Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 753 träffar.
Pages: [<<] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

Utställning: SKK     2018-07-07     Nat     Tvååker Domare: Vanessa Cox England

Hanhundar
BH-1: Pappiloves X-Cross H B Bertheussen u Cert BIM
BH-2: CH Intewind Red King Y Bang-Kook,S Racane ö R-Cert
BH-3: Whispering Valley Get Of My Cloud A Törnäng c
BH-4: Kellikas Jazzy S Andreassen c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Bliccis Make My Day J Raemy c Cert BIR
BT-2: Weiefors Fabulous Flower A Weiefors ö R-Cert
BT-3: CH Alex Juliette Binoche M Malmkvist c
BT-4: Sapphiresky I Love Most S Burchard j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Involo Remember The Time S Rancane HP BIR-valp
Tikar: Akindys Fluffy Tekla M Westgaard HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Weiefors A Weiefors HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 33, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2018-07-06     Nat     Tvååker NORDIC Domare: Asta Maria Gudbergsdottir

Hanhundar
BH-1: CH Labellaci Unique Sensation M Kristensen c Nordic Cert BIM
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v R-Nordic Cert
BH-3: CH Whispering Valley Get Of My Cloud A Törnäng c
BH-4: Keramets O'MR Perfect M Kristensen j Cert
BH-R: Butterfly Hearts Linus A Eklund ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Alex Juliette Binoche M Malmkvist c Nordic Cert BIR
BT-2: Tilda K Westerlund ö Cert R-Nordic Cert
BT-3: Weiefors Ulla-Bella A Weiefors ö R-Cert
BT-4: Miniwolfs Cabriole A Weiefors j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Involo Remember The Time S Rancane HP BIR-valp
Tikar: Queenwings First Lady De Queen T&D Ingelow HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIM-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Weiefors A Weiefors HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 25 + 29, Veteraner: 2 + 4, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2018-07-01     Nat     Borås Domare: Mark Cocozza England

Hanhundar
BH-1: CH Amber Beauty Joker M Gerhardsson c Cert BIM SEUCH
BH-2: Blizzbogårdens Giovanni M Blom j R-Cert
BH-3: CH Kellikas Jazzy K S Anderssen c
BH-4: Knasens Olof C Hansén ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Belixas Bell Befiona Beauty M Friberg ö Cert BIR
BT-2: Weiefors Darling A Weiefors ö R-Cert
BT-3: Menines Morning Mist M.L Possakka ö
BT-4: Alex Xtravagansa M Larsson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Blizzbogårdens Illidan M Blom HP BIR-valp
Tikar: A Kinys Fluffy Teckla M Westergaard HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors en BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar; 25 + 29, Veteraner: 0+3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2018-06-30     Nat     Borås Domare: Zlatina Davidovska Bulgarien

Hanhundar
BH-1: Hálsakots Shooting Star A M Gudgergsdottir ö Cert BIR
BH-2: CH Amber Beauty Joker M Gerhardsson c R-Cert
BH-3: Blizzbogårdens Giovanni M Blom j
BH-4: CH Whispering Valley Get Of My Cloud A Törnäng c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Alex U Raise Me Up I Hasselgren ö Cert BIM SEUCH
BT-2: Blizzbogårdens Cristall M Blom ö R-Cert
BT-3: Alex Xtravagansa M Larsson ö
BT-4: Mefaths Linne'A Of Love M Gerhardsson v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Nätthults Benjamin Syrsa A Törnäng HP BIM-Valp
Tikar: Akindys Fluffy Teckla M Westergaard HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Mefaths Linne'A Of Love M Gerhardsson CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 21, Veteraner: 0+2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2018-06-30     Nat     Alfta Domare: Hans Almgren

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert BIM
BH-2: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-3: Silenzios Kickoff B-M Hansson u R-Cert
BH-4: Varfågelns Vide I Lundsten j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c BIR
BT-2: CH Quickstep Nobless Charm L Nilsson c
BT-3: Lindatorps Jurtina Lucia G Edenius u Cert
BT-4: Jana Catalana de Apple M Hollen Imer ö R-cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Garden Butterfly Brother Cadfael M Lundqvist HP BIR-valp
Tikar: Aphrodite L Lampén HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 8, Veteraner: 1+0

Utställning: SKK     2018-06-29     Nat     Gällivare NORDIC Domare: Eva Nilssen

Hanhundar
BH-1: Varfågelns Förtjusande Bamse S Häggström ö Cert NordicCert BIM SEUCH
BH-2: CH Ged Goblins Prince Shining Amor Å Nordström c R-Nordic Cert
BH-3: CH Marbijos Aramis-Le Patre T K Tollefsen R-Cert
BH-4: Red Goblins River Of June Carter A-L Lingehall j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Kivenas Selma A Skaanevik c Cert NordicCert BIR SEUCH
BT-2: CH Blueratec Diane W Stallerud c R-Nodic Cert
BT-3: Red Gonlins Queen Of Calvados Å Nordström u R-Cert
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Kivenas Iben A Skaanevik HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Red Goblins Å Nordström HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 14, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2018-06-16     Nat     Vännäs Domare: Bildh von Schedvin

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert BIR
BH-2: CH Tingates Just Joking M Boman v
BH-3: Varfågelns Förtjusande Bamse S Häggström ö R-Cert
BH-4: Red Goblings River Of June Carter A L Lingehall j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c BIM
BT-2: Havanna de la montez M Larsson ö Cert SEUCH
BT-3: Lindatorps Jurtina Lucia G Edenius u R-Cert
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran BIS-2
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 10, Veteraner 1+0, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: P-R     2018-06-15     Nat     Vännäs Domare: Anna Lena Angeria

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert BIR BIS
BH-2: CH Glittras Majestic Major A Sjölund c
BH-3: CH Lindatorps Fabulus Faringado G Edenius c
BH-4: CH Tingates Just Joking M Boman v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c BIM
BT-2: CH Glittras Just Piece Of Cake A Sjölund c
BT-3: Keramets O'What A Dream M Larsson j Cert
BT-4: CH Glittras Within Temptation A Sjölund v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silvermorning Genuine Masterpiece G Edenius BIM-valp 4-6 män
Tikar: Candygolds Yakie A Star L Olofsson Ljunggren BIR-valp 4-6 mån
Hanar: Glittras Georgios C Grant A Sjölund BIR-valp 6-9 mån BIS-valp
Tikar: Glittras Gloria Gayner A Sjölund BIM-valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran
Tikar: CH Glittras Within Temptation A Sjölund CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 10, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2018-06-10     Nat     Leksand Domare: Saija Juutilainen

Hanhundar
BH-1: SE JV-17 Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert BIR
BH-2: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-3: NORD JV-17 Silenzios Kickoff B-M Hansson u R-Cert
BH-4: Kellinas Mighty Mythos C Konstantinidou
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Blizzbogårdens Cristall M Blom ö Cert BIM
BT-2: Westvings Genesis S Engström ö R-Cert
BT-3: Trilliles Dina I Holst c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Garden Butterfly Brother Cardfael M Lundqvist HP BIM-valp
Tikar: Pappiloves Zparkle C Konstantinidou HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Romulus S Ängström CK BIR-veteran
Tikar: Lindatorps Undine G Edenius ? BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 12, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2018-06-09     Nat     Vänersborg NORDIC Domare: Celine Bottussi Jocquel

Hanhundar
BH-1: Bohusklippans Jonny Depp C Ljungberg ö Cert Nordic Cert BIR
BH-2: Sapphiresky Baker Street S Burchard j R-Cert R-Nordic cert Bästa Jun
BH-3: CH Whispering Walley Get Off My Cloud A Törnäng c
BH-4: Whispering Valley Midnight Rambler M Wergård Åhlin ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Vindarna Viskar Dishondra A Blombacke ö Cert Nordic Cert BIM
BT-2: Alex U Raise Me Up I Hasselgren ö R-Cert R-Nodic Cert
BT-3: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v
BT-4: Miniwolfs Cabriole A Weiefors j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Garden Butterfly Alfred de Dalmas C Dahlin HP BIM-valp
Tikar: Sapphiresky I Love Most S Burchard HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-1
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 17, Veteraner: 0+2, Avelsgrupper: 1

Utställning: SKK     2018-06-03     Nat     Norrköping Domare: Tom Isherwood

Hanhundar
BH-1: SE JV-17 Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert BIR BIG-2
BH-2: CH Lindatorps Tiburtius C Konstantinidou c
BH-3: Nord JV-17 Silenzios Kickoff B-M Hansson u R-Cert
BH-4: Kellika's Mighty Mythos C Konstantinidou ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Marias Hot Ladys Beauty M Edvinsson ö Cert BIM
BT-2: Lindatorps Jurtina Lucia G Edenius j R-Cert
BT-3: Silkywinds Vikki Girl C Hjortmark j
BT-4: Silvermornings Xanadou A-C Cassel Igelström u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Hualtets So Special Helix E Moberg HP BIM-valp
Tikar: Silkywinds Ariel Girl C Hjortmark HP BIR-valp BIS-2
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 9, uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2018-06-02     Nat     Norrköping Domare: Bente Bjerkaas Norge

Hanhundar
BH-1: SE JV-17 Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert BIR-BIG BIS BIS-2-ungh.
BH-2: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-3: CH Lindatorps Tiburtius C Konstatinidou c
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Jusrtina Lucia G Edenius u Cert BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Pappiloves Zparkle C Konstatinidou HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 7, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2018-05-27     Nat     Piteå Domare: Jouka Leiviskä

Hanhundar
BH-1: Zkarabis Pearl Jam A Lingehall u Cert BIM
BH-2: Red Goblins River Of June Carter A Lingehall j R-Cert
BH-3: Skraveldalens Amons Olof Å Engebro j
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c BIR BIG-4
BT-2: Glittras Just Piece Of Cake A Sjölund ö Cert SEUCH
BT-3: CH Glittras Within Temtation A Sjölund v
BT-4: Red Goblins Raven A Dream Come Tru M Brännström j R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Glittras Within Temtation A Sjölund CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 11, Veteraner: 1+1.

Utställning: SDHK     2018-05-26     Nat     Luleå Domare: Aleksandra Palumbo Sebien

Hanhundar
BH-1: CH Glittras Majestic Major A Sjölund c BIM
BH-2: CH Glittras Jet Set Celebration A Sjölund c
BH-3: CH Red Goblins Prins Shining Amor Å Nordström c
BH-4: Red Goblins River of June Carter A Lingehall ? Cert
BH-R: Zkarabis Pearl Jam A Lingehall u R-Cert
 
Tikar
BT-1: Pappiloves Winni Peg M Boman ö Cert BIR SEUCH
BT-2: Red Goblins Queen Of Calvados Å Nordström ? R-Cert
BT-3: CH Glittras Within Temtation A Sjölund v
BT-4: Glittras Just A Piece Of Cake A Sjölund ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Glittras Georgios C Grant A Sjölund HP BIR-valp BIS-3
Tikar: Glittras Gloria Gaynor A Sjölund HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Glittras Withen Temtation A Sjölund CH BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund HP Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 10, Veteraner: 1+1, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2018-05-26     Nat     Gimo Nordic Show Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert Nordic cert BIR
BH-2: Blizzbogårdens Giovanni M Blom j R-Cert R-Nodic cert
BH-3: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-4: Silenzios Kickoff B-M Hansson u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Stridsmarkens Night Dream A-K Johansson j Cert Nordic cert BIM
BT-2: CH Quickstep Noblesse Charm L Nilsson c R-Nordic cert
BT-3: Lindatorps Yrsalie-Girl G Edenius ö R-Cert
BT-4: Varfågels Kristall A-K Johansson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Garden Butterfly Brother Cadfael M Lundqvist HP BIM
Tikar: Pappiloves Zparkle C Konstantinidou HP BIR
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Stardreams Boloris Thore C Saltin ? BIR
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 17, Veteraner: 1+0, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2018-05-19     Nat     Hässleholm Domare: Mikael Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v NORDCert BIM
BH-2: Bliccis Non-stop Charmer J Raemy u Cert R-NORDcert
BH-3: Destiny Heights Zailor P Rydell u R-cert
BH-4: Knasens Lucifer G Lindblad j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Alex Julietta Binoche M Malmkvist C NORDCert BIR
BT-2: Alex U Raise Me Up I Hasselgren ö Cert R-NORDCert
BT-3: Menines Perfect Matching P Lindlöf j R-Cert BIR-Jun.
BT-4: CH Bliccis Make My Day J Raemy c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Nilaz Butterfly Zummer In Russia P Rydell HP BIM-valp
Tikar: Miniwolfs Cabriole A Weiefors HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Locking Good M Malmkvist CK BIR-veteran BIS-2
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 17, Veteraner: 2 + 2.

Utställning: SKK     2018-05-13     Nat     Lidköping Domare: Johnny Andersson NORDIC

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Cool Contender K Gänger v BIR Nordic Cert
BH-2: Caratoots Cotton Club K Gänger j Cert R-Nordic Cert
BH-3: Blizzbogårdens Giovanni M Blom j R-Cert
BH-4: Zkarabis Pearl Jam A_l Lingehall u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Blizzbogårdens Cristall M Blom ö Cert Nordec Cert BIM
BT-2: CH Caratoots Chocolate Chock K Gänger c R-Nordic-Cert
BT-3: Caratoots Cosmopolitan K Gänger j R-Cert
BT-4: Menines Morning Mist M L Possakka u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Cool Contender K Gänger CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 14, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2018-05-12     Nat     Lidköping Domare: Linda Mills Irland

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Get Of My Clowd A Törnäng c BIR
BH-2: Blizzbogårdens Giovanni M Blon j Cert
BH-3: Caratoots Cotton Club K Gänger j R-Cert
BH-4: CH Caratoots Cool Contender K Gänger v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Alex U rise Me Up I Hasselgren u Cert BIM
BT-2: CH Caratoots Chocklate Chock K Gänger c
BT-3: Caratoots Curacao Caramell K Gänger j R-cert
BT-4: Blizzbogårdens Cristall M Blom ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Cool Contender K Gänger CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar; 14 + 16, Veteraner; 1, Uppfödargrupper: 2

Utställning: P-R     2018-05-10     Inoff     Degeberga Domare: Lotta Bergström

Hanhundar
BH-1: Multi Stars Mind Is The Magic A M Gudbergsdottir u BIM BIS-unghund
BH-2: Destiny Heights Zailor P Rydell/G Lindblad u
BH-3: Alex Zodiac B Alexandersson ö
BH-4: Johlinettes Enzo A Johlin v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Menines Rush Hour P Lindlöf v BIR
BT-2: Menines Perfect Matching P Lindlöf j BIS-junior
BT-3: CH Menines Euphoria P Lindlöf c
BT-4: Knasens Loviza P Rydell u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Alex Azton B Alexandersson BIR 4-6 mån BIS-2
Tikar: Johlinettes Ice Cream Iris S Johansson BIM 4-6 mån
Hanar: Nillaz Butterflyz Zummer In Russia P Rydell BIM 6-9 mån
Tikar: Inter Win Wonderful Princess A Johlin BIR-6-9 mån BIS-1
 
Veteraner
Hanar: Johlinettes Enzo A Johlin HP BIM-veteran
Tikar: CH Menines Rush Hour P Lindlöf HP BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Menines P Lindlöf HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 15, Veteraner: 2 + 3, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2018-05-05     Nat     Moheda Domare: Aleksandor Petrovic Serbien

Hanhundar
BH-1: Destiny Hights Zailor P Rydell u Cert BIR BIS-2 ungh.
BH-2: Hualtets Lovely Napolion S Kellman ö R-Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: David Beckham Volevou Concher Mercedes P Rydell Cert BIM
BT-2: Knasens Loviza P Rydell/G Lindblad u R-Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Nillaz Butterflyz Zummer In Russia P Rydell HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 8.

Utställning: SKK     2018-04-29     Nat     Västerås Domare: Cahtrin Westin

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Cool Contender K Gänger v BIR
BH-2: CH Lindatorps Fabulus Faringoto G Edenius c
BH-3: Caratoots Cotton Club K Gänger j Cert
BH-4: CH Lindatorps Tiburtius C Konstantinidou c
BH-R: Lindatorps Izzmaeel G Edenius u R-Cert
 
Tikar
BT-1: Qickstep Noblesse Charm L Nilsson ö Cert BIM SEUCH
BT-2: Caratoots Cosmopolitan Covergirl K Gänger j R-Cert
BT-3: Caratoots Champagne Celebration A Bubere j
BT-4: Silvermorning Xanadu A-C Igelström u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Pascal Margenis L Nilsson HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Cool Contender K Gänger CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 13, Veteraner: 1+0, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper 2.

Utställning: SKK     2018-04-07     Nat     Sundsvall Domare: Bengt-Åke Bogren

Hanhundar
BH-1: CH Red Goblin s Shining Amor Å Nordström c BIR
BH-2: CH Caratoots Cool Contender K Gänger v
BH-3: CH Blizzbogårdens Donatello M Blom c
BH-4: Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius ö Cert SEUCH
BH-R: Blizzbogårdens Giovanni M Blom j R-Cert
 
Tikar
BT-1: Red Goblin Janis Joplin Å Nordström ö Cert BIM
BT-2: Pappiloves Winni Peg M Boman ö R-Cert
BT-3: Lindatorps Jurtina Lucia G Edenius j
BT-4: Milli-Vanilli Margenis G Edenius u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Gretagårdens Dunderforsen A Nordin HP BIR-valp
Tikar: Red Goblins River Of June Carter M Brännström HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Cool Contender K Gänger CK BIM-veteran
Tikar: CH Glittras Within Temtation A Sjölund CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14+18, Veteraner: 2+1, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2018-03-31     Int     Malmö Domare: Svein Björnes Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Weiefors Wizzard A Weiefors c Cacib BIR
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v
BH-3: Caratoots Cotton Club K Gänger j Cert
BH-4: Houm Tet A Tet Rosmarinus M Hansen j R-cert
BH-R: CH Nightfires Be My Win T Beck c R-Cacib
 
Tikar
BT-1: Toymakers Eevee M Hansen u Cert Cacib BIM
BT-2: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v
BT-3: Tigerbrand Moder Svea M Malmkvist ö R-Cert R-Cacib
BT-4: CH Alex Juliette Binoche M Malmkvist c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Kelebeks Xavier C Grahn HP BIM-valp
Tikar: Miniwolfs Cabriole A Weiefors HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIM-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Weiefors A Weiefors HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 19, Veteraner: 4 + 2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2018-01-07     Int     Göteborg Domare: Maria Lönnhammar

Hanhundar
BH-1: Planet Waves Forever Young Daydream M&K Ottosson j Cert BIR
BH-2: Blizzbogårdens Giovanni M Blom j R-Cert
BH-3: CH Kellikas Jazzy K Steen-Andreassen c Cacib
BH-4: CH Lindatorps Tiburtus C Konsta C R-Cacib
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Menines Honeysuckle Rose P Lindlöf c Cacib BIM
BT-2: CH Two Princes Anthea K Magnusson c R-Cacib
BT-3: Alex Juliette Binoche M Malmkvist ö Cert SEUCH
BT-4: Snob-Zones Pitch Perfect K Steen-Andreassen ? R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIM-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran BIS-4
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 30 + 41, Veteraner: 2 + 2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2018-01-06     Nat     Göteborg Nordic Show Domare: Karl- Erik Johansson

Hanhundar
BH-1: Planet Waves Forever Young Daydream K&M Ottosson j Cert Nordic Cert BIR BIS-4-jun
BH-2: Pappinovas Carolus Rex V Sjöstrand ö R-Cert R-Nordic Cert
BH-3: CH Pappinovas Real Fighter M Prick c
BH-4: CH Blizzbogårdens Donatello M Blom c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v Nordic Cert BIM
BT-2: Snob-Zones Pitch Perfect K Steen-Andreassen ö Cert R-Nordic Cert
BT-3: CH Menines Honeysuckle Rose P Lindlöf c
BT-4: Menines Nightingale P Lindlöf j R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Menines Perfect Matching P Lindlöf HP BIR-valp
Tikar: Varfågelns Vide I Lundsten HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Jolinettes Enzo A Johlin CK BIM-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-3
Uppföd.: Kennel Menines P Lindlöf HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 29 + 42, Veteraner: 2 + 2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 4.

Pages: [<<] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |