Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... [>>]

Utställning: SKK     2011-07-30     Int     Ransäter Domare: Ann-Christin Johansson

Hanhundar
BH-1: Stridsmarkens Fighter P Mattsson ö Cert Cacib BIR
BH-2: Labellaci Made To Be Perfect T Igelström Cassel ö R-Cert R-Cacib
BH-3: Johlinettes Enzo A Johlin u
BH-4: Denemore Looking Good M Malmkvist ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Pearl Collection Serpentin B-M Hansson ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c R-Cacib
BT-3: Caratoots Classic Cameron T Igelström Cassel ö R-Cert
BT-4: Aspevalls True Lady B Aspevall ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Eglams Darling Mattis a'La Knick J Weberg HP BIR-valp
Tikar: Sarisaks Miss Noble Line H Ryberg HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Johannes G Edenius HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 19, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper:1.

Utställning: SKK     2011-07-29     Int     Ransäter Domare: Chie Ejima Japan

Hanhundar
BH-1: CH Silenzios bruce Lee B-M Hansson c Cacib BIM
BH-2: Candygolds Value Vision B Nilsson Hamrin ö Cert R-Cacib SEUCH
BH-3: Stridsmarkens Fighter P Mattsson ö R-Cert
BH-4: Denemore Looking Good M Malmkvist ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Aspevalls True Lady B Aspevall ö Cert Cacib BIR
BT-2: Candygolds Graceful Girl M Hörnqvist u R-Cert R-Cacib
BT-3: Denemore Euro Solitare M Malmkvist j
BT-4: Advantic's Dirty Diana M Engdahl u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Eglams Darling Mattis a'La Knick J Weberg HP BIM
Tikar: Lindatorps Farashuu G Edenius HP BIR
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Johannes G Edenius HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 20, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2011-07-24     Int     Köping Domare: Rune Lysgaard Norge

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors c Cacib BIR
BH-2: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c R-Cacib
BH-3: CH Latitas Little Amigo R Bernhus c
BH-4: Lindatorps Vaganzo M Andersson ö Cert
BH-R: Hundebunde Bingo Bingo R Bernhus ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: Tingates Honey Dewdrops R Bernhus u Cert Cacib BIM
BT-2: Perl Collection Zoisit H Boijertz ö R-Cert R-Cacib
BT-3: CH Golden Leafs Miracle L Hellborg c
BT-4: SEVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Weiefors Lovely Lizzie A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: SEVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 15, Veteraner: 1.

Utställning: SKK     2011-07-17     Int     Piteå Domare: Knut-Sigurd Wilberg England

Hanhundar
BH-1: CH Perlygates Checkmate M Boman c Cacib BIM
BH-2: CH Acke K-L Pettersson c R-Cacib
BH-3: Undimoon Lemon Chip C Johansson ö Cert
BH-4: Advantics Man In The Mirror C Conradzon u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: SEVCH Heartseekers Fly P Zetterholm ö Cert Cacib BIR
BT-2: Zabizax Chela C Eriksson j R-Cert
BT-3: SEVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm v
BT-4: Glittras Within Temptation A Sjölund ö R-Cacib
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: SEVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm CK BIR BIS-3 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 12, Veteraner: 1.

Utställning: SKK     2011-07-16     Nat     Tvååker Domare: Sue Terry England

Hanhundar
BH-1: Golden Leafs Urdino Y Billerot u Cert BIR
BH-2: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
BH-3: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård v
BH-4: Labellaci Made To Be Perfect A-C Igelström ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Tongedogs Poppy-Pumpa S Almér ö Cert BIM
BT-2: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c
BT-3: Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson ö R-Cert
BT-4: Oak Springs Arabella H Olofsson u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lamonias Nicodemus I-L Stener BIM-valp
Tikar: Tingates Lovely Lady A Baker BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valp Enchanting Dream M&D Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M&D Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal Hundar: 32 + 40, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2011-07-15     Int     Tvååker Domare: Howard Odgen England

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c Cacib BIM
BH-2: Labellaci Made To Be Perfect A-C Igelström ö Cert R-Cacib
BH-3: Denemore Looking Good M Malmkvist u R-Cert
BH-4: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Golden Leafs Miracle L Hellborg c Cacib BIR
BT-2: Menines Lady Stardust P Lindlöf ö Cert R-Cacib
BT-3: Marbijos Belive I Can Fly M Lundegaard ö R-Cert
BT-4: Tongedogs Poppy-Pumpa S Almér ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Eglams Darling Mattis a'La Knick J Weberg BIM-valp
Tikar: Kajlas Janina L Hagström BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valp Enchanting Dream M&D Wergård BIR-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 28 + 36, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2011-07-09     Nat     Alfta Domare: Jahn Stääv

Hanhundar
BH-1: CH Beta-Chanel L Ravn c BIR
BH-2: CH Bästdals Boromir A Johansson Edlund c
BH-3: Silenzios Bruce Lee B-M Hansson ö Cert SE UCH
BH-4: Glittras Royal Beauty Carl-Philip A Sjölund j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Chi-Lotts Speciosus Selene L Edlund c BIM
BT-2: Lindatorps Pappagena A Persson ö Cert
BT-3: Chi-Lotts Agda från Dalsmyra L Edlund j R-Cert
BT-4: Pearl Collection Serpentin B-M Hansson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Chi-Lotts Gräddnogat A Engman BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 12.

Utställning: SKK     2011-07-03     Nat     Borås Domare: Harry Vella Malta

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård c BIR
BH-2: Keramets Extreme Secret T Ingelow u Cert
BH-3: Labellaci Made To Be Perfect A-C Igelström u R-Cert
BH-4: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Phosphoros Zavanna V Hauksson u Cert BIM
BT-2: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M&D Wergård v
BT-3: Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson ö R-Cert
BT-4: Buddlejas Aphrodite L Kristiansson j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Chi-Lotts Kalle Kexchoklad C Nilsson BIM-valp
Tikar: Tingates Lovely Lady A Baker BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård BIR-veteran BIS-2
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Johannes G Edenius Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D&M Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 25 + 33, Veteraner: 1 + 2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2011-07-02     Nat     Borås Domare: Jussi Liimatainen Finland

Hanhundar
BH-1: Labelasi Made To Be Perfect A-C Igelström u Cert BIM
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weirfors c
BH-3: SEUCH Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård c
BH-4: Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M&D Wergård v BIR
BT-2: Pappiloves Jitterbug H Andersson j Cert
BT-3: Lindatorps Cucina G Edenius u R-Cert
BT-4: Guldtassens Young Heart of Kimberly W Arizola ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Fossehaugens Dragonheart W Arizola BIR-valp
Tikar: Lindatorps Farashuu G Edenius BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård BIR-veteran BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Johannes G Edenius Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D&M Wergård Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 21 +23, Veteraner: 2 + 1, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 4

Utställning: SKK     2011-06-19     Nat     Avesta Domare: Soile Bister Finland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: Zabizax Head Over Heels I Wiklund ö Cert
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: Caratoots Certainly Champagne K Gänger j Cert
BT-4: Lindatorps Pappagena A Persson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caratoots Courageous Commander K Gänger BIR-valp BIS-3
Tikar: Lamonias Ninni I-L Stener BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 14, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: P-R     2011-06-18     Nat     Avesta Domare: Linda Kjeksrud Norge

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR
BH-2: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-3: Lamonias Jolly Bob I-L Stener ö Cert SEUCH BIS-öppen
BH-4: Caspians No Mercy A Svensson u R-Cert
BH-R: Caratoots Certainly Champagne K Gänger j BIS-junior
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Halsakots Petit Princesse M Hörnqvist u Cert BIS-unghund
BT-3: Lamonias Jambalaya I-L Stener ö R-Cert
BT-4: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v BIS-veteran
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Destiny Heights Kabia M Hellman BIR 4-6 mån
Tikar: Destiny Heights Himalaya Honey L Zederlund BIM 4-6 mån
Hanar: Caratoots Courageous Commander K Gänger BIR 6-9 mån BIS-valp
Tikar: Lindatorps Farashuu G Edenius BIM 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: CH Liannicas American Hope Of Sweden A Tjärnberg CK BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 24 + 28, Veteraner: 1 + 3, Uppfödargrupper: 5.

Utställning: SKK     2011-06-18     Int     Gällivare Domare: Birgitta Svarstad

Hanhundar
BH-1: CH Bästdals Boromir A Edlund/Johansson c Cacib BIR
BH-2: Kivenas Blues W Stallerud C Cert R-Cacib SEUCH
BH-3: CH Perlygates Checkmate M Boman c
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Chi-Lotts Speciosus Selene L Edlund ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: Undimoon Femme de Champagne G Kallin u R-Cert R-Cacib
BT-3: Kivenas Luna A Skaanevik c
BT-4: Kläpphällans Lady M Olsson v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Kläpphällans Lady M Olsson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 9, Veteraner: 0 + 1.

Utställning: SKK     2011-06-11     Int     Vännäs Domare: Yvonne Larsson

Hanhundar
BH-1: SE VCH Bästdals Boromir A Edlund/Johansson ö Cert Cacib BIR SE UCH
BH-2: Beta-Chanel L Ravn c R-Cacib
BH-3: CH Perlygates Checkmate M Boman c
BH-4: Undimoon Baron Fuentè S Furudahl u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Kläpphällans Lady M Ohlsson v Cert BIM
BT-2: Glittras Whitin Temptation A Sjölund ö Cacib R-Cert
BT-3: Chi-Lotts Vera Från Dalsmyran I Sjöberg j
BT-4: SE VCH Chi-Lotts Speciosus Selene L Edlund ö R-Cacib
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Chi-Lotts Greta Gräddnogat A Engman BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Kläpphällans Lady M Ohlsson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Undimoon E&T Warell Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 14, Veteraner: 1.

Utställning: SKK     2011-06-05     Int     Vänersborg Domare: Jari Partanen Norge

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors c Cacib BIM
BH-2: Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård ö Cert R-Cacib SEUCH
BH-3: Heartseekers Moonraker H Pettersson j R-Cert
BH-4: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Pappiloves Jittebug H Andersson j Cert BIR
BT-2: CH Aspevalls Miss Mollie S Lidborg c Cacib
BT-3: Menines Lady Stardust P Lindlöf u R-Cert R-Cacib
BT-4: CH Whispering Valley Jeanne D'arc M&D Wergård v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Snoob-Zones Petit Oliver A Weiefors BIR-valp
Tikar: Havsvindens Snövit C Calvert BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård BIR-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Advantics M Linkiewicz Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 23 + 20, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2011-06-05     Nat     Norrköping Domare: Birgitta Svarstad

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR BIS-2
BH-2: Beta-Chanel L Ravn ö Cert SE UCH
BH-3: Keramets Extreme Secret T Ingelow j R-Cert
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c
BT-3: Caratoots Certainly Champagne K Gänger j Cert
BT-4: Lindatorps Juliette C Hjortmark ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caratoots Courageous Commander K Gänger BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran BIS-1
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 15, Veteraner: 0 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2011-06-04     Nat     Norrköping Domare: Mooira Grant-Cook Irland

Hanhundar
BH-1: Keramets Extreme Secret T Ingelow j Cert Bir
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: Beta Chanell L Rawn ö R-Cert
BH-4: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Juliette C Hjortmark ö Cert BIM
BT-2: Caratoots Certainly Champagne K Gänger j R-Cert
BT-3: Candygolds Grraitful Girl M Hörnkvist ö
BT-4: CH Caratoots Cool Cayenne K Gänger c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caratoots Courageous Commander K Gänger BIM-valp
Tikar: Lindatorps Ewitha M Edvinsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 15, Veteraner: 0 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2011-05-29     Nat     Österbybruk Domare: Seamus Oates Irland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR BIG-2
BH-2: CH Pearl Collection Super Seven L Millkvist c
BH-3: Siljans Jeppe U Hanis/V Tovianen ö Cert
BH-4: Stridsmarkens Fighter P Mattson ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: CH Siljans Cotton Candy U Hanis c
BT-4: Silkywind's Debbie Girl C Hjortmark ö Cert
BT-R: Caratoots Classic Cameron A-C Igelström ö R-Cert
 
Valpar
Hanar: Caratoots Courageous Commander K Gänger HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran BIG-1 BIS-1
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 31, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2011-05-28     Int     Vallentuna Domare: Dagmar Klein Rumänien

Hanhundar
BH-1: CH Connection I Know Nothing V Toivanen ö Cert Cacib BIR SE UCH
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: Labellaci Lot's Of Charm A Svensson j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Siljans Cotton Candy U Hanis ö Cert Cacib BIM SE UCH
BT-2: Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c R-Cacib
BT-4: Connection Siljans Story Tella V Toivanen u R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lamonias Nicodemus I-L Stener BIR-valp
Tikar: Lindatorps Faraharri G Edenius BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 26, Veteraner: 0 + 2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SKK     2011-05-22     Nat     Piteå Domare: Harri Lekhonen Finland

Hanhundar
BH-1: Midnight Fantasy Lionheart M Brännström ö Cert BIM
BH-2: Bästdals Boromir A Edlund Johansson ö R-Cert
BH-3: CH Heartseekers Scooby M Larsson c
BH-4: CH Perlygates Chekmate M Boman c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lamonias Jingle Bell M Larsson c BIR
BT-2: Kläpphällans Lady M Olsson v Cert
BT-3: Lindatorps Cocina G Edenius u R-Cert
BT-4: Chi-Lotts Speciosus Selene L Edlund ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Midnight Fantasy Super Nova M Brännström BIR-valp BIS-4
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Kläpphällans Lady M Olsson BIR-veteran BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar:11 + 16, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: P-R     2011-05-22     Nat     Hässleholm Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c BIM
BH-2: CH Lamonias Goliat I-L Stener c
BH-3: Denemore Looking Good M Malmkvist u Cert
BH-4: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-R: Cutlass Aladdin M Lundberg j R-Cert
 
Tikar
BT-1: Kailas Harmoni L Hagström ö Cert BIR
BT-2: Menines Lady Stardust P Lindlöf u R-Cert
BT-3: Denemore Euro Solitaire M Malmkvist j
BT-4: Tingates Exceptional Enya I Ingelow ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Eglams Darling Mattis J Weberg BIM-valp 4-6 mån
Tikar: Weiefors Lovely Lizzie A Weiefors BIR-valp 4-6 mån BIS-2
Hanar: Lamonias Nicodemus I-L Stener BIM-valp 6-9 mån
Tikar: Tingates Lovely Lady A Baker BIR-valp 6-9 mån BIS-valp
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård CK BIR-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M Wergård exelent BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Cqabeymz Lady Tornado Av Tuborg J Weberg Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar:34 + 24, Veteraner:3, Avelsklasser: 3, uppfödarklasser: 4.

Utställning: SDHK     2011-05-21     Nat     Luleå Domare: Vija Klucniese Lettland

Hanhundar
BH-1: CH Heartseekers Scooby M Larsson c BIM
BH-2: Bästdals Boromir A Edlund Johansson ö Cert
BH-3: Midnight Fantasy Lionheart M Brännström ö R-Cert
BH-4: Red Goblins Gorgeous Graal Å Nordström j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Chi-Lotts Speciosus Selene L Edlund ö Cert BIR
BT-2: CH Lamonias Jingle Bell M Larsson c
BT-3: Midnight Fantasy One And Only A-L Lundgren ö R-Cert
BT-4: Pappiloves Instant Karma M Boman j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Lamonias Nicki M Larsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Kläpphällans Lady M Olsson BIR-veteran BIS-4
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 16, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2011-05-21     Int     Hässleholm Domare: Moa Persson

Hanhundar
BH-1: Tingates Going Great Guns T Ingelow ö Cert Cacib BIM
BH-2: CH Lamonias Goliat I-L Stener c R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-4: Denemore Looking Good M Malmkvist u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson ö Cert Cacib BIR BIG-2
BT-2: Kajlas Harmoni L Hagström u R-Cert R-Cacib
BT-3: Menines Lady Stardust P Lindlöf u
BT-4: King Shaymahs Törnrosa J Bringsén ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Snob-Zones Petit Oliver A Weiefors BIM-valp
Tikar: Tingates Lovely Lady A Baker BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Menines Fleur de Jour A-C Olsson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lamonias I-L Stener Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 23, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2011-05-11     Nat     Överkalix Domare: Zorica Salijevic

Hanhundar
BH-1: Golden Leafs Teivel G Hjorth u Cert BIR BIG-2
BH-2: SE VCH Bästdals Boromir A Edlund Johansson ö R-Cert
BH-3: Glittras Royal Beauty Carl-Philip A Sjölund j
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: SE VCH Chi-Lotts Speciosus Selene L Edlund ö Cert BIM
BT-2: Merrygaits Kickoff T Kalla ö R-Cert
BT-3: Chi-Lotts Vera Från Dalsmyran I Sjöberg j
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Anthems Butterfly Beat By Bob J Fält BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 8

Utställning: SKK     2011-05-08     Nat     Lidköping Domare: Sven Helgesen Norge

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Vaganzo M Axelsson ö Cert BIR
BH-2: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård v
BH-3: Golden Leafs Teivel G Hjorth u
BH-4: Cutlass Jum-Jum M Lundberg ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Silkywinds Debbie Girl C Hjortmark ö Cert BIM
BT-2: Advantics Dirty Diana M Engdahl u
BT-3: Pappiloves Jitterbug H Andersson j
BT-4: Lindatorps Juliette C Hjortmark ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Whispering Valley Tornado D&M Wergård BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream D&M Wergård CK BIR-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc D&M Wergård exelent BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Cutlass Jum-Jum M Lundberg Bästa grupp BIS-4
Uppföd.: Kennel Whispering Valley D&M Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 17, Veteraner: 1 + 1, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2011-04-16     Nat     Västerås Domare: Göran Bodegård

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR
BH-2: Golden Leafs Teivel G Hjorth u Cert
BH-3: Candygolds Value Vision B Hamrin ö
BH-4: Carovers Oddie A Forsberg j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: Tingates Jiggling Joker E Nordensvärd j Cert
BT-4: Caratoots Certainly Champagne K Gänger j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 25, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 3.

Pages: [<<] ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |