Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... [>>]

Utställning: SKK     2009-07-04     Nat     Visby Domare: Ove Germundsson

Hanhundar
BH-1: Caratoots Cruising Cadillac D Kriström ö Cert BIM
BH-2: CH Heartseekers Scooby M Larsson c
BH-3: Golden Leafs Noel J Westman u
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Stridsmarkens Dream Catcher M Edström u Cert BIR
BT-2: Lamonias Jingle Bell M Larsson j
BT-3: Blixt och Dunders Kick-Èm-Jenny P Zetterholm v
BT-4: Haremets Tia Maria I Yaglikcilar ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Ståpäls Firefox Cowboy M Mårs BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Blixt och Dunders Kick-Èm-Jenny P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 12, Veteraner: 0+1.

Utställning: SKK     2009-06-28     Nat     Borås Domare: Sari Brewster Tietjen USA

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Goliat I-L Stener c BIR
BH-2: DKCH Dolce Vita Jp Major League P Lindlöf ö Cert SUCH
BH-3: CH Guldtassens Sweet And Strong K Johansson c
BH-4: Caratoots Checkpoint Charlie T Lundborg u
BH-R: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Golden Leafs Neela I Yaglikcilar u Cert
BT-3: Whispering Valley Good As Gold M&D Wergård ö
BT-4: Advantics Flamma D Borg j
BT-R: Kajlas Demi Moore L Hagström ö
 
Valpar
Hanar: Weiefors Ellington A Weiefors BIM-valp
Tikar: Silkywinds Cadillac Girl C Hjortmark BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne d*Arc M&D Wergård BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 28 + 36, Veteraner: 2 + 3, Avelsgrupper: 3 Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2009-06-27     Int     Gällivare Domare: Marija Kavcic

Hanhundar
BH-1: Heartseekers Scooby M Larsson ö Cert Cacib BIR SUCH
BH-2: Nightfires Hot Present B Sölvberg ö R-Cacib
BH-3: Raizen-Hof Moon Light Dreams C Altenburg ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Glittra's Night Wich A Sjölund u Cert Cacib BIM
BT-2: Silenzios Santana B Sölvberg ö R-Cacib
BT-3: CH Zkarabis Miracle B Sondell c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 13

Utställning: SDHK     2009-06-27     Nat     Borås Domare: Joyce O'connor Irland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: Black Baloos Linus A Baker ö Cert
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: Connection Austin Healey M Hansen ö
BH-R: Lamonias Jolly Bob I-L Stener j
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR BIS-1
BT-2: Caratoots Complete Collection K Gänger u Cert
BT-3: Rozabaron Picture Perfect M Hansen ö
BT-4: Aye-Ayes I'm Simons Girl M Malmkvist v
BT-R: Vittorias Pricilla K Johansson ö
 
Valpar
Hanar: Kajlas Golden Boy L Hagström BIM-valp
Tikar: Weiefors Dainty Disa A Weiefors BIR-BIS-2 valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enshanting Dream M&D Wergård BIR-BIS-3 veteran
Tikar: Aye-Aye's I'm Simons Girl M Malmkvist BIM veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-1
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 24, Veteraner: 1 + 2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2009-06-14     Nat     Avesta Domare: Nina Karlsdotter

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-3: Caratoots Checkpoint Charlie T Lundborg u Cert
BH-4: CH Siljans Art Decco Connection U Hanis c
BH-R: Aspevalls Bodger B-M Hansson ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR
BT-2: Aspevalls Miss Mollie B Aspevall ö Cert SUCH
BT-3: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger v
BT-4: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-R: Caratoots Complete Collection K Gänger u
 
Valpar
Hanar: Macahans Ole Gunnar Solskaer E Amerlöv BIM-valp
Tikar: Kajlas Gisela L Rönnevall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Convince Chantalle K Gänger BIR-veteran BIS-3
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-R
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 24, Veteraner: 0+2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2009-06-14     Nat     Vännäs Domare: Kerstin Nilsson Danmark

Hanhundar
BH-1: Lamonias Jolly Bob I-L Stener j Cert BIM
BH-2: Heartseekers Scooby M Larsson ö
BH-3: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lamonias Jingle Bell M Larsson j Cert BIR
BT-2: CH Ma Dawills Bagile M Olsson c
BT-3: Blixt och Dunders Kick-Em-Jenny P Zetterholm v
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Blixt och Dunders Kick-Em-Jenny P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 13, Veteraner: 0+1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: P-R     2009-06-13     Nat     Avesta Domare: Henrik Johansson

Hanhundar
BH-1: SFINCH Siljans Art Deco Connection U Hanis ö Cert BIR SUCH
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: Siljans Ragge Jr Connection U Hanis u
BH-4: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson j
BH-R: Aspevalls Bodger B-M Hansson ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Silenzios Alice Babs B-M Hansson u Cert
BT-3: Aspecalls Miss Mollie B Aspevall ö
BT-4: FINCH Siljans Marylin U Hanis ö
BT-R: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
 
Valpar
Hanar: Kajlas Golden Boy L Hagström BIR-valp
Tikar: Kajlas Gisela L Rönnewall BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Siljans U Hanis Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 23, Veteraner: 0+2, Avelsgrupper 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2009-06-13     Int     Vännäs Domare: Anne Patric Friz / Kennet Ed

Hanhundar
BH-1: Heartseekers Scooby M Larsson ö Cert Cacib BIR
BH-2: Beta Chanel L Ravn u R-Cacib
BH-3: Ma Dawills Dashing Number Three L Olofsson u
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Heartseekers Fly P Zetterholm u Cert Cacib BIM
BT-2: CH Ma Dawills Bagile M Olsson c R-Cacib
BT-3: Kajlas Fansy Of Love M Sandgren j
BT-4: Lamonias Jingle Bell M Larsson j
BT-R: CH Zkarabis Miracle B Sondell c
 
Valpar
Hanar: Midnight Fantasy One In a Million M Brännström BIM-valp
Tikar: Midnight Fantasy On And Only A-L Lundgren BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Blixt & Dunders Kick Em Jenny P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 18, Veteraner: 1, Uppfödarklasser: 1.

Utställning: SKK     2009-06-07     Nat     Norrköping Domare: Metoda Brackovic Slovenien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: Guldtassens Sweet And Strong K Johansson ö Cert SUCH
BH-4: Lovlee I'm The Man P Karlsson j
BH-R: Pearl Collection Super Seven L Millkvist u
 
Tikar
BT-1: Vittorias Priscilla K Johansson ö Cert BIM
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-3: Caratoots Complete Collection K Gänger u
BT-4: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Luvlee Lady Grace P Karlsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Vittorias Kahlua H Aringskog BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 25, Veteraner: 1+2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2009-06-06     Nat     Norrköping Domare: Natasa Blanusa Kroatien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: Caspians High Five A Svensson u Cert
BH-3: Pappelwick Putting For Par Hörnqvist/Hjortmark ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR-BIS-3
BT-2: Caspians Look Twice A Svensson j Cert
BT-3: Caratoots Complete Collection K Gänger u
BT-4: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-R: Caratoots Charming Cassandra K Gänger ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Kajlas Gisela L Rönnvall BIR-BIS-4 valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH aspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-1
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 17, Veteraner 0+2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2009-06-06     Nat     Vänersborg Domare: Wayne Burton Australien

Hanhundar
BH-1: Temelora Sparkling Perri D&M Wergård ö Cert BIR
BH-2: CH Whispering Valley Quiz Master Mind D&M Wergård c
BH-3: Lamonias Indigo A Weiefors u
BH-4: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
BH-R: Caspians Layout A Baker j
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Enya I-L Stener c BIM
BT-2: Havsvindens Moneypenny K Calver ö Cert SUCH
BT-3: Tingates Forever Fantastic A Baker j
BT-4: Aye-Ayes I'm Simons Girl M Malmkvist v
BT-R: Kajlas Dame de Coeur A Baker u
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Weiefors Dainty Disa A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård BIR-veteran
Tikar: Aye-Ayes I*m Simons Girl M Malmkvist BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 17, Veteraner: 1+1, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2009-05-24     Int     Österbybruk Domare: Maria Dekaristou Grekland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR-BIG-2
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: Pearl Collection Super seven L Millkvist u Cert
BH-4: Wild N'Sweet Honeys Miracle K Gänger j
BH-R: Candygolds O'boy Ozzy M Hörnqvist ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Caratoots Complete Collection K Gänger u Cert R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-4: Zorec's Etna A Lundqvist ö
BT-R: Destint Heights Verona S&C Cederwall ö
 
Valpar
Hanar: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson BIM-valp
Tikar: Lamonias Kira M Hörnqvist BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 24 + 27, Veteraner: 0 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: P-R     2009-05-17     Nat     Hässleholm Domare: Eva Borg Liljekvist

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: Black Baloos Linus A Baker ö Cert
BH-4: Alpcocks Mr Thyzon U Zorec ö
BH-R: Pearl Collection Super Seven L Millqvist u
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR
BT-2: CH Menines Ruch Hour P Lindelöf c
BT-3: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-4: Haremets Tia Maria I Yaglikcilar ö Cert
BT-R: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c
 
Valpar
Hanar: Alex Never Say Never L Alexandersson BIM-4-6mån
Tikar: Kelebeks Evning Sun C Grahn BIR-4-6mån BIS-2
Hanar: Alex Masterpiece L Alexandersson BIM-6-9mån
Tikar: King Shaymahs Törnrosa M Bringsén BIR-6-9mån-BIS-valp
 
Veteraner
Hanar: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 39, Veteraner: 2 + 2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper 4

Utställning: SKK     2009-05-17     Nat     Piteå Domare: Ritva Raita Finland

Hanhundar
BH-1: CH Acke K-L Pettersson c BIR
BH-2: Ma Dawills Doughty Number Two C Hellsten u Cert
BH-3: Perlygates Gangster M Boman j
BH-4: Beta-Chanel L Ravn u
BH-R: Heartseekers Scooby M Larsson ö
 
Tikar
BT-1: Glittra's Whitin Temptation A Sjölund u Cert BIM
BT-2: CH Ma Dawills Bagile M Olsson c
BT-3: Caratoots Cup Cake K Granberg ö
BT-4: Stolen Hearts Bumble Bee K-L Pettersson ö
BT-R: Glittra's Sparkling-Rain A Sjölund ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lindatorps Tiffany A Blombacke BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 17.

Utställning: SDHK     2009-05-16     Nat     Piteå Domare: Joo Schepers Holland

Hanhundar
BH-1: Heartseekers Scooby M Larsson ö Cert BIM
BH-2: Beta-Chanel L Ravn u
BH-3: CH Acke K-L Pettersson c
BH-4: Perlygates Chekmate M Boman ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Ma Dawills Bagile M Ohlsson ö Cert BIR SUCH
BT-2: Glittra's Whitin Temptation A Sjölund u BIS-4 ungh.
BT-3: Glittra's Sparkling Rain A Sjölund ö
BT-4: Undimoon Hot Pepper E&T Warell j BIS-2 jun.
BT-R: Lamonias Jingle Bell M Larsson j
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lindatorps Tiffany A Blombacke BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2009-05-16     Nat     Hässleholm Domare: Fredrik Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: Pearl Collection Super Seven L Millqvist u Cert
BH-3: DKCH PTCH Connection Austin Healey M Hansen ö
BH-4: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-R: Lamonias Indigo A Weiefors u
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR
BT-2: Caratoots Complete Collection K Gänger u Cert
BT-3: DKCH PTCH Rozabaron Picture Perfect M Hansen ö
BT-4: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c
BT-R: Aye-Ayes I'm Simons Girl M Malmqvist v
 
Valpar
Hanar: Alex' Masterpiece L Alexandersson BIM-valp
Tikar: Weiefors Dainty Disa A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Aye-Ayes I'm Simons Girl M Malmqvist BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-R
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 25, Veteraner: 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2009-05-10     Nat     Larv Domare: Joakim Olsson

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Goliat I-L Stener c BIR
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Kajlas Electra Of Joy L Hagström j Cert BIM
BT-2: CH Lamonias Enya I-L Stener c
BT-3: Lamonias Jambalaja I-L Stener j
BT-4: Menines Eureka P Lindlöf j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lamonias Kasper I-L Stener BIM-valp
Tikar: Snob-Zone's Magic Collection P Lindlöf BIR BIS-1-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M Åhlin Wergård BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 19, Veteraner: 1, Uppfödarklasser: 1.

Utställning: SKK     2009-04-25     Nat     Västerås Domare: Dusan Paunovic

Hanhundar
BH-1: CH Zkarabis Eternity B Sölvberg c BIR
BH-2: Guldtassens Sweet And Strong K Johansson u Cert
BH-3: Lamonias Jolly Bob I-L Stener j
BH-4: Papplewick Putting For Par Hjortmark Hörnqvist ö
BH-R: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
 
Tikar
BT-1: Caspians Look Twice A Svensson j Cert BIM
BT-2: CH Caspians Blue Print A Svensson v
BT-3: Pearl Collection Angelit H Boijertz u
BT-4: Heartseekers Fly P Zetterholm u
BT-R: Candygolds Only Olga Hörnqvist Isacsson ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 21, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2009-04-18     Nat     Forshaga Domare: Gabielle Runge Tyskland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR BIS-2
BH-2: Lindatorps Brassilmus G Edenius ö Cert
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: Lamonias Indigo A Weiefors u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Classoc Confidence K Gänger c BIM
BT-2: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-3: CH Caratoots Certein Capability K Gänger c
BT-4: Caratoots Complete Collection K Gänger u Cert
BT-R: Lindatorps Rosalie G Edenius j
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lindatorps Sophia G Edenius Bir-valp BIS-1
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran BIS-1
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 14, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2009-04-10     Int     Stockholm Domare: Tiina Taulos Finland

Hanhundar
BH-1: Lamonias Goliat I-L Stener ö Cert Cacib BIR SUCH
BH-2: Nightfires Hot Present B Sölvberg u R-Cacib
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-4: Black Baloos Milton H Sidebrand u
BH-R: CH Zkarabis Eternity B Sölvberg c
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIM
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c Cacib
BT-3: Destiny Heights Verona S Cedervall ö Cert R-Cacib
BT-4: Lamonias Jambalaja I.L Stener j
BT-R: Golden Leafs Miracle L Erilsson Hellborg j
 
Valpar
Hanar: Lamonias Kasper I-L Stener BIR
Tikar: Alex Is Just A Game K Johansson BIM
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Forevr Hooked On A Feeling H Westerlind BIM
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 24, Veteraner: 3, Uppfödargrupper 2.

Utställning: SKK     2009-03-22     Int     Malmö Domare: Veli-Pekka Kumpumäkl

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib SV-09 BIR
BH-2: Pearl Collection Super Seven L Millkvist u Cert R-Cacib
BH-3: Dolce Vita JP Major League P Lindlöf ö
BH-4: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-R: CH Cqabeymz Christian Olsson M Lindfors c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v SV-09 BIM
BT-2: DKCH Lamonias Evelina J Raemy ö Cert Cacib SUCH
BT-3: Caratoots Complete Collection K Gänger u
BT-4: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-R: Menines Eureka P Lindlöf j
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: La Roccas Sunshine I Y, A S, S N. Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 28 + 49, Veteraner 0+1, Avelsgrupper 4, Uppfödargrupper 3

Utställning: SKK     2009-01-04     Int     Göteborg Domare: Ann-Christine Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIM
BH-2: Guldtassens Sweet And Strong K Johansson u R-Cacib Cert
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-4: CH Whispering Valley T-Rex U Johansson c
BH-R: Cutlass Jum-Jum M Lundberg ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIR
BT-2: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-3: Aspevalls Miss Mollie B Aspevall S Lidborg u Cert R-Cacib
BT-4: Caratoots Complete Collection K Gänger j
BT-R: Mefaths Princess Winnie M Gerhardsson ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Tingates Exceptional Enya T C Ingelow BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-BIG-3 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 18, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2009-01-03     Nat     Göteborg Domare: Mikael Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: Pearl Collection Super Seven L Millkvist j Cert
BH-3: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård v
BH-4: Anferlos Dynasti E Hultman ö
BH-R: CH Maison Royal Rameau H Lund ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR
BT-2: Decolores Cinderella P&C Sandberg j Cert
BT-3: Caratoots Complete Collection K Gänger j
BT-4: Aspevalls Miss Mollie B Aspevall S Lidborg u
BT-R: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
 
Valpar
Hanar: Humle A-S Mattson BIM-valp
Tikar: Advantics Flamma D Borg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-BIG-3 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 25 + 23, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2008-12-07     Int     Stockholm Domare: Eva Valinger

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIM
BH-2: CH Zkarabis Eternity B Sölvberg c R-Cacib
BH-3: Liannicas Adam K Mervi ö Cert
BH-4: CH Golden Leafs Guinness L Eriksson Hellborg c
BH-R: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR
BT-2: CH Caratoots Complete Carisma K Gänger v
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib
BT-4: Golden Leafs Fame L Eriksson Hellborg ö Cert R-Cacib
BT-R: Siljans Marylin U Hanis ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Forevr Hooking On A Feeling H Westerlind BIM-veteran
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 44 + 36, Veteraner: 1 + 4, Avelsgrupper: 6, Uppfödargrupper: 8

Utställning: SKK     2008-11-01     Int     Växjö Domare: Annuka Paloheimo

Hanhundar
BH-1: CH Zkarabis Eternity B Sölvberg c Cacib BIR-BIG-4
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: Toymakers Great Pretender M Hansen ö Cert SUCH
BH-4: Perl Collection Super Seven L Millqvist j
BH-R: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
 
Tikar
BT-1: Caratoots Complete Collection K Gänger j Cert BIM
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib
BT-3: Rozabaron Picture Perfect M Hansen ö R-Cacib
BT-4: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger c
BT-R: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c
 
Valpar
Hanar: Sjuströmmars Brubaker M Svensson BIM-valp
Tikar: Tingates Exceptional Enya T Ingelow BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 30 + 33, Veteraner:1 +1, Uppfödargrupper: 3.

Pages: [<<] ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |