Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... [>>]

Utställning: SKK     2010-01-09     Int     Göteborg Domare: Frank Kane England

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR
BH-2: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c R-Cacib
BH-3: Caratoots Cool Contender K Gänger ö Cert
BH-4: Lamonias Indigo A Weiefors ö
BH-R: Roxinas Peter Pan L Alexandersson j
 
Tikar
BT-1: Caratoots Complete Collection K Gänger ö Cacib Cert BIM SUCH
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c R-Cacib
BT-3: Weiefors Dainty Disa A Weiefors j
BT-4: Caratoots Cool Cayenne K Gänger j
BT-R: Whispering Valley Good As Gold D&M Wergård ö
 
Valpar
Hanar: Whispering Valley Magic Michael D&M Wergård BIM-valp
Tikar: Brightlys Taste Of Gold L Oredsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård BIR-veteran
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26+31, Veteraner: 1+3, Avelsklasser: 1, Uppfödarklasser: 3.

Utställning: SKK     2009-12-12     Int     Stockholm Domare: Kim Bay jun.Terry Nethercot

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c Cacib BIR-BIG-3
BH-2: CH caratoots Classic Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: Pearl Collection Super Seven L Millqvist ö Cert SUCH
BH-4: Black Baloos Milton H Sidebrand u
BH-R: Zkarabis Knuckelhead B Sölvberg ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v BIM
BT-2: Pearl Collection Angelit H Boijertz ö Cacib Cert
BT-3: Caratoots Classic Confidence K Gänger c R-Cacib
BT-4: CH Stridsmarkens Dream Catcher M Edström c
BT-R: Golden Leafs Cayenne M Edström ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Forevr Hooked On A Feeling H Westerlind HP BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger CK BIR-BIS-5 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 34 + 35, Veteraner: 1+1, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper 4.

Utställning: SKK     2009-10-30     Int     Växjö Domare: Zeev Trainin Israel

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c Cacib BIR
BH-2: Black Baloos Linus A Baker ö Cert R-Cacib SUCH
BH-3: CH Whispering Valley T-Rex U Johansson c
BH-4: Elselins My Melody Man R Hedberg ö
BH-R: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
 
Tikar
BT-1: Menines Eureka P Lindlöf u Cert Cacib BIM
BT-2: Caratoots Cool Cayenne K Gänger j
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c R-Cacib
BT-4: Golden Leafs Neela I Yaglikcilar ö
BT-R: Tingates Burning Bumblebee A Rostedt ö
 
Valpar
Hanar: Whispering Valley Wolf Master A Ericsson BIM-valp
Tikar: Zabizax The Winner Takes It All L Rönnewall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger HP BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 23, Veteraner: 1.

Utställning: SKK     2009-10-04     Int     Sundsvall Domare: Sonja Björklund

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR-BIG-1 BIS-5
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: Pearl Collection Super Seven L Millqvist u Cert
BH-4: Vittorias Serveess K Johansson ö
BH-R: Black Baloos Linus A Baker ö
 
Tikar
BT-1: Caratoots Complete Collection K Gänger u Cert Cacib BIM
BT-2: Caratoots Cool Cayenne K Gänger j
BT-3: CH Caratoots Certain Capabillity K Gänger c R-Cacib
BT-4: Weiefors Dainty Disa A Weiefors j
BT-R: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-BIG-5 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 22, Veteraner: 1, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2009-10-03     Nat     Timrå Domare: Richard Douma Petrou Grekland

Hanhundar
BH-1: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson j Cert BIM BIS-4 Junior
BH-2: Pearl Collection Super Seven L Millqvist u BIS-2 unghund
BH-3: Phy M Larsson ö
BH-4: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-R: Black Baloos Linus A Baker ö
 
Tikar
BT-1: CH Ma Dawill's Bagile M Ohlsson c BIR
BT-2: Caratoots Cool Cayenne K Gänger j Cert
BT-3: Caratoots Complete Collection K Gänger u
BT-4: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-R: Weiefors Dainty Disa A Weiefors j
 
Valpar
Hanar: Pappiloves Error K Boden BIR BIS-R-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR BIS-2-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 19, Veteraner: 1, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2009-09-13     Nat     Sofiero Domare: Joakim Ohlsson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-3: Lamonias Indigo A Weiefors u Cert
BH-4: Kajlas Golden Boy L Hagström j
BH-R: Pearl Collection Super Seven L Millkvist u
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR
BT-2: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-3: Kajlas Electra Of Joy L Hagström u Cert
BT-4: Chipmans Julia Roberts A K Borg j
BT-R: Lamonias Jambalaja I-L Stener j
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Kelebeks Easy To Love S Åhlberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 38, Veteraner: 0 + 2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2009-09-12     Nat     Eket Domare: Lene Jakobsen Kildeborg Danmak

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR BIS-3
BH-2: Vittorias Serveess K Johansson ö Cert
BH-3: Zorex's Harry U Zorec ö
BH-4: Black Baloos Linus A Baker ö
BH-R: Caspians Layout A Baker j BIS-1 Junior
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Caratoots Complete Collection K Gänger u Cert BIS-3 unghund
BT-3: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-4: Havsvindens Olympia K Calvert ö
BT-R: Alex Keep On Dancing Up And Dovn L Alexandersson u
 
Valpar
Hanar: Aspevalls Playboy I Yaglikcilar BIR-valp
Tikar: Haremets Youtube M Larsson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran BIS-4
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 21, Veteraner: 0 + 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2009-09-06     Int     Högbo Domare: Per Svarstad

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR BIG-2
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-3: Pearl Collection Super Seven L Millqvist u Cert
BH-4: CH Vittorias Playmaker K Johansson c
BH-R: Roxinas Peter Pan U Åkerhielm Eriksson j
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v BIM
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-3: CH Caratoots Charming Cassandra K Gänger c
BT-4: Destiny Heights Verona S Cedervall ö Cert SUCH
BT-R: Caratoots Complete Collection K Gänger u
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Caratoots Cool Cayenne K Gänger BIR-valp BIS-4
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 15, Veteraner: 1, Uppfödarfrupper: 1.

Utställning: SKK     2009-09-05     Nat     Öland Domare: Torbjörn Skaar

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c BIR BIG-R
BH-2: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
BH-3: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson j Cert
BH-4: Fiossas Ricco A-L Boman ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Silenzios Alice Babs B-M Hansson c BIM
BT-2: Golden Leafs Cayenne M Edström ö Cert
BT-3: CH Stridsmarkens Dream Catcher M Edström c
BT-4: CH Destiny Heights Teriyaki L Wallin Cederlund c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Destiny Heights Beloved Belinda L Wallin Cederlund BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Lamonias Kennel I-L Stener Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 24, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2009-09-05     Nat     Högbo Domare: Tuula P,athan Finland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-3: CH Vittorias Playmaker K Johansson c
BH-4: CH Queen Bless Royal Generation M Hörnqvist c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Caratoots Complete Collection K Gänger c Cert
BT-3: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-4: CH Caratoots Charming Cassandra K Gänger c
BT-R: Kajlas Gisela L Rönnewall j
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Vittorias Kahlua H Aringskog HP Bim-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 12, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2009-08-29     Nat     Luleå Domare: Ingela Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Guldtassens Sweet And Strong K Johansson c BIR
BH-2: CH Acke K-L Pettersson c
BH-3: Perlygates Checkmate M Boman ö Cert
BH-4: Midnight Fantasy Lionheart M Brännström ö
BH-R: Whispering Valley Aramis M Brännström u
 
Tikar
BT-1: Vittoria's Pricilla K Johansson ö Cert BIM
BT-2: Heartseeker's Fly P Zetterholm u BIS-2 ukl
BT-3: Glittra's Sparkling Rain A Sjölund ö
BT-4: Blixt och Dunder's Kick Ém Jenny P Zetterholm v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Midnight Fantasy One In a Million M Brännström BIR-valp
Tikar: Stolen Heart's Designer Dress K Stål Lund BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Blixt Och Dunder's Kick Ém Jenny P Zetterholm BIR BIS-4 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 13, Veteraner: 0 + 1.

Utställning: SKK     2009-08-23     Nat     Vallentuna Domare: Sonja Björklund

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIR BIG-2
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: Pearl Collection Super Seven L Millqvist u Cert
BH-4: Black Baloos Milton H Sidebrand u
BH-R: Roxinas Peter Pan U Åkerhielm Eriksson j
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Caratoots Complete Collection K Gänger u Cert
BT-3: Gaxabos Amy A Forsberg ö
BT-4: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-R: Lamonias Jambalaja I-L Stener j
 
Valpar
Hanar: Oak Springs Jazz G Maxén BIM-valp
Tikar: Caratoots Cool Cayenne K Gänger BIR BIS-R valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Vittorias Kahlua H Aringskog CK BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 17, Veteraner: 1+1, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2009-08-16     Int     Norrköping Domare: Douglas Sidebottom Australien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR BIG-1 BIS-3
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
BH-R: Lamonias Indigo A Weiefors u Cert
 
Tikar
BT-1: Caratoots Charming Cassandra K Gänger ö Cert Cacib BIM SUCH
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-4: Caratoots Complete Collection K Gänger u
BT-R: Gaxabos Amy A Forsberg ö
 
Valpar
Hanar: Caratoots Complete Companion P Spångberg BIM-valp
Tikar: Caratoots Cool Cayenne K Gänger BIR-BIS-3 valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Vittorias Kahlua H Aringskog BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-BIS-3 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 24 + 34, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2009-08-15     Nat     Nyköping Domare: Leif Lehman Jörgensen Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-3: Lindatorps Brassilmus G Edenius ö Cert
BH-4: Pearl Collection Super Seven L Millqvist u
BH-R: Caratoots Cruising Cadillac D Kriström ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Stridsmarkens Dreamcatcher M Edström ö Cert SUCH
BT-3: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-4: Labellaci Ophelia A-C Igelström u
BT-R: Caratoots Charming Cassandra K Gänger ö
 
Valpar
Hanar: Vito vom Schwabenhof G Edenius BIM-valp
Tikar: Caratoots Cool Cayenne K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-BIS-2 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 17, Veteraner: 1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2009-08-09     Nat     Askersund Domare: Ann-Christine Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-3: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson j Cert
BH-4: CH Guldtassens Sweet And Strong K Johansson c
BH-R: Vittorias Kahlua H Aringskog v
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR-BIG-3
BT-2: Silenzios Alice Babs B-M Hansson ö Cert SUCH
BT-3: Pearl Collection Serpentin B-M Hansson u
BT-4: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-R: Torkabos Hot Ladie M Edvisson j
 
Valpar
Hanar: Vittorias Wooden Heart K Johansson BIM-valp
Tikar: Caratoots Cool Cayenne K Gänger BIR-BIS-R valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Vittorias Kahlua H Aringskog BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 14, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2009-08-08     Int     Ronneby Domare: Juha Kares Finland

Hanhundar
BH-1: Maison Royal Rameau H Lund ö Cert Cacib BIM SUCH
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: Lamonias Indigo A Weiefors u
BH-4: CH Cqabeymz Christian Olsson M Lindfors c
BH-R: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIR
BT-2: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-3: Destint Heights Teriayki L Cederlund ö Cert SUCH
BT-4: Caratoots Complete Collection K Gänger u
BT-R: Weiefors Dainty Disa A Weiefors j
 
Valpar
Hanar: Alex Never Say Never L Alexandersson BIM-valp
Tikar: Caratoots Cool Cayenne K Gänger BIR BIS-1-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-BIG-3 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 23, Veteraner 0 + 2, Uppfödargrupper 1.

Utställning: SKK     2009-08-01     Int     Svenstavik Domare: Kristen Scheel Danmark

Hanhundar
BH-1: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson j Cert BIM
BH-2: CH Silenzios Don't Touch B Neverdal v
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib
BH-4: Lamonias Elliot I-L Stener c R-Cacib
BH-R: CH Vårkallens Casus G Johnsson c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIR-BIG-R
BT-2: Silenzios Alice Babs B-M Hansson ö Cert R-Cacib
BT-3: Chacmanis Miss Melissa L Grönningen ö
BT-4: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-R: Caratoots Complete Collection K Gänger u
 
Valpar
Hanar: Bästdals Boromir A Edlund Johansson BIM-valp
Tikar: Kailas Gisela L Rönnevall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Silenzios Don't Touch B Neverdal BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger Bim-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 19, Veteraner: 1+1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2009-07-26     Int     Ransäter Domare: Malgorza Supronowixz Polen

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classoc Commander K Gänger c Cacib BIM
BH-2: Pearl Collection Super Seven L Millqvist u Cert R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: Lamonias Indigo A Weiefors u
BH-R: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIR
BT-2: Caratoots Charming Cassandra K Gänger ö Cert
BT-3: Silenzios Alice babs B-M Hansson u
BT-4: Caratoots Complete Collection K Gänger u
BT-R: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Vaganzo M Axelsson BIM-valp
Tikar: Kajlas Gisela L Rönnevall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 29, Veteraner: 4, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: P-R     2009-07-25     Inoff     Tyresö/Alby Domare: Ann Gistedt

Hanhundar
BH-1: Caspians High Five A Svensson u BIM
BH-2: Kyrkbergets Dream Boy A Töresvoll u
BH-3: Pappiloves Kilimanjaro B Skog ö
BH-4: LP1 LP2 Pappiloves Peanut E Forsberg ö
BH-R: Roxsinas Franz Oscar U Åkerhielm Eriksson ö
 
Tikar
BT-1: CH Caspians Blue Print A Svensson v BIR
BT-2: Pappiloves Cocaburra B Skog j
BT-3: Whippsans Cute Cocoz L W Cederlund j
BT-4: Golden Leafs Chayenne M Edström ö
BT-R: Kajlas Electra Of Joy L Hagström j
 
Valpar
Hanar: Eskils Toto BIM 4-6 mån
Tikar: Karesindas Noble Beyla BIR 4-6 mån
Hanar: Roxinas Peter Pan BIR 6-9 mån BIS-valp
Tikar: Zkarabis Up Town Girl BIM 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caspians Blue Print A Svensson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Pappiloves B Skog Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 18, Veteraner: 1+2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2009-07-19     Int     Köping Domare: Arne Foss Norge

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classoc Commander K Gänger c Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: Caratoots Checkpoint Charlie T Lundborg u Cert
BH-4: Pearl Collection Super Seven L Millkvist u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Caratoots Complete Collection K Gänger u Cert
BT-3: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-4: Caspians Look Twice A Svensson j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Roxsinas Peter Pan U Åkerhielm Eriksson BIM-valp
Tikar: Caratoots Cool Cayenne K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-R
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 21, Veteraner: 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2009-07-12     Nat     Alfta Domare: Sven Helgesen

Hanhundar
BH-1: Pearl Collection Super Seven L Millqvist u Cert BIR
BH-2: CH Queen Bless Jp Royal Generation M Hörnqvist c
BH-3: Zenitzias Axl Rose j
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Zabizax Crizpi Crunch L Rönnewall u Cert BIM
BT-2: Destiny Heights Verona S&C Cederwall ö
BT-3: CH Candygolds Empress M Hörnqvist c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Vittorias Kahlua H Aringskog ?
Tikar: Aye-Aye's I'm Simons Girl M Malmkvist ?
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 8, Veteraner: 1 + 1.

Utställning: SKK     2009-07-11     Int     Tvååker Domare: Dianne Degryze Belgien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR
BH-2: CH Lamonias Elliot I-L Stener c R-Cacib
BH-3: Caratoots Checkpoint Charlie T Lundborg u Cert
BH-4: Alpcocks Mr Thyzon U Zorec ö
BH-R: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Caratoots Complete Collection K Gänger u Cert R-Cacib
BT-3: Golden Leafs Neela I Yaglikcilar u
BT-4: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-R: Whispering Valley Ems Tiger Spirit D&M Wergård ö
 
Valpar
Hanar: Kajlas Golden Boy L Hagström BIM-valp
Tikar: Weiefors Dainty Dina A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar; 23 + 28, Veteraner; 2+3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 5.

Utställning: SKK     2009-07-10     Nat     Tvååker Domare: Agnes Ganami Israel

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR BIG-2
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-3: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård v
BH-4: Liannicas Adam M Kärki ö Cert
BH-R: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
 
Tikar
BT-1: CH Whispering Valley Jeanne d'Arc D&M Vergård v BIM
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-3: Whispering Valley Ems Tiger Spirit D&M Wergård ö Cert
BT-4: Aye-Ayes I'm Simons Girl M Malmkvist v
BT-R: Kajlas Electra Of Joy L Hagström u
 
Valpar
Hanar: Kajlas Golden Boy L Hagström BIM-valp
Tikar: Weiefors Dainty Dina A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne d'Arc D&M Wergård BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 22, Veteraner: 2+3, Avelsgrupper: 1. Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2009-07-05     Int     Piteå Domare: Kurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: Midnight Fantasy Lionheart M Brännström ö Cert Cacib BIR
BH-2: CH Acke K-L Pettersson c R-Cacib
BH-3: Perlygates Checkmate M Boman ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Zkarabis Miracle K Sondell c Cacib BIM
BT-2: Anmar Ella-Isabella C Grönvik ö Cert R-Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Midnight Fantasy One In A Million M Brännström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 10

Utställning: SKK     2009-07-05     Int     Visby Domare: Jahn Stääv

Hanhundar
BH-1: CH Heartseekers Scooby M Larsson c Cacib BIR
BH-2: Golden Leafs Noel J Westman u Cert R-Cacib
BH-3: Caratoots Cruising Cadillac D Kriström ö
BH-4: Sarisaks Lotus P Kilström ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Undimoon Hot Pepper T&E Warell j Cert BIM
BT-2: Labellaci Ophelia A-C Igelström u Cacib
BT-3: Zabizax Cayenne Pepper P Zetterholm ö
BT-4: Lamonias Jingle Bell M Larsson j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Ståpäls Firefox Cowboy M Mårs BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Blixt och Dunder's Kick-Èm-Jenny P Zetterholm HP BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 11, Veteraner: 1.

Pages: [<<] ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |