Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... [>>]

Utställning: SKK     2008-10-12     Int     Sundsvall Domare: Hans Almgren

Hanhundar
BH-1: CH Zkarabis Eternity B Sölvberg c BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: Lindatorps Johannes G Edenius ö Cert Championat
BH-4: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-R: Lamonias Goliat I-L Stener u
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIR
BT-2: CH Lindatorps Jolantha G Edenius c
BT-3: Lindatorps Josefine C Eriksson ö Cert
BT-4: Silenzios Angelina Jolie A Åström u
BT-R: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Zacharias G Edenius Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 29, Veteraner: 0+1, Avelsklasser:2, Uppfödarklasser: 3.

Utställning: SDHK     2008-10-11     Nat     Sundsvall Domare: Steven Seymor Australien

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c BIM
BH-2: CH Golden Leafs Hotshot B Fredriksen c
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-4: CH Zkarabis Eternity B Sölvberg c
BH-R: Nightfires Hot Present B Sölvberg j Cert BIS-4 junior
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIR
BT-2: Perlygates Eternell K Boden ö Cert
BT-3: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
BT-4: Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg j BIS-3 jun.
BT-R: CH Caratoots Captains Choice K Gänger c
 
Valpar
Hanar: Stridsmarkens Fighter P Mattsson BIR-valp
Tikar: Whispering Valley Silver Dream C Sandberg BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger BIR-veteran BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Golden Leafs L Eriksson Hellborg Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 28, Veteraner: 0+1, Uppfödarklasser: 4.

Utställning: SDHK     2008-09-14     Nat     Örkelljunga Domare: Kresten Scheel Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: CH Golden Leafs Hotshot B Fredriksen c
BH-R: Lamonias Indigo A Weiefors j Cert BIS-2 unghund
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR-BIS-2
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c
BT-3: Toymakers Buttercup M Hansen ö Cert SUCH
BT-4: CH Lamonias Enya I-L Stener c
BT-R: Zorexs Alice U Zorec u
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Zorexs Maya A Zorec BIR-BIS-4 valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Silenzios Miss Queen J Lindwall BIR-BIS-2 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 24, Veteraner: 0+1, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2008-09-13     Int     Sofiero Domare: Robert Lamont Irland

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: Decolores Chicco G Nordqvist j Cert
BH-4: Dolce Vita Jp Major League P Lindlöf ö
BH-R: CH Caratoots Classic Commander K Gänger
 
Tikar
BT-1: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c Cacib BIM
BT-2: Bliccis Dazzling Gold J Raemy ö Cert R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c
BT-4: Decolores Cinderella C&P Sandberg j
BT-R: CH Lamonias Enya I-L Stener c
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Caratoots Complete Collection K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Phosphoros King Creol L Eriksson ej HP
Tikar: CH Silenzios Miss Queen J Lindwall HP BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Menines Nuit Blanc P Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 30 + 46, veteraner: 1+1, Avelsgrupper: 4, Uppfödargrupper: 4

Utställning: SKK     2008-09-07     Nat     Öland Domare: Bengt-Åke Bogren

Hanhundar
BH-1: CH Vottorias Play Maker K Johansson c BIM
BH-2: Cqabeymz Christian Olsson M Lindfors ö Cert SUCH
BH-3: CH Silenzios Tom Crusie I Yaglikcilar c
BH-4: Sontinis Ninja I Sondell u
BH-R: Sontinis Kenny I-M Sandberg Larsson j
 
Tikar
BT-1: CH Menines Ruch Hour P Lindlöf c BIR
BT-2: CH Kajlas Athena L Hagström c
BT-3: Haremets Orchid In White I Yaglikcilar ö Cert SUCH
BT-4: Kajlas Bessie L Hagström ö
BT-R: Menines Conquest P Lindlöf j
 
Valpar
Hanar: Caratoots Clean Cut C Hedman ?
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Sontinis I Sondell Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 14, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2008-09-06     Int     Högbo Domare: Mikael Nilsson

Hanhundar
BH-1: Pearl Collection Super Seven L Millkvist j Cert BIM
BH-2: CH Golden Leafs Guinness L Eriksson hellborg c Cacib
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-4: CH Queen Bless JP Royal Generation M Hörnqvist c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Captains Choice K Gänger ö Cert Cacib BIR SUCH
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-4: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
BT-R: Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg j
 
Valpar
Hanar: Carovers Norman A Forsberg BIM-valp
Tikar: Caratoots Complete Collection K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 22, Veteraner 0+2, Uppfädargrupper: 2.

Utställning: SKK     2008-08-31     Int     Visby Domare: Fransico Blanco Sanchez Span.

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c Cacib BIR-BIG-2
BH-2: Lamonias Goliat I-L Stener u Cert R-Cacib
BH-3: Lamonias Indigo A Weiefors j
BH-4: Heartseekers Scooby M Larsson ö
BH-R: CH Whispering Valley T-Rex U Johasson c
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Enya I-L Stener c Cacib BIM
BT-2: Haremets Orchid In White I Yaglikcilar ö Cert R-Cacib
BT-3: Blixt och Dunders Kick-Em-Jenny P Zetterholm v
BT-4: Stridsmarkens Dreak Catcher A-K Johansson j
BT-R: Heartseekers Fly P Zetterholm j
 
Valpar
Hanar: Stridsmarkens Fighter A-K Johansson Bir-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Ståpäls Cyber Cpace Cowboy G Samuelsson BIM-veteran
Tikar: Blixt och Dunders Kick-Em-jennu P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 14, Veteraner: 1+1, Uppfädargrupper: 1.

Utställning: SKK     2008-08-30     Nat     Visby Domare: Marie Pedersen Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c BIR-BIG-2
BH-2: Lamonias Goliat I-L Stener u Cert
BH-3: CH Whispering Valley T-Rex U Johansson c
BH-4: Lamonias Indigo A Weiefors j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Stridsmarkens Dream Catcher A-K Johansson j Cert BIM
BT-2: CH Lamonias Enya I-L Stener c
BT-3: Blixt Och Dunders Kick-Em-jenny P Zetterholm v
BT-4: Haremets orchid In White I Yaglikcilar ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Stridsmarkens Fighter A-K Johansson BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Blixt och Dunders Kick-Em-jenny P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 14, Veteraner 1+1, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2008-08-17     Nat     Norrköping Domare: Francesco Chohetti Italien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: Guldtassens Sweet And Strong K Johansson u Cert
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: Lindatorps Efraim T Ivering ö
BH-R: Caratoots Commanders Choice H Boijertz ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIR-BIG-3
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-3: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-4: Kailas Dame De Coeur A Baker j Cert
BT-R: CH Pearl Collection Rosenkvarts U Eriksson Åkerhielm c
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Caratoots Complete Collection K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambassadör Ruben L Ravn BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-5
 
Övrig info: Antal hundar: 19+22, Veteraner: 1+2, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2008-08-16     Int     Nyköping Domare: Hans Almgren

Hanhundar
BH-1: CH Vittorias Play Maker K Johansson c Cacib BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: Golden Leafs Guinness L Eriksson Hellborg ö Cert SUCH
BH-4: Beta Chanelle L Ravn j
BH-R: Pearl Collection Super Seven L Millkvist j
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c Cacib BIR-BIG-2
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c R-Cacib
BT-3: Lindatorps Jolantha G Edenius ö Cert SUCH
BT-4: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
BT-R: Gaxabos Amy A Forsberg ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Caratoots Complete Collection K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambassadör Ruben L Ravn BIM-veteran
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-5
 
Övrig info: Antal hundar: 23+24, Veteraner: 1+1, uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2008-08-10     Int     Askersund Domare: Jahn Stääv

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR
BH-2: Guldtassens Sweet And Strong K Johansson j Cert
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-Cacib
BH-4: Golden Leafs Guinness L Eriksson-Hellborg ö
BH-R: CH Golden Leafs Hotshot B Fredriksen c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c R-Cacib
BT-3: Caratoots Charming Cassandra K Gänger ö Cert
BT-4: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
BT-R: Whispering alley Tiffon Dream M Engdahl u
 
Valpar
Hanar: Golden Leafs Noel B Fredriksen BIR-BIS-3 valp
Tikar: Caratoots Complete Collection K Gänger BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger BIR-BIS-2 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-3
 
Övrig info: Antal hundar: 16+17, Veteraner: 1, Uppfödargrupper:3.

Utställning: SKK     2008-08-09     Nat     Ronneby Domare: Nicholas White Irland

Hanhundar
BH-1: CH Golden leafs Hotshot B Fredriksen c BIR-BIG-4
BH-2: Silenzios Tom Crusie I Yaglikcilar ö Cert SUCH
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: Menines Ain't No Saint S Myrtenstam j
BH-R: Lamonias Goliat I-L Stener u
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Enja I-L Stener c BIM
BT-2: Månhällans Hantée Dans Pleine Lune A-C Olsson u Cert
BT-3: Månhällans Fansy A-C Olsson ö
BT-4: Haremets Orchid In White I Yaglikcilar ö
BT-R: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c
 
Valpar
Hanar: Decolores Chicco G Nordqvist BIM-valp
Tikar: Decolores Cinderella P&C Sandberg BIR-BIS-3 valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 16, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2008-08-02     Int     Svenstavik Domare: Leif Lehman Jörgensen Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c Cacib BIR
BH-2: CH Sneffs Heftige Helmer T K Dybvik c R-Cacib
BH-3: Perlygates Checkmate M Boman ö Cert
BH-4: Perlygates E-Type C Zätterqvist u
BH-R: NUCH Vangelis Carte Dór L Grönningen ö
 
Tikar
BT-1: CH Kajlas Athena L Hagström c Cacib BIM
BT-2: CH Lamonias Enya I-L Srener c R-Cacib
BT-3: NUCH Chakmanis Royal Beauty L Grönningen ö Cert SUCH
BT-4: Zabizax Crizpi Crunch L Rönnewall j
BT-R: Whispering Valley Doris Dolores C Sundberg ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 13, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2008-07-27     Int     Ransäter Domare: Gunilla Skallman

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c Cacib BIR-BIG-R
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Batman I.L Stener c
BH-4: Golden Leafs Hotshot B Fredriksen ö Cert SUCH
BH-R: Guldtassens Sweet And Strong K Johansson j
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Kajlas Athena L Hagström ö Cert R-Cacib SUCH
BT-3: CH Lamonias Enya I-L Stener c
BT-4: Lindatorps Jolantha G Edénius ö
BT-R: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Caratoots Complete Collection K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 12, veteraner: 0+1, uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2008-07-20     Int     Köping Domare: Gerry Hickery Irland

Hanhundar
BH-1: Caspians High Five A Svensson j Cert BIR
BH-2: Caratoots Commander Choise H Boijerts ö Cacib
BH-3: Nightfires Hot Present B Sölvberg j
BH-4: CH Carovers Jagger A Forsberg c R-Cacib
BH-R: Golden Leafs Guinness L Eriksson-Hellborg ö
 
Tikar
BT-1: Destiny Heighs Verona S&Ch Cedervall u Cert Cacib BIM
BT-2: CH WW-08 Pearl Collection Rosenkvarts U Åkerhielm Eriksson c R-Cacib
BT-3: CH VWW-08 Caspians Blue Print A Svensson v
BT-4: Black Baloos Just For Love A Aulik-Hissing ö
BT-R: Heartseekers Fly P Zetterholm j
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Zkarabis Golden Delicious B Sölvberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH VWW-08 Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 15+19, Veteraner 0+1.

Utställning: SKK     2008-07-12     Nat     Tvååker Domare: Rosalie Brady England

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c BIR
BH-2: Lamonias Goliat I-L Stener u Cert
BH-3: CH Liannicas American Hope of Sweden A Tjärnberg c
BH-4: Beauty Fly Picasso Dream About It A-L Bäckman ö
BH-R: CH Lamonias Batman I-L Stener c
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Enja I-L Stener c BIM
BT-2: Havsvindens Moneypenny K Calvert ö Cert
BT-3: Bara-Bella S Almér u
BT-4: Carovers Mystique A Tjärnberg u
BT-R: CH Silenzios Miss Queen J Lindvall v
 
Valpar
Hanar: Whispering Valley Athos M Fredriksson BIR-valp
Tikar: Chic L Svernfos BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Phosphoros King Creol L Eriksson BIM-veteran
Tikar: CH Silenzios Miss Queen J Lindvall BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Batman I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 25, Veteraner: 1+1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2008-07-11     Nat     Tvååker Domare: Alicia Pennington England

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c BIR
BH-2: Beauty Fly Picasso Dream About It A-L Bäckman ö Cert
BH-3: Lamonias Elliot I-L Stener u
BH-4: CH Lamonias Batman I-L Stener c
BH-R: Zorexs Harry U Zorec j
 
Tikar
BT-1: Kajlas Bessie L Hagström ö Cert BIM
BT-2: CH Lamonias Enja I-L Stener c
BT-3: CH Silenzios Miss Queen J Lindvall v
BT-4: Kajlas Demi Moore L Hagström j
BT-R: Kajlas Dame de Coeur A Baker j
 
Valpar
Hanar: Lamonias Indigo A Weiefors BIR-valp
Tikar: Golden Leags Neela I Yaglikcilar BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M & D Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Silenzios Miss Queen J Lindvall BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 26, Veteraner: 1+1, Uppfödargrupper: 4. Valparna dömdes av B-Å Bogren

Utställning: SKK     2008-06-29     Nat     Borås Domare: Sonja Björklund

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classoc Commander K Gänger c BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: Anferlos Dynasti U Johansson ö Cert
BH-4: Golden Leafs Indian H Wallenius ö
BH-R: CH Whispering Valley T-Rex U Johansson c
 
Tikar
BT-1: Caratoots Certain Capabillity K Gänger ö Cert BIR SUCH NUCH
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c
BT-3: Kajlas Dame de Coeur A Baker j
BT-4: Whispering Valley Tiffon Dream M Engdahl u
BT-R: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
 
Valpar
Hanar: Lamonias Indigo A Weiefors BIM-valp
Tikar: Mefaths Snövit S Buchard BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12+21, Veteraner: 0+1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2008-06-28     Nat     Borås Domare: Maria Dekaristou Grekland

Hanhundar
BH-1: Anferlos Dynasti U Johansson ö Cert BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: Guldtassens Sweet And Strong K Johansson j BIS-2 Junior
BH-R: Golden Leafs Hotshot B Fredriksson ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c BIR BIS-3
BT-2: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-3: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
BT-4: Silenzios Angelins Jolie A Åström j Cert
BT-R: Kajlas Dame de Coeur A Baker j
 
Valpar
Hanar: Caratoots Checkpoint Charlie T Lundborg BIR-valp BIS-5
Tikar: Decolores Cinderella P&C Sandberg BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-BIG-5
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-2
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 16, Veteraner: 0 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2008-06-21     Int     Gällivare Domare: Ann-Christ Johansson

Hanhundar
BH-1: Dagsljus Sofias Dreamboy J Fält u Cert BIM
BH-2: Rapp-Blac Spoot S M Markussen ö
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Zkarabis Miracle K Sondell ö Cert Cacib BIR SUCH
BT-2: Dagsljus Riverdance J Fälr u R-Cacib
BT-3: Canifelis Genziana H Andersson ö
BT-4: Manchips Sanna H Andersson j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 9

Utställning: SKK     2008-06-15     Int     Vännäs Domare: Knut-S Wilberg

Hanhundar
BH-1: CH Vittorias Deltas Matador C Hellsten c Cacib BIR
BH-2: Undimoon Someones Special Dream C Johansson j Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 8

Utställning: SKK     2008-06-15     Int     Avesta Domare: Carin Åkesson

Hanhundar
BH-1: Ch Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIM
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: Connection Rolls Royce V Toivanen ö Cert
BH-4: Golden Leafs Guiness L Eriksson-Hellborg ö
BH-R: CH Vittorias Play Maker K Johansson c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c Cacib BIR-BIG-R
BT-2: SV-08 Caratoots Certain Capability K Gänger u Cert R-Cacib
BT-3: Destiny Heights Verona C&S Cedervall u
BT-4: CH Lindatorps Elvira G Edenius c
BT-R: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
 
Valpar
Hanar: Golden Leafs Noel L Eriksson-Hellborg BIM-valp
Tikar: Caratoots Complete Collection K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Forevr Hooked On A Feeling H Westerlind CK BIM-veteran
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-3
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 16, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper:2.

Utställning: SKK     2008-06-07     Int     Vänersborg Domare: Colette Muldoon Irland

Hanhundar
BH-1: Golden Leafs Hotshot B Fredriksen ö Cert Cacib BIR
BH-2: Vittorias Kahlua H Aringskog ö R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: CH Whispering Valley Quiz Master Mind D&M Vergård c
BH-R: Lamonias Goliat I-L Stener u
 
Tikar
BT-1: Kajlas Athena L Hagström ö Cert Cacib BIM
BT-2: Whispering Valley Fair Play K Lamb ö R-Cacib
BT-3: CH Lamonias Enya I-L Stener c
BT-4: Destiny Heights Tequila S van Zuiden u
BT-R: Havsvindens Natasha K Calvert ö
 
Valpar
Hanar: Lamonias Indigo A Weiefors BIM-valp
Tikar: Kajlas Demi Moore L Hagström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D&M Wergård Bästa grupp BIG-4
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 17, Veteraner 1+0, Uppfödargrupper 2.

Utställning: SKK     2008-06-01     Int     Norrköping Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIM Cacib
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Vittorias Play Maker K Johansson c
BH-4: Golden Leafs Guiness L Eriksson-Hellborg ö Cert
BH-R: CH Queen Bless Jp Royal Generation M Hörnqvist c
 
Tikar
BT-1: SV-08 Caratoots Certain Capability K Gänger u Cert Cacib BIR
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
BT-4: CH Pearl Collection Rosenkvarts U Åkerhielm-Eriksson c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Pearl Collection Super Seven L Millkvist BIR-valp
Tikar: Caratoots Classic Commitment K Gänger BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambassadör Ruben L Ravn HP BIM-veteran
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-1
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 11, Veteraner: 1+1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2008-06-01     Int     Piteå Domare: Maria Dekaristou Grekland

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Zackarias G Edenius c Cacib BIR-BIG-2
BH-2: Lindatorps Johannes G Edenius u Cert R-Cacib
BH-3: Silenzios Zlatan M Friberg ö
BH-4: Rapp-Blac Spoot S Markusson ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: FINCH Anmar Dooris A Marttila ö Cert Cacib SUCH BIM
BT-2: CH Lindatorps Elvira G Edenius c R-Cacib
BT-3: NORDJV-07 Aspevalls Miss Molly B Aspevall/S Lidborg u
BT-4: Glittras Within Temptation A Sjölund j
BT-R: Glittras Sparkling-Rain A Sjölund ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Caratoots Copa Cabana L Kjällén BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 15, Uppfödargrupper: 2

Pages: [<<] ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |