Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... [>>]

Utställning: SDHK     2011-04-09     Nat     Forshaga Domare: Espen Eng Norge

Hanhundar
BH-1: Golden Leafs Teivel G Hjorth u Cert BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: Stridsmarkens Fighter P Mattson ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR
BT-2: Infantas Qutt Out All That Nonsens I Balken c Cert SE UCH
BT-3: CH Caratoots Cool Cayenne K Gänger c
BT-4: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Johannes G Edenius HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 14, Veteraner: 0 + 1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2011-03-20     Int     Malmö Domare: Sonja Björklund

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR
BH-2: Menines Look Twice P Lindlöf u Cert R-Cacib
BH-3: Alex Masterpiece L Alexandersson ö R-Cert
BH-4: Denemore Looking Good M Malmkvist u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Caratoots Cool Cayenne K Gänger ö Cacib Cert SEUCH BIM
BT-2: Menines Lady Stardust P Lindlöf u R-Cacib R-Cert
BT-3: Weiefors Dainty Disa A Weiefors ö
BT-4: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Heartseekers Moonraker H pettersson BIR-valp
Tikar: Eglams Nina Kära Klara J Weberg BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Menines Nuit Blanc P Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 25+22, Veteraner: 2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2011-01-08     Int     Göteborg Domare: Ann-Christine Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR
BH-2: Whispering Valley I'm A Dream Boy W Arazola ö R-Cacib Cert CH
BH-3: CH Caratoots Center Court T Daetz Beck c
BH-4: Toymakers You Never Can Tell M Hansen ö
BH-R: Denemore Looking Good M Malmkvist u
 
Tikar
BT-1: Toymakers Emilli M Hansen ö Cacib Cert CH BIM
BT-2: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-4: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-R: Caratoots Cool Cayenne K Gänger ö
 
Valpar
Hanar: ??
Tikar: ??
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård CK BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 30, Veteraner: 2+2, Avelsrupper: 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2011-01-07     Int     Göteborg Domare: Hassi Assenmacher-Feyel Tysk.

Hanhundar
BH-1: Gatchaman Of Royale Blanche Jp Y Weber ö Cacib Cert CH BIR-BIG-2
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Caratoots Center Court H&J Lund c
BH-4: Beta-Chanel L Ravn ö
BH-R: Whispering Valley Magic Michael D&M Wergård u
 
Tikar
BT-1: Caratoots Comtesse Coquette H&J Lund ö Cacib Cert CH BIM
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c
BT-4: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc D&M Wergård v
BT-R: Caratoots cool Cayenne K Gänger ö
 
Valpar
Hanar: Tingates Just Joking A Baker BIM-valp
Tikar: Chi-Lotts Agda Från Dalsmyra L Edlund BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård CK BIM-veteran
Tikar: CH Whispering valley Jeanne D'Arc D&M Wergård CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger HP Bästa grupp
Uppföd.: CH Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 32 + 33, Veteraner: 1+3, Avelsrupper: 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     201008-14     Nat     Ramkvilla Domare: Fredrik Nilsson

Hanhundar
BH-1: Denemore Looking Good M Malmkvist j Cert BIR BIS-junior
BH-2: CH Black Baloos Linus A Baker c
BH-3: Vittorias Serveess K Johansson ö
BH-4: Whispering Valley Wolf Master A Eriksson u
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Tingates Hit And Run A Baker BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 5.

Utställning: SKK     2010-12-19     Int     Stockholm Domare: Terry nethercott England

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR-BIG-3
BH-2: Connection True Butterfly Toivanen Maarit ö Cert R-Cacib SEUCH
BH-3: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-4: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-R: Golden Leafs Teivel G Hjorth u
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Siljans Cotton-Candy U Hanis ö Cert R-Cacib
BT-3: CH Fly Aways American Beauty H Laakkonen c
BT-4: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-R: CH Whispering Valley Jeanne dÁrc D&M Wergård v
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne dÁrc D&M Wergård CK BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 48 + 52, Veteraner: 2+3, Avelsklasser:5, Uppfödarklasser: 7.

Utställning: SKK     2010-11-05     Int     Växjö Domare: Kurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: Beta-Chanel L Ravn ö Cert Cacib BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: Denemore Looking Good M Malmkvist u
BH-4: Whispering Valley Magic Michael D&M Wergård u
BH-R: CH Caratoots Center Court K Gänger c
 
Tikar
BT-1: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c Cacib BIR
BT-2: CH Golden Leafs Neela I Yaglikcilar c R-Cacib
BT-3: CH Destiny Heights Teriyaki L Wallin Cederlund c
BT-4: CH Menines Eureka P Lindlöf c
BT-R: CH Whispering Valley Jeanne d'Arc D&M Wergård v
 
Valpar
Hanar: Cutlass Aladdin M Lundberg BIR-valp
Tikar: Midnight Fantasy Rosefairy U Johansson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård HP BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne d'Arc D&M Wergård CK BIR-veteran BIG-4
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Heartseekers Yepa H Olsson HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D&M Wergård HP Bästa grupp BIG-R
 
Övrig info: Antal hundar: 29+25, Veteraner: 1+2, Avelg.: 1, Uppfödarg. 3. W.Valley Grace Kelly cert CH

Utställning: SKK     2010-10-10     Int     Sundsvall Domare: Espen Engh Norge

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Goliat I-L Stener c Cacib BIR
BH-2: Stridsmarkens Fighter P Mattsson ö Cert R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: Labellaci Made To Be Perfect A-C Cassel Igelström u
BH-R: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
 
Tikar
BT-1: Lamonias Jambalaja I-L Stener ö Cert Cacib BIM
BT-2: Kajlas Harmoni L Hagström j
BT-3: CH Lamonias Jingle Bell M Larsson c R-Cacib
BT-4: Undimoon Hot Pepper T & E Warell ö
BT-R: Chi-Lotts Speciosus Selene L Edlund ö
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener HP Bösta grupp
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 28 + 26, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2010-10-09     Nat     Timrå Domare: Eva Borg Liljekvist

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c BIR BIG-1 BIS-1
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-3: CH Zkarabis Knuckelhead S Pyykkö c
BH-4: DKCH Caratoots Center Court K Gänger ö Cert SEUCH
BH-R: Stridsmarkens Fighter P Mattssn ö
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Jingle Bell M Larsson c BIM
BT-2: Kajlas Electra Of Joy L Hagström ö Cert SEUCH
BT-3: Candygolds Graceful Girl M Hörnqvist j BIS-4 Junior
BT-4: Silenzios Zantana B Sölvberg ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Didrik G Edenius BIR BIS-R valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener HP Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener HP Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 14, Avelsgrupper 1, Uppfödargrupper: 2. Weiefors Dainty Disa BIS-4 ungh

Utställning: SKK     2010-09-11     Int     Sofiero Domare: James Newman Irland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIM
BH-2: CH Dolce VitaJp Major League P Lindlöf c R-Cacib
BH-3: Whispering Valley Magical Michael D&M Wergård u Cert
BH-4: Johlinettes Enzo A Johlin j
BH-R: Tamino vom Schwabenhof U Zorec ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIR
BT-2: CH Golden leafs Neela I Yaglikcilar c R-Cacib
BT-3: Caratoots Cool Cayenne K Gänger u Cert
BT-4: Alex keep Up Dancing Up And Down L Alexandersson ö
BT-R: Quetesh J Lindstri u
 
Valpar
Hanar: Cutlass Aladdin M Lundberg HP BIR-valp
Tikar: Midnight Fantasy Rosefairy U Johansson HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård CK BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'arc D&M Wergård CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Menines Nuit Blanc P Lindlöf HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 36 + 45, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 5.

Utställning: SDHK     2010-09-05     Nat     Högbo Domare: Gunnar Nymann Danmark

Hanhundar
BH-1: Golden Leafs Teivel G Hjorth j Cert BIR BIS-2
BH-2: Candygolds Value Vision M Hörnqvist ö
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-4: DKCH Caratoots Center Court K Gänger ö
BH-R: Vittorias Serveess K Johansson ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c BIM
BT-2: Caratoots Cool Cayenne K Gänger u Cert
BT-3: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
BT-4: CH Destiny Heights Verona S&C Cedervall c
BT-R: Chi-Lotts Speciosus Selene L Edlund u
 
Valpar
Hanar: Caratoots Cassius Clay K Gänger HP BIM-valp
Tikar: Stardreams Argynnis Papia S&C Cedervall HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratots Complete Charisma K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 8, Veteraner: 0+1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2010-09-04     Int     Högbo Domare: Annika Ulltveit Moe

Hanhundar
BH-1: Golden Leafs Teivel G Hjorth j Cert BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib
BH-3: DKCH Caratoots Center Court K Gänger ö R-Cacib
BH-4: CH Zkarabis Knuckelhead B Sölvberg c
BH-R: Vittorias Serveess K Johansson ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger c
BT-3: Caratoots Cool Cayenne K Gänger u Cert R-Cacib
BT-4: Pearl Collection Serpentin B-M Hansson ö
BT-R: Golden leafs Silke M Federer j
 
Valpar
Hanar: Zkarabis Yoshi S Pyykkö HP BIM-valp
Tikar: Kyrkbergets Greta Garbo J Törresvoll HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Vittorias Kahlua H Aringskog HP BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 9, veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2010-08-29     Int     Gotland Domare: Bengt-Åke Bogren

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors c Cacib BIR
BH-2: Denemore Looking Good M Malmkvist j Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Weiefors Dainty Disa A Weiefors ö Cert Cacib BIM
BT-2: CH Golden Leafs Neela I Yaglikcilar c R-Cacib
BT-3: CH Stridsmarkens Dream Chatcher M Edström c
BT-4: Golden Leafs Cayenne M Edström ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Fairytale Dreams Cho Chang D Magnusson HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 9

Utställning: P-R     2010-08-29     Nat     Stockholm Tyresö Domare: Philip Shirley England

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c BIR BIS
BH-2: CG Zkarabis Knucklehead S Pyykkö c
BH-3: CH Liannicas American Hope of Sweden A Tjärnberg c
BH-4: Kaylas Golden Boy L Hagström u Cert BIS-unghund
BH-R: Nightfire Hot Present B Sölvberg ö
 
Tikar
BT-1: CH Golden leafs Miracle L Eriksson Hellborg c BIM
BT-2: Caratoots Classic Cameron A-C Igelström ö Cert BIS öppen klass
BT-3: CH Destiny Height Teriyaki L Wallin Cederlund c
BT-4: CH Toymakers Gimme Hope Jo´Anna B Aspevall c
BT-R: Aspevalls True Lady B Aspevall j
 
Valpar
Hanar: Pappiloves In The Mood Bitte Skog BIR 4-6 mån BIS
Tikar: Stardreams Boloria Selene Y Robin BIM 4-6 mån
Hanar: Zkarabis Yoshi B Sölvberg BIR 6-9 mån
Tikar: Kyrkbergets Greta Garbo A Töresvol BIM 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: CH Liannicas American Hope of Sweden A Tjärnberg BIM-veteran
Tikar: SVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm BIR-veteran BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Golden Leags Boytoy L Eriksson Hellborg Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 25 + 38, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper 5

Utställning: SKK     2010-08-28     Nat     Gotland Domare: Yvonne Larsson

Hanhundar
BH-1: Denemore Looking Good M Malmkvist j Cert BIM
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-3: Stridsmarkens Fighter P Mattsson u
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Golden Leafs Neela I Yaglikcilar c Cert BIR SE UCH
BT-2: Weiefors Dainty Disa A Weiefors ö
BT-3: CH Stridsmarkens Dream Chatcher M Edström c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Fairytale Dreams Cho Chang D Magnusson HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 8

Utställning: SKK     2010-08-22     Nat     Norrköping Domare: Yvonne Larsson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR
BH-2: Denemore Looking Good M Malmkvist j Cert
BH-3: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c
BH-4: Macahans Obafermi Martins A Ek u
BH-R: Roxinas Peter Pan U Åkerhielm u
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c BIM
BT-2: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c
BT-3: Lindatorps Juliette C Hjortmark ö Cert
BT-4: Lindatorps Sophia G Edenius ö
BT-R: Silkywinds Debbie Girl C Hjortmark j
 
Valpar
Hanar: Caspians No Mersy A Svensson BIR-valp
Tikar: Destiny Heights Dixie Queen L Wallin Cederlund BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIG-2
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 16, Veteraner: 0+1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2010-08-21     Int     Eskilstuna Domare: Eva Valinger

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR
BH-2: Denemore Looking Good M Malmkvist j Cert
BH-3: Beta-Chanel L Ravn ö R-Cacib
BH-4: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-R: Lindatorps Ögontröst G Edenius ö
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c R-Cacib
BT-3: CH Forevr A Pretty Package K Gänger v
BT-4: Caratoots Cool Cayenne K Gänger u Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Queenlands Cello M Federer BIM-valp
Tikar: Queenlands Crama M Federer BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Forevr A Pretty Package K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 14, Veteraner: 0+1, Uppfödargrupper:2.

Utställning: SKK     2010-08-15     Int     Askersund Domare: Nina Karlsdotter

Hanhundar
BH-1: Caratoots Checkpoint Charlie T Lundborg ö Cert Cacib BIR SE UCH
BH-2: Denemore Looking Good M Malmkvist j
BH-3: Candygold Value Vision M Hörnqvist ö R-Cacib
BH-4: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson u
BH-R: CH Lindatorps Zackarias G Edenius c
 
Tikar
BT-1: Destiny Heights Vackra Vera L Wallin/Cederlund ö Cert Cacib BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Destiny Heights Dean Martin L Wallin/Cederlund HP BIM-valp
Tikar: Queenslands Crama Federer HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Vittorias Kahlua Aringskog CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 6, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2010-08-07     Int     Svenstavik Domare: Anette Bystrup Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: Tarambas Playmaker B Neverdal ö Cert
BH-4: Zabizax Head Over Heels I Viklund ö
BH-R: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
 
Tikar
BT-1: Chi-Lotts Specious Selene L Edlund j Cert BIM
BT-2: CH Glittras Night Wish K Sondell c Cacib
BT-3: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c R-Cacib
BT-4: Chakmanis Miss Melissa L Grönningen ö
BT-R: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Phosphoros Zafira A Johlin BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 12, Veteraner: 0 + 2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2010-08-01     Int     Ransäter Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c Cacib BIM
BH-2: Candygolds Value Vision M Hörnqvist ö Cert R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-4: Lindatorps Couscous G Edenius j
BH-R: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
 
Tikar
BT-1: Lamonias Jambalaja I-L Stener ö Cert Cacib BIR
BT-2: Lindatorps Sophia G Edenius u R-Cacib
BT-3: Lindatorps Juliette C Hjortmark ö
BT-4: Aspevalls True Love B Aspevall j
BT-R: Lamonias Kira M Hörnqvist u
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Phosphoros Zafira A Johlin BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Liannicas American Hope of Sweden A Tjärnberg CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 15, Veteraner: 2+0, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2010-07-25     Int     Köping Domare: Elisabeth Rennerfeldt

Hanhundar
BH-1: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c Cacib BIR
BH-2: Caspians Oki Doki A Svensson u Cert R-Cacib
BH-3: Liannicas Adam M Kekivervi ö
BH-4: Caspians High Five A Svensson ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Aspevalls Pretty Woman B Aspevall ö Cert Cacib BIM
BT-2: Silverängens Asalea K Kjellin u R-Cacib
BT-3: Aspevalls True Lady B Aspevall j
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 4.

Utställning: SKK     2010-07-18     Nat     Alfta Domare: Eva Borg Liljekvist

Hanhundar
BH-1: Bästdals Boromir A Edlund Johansson u Cert BIM
BH-2: Candygolds Value Vision M Hörnqvist ö
BH-3: Vito vom Schwabenhof G Edenius u
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Glittras Night Wish K Sondell ö Cert BIR SEUCH
BT-2: Lamonias Kira M Hörnqvist u
BT-3: Chi-Lotts Speciosus Selene L Edlund j
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Couscous G Edenius BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Silenzios Ambassadör Ruben L Ravn HP BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 13, Veteraner: 1.

Utställning: SKK     2010-07-17     Int     Pireå Domare: Nils Molin

Hanhundar
BH-1: CH Acke K-L Pettersson c Cacib BIR
BH-2: Glittras Moon Glow A Sjölund ö Cert R-Cacib
BH-3: CH Perlygates Checkmate M Boman c
BH-4: Whispering Valley Aramis M Brännström ö
BH-R: Undimoon Lemon Chip C Johansson ö
 
Tikar
BT-1: Undimoon Hot Pepper T Warell ö Cert Cacib BIM
BT-2: Midnight Fantasy Lady In Red M Brännström ö R-Cacib
BT-3: Whispering Valley EMs Wallabee A Lundgren j
BT-4: Glittras Night Wish K Sondell ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Undimoon Alexandre Bonnet M Sandgren BIR-valp
Tikar: Hummleviksgårdens Indra P Eriksson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 9, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2010-07-10     Nat     Tvååker Domare: Dink Spruyt Belgien

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors c BIR
BH-2: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
BH-3: Kailas Golden Boy L Hagström u Cert
BH-4: Advantics Goliat M Barkhult ö
BH-R: Luvlees I'm The Man P Karlsson ö
 
Tikar
BT-1: Whispering Valley Ems Tiger Spirit M&D Wergård ö Cert BIM
BT-2: Weiefors Dainty Disa A Weiefors ö
BT-3: CH Whispering Valley Jeanne D'arc M&D Wergård v
BT-4: Kajlas Electra Of Joy L Hagström ö
BT-R: Whispering Valley Grace Kelly M&D Wergård u
 
Valpar
Hanar: Kailas Indiana Jones A Weiefors BIM-valp
Tikar: Kailas Harmoni L Hagström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Walley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIM
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'arc M&D WErgård CK BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lamonias Elliot I-L Stener Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M&D Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 28 + 28, Veteraner: 1+1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2010-07-10     Int     Gällivare Domare: Norman Deschuyere

Hanhundar
BH-1: CH Heartseekers Scooby M Larsson c Cacib BIR BIG-R
BH-2: Midnight Fantasy Little Big Man A Blombacke ö Cert R-Cacib
BH-3: Kivenas Lillebror Bobbi ? ö
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lamonias Jingle Bell M Larsson ö Cert Cacib BIM SUCH
BT-2: Undimoon Hot Pepper T Warell ö R-Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Hummleviksgårdens Indra P Eriksson HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 9

Pages: [<<] ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |