Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 747 träffar.
Pages: [<<] ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... [>>]

Utställning: SKK     2012-07-07     Nat     Alfta Domare: Yvonne Larsson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR
BH-2: Keramets Glorious Nero G Edenius j Cert
BH-3: Caratoots Courageous Commander K Gänger u R-Cert
BH-4: CH Lindatorps Zackarias G Edenius v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Coco Caribbean K Gänger c BIM
BT-2: Lindatorps Farashuu G Edenius u Cert
BT-3: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c
BT-4: Midnight Fantasy Silver moonlight G Edenius u R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lindatorps Zackarias G Edenius BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 12, Veteraner: 3 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2012-07-06     Int     Tvååker Domare: Marie Thorpe Irland

Hanhundar
BH-1: Johlinettes Enzo A Johlin ö Cert Cacib BIM
BH-2: Lamonias Nicodemus I-L Stener u R-Cert R-Cacib
BH-3: CH Beta-Chanel L Ravn c
BH-4: Lindatorps Higgins M Linkiewich j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Kajlas Harmoni L Hagström c Cacib BIR
BT-2: Queenwings Universe Snow Flake A Baker j Cert
BT-3: CH Menines Lady Stardust P Lindlöf c
BT-4: Kajlas Janina L Hagström u R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Havsvindens Uncas K Calvert HP BIM-valp
Tikar: Nightfires Run For Roses I-L Stener HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Bodebi Ray Of Success to Lafford S Erlingsen exelent BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 25 + 30, Veteraner: 1.

Utställning: SKK     2012-07-01     Int     Borås Domare: Barbara Wood Valp A-C Unelsröd

Hanhundar
BH-1: CH Starblaze Hugo Boss Y Weber/ B Sölvberg c Cert Cacib BIR SE UCH
BH-2: Tingates Just Joking A Baker ö R-Cert R-Cacib
BH-3: CH Lindatorps Zacharias G Edenius v
BH-4: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Kajlas Harmoni L Hagström ö Cert Cacib BIM SE UCH
BT-2: Lindatorps Farashuu G Edenius ö R-Cert R-Cacib
BT-3: CH Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson c
BT-4: Queenwings Forever Snow Star T & D Ingelow u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Sapphiresky Prince Charming S Burchard BIR-valp
Tikar: Fly Aways Sealily H Andersson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lindatorps Zackarias G Edenius CK BIR-veteran BIS-4
Tikar: Whispering Valley J A B D&M Wergård CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Queenwings T & D Ingelow Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 34 + 40, Veteraner: 2 + 3, Uppfödargrupper: 5.

Utställning: SDHK     2012-06-30     Nat     Borås Domare: Jeffrey Bazell Valpar C Ekwall

Hanhundar
BH-1: Labellaci Lot's Of Charm A Svensson ö Cert BIM
BH-2: Queenwings Forever Snow T & D Ingelow u R-Cert
BH-3: CH Starblaze Hugo Boss Y Weber/ B Sölvberg c
BH-4: Mariposas Pale-Rider L Eriksson ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius u Cert BIR Bästa unghund
BT-2: Queenwings Forever Snow Star T & D Ingelow u R-Cert
BT-3: Queenwings Universe Snow Flake A Baker j Bästa junior BIS-junior
BT-4: Caspians Look Twice A Svensson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Phosphoros Amazing A Johlin BIM-valp
Tikar: Fly Aways Sealily H Andersson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Lindatorps Zackarias G Edenius CK BIR-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc D&M Wergård CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Exceptional Enya T Ingelow Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Queenwings T & D Ingelow Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 35 + 43, Veteraner: 3 + 2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 7.

Utställning: P-R     2012-06-29     Nat     Borås Domare: Sharon Newcomb Valp. J Bäckman

Hanhundar
BH-1: NOCH Bodebi Ray Of Success To Lafford S Kristensen v Cert BIR (BIS) SE UCH
BH-2: Queenwings Delicious Crisp T Ingelow j R-Cert
BH-3: CH Starblaze Hugo Boss Y Weber / B Sölvberg c
BH-4: CH Rozamie Recognition S Kristensen c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Queenwings Univere Snow Flake A Baker j Cert BIM
BT-2: Lindatorps Farashuu G Edenius ö R-Cert
BT-3: Queenwings Forever Snow Star T & D Ingelow u
BT-4: CH Menines Lady Stardust P Lindlöf c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Menines Snow Stopper P Lindlöf BIR-valp 4-6mån BIS
Tikar: Lindatorps Katriona D Wergård BIM 4-6 mån
Hanar: Rosbos Amiral von Schneider M Rygh BIR 6-9 mån
Tikar: Tiffons Amazing Star M Engdahl BIM 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: NOCH Bodebi Ray Of Success To Lafford S Kristensen CK BIR-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc D&M Wergård CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Exceptional Enya T Ingelow Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Queenwings T & D Ingelow Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 39 + 45, Veteraner: 4 + 3, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 6.

Utställning: SKK     2012-06-17     Int     Avesta Domare: Carin Åkesson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c BIM
BH-2: Caratoots Courageous Commander K Gänger u Cert Cacib
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-4: CH Zabisax Head Over Heels I Wiklund c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Coco Caribbean K Gänger c BIR Cacib BIG-4
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c R-Cacib
BT-4: Pearl Collection Zoisit H Boijiertz ö Cert
BT-R: Silkywinds Debbie Girl C Hjortmark ö R-Cert
 
Valpar
Hanar: Topasar Super Trouper K Gänger BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info:

Utställning: SKK     2012-06-16     Nat     Vännäs Domare: Jahn Stääv

Hanhundar
BH-1: CH Beta-Chanel L Ravn c BIR
BH-2: Keramets Graceful Hero I Högbom j Cert
BH-3: Alakasam M Häggblad ö R-Cert
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: SEVCH Chi-Lotts Agda Från Dalsmyra L Edlund ö Cert BIM
BT-2: Lindatorps Hillevie C Eriksson j R-Cert
BT-3: Pearl Collection Topaz A Sjölund v
BT-4: Macahans Thyra Banks A Eklund ?
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Ikaros Y Åström HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Pearl Collection Topaz A Sjölund BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 11, Veteraner: 0 + 1.

Utställning: SKK     2012-06-10     Nat     Vänersborg Domare: Dusan Paunovic Serbirn

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård c BIR BIG-2
BH-2: Cutlass Aladdin M Lundberg ö Cert SE UCH
BH-3: Phosphoros Texas V Hauksson ö R-Cert
BH-4: CH Lamonias indigo A Weiefors c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors c BIM
BT-2: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M&D Wergård v
BT-3: Sarisaks Miss Noble Line H Ryberg u Cert
BT-4: Tongedogs Poppy-Pumpa S Almér ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Buddlejas Cazanova L Krisiansson BIM-valp
Tikar: Hippa-Tippa L Almér BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley T-Rex U Johansson CH BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård CK BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M&D Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 17, Veteraner: 2 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2012-06-03     Nat     Norrköping Domare: Tino Pehar Kroatien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v BIR BIG-1
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: CH Beta-Chanel L Ravn c
BH-4: Keramets Glorious Nero G Edenius j Cert
BH-R: Caratoots Courageous Commander K Gänger u R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Coco Caribbean K Gänger c BIM
BT-2: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c
BT-3: Lindatorps Farashuu G Edenius u Cert
BT-4: Marias Hot Ladies Aqua Edvinsson/Lindgren j R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 15, Veteraner: 2 + 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2012-06-02     Nat     Norrköping Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: Caratoots Courageous Commander K Gänger u Cert BIR BIS-4 BIS-1 ungh.
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v
BH-4: Keramets Glorious Nero G Edenius j R-Cert BIS-junior
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Coco Caribbean K Gänger c BIM
BT-2: Lindatorps Farashuu G Edenius u Cert
BT-3: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-4: Lindatorps Cucina G Edenius ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 12, Veteraner: 2 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2012-05-27     Int     Österbybruk Domare: Gunilla Skallman

Hanhundar
BH-1: Caratoots Courageous Commander K Gänger u Cert Cacib BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: Keramets Glorious Nero G Edenius j R-Cert
BH-4: Stardreams Boloria Polaris s&C Cedervall ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Coco Caribbean K Gänger c Cacib BIR
BT-2: Lindatorps Farashuu G Edenius u Cert R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c
BT-4: Lindatorps Cucina G Edenius ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caratoots Calvin Clein K Orremark BIM-valp
Tikar: Stardreams Cosmia Mali S&C Cedervall BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran BIS-1
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 11, Veteraner: 2+1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2012-05-26     Int     Stockholm Domare: Pablo Dondina Italien

Hanhundar
BH-1: Caspians Dig For Dollar M Lundqvist ö Cert Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v
BH-R: Caratoots Courageous Commander K Gänger u R-Cert
 
Tikar
BT-1: Caratoots Coco Carribean K Gänger ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Pearl Collection Angelit H Boijertz c
BT-4: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-R: Lindatorps Farashuu G Edenius u R-Cert
 
Valpar
Hanar: Caratoots Calvin clein K Orremark BIM-valp
Tikar: Nightfires Run For Roses I-L Stener BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran BIS-3
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 13, Veteraner: 2 + 1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1

Utställning: P-R     2012-05-26     Inoff     Degeberga Domare: Lena Persson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c BIR BIS-1
BH-2: CH Alex Masterpiece L Alexandersson c
BH-3: DKCH JAPCH Smile Line Royal Rord Spirit P Lindläf c
BH-4: Vangelis d'Amore Yaglikcilar/ Nylbäck j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Houm Tet A Tet Karmelita Yaglikcilar/Nylbäck ö BIM
BT-2: CH Menines Lady Stardust P Lindlöf c
BT-3: Haremets Cara Mia I Yaglikcilar u
BT-4: Kings And Queenes Head Over Heels L Alexandersson u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Menines Snow Stopper P Lindlöf BIR 4-6 mån BIS-valp
Tikar: Vangelis Zavannah S Åhlberg BIM 4-6 mån
Hanar: Mariposas Devil In Disquise A Olsson/L Persson BIM-valp 6-9 mån
Tikar: Kelebeks Living Doll S Åhlberg BIR-valp 6-9 mån BIS-3 valp
 
Veteraner
Hanar: CH Menines Nuit Blanc P Lindlöf BIR-veteran
Tikar: CH Alex Cornelia L Alexandersson BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Menines P Lindlöf Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 +21, Veteraner: 1+3, Avelsgrupper: 1, Uppfödarg: 2. BIS-2 valp Phalene

Utställning: SKK     2012-05-20     Nat     Piteå Domare: Anna Maria Tarjan Ungern

Hanhundar
BH-1: Red Goblins Gorgeous Graal Å Nordström u Cert BIR
BH-2: Keramets Graceful Hero I Högbom j R-Cert
BH-3: Midnight Fantasy Lionheart M Brännström ö
BH-4: Stridsmarkens Deep Impact C Dean ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: SVCH Chi-Lotts Agda Från Dalsmyra L Edlund ö Cert BIM
BT-2: Zabizax Chela C Koster Eriksson u R-Cert
BT-3: Midnight Fantasy Super Nova M Brännström u
BT-4: Merrygaits My Number One M Sandgren j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Pappiloves Lambada M Boman HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 10.

Utställning: SKK     2012-05-20     Nat     Hässleholm Domare: Tina Permo

Hanhundar
BH-1: Keramets Extreme Secret T Ingelow ö Cert BIR SE UCH
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-3: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-4: Lindatorps Higgins M Linkiewicz j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson c BIM
BT-2: Queenwings Forever Snow Star T Ingelow u Cert
BT-3: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors c
BT-4: CH Alex Cornelia L Alexandersson v
BT-R: Advantics Diamond Of Sweden M Linkiewicz ö R-Cert
 
Valpar
Hanar: White Wedding Rough Boy T Grahn BIM-valp
Tikar: Advantics Hot Like A Smoking Gun M Linkiewicz BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Whispering Valley T-Rex U Johansson CK BIM
Tikar: Alex Cornelia L Alexandersson CK BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Alex L Alexandersson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 30 + 31, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2012-05-06     Nat     Lidköping Domare: Sonja Björklund

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weirfors c
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v
BH-4: Cutlass Aladdin M Lundberg ö Cert
BH-R: Caratoots Courageous Commander K Gänger u R-Cert
 
Tikar
BT-1: Caratoots Coco Carribean K Gänger ö Cert BIR
BT-2: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c
BT-3: Alise R-M Sjösten j R-Cert
BT-4: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Candygolds Sweet Sindy M Hörnqvist BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger CK BIR-veteran BIS-1
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 23, Veteraner: 2 + 1, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2012-04-29     Nat     Västerås Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-3: Caratoots Courageous Commander K Gänger u Cert
BH-4: Dancing I Wiklund ö R-cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Farashuu G edenius u Cert BIR
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c
BT-4: Caspians Look Twice A Svensson ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger CK BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 7, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2012-04-15     Nat     Sundsvall Domare: Inese Pablaka Lettland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR
BH-2: Dancing I Viklund ö Cert
BH-3: Caratoots Courageous Commander K Gänger u R-Cert
BH-4: Red Goblins Gorgeous Graal Å Nordström u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Caratoots Coco Carribean K Gänger ö Cert BIM
BT-2: Chi-Lotts Agda Från Dalsmyra L Edlund u R-Cert
BT-3: Zabisax Chela C Eriksson Koster u
BT-4: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 17, Veteraner: 2 + 1, Avelsgrupper: 1, Uppfädargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2012-04-14     Nat     Sundsvall Domare: Joakim Olsson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: Caratoots Courageous Commander K Gänger u Cert
BH-3: Keramets Glourious Nero G Edenius j R-Cert
BH-4: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c BIR
BT-2: Lindatorps Farashuu G Edenius j Cert BIS-3 junior
BT-3: Caratoots Coco Carribean K Gänger ö R-Cert
BT-4: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran BIS-3
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 14, Veteraner: 2 + 1, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2012-03-17     Int     Malmö Domare: Dagmar Klein Rumänien

Hanhundar
BH-1: USCH Mysterys Question Mark J&K Widing ö Cert Cacib BIR SEUCH
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-4: Mariposas Pale-Rider L Jönsson ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Quetesh J Lindstril ö Cert Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c R-Cacib
BT-4: CH Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson c
BT-R: Haremets Cara Mia I Yaglikcilar u R-Cert
 
Valpar
Hanar: Mio H Meyer HP BIM-valp
Tikar: Queenwings Universe Miss Snow D Blomberg HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 32 + 35, Veteraner: 2 + 2, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2012-01-08     Int     Göteborg Domare: Dan Eriksson

Hanhundar
BH-1: CH Toymakers You Never Can Tell M Hansen c Cert Cacib BIR SEUCH
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v
BH-4: Caratoots Courageous Commander K Gänger j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Toymakers Happy Feet M Hansen c R-Cacib R-Cert
BT-3: CH Whispering Valley Jeanne d'Arc M&D Wergård v
BT-4: CH Guldtassens Young Heart of Kimeberly W Arazola c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Aqva T Sander BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Chipmans Samira M Linkiewicz Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 28 + 30, Veteraner: 2 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2012-01-07     Int     Göteborg Domare: Annika Ulltveit Moe

Hanhundar
BH-1: CH Golden Leafs Teivel G Hjorth c Cacib BIR
BH-2: Caratoots Courageous Commander K Gänger j Cert
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-4: CH Toymakers Yoy Never Can Tell M Hansen c R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson ö R-Cacib Cert SEUCH
BT-3: Tililitas Early Sunrise ö R-Cert
BT-4: Tru And Trusty Gabriella Ella c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Pappiloves Glorious Leo J Carlsson BIM-valp
Tikar: Whispering Valley Wolf Sunrise K Magnusson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran BIG-4
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 28 + 34, Veteraner: 2 + 3, Uppfödargrupper: 4

Utställning: SKK     2011-12-10     Int     Stockholm Domare: Pat Moon GB ej jun. och vet.

Hanhundar
BH-1: Siljans Truly Yours J Rosen c Cert Cacib BIR SEUCH NORDV-
BH-2: CH Connection True Butterfly V Toivanen c R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: Roxinas Peter Pan U Åkerhielm Eriksson ö R-Cert
BH-R: Connection Masterpie V Toivanen j NORDJUNV-11
 
Tikar
BT-1: Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson ö Cert Cacib BIM NORDV-11
BT-2: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c
BT-4: Kailas Harmoni L Haglund ö R-Cert
BT-R: Kings and Queenes Head Over Heels L Alexandersson j NORDJUNV-11
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIM NORDVETV-11
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger CK BIR NORDVETV-11
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 44 + 45, Veteraner: 1 + 5, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 8

Utställning: SKK     2011-11-05     Int     Växjö Domare: Kurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c Cacib BIR
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weirfors c R-Cacib
BH-3: Vittorias Serveess K Johansson ö Cert SE UCH
BH-4: Keramets Extreme Secret T Ingelow u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Menines Lady Stardust P Lindlöf ö Cert Cacib BIM
BT-2: Advantics Pimpim M Linkiewicz ö R-Cert R-Cacib
BT-3: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c
BT-4: Menines Fleur De Jour A-C Olsson v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Light Of Downs Wish I Could Fly A Jakobsson HP BIM-valp
Tikar: Whispering Valley Wolf Sunrise K Magnusson HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIM-veteran
Tikar: Menines Fleur de Jour A-C Olsson CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Cutlass Jum-Jum M Lundberg HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Cutlass M Lundberg HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 34 + 45, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2011-10-09     Int     Sundsvall Domare: Florence Fahey Irland

Hanhundar
BH-1: Zabisax Head Over Heels I Wiklund ö Cert Cacib BIR SE UCH
BH-2: CH Labellacis Made To Be Perfect A-C Igelström c R-Cacib
BH-3: Snob-Zone Petite Olivier A Weiefors j R-Cert
BH-4: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Heartseekers Fly P Zetterholm ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: Caratoots Coco Carribean K Gänger j R-Cert
BT-3: Caratoots Cocos Cream L Edlund u R-Cacib
BT-4: Chi-Lotts Agda Från Dalsmyra L Edlund j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Heartseekers Nonstop P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Zackarias G Edenius Bästa grupp BIS-4
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 26, Veteraner: 0 + 3, Uppfödargrupper: 2.

Pages: [<<] ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |