Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

Utställning: SKK     2007-08-18     Nat     Nyköping Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Batman I-L Stener c BIM
BH-2: Vittorias Play Maker K Johansson u Cert
BH-3: Lamonias Elliot I-L Stener u
BH-4: CH Caratoots Cassic Commander K Gänger c
BH-R: Lindatorps Johannes G Edenius j
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR
BT-2: Menines Rush Hour P Lindlöf ö Cert SUCH
BT-3: Candygolds Dreamgirl Daisy M Hörnqvist u
BT-4: Caratoots Certain Capability K Gänger j
BT-R: CH Toymakers Gimme Hope Jo´anna B Aspevall c
 
Valpar
Hanar: Lamonias Goliat I-L Stener BIR-valp
Tikar: Tingates Bewitched Bella A Baker BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-vet
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist Bästa grupp-BIG-2
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-6
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 30, veteraner: 2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper 2

Utställning: SKK     2007-08-12     Nat     Askersund Domare: Kurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: Candygolds Trademark M Hörnqvist ö Cert SUCH BIR
BH-2: CH Pearl Collection Turmalin U Eriksson Åkerhielm c
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Candygolds Mette-Marit M Hörnqvist c BIM
BT-2: Destiny Heights Quelle Coleur L Wallin Cederlund ö Cert
BT-3: CH Pearl Collection Rosenkvarts U Eriksson Åkerhielm
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Destiny Heights Vackra Vera L Wallin Cederlund BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 5

Utställning: SKK     2007-08-11     Int     Ronneby Domare: Bengt-Åke Bogren

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c Cacib BIR, BIG-1, BIS-2
BH-2: Caratoots Complete Coronation K Gänger u Cert R-Cacib
BH-3: Alpcocks Mr Thyzon U Zorec ö
BH-4: CH Caratoots Compassionate Casanova K Gänger c
BH-R: CH Menines Nuit Blanc P Lindlöf c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Zorex's Enja A-L Persson ö Cert
BT-3: Haremets Purple Rain I Yaglikcilar ö
BT-4: Caratoots Certain Capability K Gänger j
BT-R: Aspevalls Heart Of Gold S Åhlberg u
 
Valpar
Hanar: Alex' Gingery George L Alexandersson BIR-valp
Tikar: Zorex's Alice U Zorec BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambassadör Ruben L Ravn BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Haremets Famous Fighter I Yaglikcilar Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 14, Vereraner: 1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2007-08-04     Int     Svenstavik Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: Vittorias Play Maker K Johansson j Cert BIR
BH-2: Lamonias Elliot I-L Stener u Cacib
BH-3: CH Lamonias Batman I-L Stener c R-Cacib
BH-4: CH Marric Forbidden Dreams Toivaneb/Wyrens c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lamonias Enya I-L Stener u Cert Cacib BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lamonias Goliat I-L Stener BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 7, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2007-07-28     Nat     Ransäter Domare: Kerstin Nilsson Danmark

Hanhundar
BH-1: Lamonias Elliot I-L Stener u Cert BIR
BH-2: CH Lamonias Batman I-L Stener c
BH-3: Taspitirs My Man S Norman ö
BH-4: CH Menines Improved Image L Kersrud c
BH-R: Cqabeymz Quite Game Chess C Hagebrand j
 
Tikar
BT-1: Candygolds Mette Marit M Hörnqvist ö Cert BIM SUCH
BT-2: Lamonias Donna Felicia I-L Stener u
BT-3: CH Lamonias Victoria L Hagström c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 8, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2007-07-21     Int     Västerås Domare: Miklós Levente Ungern

Hanhundar
BH-1: CH Liannicas American Hope Of Sweden A Tjärnberg c Cacib BIR
BH-2: CH Carovers Jagger A Forsberg c R-Cacib
BH-3: Golden Leafs Boytoy L Eriksson-Hellborg ö Cert CHAMPION
BH-4: NUCH Sneffs Heftige Helmer K T Dubvik ö
BH-R: Silenzios Ambasadör Ruben L Ravn v
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIM
BT-2: Destiny Hights Teriyaki L Cederlund j Cert
BT-3: Guldtassens Exotic Excess A Aulik-Hissing u Cacib
BT-4: CH Pearl Collection Rosenkvarts U Ericsson-Åkerheilm c R-Cacib
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Destiny Hights Verona C Cedervall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambasadör Ruben L Ravn BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Golden Leafs L Eriksson-Hellborg Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 18, Veteraner: 1 + 3, uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2007-07-15     Nat     Alfta Domare: Peer Primoz

Hanhundar
BH-1: Lamonias Elliot I-L Stener u Cert BIR-BIG-4
BH-2: Lindatorps Zacharias G Edenius ö
BH-3: Ch Lamonias Batman I-L Stener c
BH-4: Lindatorps Johannes G Edenius j
BH-R: Ch Pearl Collection Turmalin U Eriksson Åkerhielm c
 
Tikar
BT-1: Ch Toymakers Gimme Hope Joánna B Aspevall c BIM
BT-2: Lindatorps Jolanta G Edenius j Cert
BT-3: Perlygates Bubble Gum K Bodén ö
BT-4: Ch Pearl Collection Rosenkvarts U Eriksson Åkerhielm c
BT-R: Pappiloves Ragdoll B Skog u
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Destiny Heights Verona C Cecervall Björsber BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp BIG-2
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 19, uppfödarklasser: 3

Utställning: SKK     2007-07-14     Int     Tvååker Domare: Johan Juslin Finland

Hanhundar
BH-1: Ch Marrics Forbidden Dreams Toivanen/Warell c Cacib BIM
BH-2: Cqabeymz Christian Olsson M Lindfors j Cert
BH-3: Ch Whispering Valley Enchanting Dream D.M & E-M Wergård v
BH-4: Ch Caratoots Comassionate Casanova K Gänger c R-Cacib
BH-R: Ch Whispering Valley Quiz Master Mind D,M & E-M Wergård c
 
Tikar
BT-1: Caratoots Certain Capability K Gänger j Cert
BT-2: Zorecs Enja A-L Persson ö Cacib
BT-3: Ch Pearl Collection Pärlemo K Gänger c R-Cacib
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Alex´ Gingery George L Alexandersson BIR-Valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch Whispering Valley Enchanting Dream D,M & E-M Wergård BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 23 + 20, veteraner: 1 + 2, uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2007-07-13     Nat     Tvååker Domare: Juha Kares Finland

Hanhundar
BH-1: Ch Marrics Forbidden Dreams Toivanen/ Warell c BIM
BH-2: Ch Caratoots Comassionate Casanova K Gänger c
BH-3: Ch Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: Cqabeymz Christian Olsson M Lindfors j Cert
BH-R: Dolce Vita JP Major League P Lindlöf j
 
Tikar
BT-1: Caratoots Certain Capability K Gänger j Cert BIR
BT-2: Ch Pearl Collection Pärlemo K Gänger c
BT-3: Haremets Purple Rain I Yaglikcilar ö
BT-4: Menines Rush Hour P Lindlöf ö
BT-R: Mefaths Linnéa Of Love M Gerhardsson u
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Pimpim M Linkiewicz BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 19, uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2007-07-08     Int     Piteå Domare: Espen Engh Norge

Hanhundar
BH-1: Acke K-L Pettersson u Cert Cacib BIM
BH-2: Ch Marrics Forbidden Dreams T& E Warell c R-Cacib
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ch Aspevalls Samantha B Aspevall c Cacib Int Ch BIR
BT-2: Ch Toymakers Gimme Hope Joánna B Aspevall c R-Cacib
BT-3: Ch Lamonias Victoria L Hagström c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 13

Utställning: SKK     2007-07-01     Int     Visby Domare: Peter Jolley

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Batman I-L Stener c Cacib BIR
BH-2: Vårkallens Casus G Johnsson ö Cert R-Cacib
BH-3: Lamonias Elliot I-L Stener u
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Haremets Purple Rain I Yaglikcilar ö Cert Cacib BIM
BT-2: Blixt Och Dunders Kick-Em-Jenny P Zetterholm v
BT-3: Lamonias Enya I-L Stener u R-Cacib
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Candygolds Libretto M Mårs BIM-valp
Tikar: Haremets Tia-Maria M Larsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Blixt Och Dunders Kick-Em-Jenny P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 9, Veteraner: 1,

Utställning: SKK     2007-07-01     Int     Borås Domare: Liz Stannard

Hanhundar
BH-1: Amicae Star Charm At Kingshaven J Rososens/J Banfiel ö Cert Cacib CHAMP BIR-BIG-4
BH-2: Ch Whispering Valley Quiz Master Mind D,M & E-M Wergård c R-Cacib
BH-3: Ch Whispering Valley Enchanting Dream D,M & E-M Wergård v
BH-4: Ch Liannicas American Hope Of Sweden A Tjärnberg c
BH-R: Whispering Valley Calvin Klein D,M & E-M Wergård ö
 
Tikar
BT-1: Whispering Valley Bathsheba D,M & E-M Wergård ö Cert Cacib BIM
BT-2: Whispering Valley Fair Play D,M & E-M Wergård u R-Cacib
BT-3: Ch Menines One In A Million P Lindlöf c
BT-4: Silenzios Zantana B Sölvberg j
BT-R: Ch Silenzios Wash In Go A Tjärnberg v
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Whispering Valley Delamain Dream D,M & E-M Wergård BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ch Whispering Valley Enchanting Dream D,M & E-M Wergård BIR-veteran
Tikar: Ch Silenzios Whas In Go A Tjärnberg BIM-vereran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D,M & E-M Wergård Bästa grupp-BIG-4
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 24, Veteraner: 1+2, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2007-06-30     Int     Gällevare Domare: Elisabeth Rennerfelt

Hanhundar
BH-1: Ch Marrics Forbidden Dreams Toivanen/ Warell c Cacib BIR
BH-2: NUCH Dobs Prince Charming T Pedersen ö Cert R-Cacib SUCH
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Kajlas Athena L Hagström u Cert Cacib BIM
BT-2: Kajlas Bessie L Hagström j
BT-3: Ch Lamonias Victoria L Hagström c R-Cacib
BT-4: Marjaanan Vilvi V Limnell ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Stolen Hearts Bright Future T Hackström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 14

Utställning: SKK     2007-06-30     Nat     Visby Domare: David Allen

Hanhundar
BH-1: Lamonias Elliot I-L Stener u Cert BIR
BH-2: Vårkallens Casus G Johnsson ö
BH-3: CH Lamonias Batman I-L Stener c
BH-4: Whispering Valley T-Rex U Johansson ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lamonias Enya I-L Stener u Cert BIM
BT-2: Haremets Purple Rain I Yaglikcilar ö
BT-3: Blixt Och Dunders Kick-Em-Jenny P Zetterholm v
BT-4: Charmonis Happy E Nordensvärd u
BT-R: Charmonis Angelina E Nordensvärd u
 
Valpar
Hanar: Candygolds Libretto M Mårs BIM-valp
Tikar: Haremets Tia Maria M Larsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Blixt Och Dunders Kick-Em-Jenny P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 10, Veteraner: 1, Uppfödarklasser: 1

Utställning: SKK     2007-06-17     Nat     Vännäs Domare: Lisbeth Campbell

Hanhundar
BH-1: CH Vittorias Delta's Matador C Hellsten c BIR
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ma Dawill's Bagile M Olsson ö CERT BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Connection Victoria Secret T Warell E Bergström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzio's Ambassadör Ruben L Raven BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 9 Veteraner: 1

Utställning: SKK     2007-06-17     Nat     Avesta Domare: Jan Stääv

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Compassionate Casanova K Gänger c
BH-3: Vittorias Play Maker K Johansson j CERT
BH-4: Caratoots Complete Coronation K Gänger u
BH-R: Queen Bless JP Succesion U Hanis ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIM
BT-2: CH Pearl Collection Pärlemo K Gänger c
BT-3: Toymakers Gimmie Hope Johanna B Aspevall-Johansson ö CERT CHAMP.
BT-4: Caratoots Certain Capability K Gänger j
BT-R: Amy A Forsberg u
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Candygolds Irish Iris C Isacsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 22, Veteraner: 1, Avelsklasser: 1, Uppfödarklasser: 3.

Utställning: SKK     2007-06-10     Nat     Norrköping Domare: Bengt-Åke Bogren

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIR
BH-2: Caratoots Compassionate Casanova K Gänger ö CERT CHAMP.
BH-3: CH Pearl Collection Turmalin U Åkerhielm Ericsson c
BH-4: Caratoots Complete Coronation K Gänger u
BH-R: Silenzios Ambassadör Ruben L Ravn v
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIM
BT-2: Guldtassens Exotic Excess A Aulik Hissing u CERT
BT-3: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Destiny Height's Teriyaki L Wallin-Cederlund BIR-BIS-3 valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambassadör Ruben L Ravn BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 12, Veteraner: 2, uppfödarklasser: 1

Utställning: SKK     2007-06-09     Nat     Vänersborg Domare: FM Butch Mac Donald

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Quiz Master Mind D,M & E-M Wergård c BIM
BH-2: Candygolds Trademark M Hörnqvist ö CERT
BH-3: Aspevalls Bodger B-M Hansson ö
BH-4: CH Lamonias Batman I-L Stener c
BH-R: CH Whispering Valley Enchanting Dream D,M & E-M Wergård v
 
Tikar
BT-1: Whispering Valley Good As Gold D,M & E-M Wergård u BIR CERT
BT-2: Toymakers Gimmie Hope Jo´anna B Aspevall ö
BT-3: CH Lamonias Victoria L Hagström c
BT-4: Lamonias Enya I.L Stener u
BT-R: Whispering Valley Bathsheba D,M & E-M Wergård ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D,M & E-M Wergård BIR-BIG-3 veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D,M & E-M Wergård Bästa grupp BIG-2
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 18 Veteraner: 1 Uppfödargrupper: 2

Utställning: P-R     2007-05-26     Inoff     Degeberga Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c BIM
BH-2: Vangelis Armani S Nylbäck ö
BH-3: Golden Leafs Flash S Nylbäck u
BH-4: CH Menines Nuit Blanc P Lindlöf c
BH-R: CH Haremets Famous Fighter I Yaglikcilar c
 
Tikar
BT-1: Vangelis Cheyenne S Nylbäck u BIR
BT-2: Candygolds Dreamgirl Daisy M Hörnqvist u
BT-3: Haremets Purple Rain I Yaglikcilar ö
BT-4: CH Menines Designed By Magic P Lindlöf c
BT-R: Zorexs Tella U Zorec j
 
Valpar
Hanar: Alex' Gingery George L Alexandersson BIM-valp
Tikar: Zorexs Alice U Zorec BIR-valp 4-6 mån
Hanar: Dolce Vita JP Major League P Lindlöf BIM-valp 6-9 mån
Tikar: Haremet's Tintomara I Yaglikcilar BIR-valp Bästa valp
 
Veteraner
Hanar: La Roccas Sunshine I Y, A S, S N BIM veteran
Tikar: Haremets Pebbles S Nylbäck BIR veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Famous Fighter I Yaglikcilar Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Menines P Lindlöf Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 21+29, Veteraner 1+1, Avelsklasser 3, uppfödarklasser 4.

Utställning: SKK     2007-05-20     Nat     Sjulnäs Piteå Domare: Rouli Kantzou Grekland

Hanhundar
BH-1: CH Zkarabis Diesel B Sölvberg c BIR
BH-2: Lindatorps Zackarias G Edénius ö CERT
BH-3: CH Marrics Forbidden Dreams V Toivanen& M Wyrens c
BH-4: Acke K-L Pettersson u
BH-R: Lindatorps Johannes G Edéniys j
 
Tikar
BT-1: Silenzio's Zantana B Sölvberg j CERT BIM
BT-2: Toymakers Gimme Hope Jo'anna B Aspevall ö
BT-3: Perlygates Selma Hayak K-L Pettersson ö
BT-4: Lindatorps Jolantha G Edénius j
BT-R: Dagsljus Outstanding Little Owl J F'ält ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Dagsljus Riverdance J F'ält BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Lindatorps Zackarias G Edénius Bästa grupp
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 9+7, 1 avelsklass

Utställning: SDHK     2007-05-20     Nat     Hässleholm Domare: Yvonne Meintjes Sydafrika

Hanhundar
BH-1: Caratoots Complete Coronation K Gänger u CERT BIM
BH-2: Candygolds Trademark M Hörnqvist ö
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: CH Hare´mets Famous Fighter I Yaglikcilar c
BH-R: Cqabeymz Christian Olsson M Lindfors j
 
Tikar
BT-1: Candygolds Dreamgirl Daisy M Hörnqvist u CERT BIR
BT-2: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-3: Glittras Golden-Sunset L Alexanderson ö
BT-4: Menines Rush Haur P Lindlöf u
BT-R: Haremets Purple Rain I Yaglikcilar ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Mefaths Cubanelle On Fire M Gerhardsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-BIS Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Haremets Famous Fighter I Yaglikcilar Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15+24, Veteraner: 0+2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SDHK     2007-05-19     Nat     Sjulnäs Piteå Domare: Tarmo Viirtelä Finland

Hanhundar
BH-1: Marrics Forbidden Dreams V Toivanen& M Wyrens ö CERT BIR CHAMP
BH-2: CH Zkarabis Diesel B Sölvberg c
BH-3: Midnight Fantasy Lionheart M Brännström j
BH-4: CH Amynatas Alexander M Sundberg c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Jolantha G Edénius j CERT BIM BIS-2 jun
BT-2: Toymakers Gimme Hope Johanna B Aspevall ö
BT-3: CH Kläpphällans Petronella M Sundberg c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Connection Victoria Secret E Bergström Warell BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Lindatorps Zackarias G Edénius Bästa grupp
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 10+7, 1 avelsgrupp

Utställning: SKK     2007-05-19     Nat     Hässleholm Domare: Sean Carroll Irland

Hanhundar
BH-1: Lamonias Elliot I-L Stener u CERT BIM
BH-2: Toymakers Great Pretender M Hansen ö
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: Candygolds Trademark M Hörnqvist ö
BH-R: Caratoots Complete Coronation K Gänger u
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Plue Print A Svensson v BIR
BT-2: CH Caratoots Classic Confidense K Gänger c
BT-3: Xandilara Scarlet Lady M Hansen ö CERT SUCH
BT-4: Candygolds Dreamgirl Daisy M Hörnqvist u
BT-R: Toymakers Home Coming Queen M Hansen ö
 
Valpar
Hanar: Dolce Vita JP Major League P Lindlöf BIR-valp
Tikar: Haremets Tintomara I Yaglikcilar BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 26, Veteraner: 0 + 3, avelsgrupper 2, uppfödargrupper 1

Utställning: SKK     2007-05-18     Int     Hässleholm Domare: Chie Ejima Japan

Hanhundar
BH-1: Candygolds Trademark M Hörnqvist ö CERT CACIB BIR-BIG-1
BH-2: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c R-CACIB
BH-3: Cqabeymz Christian Olsson M Lindfors j
BH-4: Beauty Fly Picasso Dream About It A-L Bäckman j
BH-R: CH Alpcocks Mr Casper
 
Tikar
BT-1: Caratoots Certain Capability K Gänger j CERT BIM
BT-2: Candygolds Dreamgirl Daisy M Hörnqvist u CACIB
BT-3: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-4: CH Candygolds Empress M Hörnqvist c R-CACIB
BT-R: CH Silenzios Busiga Maja V andström c
 
Valpar
Hanar: Dolce Vita JP Major League P Lindlöf BIR-valp
Tikar: Haremets Tintomara I Yaglikcilar BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Phosphoros King Creol L Eriksson BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 27+34 Veteraner: 1+4, Avelsgrupper:4 uppfödargrupper 3

Utställning: SKK     2007-05-13     Int     Österbybruk SV-07 Domare: Leif Lehman Jörgensen Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c CACIB BIR SV-07
BH-2: Zkarabis Headline Y Weber ö CERT R-CACIB SUCH
BH-3: CH Whispering Valley Enchanting Dream D & M E-M Wergård v
BH-4: Caratoots Complete Coronation K Gänger ö
BH-R: Lamonias Elliot I-L Stener u
 
Tikar
BT-1: CH Tigerbrand Survivor M Malmkvist c CACIB BIM SV-07
BT-2: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
BT-3: Whispering Valley Bathsheba D & M E-M Wergård j CERT
BT-4: Lindatorps Elvira G Edenius u
BT-R: Whispering Valley Good As Gold D & M E-M Wergård ö
 
Valpar
Hanar: Siljans Art Deco Connection U Hanis BIR-valp
Tikar: Candygolds Irish Iris C Isacsson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D & M E-M Wergård BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Botvid I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 30 + 35, 3 + 3 Veteraner, 5 avelsgrupper, 3 uppfödargrupper

Pages: [<<] ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |