Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... [>>]

Utställning: SKK     2010-07-09     Int     Tvååker Domare: Erling Kjaer Pedersen

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors c Cacib BIR
BH-2: CH Pearl Collection Super Seven L Millqvist c R-Cacib
BH-3: CH Black Baloos Linus A Baker c
BH-4: NOCH Latitas Little Amigo M Kristiansen ö Cert SEUCH
BH-R: Luvlees I'm The Man P Karlsson ö
 
Tikar
BT-1: CH Whispering Valley Jeanne D'arc M&D Wergård v BIM
BT-2: Silenzios Angelina Jolie B-M Hansson ö Cert Cacib
BT-3: Tingates Attractive Aili A Baker ö R-Cacib
BT-4: CH Lamonias Sirikit I-L Stener v
BT-R: Whispering Valley Ems Tiger Spirit M&D Wergård ö
 
Valpar
Hanar: Kailas Indiana Jones A Weiefors BIM-valp
Tikar: Kailas Harmoni L Hagström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIM
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'arc M&D Wergård CK BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 27, Veteraner: 1+2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2010-07-04     Nat     Borås Domare: Sandra Walker USA

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR BIG-1
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-3: CH Black Baloos Linus A Baker c
BH-4: Denemore Looking Good M Malmkvist j Cert
BH-R: Vito vom Schwabenhof G Edenius u
 
Tikar
BT-1: Marbios November Rain A-L Helleren ö Cert BIM
BT-2: Caratoots Classic Cameron A-C Igelström ö
BT-3: Whispering Valley Grace Kelly M&D Wergård u
BT-4: CH Golden Leafs Miracle L Hellborg
BT-R: CH Caratoots Complete Collection K Gänger
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Couscous G Edenius BIM-valp
Tikar: Menines Lady Stardust P Lindlöf BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIM
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger CK BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Havsvindens K Calvert bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar:28 + 37, Veteraner: 1+3, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: P-R     2010-07-03     Nat     Borås Domare: Elisabetta de Luca Italien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR
BH-2: Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård j Cert
BH-3: Inkies Just A Gigolo V&A-L Helleren ö
BH-4: CH Lindatorps Zacharias G Edenius c
BH-R: Denemore Loocking Good M Malmkvist j
 
Tikar
BT-1: Caratoots Classic Cameron A-C Igelström ö Cert BIM
BT-2: Guldtassens Young Heart of Kimbely Wenche Arazola ö
BT-3: Whispering Valley Grace Kelly M&D Wergård u
BT-4: CH Destiny Heights Verona S&C Cedervall c
BT-R: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c
 
Valpar
Hanar: Chipmans Sylvester Stallone S Lidborg BIR-valp 4-6 mån
Tikar: Cessie-Le S Lindström BIM-valp 4-6 mån
Hanar: Lindatorps Couscous G Edenius BIR-valp 6-9 mån BIS
Tikar: Lindatorps Cucina G Edenius BIM-valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIM
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'arc M&D Wergård CK BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Chipmans Samira M Linkiewicz Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M&D Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 31 +37, Veteraner: 1+4, Avelsgrupper:1 Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2010-06-21     Int     Jönköping Domare: Joakim Olsson

Hanhundar
BH-1: Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård j Cert BIM
BH-2: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c Cacib
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-4: Denemore Loocking Good M Malmkvist j
BH-R: CH Zkarabis Knuckelhead S Pyykkö c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIR
BT-2: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-3: Whispeing Valley Grace Kelly M&D Wergård u Cert R-Cacib
BT-4: CH Whispering Valley Janne D'Arc M&D Wergård c
BT-R: CH Queen Bless Jp Premier Legacy T Omura ö
 
Valpar
Hanar: Keramets Extreme Secret T Ingelow BIM-valp
Tikar: Menines Lady Stardust P Lindlöf BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M&D Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 26, Veteraner: 1 + 1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2010-06-20     Int     Jönköping Domare: Mikael Nilsson

Hanhundar
BH-1: Anferlos Dynasti U Johansson ö Cert Cacib BIM SUCH
BH-2: Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård j
BH-3: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c R-Cacib
BH-4: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson u
BH-R: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIR
BT-2: Whispering Valley Grace Kelly M&D Wergård u R-Cacib Cert
BT-3: CH Destiny Heights Verona C&S Cedervall c
BT-4: CH Whispering Valley Janne D'Arc M&D Wergård v
BT-R: Pearl Collection Serpentin B-M Hansson ö
 
Valpar
Hanar: Kajlas Indiana Jones A Weiefors BIM-valp
Tikar: Stardreams Argynnis Paphia C&S Cedervall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Janne D'Arc M&D Wergård BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M&D Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 19, Veteraner 1 + 2, Uppfödargrupper 2.

Utställning: SKK     2010-06-19     Int     Jönköping Domare: Tina Permo

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR BIG-3
BH-2: CH Zkarabis Knucklehead S Pyykky c R-Cacib
BH-3: Beta-Chanel L Ravn ö Cert
BH-4: CH Black Baloos Linus A Baker c
BH-R: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård v
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Destiny Heights Verona C&S Cedervall c R-Cacib
BT-3: Pearl Collection Serpentin B-M Hansson ö Cert
BT-4: Lindatorps Papagena A Persson ö
BT-R: Weiefors Dainty Disa A Weiefors ö
 
Valpar
Hanar: Stardreams Argynnis Adippe S Cedervall BIR-valp
Tikar: Pappiloves Hey Baberiba L Wallin-Cederlund BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård CK BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M&D Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 20, Veteraner 1 +2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2010-06-13     Int     Avesta Domare: Mery Chantal Frankrike

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR BIG-4 SV-10
BH-2: CH Lamonias Elliot I-L Stener c R-Cacib
BH-3: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c
BH-4: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c
BH-R: CH Whispering Valley T-Rex U Johansson c
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Golden Leafs Miracle L Hellborg ö Cert R-Cacib SUCH
BT-3: Caratoots Cool Cayenne K Gänger u
BT-4: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
BT-R: Kailas Gisela L Rönnevall u
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist CK BIM-veteran
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger CK BIR-veteran BIG-5
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp BIG-2
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Cert hane: Zkarabis Knuckelhead CH. Antal hundar: 23+19, veteraner:2, avel: 1, uppfödarg 3

Utställning: SKK     2010-06-12     Nat     Vännäs Domare: Agnes Ganami Kertes Israel

Hanhundar
BH-1: Perlygates Checkmate M Boman ö Cert BIR BIG-3 SUCH
BH-2: CH Heartseekers Scooby M Larsson c
BH-3: Alakasam M Häggblad u
BH-4: Bästdals Boromir A Edlund-Johansson u
BH-R: Undimoon Someones Special Dream C Johansson ö
 
Tikar
BT-1: Glittras Night Wish K Sondell ö Cert BIM
BT-2: Chi-Lotts Specious Selene L Edlund j
BT-3: Kläpphällans Lady M Olsson v
BT-4: Lamonias Jingle Bell M Larsson u
BT-R: Undimoon Hot Pepper E Warell ö
 
Valpar
Hanar: Advantics Man In The Mirror K Conradzon BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Kläpphällans Lady M Olsson CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 11, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2010-06-06     Nat     Vänersborg Domare: Maureen Hanley Australien

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c BIR
BH-2: Alex Masterpiece L Alexandersson u Cert
BH-3: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-4: CH Whispering Valley T-Rex U Johansson c
BH-R: Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård j
 
Tikar
BT-1: Golden Leafs Neela I Yaglikcilar ö Cert BIM
BT-2: Tongedogs Poppy-Pumba S Almér u
BT-3: Kajlas Electra Of Joy A Weiefors ö
BT-4: CH Whispering Valley Jeanne d'Arc M&D Wergård v
BT-R: Annillons Nelli-Mi H Balkåsen ö
 
Valpar
Hanar: Lamonias Lotus I-L Stener BIM-valp
Tikar: Rosbos Sparvöga A-C Lundqvist BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård HP BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne d'Arc M&D Wergård CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M&D Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 22 Veteraner: 1+1. Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2010-06-06     Nat     Norrköping Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: Zkarabis Knuckelhead B Sölvberg ö Cert BIM
BH-2: Vittorias Serveess K Johansson ö
BH-3: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist v
BH-4: Luvlee Grand Slam P Karlsson j
BH-R: Macahans Obafemi Martins A Ek u
 
Tikar
BT-1: Aspevalls True Lady B Aspevall j Cert BIR BIS-3 junior
BT-2: Aspevalls Pretty Woman B Aspevall ö
BT-3: Menines Eureka P Lindlöf ö
BT-4: Torkabos Hot Lady M Edvinsson u
BT-R: Lamonias Kira M Hörnqvist u
 
Valpar
Hanar: Lafford Billy Whizz M Hörnqvist BIM-valp
Tikar: Menines Lady Stardust P Lindlöf BIR-valp BIS-5
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist BIR-veteran BIS-2
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 11, Veteraner: 1.

Utställning: SKK     2010-06-05     Int     Norrköping Domare: Bengt-Åke Bogren

Hanhundar
BH-1: CH Black Baloos Linus A Baker c Cacib BIM
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weiefors c R-Cacib
BH-3: Vittorias Serveess K Johansson ö Cert
BH-4: Caspians Oki-Doki A Svensson j
BH-R: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c
 
Tikar
BT-1: Weiefors Dainty Diza A Weiefors u Cert Cacib BIR
BT-2: Menines Eureka P Lindlöf ö R-Cacib
BT-3: Macahans Olivia Newton Jones M Andersson u
BT-4: CH Pearl Collection Angelit H Boijertz c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Kailas Indiana Jones A Weiefors BIR-valp
Tikar: Menines Lady Stardust P Lindlöf BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 13, Veteraner: 1.

Utställning: SKK     2010-05-30     Int     Österbybruk Domare: Cristian Stefanescu Rumänien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR BIG-1
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: Black Baloos Milton H Sidebrand ö Cert
BH-4: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c
BH-R: Zkarabis Knucklehead S Pyykkö ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg ö Cert
BT-3: Torkabos Hot Ladie M Edvinsson u
BT-4: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-R: Chi-Lotts Speciosos Selene L Edlund j
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Couscous G Edenius BIR-valp BIS-4
Tikar: Lindatorps Cocina G Edenius BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Liannicas Ameican Hope of Sweden A Tjärnberg CK BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger CK BIR-beteran BIG-3
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp BIG-1
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-2
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 29, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2010-05-23     Nat     Sundsvall Domare: Ingela Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Goliat I-L Stener c BIR
BH-2: CH Pearl Collection Super Seven L Millqvist c
BH-3: CH Heartseekers Scooby M Larsson c
BH-4: Candygolds Value Vision M Hörnqvist ö Cert
BH-R: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist v
 
Tikar
BT-1: Pearl Collection Angelit H Boijertz ö Cert BIM SUCH
BT-2: Aspevalls Pretty Woman B Aspevall ö
BT-3: Lamonias kira M Hörnqvist u
BT-4: Lamonias Jingle Bell M Larsson u
BT-R: Lamonias Jambalaja I-L stener u
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Couscous G Edenius BIM
Tikar: Lindatorps Cucina G Edenius BIR BIS-2
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist CK BIR-veteran BIS-2
Tikar: SVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 13, Veteraner: 2, Uppfödargrupper 1.

Utställning: SKK     2010-05-23     Int     Hässleholm Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR BIG-R
BH-2: Alex Masterpiece L Alexandersson u Cert R-Cacib
BH-3: CH Black Baloos Linus A Baker c
BH-4: Caratoots Checkpoint Charlie T Lundborg ö
BH-R: Denemore Loocking Good M Malmkvist j
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v BIM
BT-2: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib
BT-3: NLCH Menines Ziricon P Lindlöf ö R-Cacib
BT-4: Menines Eureka P Lindlöf ö Cert
BT-R: Caratoots Cool Cayenne K Gänger
 
Valpar
Hanar: Kailas Indiana Jones A Weiefors BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 23 + 28, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2010-05-22     Nat     Sundsvall Domare: Birgitta Svarstad

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR BIG-3
BH-2: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
BH-3: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c
BH-4: Zabizax Head Over Heels Ingrid ? j Cert
BH-R: Candygolds Value Vision M Hörnqvist ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c BIM
BT-2: Heartseekers Nonstop P Zetterholm v Cert
BT-3: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-4: Pearl Collection Angelit H Boijertz ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Noble Perfection M Hörnqvist HP BIM-veteran
Tikar: Heartseekers Nonstop P Zetterholm CK BIR BIS-5 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp BIG-1
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp BIG-5
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 17, Veteraner 1 + 2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2010-05-16     Nat     Piteå Domare: Rose Envall-Larsson

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Brassilmus G Edenius ö Cert BIR SUCH
BH-2: Ma Dawills Doughty Number Two C Hellsten ö
BH-3: Perlygates Checkmate M Boman ö
BH-4: CH Acke K-L Pettersson c
BH-R: CH Heartseekers Scooby M Larsson c
 
Tikar
BT-1: Lamonias Jingle Bell M Larsson u Cert BIM
BT-2: Glittras Within Temptation A Sjölund ö
BT-3: SVCH Heartseekers Fly P Zetterholm ö
BT-4: SVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Couscous G Edenius BIR-valp
Tikar: Lindatorps Cucina G Edenius BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: SVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 14, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2010-05-15     Nat     Piteå Domare: Tina Taulos

Hanhundar
BH-1: Lamonias Jolly Bob I-L Stener u Cert BIR BIS-1 unghund
BH-2: CH Acke K-L Pettersson c
BH-3: Lindatorps Brassilmus G Edenius ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Sophia G Edenius u Cert BIM
BT-2: SVCH Heartseekers Fly P Zetterholm ö
BT-3: Lamonias Jingle Bell M Larsson u
BT-4: Glittras Whitin Temtation A Sjölund ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Couscous G Edenius BIM-valp
Tikar: Wispering Valley Ems Wallabee Lundgren/Brännström BIR-valp BIS-3
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: SVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm BIR-veteran BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp BIS-grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 14, Veteraner: 1 Uppfödargrupper: 2.

Utställning: P-R     2010-05-13     Inoff     Degeberga Domare: Marie Callert

Hanhundar
BH-1: Denemore Looking Good M Malmkvist j BIR
BH-2: Alex' Masterpiece L Alexandersson u
BH-3: CH Menines Nuit Blance P Lindlöf c
BH-4: Alpcocks Mr Thyzon U Zorec ö
BH-R: Menines Gabriel P Lindlöf u
 
Tikar
BT-1: Menines Just A Miracle P Lindlöf j BIM
BT-2: Kelebeks Easy To Love S Åhlberg u
BT-3: Menines Eureka P Lindlöf ö
BT-4: Caspians Girl-Power E Isaksson ö
BT-R: NLCH Menines Ziricon P Lindlöf c
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Menines Lady Stardust P Lindlöf BIR 4-6 mån BIS-1
Hanar: Alex Quarter Maine Goes Wild L Alexandersson BIR 6-9 mån BIS-2
Tikar: Moniquiqs Lady M Gullberg BIM 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Menines Fleyr De Jour A-C Olsson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Menines P Lindlöf Bästa grupp
 
Övrig info: BIS-3 Haremets Dream Catcher BIS-4 Haremets Frosty Winter(Phalene) Antal: 13+32 1 vet 2upp

Utställning: SKK     2010-05-09     Nat     Larv Domare: August de Wilde

Hanhundar
BH-1: Guldtassens Young Heart Of Westlife U Andersson ö Cert BIR
BH-2: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
BH-3: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-4: Anferlos Dynasti U A Johansson ö
BH-R: Moniquiqs d'Artagnan Y Wåhlund ö
 
Tikar
BT-1: Whispering Valley Tiffon Dream M Engdahl ö Cert BIM
BT-2: Whispering Valley Grace Kelly M&D&E-M Wergård u
BT-3: Pearl Collection Ametrin A-C Cassel Igelström ö
BT-4: Tongedogs Poppy-Pumba S Almér u
BT-R: Whispering Valley Good As Gold M&D&E-M Wergård ö
 
Valpar
Hanar: Lamonias Lotus I-L Stener BIM-valp
Tikar: Advantic's Dirty Diana M Engdahl BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D&E-M Wergård HP BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'arc M&D&E-M Wergård CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M&D&E-M Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 20, Veteraner 1+1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2010-05-08     Nat     Tånga Hed Domare: Jari Paartinen Finland

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors c BIR
BH-2: Golden Leafs Noel J Westman ö Cert
BH-3: Vittorias Serveess K Johansson ö
BH-4: Havsvindens Quatro Karin Calvert ö
BH-R: CH Whispering Valley T-Rex U Johansson c
 
Tikar
BT-1: Pearl Collection Ametrin A-C Casell Igenström ö Cert BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Kajlas Indiana Jones A Weiefors BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 8.

Utställning: SKK     2010-04-24     Nat     Västerås Domare: Henrik Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR-BIG-3
BH-2: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c
BH-3: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson u Cert
BH-4: Lindatorps Brassilmus G Edenius ö
BH-R: Vito vom Achwabenhof G Edenius u
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c BIM
BT-2: Siljans Cotton Candy U Hanis u Cert
BT-3: Silverängens Azalea C Kjellin u
BT-4: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-R: Lindatorps Sophia G Edenius u
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-BIG-5 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-3
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 20, Veteraner: 1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2010-04-17     Nat     Forshaga Domare: Britta Roos-Börjeson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR
BH-2: Zkarabis Knuckelhead B Sölvberg ö Cert
BH-3: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-4: Caspians Oki Doki A Svensson j
BH-R: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson u
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c BIM
BT-2: Pearl Collection Serpentin B-M Hansson ö Cert
BT-3: Caratoots Cool Cayenne K Gänger u
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Aspevalls Teddy Bear B-M Hansson BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Lindatorps Johannes G Edenius Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 13, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2010-04-03     Int     Stockholm Domare: Hans Almgren

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR, BIG-BIS-5
BH-2: Caratoots Cool Contender K Gänger ö Cert R-Cacib SUCH
BH-3: Black Baloos Milton H Sidebrand ö
BH-4: Roxinas Peter Pan U Åkerhielm-Eriksson u
BH-R: Lindatorps Edmund C Ellesjö ö
 
Tikar
BT-1: Golden Leafs Miracle L Eriksson-Hellborg ö Cert Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c R-Cacib
BT-3: Pearl Collection Angelit H Boijertz ö
BT-4: Labellacis Ophelia A-C Igelström ö
BT-R: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
 
Valpar
Hanar: Golden Leafs Teivel G Hjorth BIR-valp
Tikar: Labellacis Miracle Happen M Sundberg BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 22, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2010-03-20     Int     Malmö Domare: Annuka Paloheimo Finland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR
BH-2: Lamonias Indigo A Weiefors ö R-Cacib Cert SUCH
BH-3: Alex' Masterpiece L Alexandersson u
BH-4: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c
BH-R: Caratoots Cool Contender K Gänger ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: Pearl Collection Angelit H Boijertz ö Cart R-Cacib
BT-4: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c
BT-R: Caratoots Cool Cayenne K Gänger j
 
Valpar
Hanar: Golden Leafs Teivel H Hjorth BIR-BIS-4 valp
Tikar: Alex' Passion For Pearis C Sandström BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 23 + 43, Veteraner: 2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2010-01-10     Int     Göteborg Domare: Marion Spavin England

Hanhundar
BH-1: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c Cacib BIR
BH-2: CH Whispering Valley T-Rex U Johansson c R-Cacib
BH-3: Caratoots Cool Contender K Gänger ö Cert
BH-4: CH Black Baloos Linus A Baker c
BH-R: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård v
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c R-Cacib
BT-3: Caratoots Cool Cayenne K Gänger j Cert
BT-4: Tongedogs Poppy-Pumba S Almér u
BT-R: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
 
Valpar
Hanar: Labellaci Midnight Passion A-C Igelström BIM-valp
Tikar: Menines Just A Miracle P Lindlöf BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård BIR-veteran
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar; 22+29, Veteraner: 1+3, Uppfödarklasser: 3.

Pages: [<<] ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |