-valp
Tikar: Anferlos Graceful Girl S Åhlberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: INT CH Aye-Ayes Domingo M Malmkvist BIR-veteran
Tikar: Saginas Gisella L Kornberg BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: INT NORDCH Pepejas Master of Magic P Lindlöf Bästa grupp-BIG-1
Uppföd.: Menines Kennel P Lindlöf Bästa brupp BIG-R
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 20 1+1 veteraner 1 avelsgrupp 1 uppfödargrupp

Utställning: SKK     2006-08-05     Nat     Svenstavik Domare: Vija Klucniece

Hanhundar
BH-1: Lamonias Batman I-L Stener u BIR-BIG-R Cert
BH-2: Liannicas American Hope Of Sweden A Tjärnberg ö
BH-3: Lindatorps Zackarias G Edenius ö
BH-4: Miss Butterflys Connoisseur V Landström u
BH-R: Lamonias Don Pedro I-L Stener j
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Ebony I-L Stener c BIM
BT-2: CH Lamonias Victoria L Hagström c
BT-3: Tarambas Dina S V Neverdal u Cert
BT-4: Lindatorps Elvira G Edenius j
BT-R: Lamonias Donna Felicia I-L Stener j
 
Valpar
Hanar: Lamonias Elliot I-L Stener BIR-valp
Tikar: Kajlas Athena L Hagström BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger M Edström BIR-veteran
Tikar: CH Silenzios Wash In Go A Tjärnberg BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Lamonias Kennel I-L Stener Bästa grupp-BIG-3
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 9 , Veteraner: 1+1 , 1 uppfödargrupp

Utställning: SKK     2006-07-29     Nat     Ransäter Domare: Arne Foss

Hanhundar
BH-1: Lamonias Batman I-L Stener u BIM Cert
BH-2: CH Pepejas Rosselini U Åkerhielm Eriksson c
BH-3: NUCH Sneffs Heftige Helmer TK Dyovik ö
BH-4: Chipmans Arni L Mortaigne ö
BH-R: CH Pearl Collection Turmalin U Åkerhielm Eriksson c
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Victoria L Hagström c BIR
BT-2: CH Lamonias Ebony I-L Stener c
BT-3: Pearl Collection Rosenkvarts U Åkerhielm Eriksson u Cert
BT-4: Lamonias Donna Felicia I-L Stener j
BT-R: Lupita S Lidborg M Nordberg u
 
Valpar
Hanar: Lamonias Elliot I-L Stener BIR-valp
Tikar: Kajlas Athena L Hagström BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 7 2 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-07-23     Int     Västerås Domare: Carl-Gunnar Stafberg

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c CACIB BIR
BH-2: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c R-CACIB
BH-3: Caratoots Copassionate Casanova K Gänger u CERT
BH-4: CH Carovers Jagger A Forsberg c
BH-R: Golden Leafs Boytoy L Eriksson Hellborg u
 
Tikar
BT-1: CH Golden leafs Toffee L Eriksson Hellborg c CACIB BIM
BT-2: Black Baloos Just For Love A Aulik Hissing ö CERT R-CACIB
BT-3: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
BT-4: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger c
BT-R: Pearl Collection Pärlemo K Gänger u
 
Valpar
Hanar: Stridmarkens Brimer A-K Johansson BIR-valp
Tikar: Kajlas Athena L Hagström BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Goldfinger M Edström BIM veteran
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Caratoots Kennel K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal anmälda 12 + 16 1 +2 veteraner 3 uppfödargrupper

Utställning: SKK     2006-07-16     Int     Högbo Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c CACIB BIR
BH-2: CH Caratoots Classy Centerfold K Gänger c R-CACIB
BH-3: Lamonias Batman I-L Stener u CERT
BH-4: CH Menines Nuit Blanc P Lindlöf c
BH-R: Caratoots Comassionate Casanova K Gänger u
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v BIM
BT-2: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger c CACIB
BT-3: Menines Rush Hour P Lindlöf j CERT
BT-4: Pearl Collection Pärlemo K Gänger u
BT-R: CH Lamonias Ebony I-L Stener c
 
Valpar
Hanar: Caratoots Complete Coronation K Gänger BIM-valp
Tikar: Månhällans Fancy A-C Olsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Caratoots Kennel K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal anmälda 12 + 16 1 veteran 3 uppfödargrupper

Pages: [<<] ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |