Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... [>>]

Utställning: SDHK     2008-05-31     Nat     Piteå Domare: Lena Stålhanske Australien

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Johannes G Edénius u Cert BIR BIS-unghund
BH-2: Acke K-L Pettersson ö
BH-3: Pappiloves Yahoo C Kauppila j
BH-4: Dagsljus Sofias Dreamboy J Fält u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: NordJV-07 Aspevalls Miss Mollie B Aspevall S Lidborg u Cert BIM
BT-2: Kläpphällans Carmencita K-L Pettersson u
BT-3: Glittras Sparkling-Rain A Sjölund ö
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Midnight Fantasy Mad Max A Blombacke BIR-valp
Tikar: Caratoots Copa Cabana L Kjällén BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 13

Utställning: SDHK     2008-05-31     Nat     Norrköping Domare: Ligita Zake Lettland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIM
BH-2: Vittorias Play Maker K Johansson ö Cert SUCH
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-4: CH Whispering Valley T-Rex U Johansson c
BH-R: Guldtassens Sweet And Hot Chilli M Andersson j
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIR
BT-2: SV-08 Caratoots Certain Capability K Gänger u Cert
BT-3: Tingate Aimable Amie A Weiefors ö
BT-4: Macahans Kaxiga Klara M Andersson j
BT-R: CH Caspians Blue Print A Svensson v
 
Valpar
Hanar: Lamonias Indigo A Weiefors BIR-valp
Tikar: Kajlas Dame de Coeur A Baker BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 11, Veteraner: 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2008-05-25     Nat     Sundsvall Domare: Diogo Ramalho Portugal

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c BIR-BIG-3
BH-2: Zkarabis Eternity B Sölvberg ö Cert SUCH
BH-3: Lamonias Goliat I-L Stener u
BH-4: Heartseekers Scooby M Larsson ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Enya I-L Stener c BIM
BT-2: Lindatorps Josephine C Eriksson u Cert
BT-3: Zorexs Emmy M Lindh ö
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Zabizax Crizpi Crunch L Rönnewall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 8

Utställning: SKK     2008-05-24     Nat     Österbybruk Domare: Brith Andersson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: CH Liannicas American Hope of Sweden A Tjärnberg c
BH-4: Caratoots Cruising Cadillac K Carlsson u Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Cinfidence K Gänger c BIM
BT-2: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-3: SV-08 Caratoots Certain Capability K Gänger u Cert
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caspians High Five A Svensson BIM-valp
Tikar: Caratoots Classic Commitment K Gänger BIR-valp BIS-3
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Black Baloos Abracadabra N Eriksson HP BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 12, Veteraner: 1 + 3, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2008-05-17     Nat     Hässleholm Domare: James Newman Irland

Hanhundar
BH-1: JPCH Queen Bless Jp Royal Generation M Hörnqvist ö Cert BIM SUCH
BH-2: Dolce Vita Jp Major League P Lindlöf u
BH-3: Toymakers Great Pretender M Hansen ö
BH-4: Menines Ain't No Saint S Myrtenstam j
BH-R: Pappelwick Pigeon Post M Hörnqvist u
 
Tikar
BT-1: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c BIR
BT-2: Candygolds Dreamgirl Daisy M Hörnqvist ö Cert SUCH
BT-3: DKCH Lamonias Evelina J Raemy ö
BT-4: Månhällans Hantée Dans Pleine Lune A-C Olsson j
BT-R: Tingates Bewiched Bella A Baker u
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Kajlas Dame de Coeur A Baker BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Coquette Deux v d Johannieterhof L Verburg BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Mefaths M Gerhardsson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 26, Veteraner: 1, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2008-05-11     Nat     Larv Domare: Henrik Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation Kaj Gänger c BIM
BH-2: Lamonias Goliat Inga-Lill Stener u Cert
BH-3: CH Caratoots Classic Commander Kaj Gänger c
BH-4: Golden Leafs Hotshot Brian Fredriksen ö
BH-R: Raphael Vom Schwabenhof M & D Wergård u
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confinence Kaj Gänger c BIR BIG-4
BT-2: Aspevalls Miss Mollie S Lidborg B Aspevall j Cert
BT-3: Caratoots Certain Capability Kaj Gänger u
BT-4: CH Lamonias Enya Inga-Lill Stener c
BT-R: Whispering Valley Forever And Ever M & D Wergård ö
 
Valpar
Hanar: Caratoots Checkpoint Charlie Tord Lundbrog BIM-valp
Tikar: Caratoots Classic Commitment Kaj Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M & D Wergård BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 20, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: P-R     2008-05-01     Inoff     Degeberga Domare: Mikael Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c BIR
BH-2: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf v
BH-3: Dolce Vita JP Major Leauge P Lindlöf u
BH-4: Vangelis Champagne E Isaksson j
BH-R: Alex Gingery George L Alexanderson u
 
Tikar
BT-1: CH Menines Ruch Hour P Lindlöf c BIM
BT-2: CH Alex Cornelia L Alexanderson c
BT-3: Mefaths Linneá Of Love M Gerhardsson ö
BT-4: Caspians Girl Power E Isaksson ö
BT-R: Mefaths Prinsess Winnie M Gerhardsson ö
 
Valpar
Hanar: Baknils Las Vegas Putte U Nilsson BIM-valp 4-6 mån
Tikar: Decolores Cinderella P&C Sandberg BIR-valp 4-6 mån BIS-2
Hanar: Kelebeks Basic Instinct S Åhlberg BIM-valp 6-9 mån
Tikar: Candygolds Qelly M Hörnqvist BIR-valp 6-9 mån BIS-valp
 
Veteraner
Hanar: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Mefaths M Gerhardsson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13+24, Veteraner: 1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2 1+1 Phalenevalpar

Utställning: SKK     2008-04-19     Nat     Västerås Domare: Torbjörn Skaar

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: Lamonias Goliat I-L Stener j Cert
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: Golden Leafs Guinness L Eriksson Hellborg ö
BH-R: Caspians Cretit Player A Svensson u
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c
BT-3: Caratoots Certain Capability K Gänger u Cert
BT-4: CH Lamonias Enya I-L Stener c
BT-R: Charmonis Happy E Nordensvärd ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-BIS-4 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 17, Veteraner: 0 + 2, uppfödargrupper: 1

Utställning: SDHK     2008-04-12     Nat     Forshaga Domare: Ann-Christine Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation Kaj Gänger c BIR
BH-2: CH Whispering Valley T-Rex Ulrika Johansson c
BH-3: CH Caratoots Classic Commander Kaj Gänger c
BH-4: Chipmans You Know Marie Filipsson ö Cert
BH-R: Golden Leafs Hotshot Brian Fredriksen ö
 
Tikar
BT-1: Caratoots Certain Capability Kaj Gänger u Cert BIM BIS-2 ungh
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence Kaj Gänger c
BT-3: Aspevalls Miss Mollie Bitte Aspevall j BIS-3 Jun
BT-4: CH Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger v
BT-R: Havsvindens Natasha Karin Calvert ö
 
Valpar
Hanar: Chipmans Jackie Chan Siv Lidborg BIR-valp BIS-5
Tikar: Sarisaks Jeann`d arc Jaana Westman BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle Kaj Gänger BIR-veteran BIS-1
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots Kaj Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 10, Veteraner 1, Uppfödargrupper:1.

Utställning: SKK     2008-03-23     Int     Stockholm Domare: Marianne Baden Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c Cacib BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: Lamonias Elliot I-L Stener ö Cert SUCH
BH-4: Mondelise Seattle Light A Svensson ö
BH-R: Lindatorps Johannes G Edenius u
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c Cacib
BT-3: Caratoots Certain Capability K Gänger u Cert R-Cacib
BT-4: Aspevalls Miss Mollie B Aspevall j
BT-R: CH Lindatorps Elvira G Edenius c
 
Valpar
Hanar: Caspians High Five A Svensson BIR-valp
Tikar: Caspians High Score A Svensson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambassadör Ruben L Ravn BIM
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 23, Veteraner: 1+1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2008-03-15     Int     Malmö Domare: Roberto Schill Rumänien

Hanhundar
BH-1: Golden Leafs Hotshot Brian Fredriksen u Cert Cacib BIR
BH-2: Tingates Amazing Aslan Josefine Wimhed ö R-Cacib
BH-3: NORDJV-07 Pappiloves Whatsoever Nickie Pratt j
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Destiny Heights Teriyaki Lala Wallin Cederlun u Cert Cacib BIM
BT-2: NORDUCH MXCH WW-07 Menines Rush Hour Petra Lindlöf c R-Cacib
BT-3: Cqabeymz Afrodite Julia Lindstrii u
BT-4: Lamonias Evelina Jane Raemy ö
BT-R: DKCH Toymakers Buttercup Marianne Hansen ö
 
Valpar
Hanar: Zorexs Harry Ulrika Zorec BIM-valp
Tikar: Chizan Belive In Me Martina Zandelin BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: INT MultiCH Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf BIR-veteran
Tikar: Coquette Deux v d Johannieterhof Lise Verburg BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: INT MultiCH Pepejas Master Of Magic Petra Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Menines Petra Lindlöf Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26+30, Veteraner: 1+1, Avelsklasser: 3, Uppfödarklasser: 5.

Utställning: SKK     2008-01-06     Int     Göteborg SV-08 Domare: Johan Juslin

Hanhundar
BH-1: Queen Bless Jp Royal Generation M Hörnqvist c Cacib BIR SV-08
BH-2: CH Caratoots Compassionate Casanova K Gänger c R-Cacib
BH-3: Whispering Valley T-Rex U Johansson ö Cert SUCH
BH-4: Golden Leafs Bigwig L Antila ö
BH-R: Schärotts Älvsnabben C o L Klingestad j
 
Tikar
BT-1: Caratoots Certain Capability K Gänger u Cert Cacib BIM SV-08
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17+15, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2008-01-03     Int     Göteborg Domare: Leif-Herman Wilberg

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Quiz Master Mind D,M&E-M Wergård c Cacib BIM
BH-2: Caratoots Complete Coronation K Gänger ö Cert R-Cacib SUCH
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: CH Caratoots Compassionate Casanova K Gänger c
BH-R: Raphael Vom Schwabenhof D,M&E-M Wergård j
 
Tikar
BT-1: Caratoots Certain Capability K Gänger u Cert Cacib BIR
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c
BT-4: CH Whispering Valley Bathsheba D,M&E-M Wergård c
BT-R: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D,M%E-M Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-BIG-5 Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19+21, Veteraner: 1+3, uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2007-12-15     Int     Stockholm Nordv -07 Domare: Jimmy Simpson England

Hanhundar
BH-1: Siljans Tri Connection V Tovainen/U Hanis u Cert Cacib Nordv-07 BIM
BH-2: CH Gleniren Premier League Sunshoo Roosens/Tovainen/A-D c R-Cacib
BH-3: Caratoots Complete Coronation K Gänger ö
BH-4: Lamonias Elliot I-L Stener ö
BH-R: CH Caratoots Compassionate Casanova K Gänger c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c Cacib Nordv-07 BIR
BT-2: CH Pearl Collection Rosenkvarts U Åkerhielm c R-Cacib
BT-3: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c
BT-4: Lamonias Enya I-L Stener ö Cert SUCH
BT-R: Aspevalls Miss Mollie B Aspevall j
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 49 + 43, Veteraner: 3 + 5, Avelsgrupper: 4, Uppfödargrupper: 7

Utställning: SKK     2007-11-02     Int     Växjö Domare: Jahn Stääv

Hanhundar
BH-1: Caratoots Complete Coronation K Gänger u Cert Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Caratoots Compassionate Casanova K Gänger c
BH-4: Alpcocks Mr Thyzon U Zorec ö
BH-R: CH Whispering Valley Quiz Master Mind D,M&E-M Wergård c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c R-Cacib
BT-3: Whispering Valley Bathsheba D,M&E-M Wergård ö Cert SUCH
BT-4: Caratoots Certain Capability K Gänger u
BT-R: Destiny Heights Quelle Coleur L Cederlund-Wallin ö
 
Valpar
Hanar: Sontinis Nastaq S Holmberg BIM-valp
Tikar: Macahans Jessie M Andersson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Walley Enchanting Dream D,M&E-M Wergård BIR-veteran
Tikar: Saginas Gisella L Kornberg BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Cararoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar:23+29, Veteraner: 1+1, avelsgrupper 1, uppfödargrupper: 4

Utställning: SDHK     2007-10-07     Nat     Sundsvall/Timrå Domare: Hans Hilverda Holland

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Batman I-L Stener c BIR-BIS-4
BH-2: CH Caratoots Comassionate Casanova K Gänger c
BH-3: Caratoots Complete Coronation K Gänger u Cert
BH-4: Lamonias Elliot I-L Stener u
BH-R: Midnight Fantasy Little Big Man M Brännström j
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIM
BT-2: Lindatorps Elvira G Edenius ö Cert SUCH
BT-3: Caratoots Certain Capability K Gänger u
BT-4: CH Lamonias Donna Felicia I-L Stener c
BT-R: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
 
Valpar
Hanar: Aspevalls Favourite Boy A Olsson BIM-valp
Tikar: Caratoots Cup Cake K Granberg BIR-BIS-4
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Caratoots Convince Chantall K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 16, Veteraner: 2, Uppfädargrupper: 3.

Utställning: SKK     2007-10-06     Int     Sundsvall Domare: Silvia Radretter Österike

Hanhundar
BH-1: Caratoots Complete Coronation K Gänger u Cert Cacib BIM
BH-2: Zkarabis Eternity B Sölvberg ö R-Cacib
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: Lamonias Elliot I-L Stener u
BH-R: CH Lamonias Batman I-L Stener c
 
Tikar
BT-1: Lamonias Donna Felicia I-L Stener ö Cert Cacib SUCH BIR
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Pearl Collection Rosenkvarts U Åkerhielm Eriksson c
BT-4: Caratoots Certain Capability K Gänger u
BT-R: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-BIG-3 Veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 19, Veteraner: 2, uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2007-09-09     Nat     Sofiero Domare: Michael Forte

Hanhundar
BH-1: Caratoots Complete Coronation K Gänger u Cert BIM
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-3: CH Menines Nuit Blanc P Lindlöf c
BH-4: Lamonias Elliot I-L Stener u
BH-R: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIR
BT-2: Haremets Purple Rain I Yaglikcilar ö Cert
BT-3: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c
BT-4: Caratoots Certain Capability K Gänger j
BT-R: Candygolds Dreamgirl Daisy M Hörnqvist u
 
Valpar
Hanar: Alex Gingery George L Alexandersson BIR-valp
Tikar: Tingates Bewitched Bella A Baker BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Phosphoros King Creole L Eriksson BIR-veteran
Tikar: Coquette v d Johannieterhof L Verburg BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist Bästa grupp BIG-2
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 31 + 33. Veteraner: 3. Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 5

Utställning: SDHK     2007-09-08     Nat     Helsingborg Domare: Clair Ann Ahern

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c BIR
BH-2: CH Lamonias Batman I-L Stener c
BH-3: Lamonias Elliot I-L Stener u Cert
BH-4: Caratoots Complete Coronation K Gänger u
BH-R: Golden Leafs Flash S Nylbäck ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIM
BT-2: Candygolds Dreamgirl Daisy M Hörnqvist u Cert
BT-3: Lamonias Enya I-L Stener u
BT-4: Kajlas Athena L Hagström u
BT-R: Haremets Pebbles S Nylbäck v
 
Valpar
Hanar: Menines Zebulon P Lindlöf BIR-BIS-3 valp
Tikar: Cqabeymz Kajsa bergquist M Lindfors BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Haremets Pebbles S Nylbäck BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-4
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 22. Veteraner: 3, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SDHK     2007-09-02     Nat     Högbo Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: Vittorias Play Maker K Johansson ö Cert BIR
BH-2: Golden Leafs Guinness L Eriksson Hellborg u
BH-3: CH Golden Leafs Boytoy L Eriksson Hellborg c
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Golden Leafs Jazz L Eriksson Hellborg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 6

Utställning: SKK     2007-09-02     Nat     Öland Domare: Dominic Harris

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist c BIR-BIG-2
BH-2: Papplewick Pigeon Post M Hörnqvist u Cert
BH-3: Caspians Zim-Zala-Bim M Lundqvist/N Fläcke ö
BH-4: Kajlas Bernhard L Hagström j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Menines Straight Flush P Lindlöf ö Cert BIM
BT-2: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c
BT-3: Candygolds Dreamgirl Daisy M Hörnqvist u
BT-4: Kailas Athena L Hagström u
BT-R: Saginas Gisella L Kornberg v
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Cqabeymz Kaisa Bergquist M Lindfors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Saginas Gisella L Kornberg BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal Hundar: 13 + 16, Veteraner: 2.

Utställning: SKK     2007-09-01     Int     Högbo Domare: Carin Åkesson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classoc Commander K Gänger c Cacib BIM
BH-2: Vårkallens Casus G Johnsson ö Cert R-Cacib SUCH
BH-3: Caratoots Complete Coronation K Gänger u
BH-4: CH Caratoots Comassionate Casanova K Gänger c
BH-R: CH Carovers Jagger A Forsberg c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Confidence K Gänger c Cacib BIR
BT-2: CH Pearl Collection Pärlemo K Gänger c R-Cacib
BT-3: Caratoots Certain Capability K Gänger j Cert
BT-4: Amy A Forsberg u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caratoots Crusing Cadillac K Carlsson BIM-valp
Tikar: Destiny Heights Verona C Cecervall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger Bästa grupp BIG-1
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 9, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2007-08-26     Nat     Stockholm Domare: Jahn Stääv

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIM
BH-2: Lindatorps Zackarias G Edenius ö Cert SUCH
BH-3: Caratoots Complete Coronation K Gänger u
BH-4: Vittorias Play Maker K Johansson u
BH-R: CH Caratoots Compassionate Casanova K Gönger c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classoc Confidence K Gänger c BIR
BT-2: Lindatorps Elvira G Edenius u Cert
BT-3: Amy A Forsberg ö
BT-4: Caratoots Certain Capability K Gänger j
BT-R: Destiny Heights Teriyaki L Wallin Cederlund j
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Destiny Heights Vackra Vera L Wallin Cederlund BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambassadör Ruben L Ravn BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 14, Veteraner: 1, Avelsklasser: 1, Uppfödarklasser: 2.

Utställning: P-R     2007-08-25     Nat     Stockholm Domare: Sonja Björklund

Hanhundar
BH-1: Lamonias Elliot I-L Stener u Cert BIR
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-3: Caratoots Comolete Coronation K Gänger u
BH-4: CH Caratoots Comassionate Casanova K Gänger c
BH-R: Zkarabis Eternity B Sölvberg ö
 
Tikar
BT-1: Caratoots Certain Capability K Gänger j Cert BIM
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c
BT-3: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
BT-4: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-R: Golden Leafs Hotlips A-K Johansson u
 
Valpar
Hanar: Caspians Fighting Face A Svensson BIM-valp 4-6 mån
Tikar: Aspevalls Fanny Girl B Aspevall BIR-valp 4-6 mån BIS
Hanar: Lamonias Goliat I-L Stener BIR-valp 6-9 mån
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambassadör Ruben L Ravn BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 33, veteraner: 1 + 4, uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2007-08-19     Int     Norrköping Domare: Michael Dachel USA

Hanhundar
BH-1: Lamonias Elliot I-L Stener u Cert Cacib BIM
BH-2: CH Alex First Choise L Alexandersson c R-Cacib
BH-3: Caratoots Complete Coronation K Gänger u
BH-4: CH Lamonias Batman I-L Stener c
BH-R: Lindatorps Johannes G Edenius j
 
Tikar
BT-1: CH Pearl Collection Rosenkvarts U Åkerhielm Eriksson c Cacib BIR
BT-2: Caratoots Certain Capability K Gänger j Cert
BT-3: Lamonias Enja I-L Stener u R-Cacib
BT-4: Candygolds Dreamgirl Daisy M Hörnqvist u
BT-R: CH Caratoots Classic Confidense K Gänger c
 
Valpar
Hanar: Alex Gingery George L Alexandersson BIM-valp
Tikar: Tingates Bewitched Bella A Baker BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambassadör Buben L Ravn BIM-vet.
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-BIS-4 vet.
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist Bästa grupp BIG-2
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-R
 
Övrig info: Antal hundar: 23 + 34, veteraner: 1+1, avelsklasser: 1, uppföderklasser: 3.

Pages: [<<] ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |