Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 702 träffar.
Pages: [<<] ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... [>>]

Utställning: SKK     2012-01-08     Int     Göteborg Domare: Dan Eriksson

Hanhundar
BH-1: CH Toymakers You Never Can Tell M Hansen c Cert Cacib BIR SEUCH
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-3: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v
BH-4: Caratoots Courageous Commander K Gänger j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Toymakers Happy Feet M Hansen c R-Cacib R-Cert
BT-3: CH Whispering Valley Jeanne d'Arc M&D Wergård v
BT-4: CH Guldtassens Young Heart of Kimeberly W Arazola c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Aqva T Sander BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Chipmans Samira M Linkiewicz Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 28 + 30, Veteraner: 2 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2012-01-07     Int     Göteborg Domare: Annika Ulltveit Moe

Hanhundar
BH-1: CH Golden Leafs Teivel G Hjorth c Cacib BIR
BH-2: Caratoots Courageous Commander K Gänger j Cert
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c R-Cacib
BH-4: CH Toymakers Yoy Never Can Tell M Hansen c R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson ö R-Cacib Cert SEUCH
BT-3: Tililitas Early Sunrise ö R-Cert
BT-4: Tru And Trusty Gabriella Ella c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Pappiloves Glorious Leo J Carlsson BIM-valp
Tikar: Whispering Valley Wolf Sunrise K Magnusson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran BIG-4
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 28 + 34, Veteraner: 2 + 3, Uppfödargrupper: 4

Utställning: SKK     2011-12-10     Int     Stockholm Domare: Pat Moon GB ej jun. och vet.

Hanhundar
BH-1: Siljans Truly Yours J Rosen c Cert Cacib BIR SEUCH NORDV-
BH-2: CH Connection True Butterfly V Toivanen c R-Cacib
BH-3: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-4: Roxinas Peter Pan U Åkerhielm Eriksson ö R-Cert
BH-R: Connection Masterpie V Toivanen j NORDJUNV-11
 
Tikar
BT-1: Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson ö Cert Cacib BIM NORDV-11
BT-2: CH Caratoots Complete Collection K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c
BT-4: Kailas Harmoni L Haglund ö R-Cert
BT-R: Kings and Queenes Head Over Heels L Alexandersson j NORDJUNV-11
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIM NORDVETV-11
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger CK BIR NORDVETV-11
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 44 + 45, Veteraner: 1 + 5, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 8

Utställning: SKK     2011-11-05     Int     Växjö Domare: Kurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c Cacib BIR
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weirfors c R-Cacib
BH-3: Vittorias Serveess K Johansson ö Cert SE UCH
BH-4: Keramets Extreme Secret T Ingelow u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Menines Lady Stardust P Lindlöf ö Cert Cacib BIM
BT-2: Advantics Pimpim M Linkiewicz ö R-Cert R-Cacib
BT-3: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c
BT-4: Menines Fleur De Jour A-C Olsson v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Light Of Downs Wish I Could Fly A Jakobsson HP BIM-valp
Tikar: Whispering Valley Wolf Sunrise K Magnusson HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIM-veteran
Tikar: Menines Fleur de Jour A-C Olsson CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Cutlass Jum-Jum M Lundberg HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Cutlass M Lundberg HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 34 + 45, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2011-10-09     Int     Sundsvall Domare: Florence Fahey Irland

Hanhundar
BH-1: Zabisax Head Over Heels I Wiklund ö Cert Cacib BIR SE UCH
BH-2: CH Labellacis Made To Be Perfect A-C Igelström c R-Cacib
BH-3: Snob-Zone Petite Olivier A Weiefors j R-Cert
BH-4: CH Caratoots Classic Commander K Gänger c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Heartseekers Fly P Zetterholm ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: Caratoots Coco Carribean K Gänger j R-Cert
BT-3: Caratoots Cocos Cream L Edlund u R-Cacib
BT-4: Chi-Lotts Agda Från Dalsmyra L Edlund j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Heartseekers Nonstop P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Zackarias G Edenius Bästa grupp BIS-4
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 21 + 26, Veteraner: 0 + 3, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2011-10-08     Nat     Timrå Domare: Henry Stanley Nord Irland

Hanhundar
BH-1: CH Labellaci Made To Be Perfect A-C ICassel gelström c BIR
BH-2: Lafford Billy Whizz M Hörnqvist ö Cert
BH-3: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-4: Lindatorps Didrik G Edenius u R-Cert Bästa unghund
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Caratoots Classic Cameron A-C Cassel Igelström ö Cert BIM SE UCH
BT-2: CH Lamonias Jingle Bell M Larsson c
BT-3: Lindatorps Sophia G Edenius ö R-Cert
BT-4: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger v BIS-4 veteran
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Herkules G Edenius BIM-valp
Tikar: Candygolds Pretty Pralin M Hörnqvist BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Complete Charisma K Gänger BIR-veteran BIS-4
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Zackarias G Edenius Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 26, Veteraner: 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2011-09-18     Int     Högbo Domare: Anne Sume Estland

Hanhundar
BH-1: Caratoots Courageous Commander K Gänger j Cert BIR BIG-2
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib
BH-3: CH Golden Leafs Teivel G Hjorth c R-Cacib
BH-4: CH Stridsmarkens Fighter P Mattson c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: Caratoots Certainly Champagne K Gänger u Cert R-Cacib
BT-4: CH Heartseekers Nonstop P Zetterholm v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Destiny Heights Kabla My Hellman BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: CH Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 16, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper:2.

Utställning: SDHK     2011-09-17     Nat     Högbo Domare: Demitris Antonopoulus Grekland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR BIS-1
BH-2: CH Golden Leafs Teivel G Hjorth c
BH-3: Caratoots Courageous Commander K Gänger j Cert BIS-1 jun.
BH-4: CH Stridsmarkens Fighter P Mattson c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Heartseekers Nonstop P Zetterholm ö Cert SEUCH
BT-3: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Candygolds Pretty Pralin M Hörnqvist BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Heartseekers Nonstop P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 9, Veteraner: 0 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2011-09-11     Nat     Sofiero Domare: Leif LehmannJörgensen Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c BIR
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weirfors c
BH-3: Cutlass Jum-Jum M Lundberg ö Cert
BH-4: Jolinettes Enzo A Johlin u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Cutlass Saphira M Lundberg ö Cert BIM
BT-2: Menines Fleur de Jour A-C Olsson v R-Cert
BT-3: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors c
BT-4: Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Eglams Darling Mattis a'La Knick J Weberg BIM-valp
Tikar: Weiefors Lovely Lizzie A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Menines Fleur de Jour A-C Olsson CK BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 28, Veteraner: 0 + 2.

Utställning: SDHK     2011-09-10     Nat     Eket Domare: Glenway Dymock Australien

Hanhundar
BH-1: Alex Masterpiece L Alexandersson ö Cert BIR SEUCH
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weirfors c
BH-3: Snob-Zones Petit Oliver A Weiefors j R-Cert
BH-4: Tamino vom Schwabenhof U Zorec ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Menines Lady Stardust P Lindlöf ö Cert BIM
BT-2: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors c
BT-3: Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson ö R-Cert
BT-4: Haremets Cheesecake I Yaglikcilar j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Eglams Darling Mattis a'La Knick J Weberg BIM-valp
Tikar: Weiefors Lovely Lizzie A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Menines Fleur de Jour A-C Olsson Exel. BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 21, Veteraner: 2,

Utställning: SKK     2011-09-10     Int     Gimo Domare: Zlatko Jojkic Serbien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR
BH-2: Dancing I Wiklund u Cert R-Cacib
BH-3: Lindatorps Ögontröst G Edenius ö R-Cert
BH-4: Caratoots Courageous Commander K Gänger j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Golden Leafs Miracle L Hellborg c Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c R-Cacib
BT-3: Heartseekers Nonstop P Zetterholm v Cert
BT-4: Pearl Collection Zoisit H Boijertz ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Heartseekers Nonstop P Zetterholm BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 17, Veteraner: 0 + 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2011-09-04     Nat     Öland Domare: Nina Karlsdotter

Hanhundar
BH-1: Denemore Looking Good M Malmkvist ö Cert BIR SEUCH
BH-2: Sverker F Larsson v R-Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Brightlys Taste Of Gold L Oredsson ö Cert BIM
BT-2: Lindatorps Juliette C Hjortmark ö R-Cert
BT-3: Silkywinds Debbie Girl C Hjortmark ö
BT-4: Denemore Euro Solitaire M Malmkvist u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Fairytale Dreams Episkey C Hjortmark BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Sverker F Larsson BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 4 + 10, Veteraner: 1+0.

Utställning: P-R     2011-09-03     Inoff     Tyresö Domare: Vesa Toivanen Finland

Hanhundar
BH-1: Lamonias Nicodemus I-L Stener j BIM BIS-junior
BH-2: CH Lamonias Elliot I-L Stener c
BH-3: CH Labellaci Made To Be Perfect A-Cassel Igelström c
BH-4: CH Stridsmarkens Fighter P Mattson c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Golden Leafs Miracle L Hellborg c BIR BIS
BT-2: Lamonias Ninni I-L Stener j
BT-3: Kajlas Harmoni L Hagström ö BIS-öppenklass
BT-4: Caspians Look Twice A Svensson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Flyingpapillios Ragnar L Flod BIR 4-6 mån
Tikar: Flyingpapillios Flamma C Lindberg BIM 4-6 mån
Hanar: Caspians Texas Hold Em A Svensson BIR 6-9 mån BIS-valp
Tikar: Kajlas Karizza L Hagström BIM 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: Caspians Zim-Zala-Bim N Lundqvist & Fläcke exel. BIR-veteran BIS-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Golden Leafs Boytoy L Hellborg Bästa grupp
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 17, Veteraner: 1+0, Avelsgrupper: 1.

Utställning: SKK     2011-08-28     Int     Visby Domare: Zorica Salijevic

Hanhundar
BH-1: CH Labellaci Made To Be Perfect A Cassel Igelström c Cacib BIR
BH-2: Silkeslena Dexter P Karlsson j Cert
BH-3: CH Beta-Chanel L Ravn c R-Cacib
BH-4: Tingates I'm Irrisistable S Stenlund u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: LPl LP ll Tongedogs Poppy-Pumpa S Almér ö Cert Cacib BIM
BT-2: CH Aspevalls True Lady B Aspevall c R-Cacib
BT-3: Aspevalls Pretty Woman B Aspevall ö R-Cert
BT-4: SE VCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: SE VCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Tingates A Baker Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 9, Veteraner: 0 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2011-08-27     Nat     Backamo Domare: Sonja Björklund

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors c BIR
BH-2: CH Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård c
BH-3: Cutlass Alladin M Lundberg j Cert
BH-4: Cutlass Jum-Jum M Lundberg ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M&D Wergård v BIM
BT-2: Weiefors Dainty Disa A Weiefors ö Cert SE UCH
BT-3: Rosbos Cox Pomona A-C Lundqvist ö R-Cert
BT-4: Buddlejas Aphrodite L Kristiansson j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Line Sam Outstanding T Lundborg BIM-valp
Tikar: Cutlass Midnight Star M Lundberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIM-veteran
Tikar: CH Whispering Valley Jeanne D'Arc M &D Wergård CK BIR BIS-4 veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Advantics M Linkiewicz Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 20, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2011-08-27     Int     Visby Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: CH Labellaci Made To Be Perfect A Cassel Igelström c Cacib BIM
BH-2: Tingates Just Joking A Baker u Cert R-Cacib
BH-3: CH Beta-Chanel L Ravn c
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Tingates Lovely Lady A Baker j Cert BIR
BT-2: CH Aspevalls True Lady B Aspevall c Cacib
BT-3: Aspevalls Pretty Woman B Aspevall ö R-Cert R-Cacib
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: SE VCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm exelent CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Tingates A Baker Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 9, Veteraner: 0 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2011-08-27     Nat     Luleå Domare: Veli-Pekka Kumpumäki Finland

Hanhundar
BH-1: Undimons Alexandre Bonnet M Sandgren u Cert BIR
BH-2: Hummelviksgårdens Junior Gangster P Eroksson j R-Cert
BH-3: CH Acke K-L Pettersson c
BH-4: CH Perlygates Checkmate M Boman c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Midnight Fantasy Super Nova M Brännström j Cert BIM
BT-2: Glittras Whitin Temptation A Sjölund ö R-Cert
BT-3: Hummelviksgårdens Indra P Eriksson u
BT-4: Hummelviksgårdens Just My Bonnie S Klingenberg
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Red Goblins Janis Joplin Å Nordström BIR-valp Bis-3
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Midnight Fantasy M Brännström Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 9, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: P-R     2011-08-27     Inoff     Tåarp Skåne Domare: Anja Hansson

Hanhundar
BH-1: Johlinettes Enzo A Jolin u BIM
BH-2: Alex Masterpiece L Alexandersson ö
BH-3: Kelebeks King Of The Road S Åhlberg j
BH-4: Cqabeymz Drakula J Weberg j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Golden Leafs Neela I Yaglikcilar c BIR
BT-2: Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson ö
BT-3: Menines Fleur De Jour A-C Olsson v
BT-4: Menines Lady Stardust P Lindlöf ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Diods Brasada Orange Delight H Pedersen BIR 4-6 mån
Tikar: Eglams Mon Amie Penny A La Knick J Weberg BIM 4-6 mån
Hanar: Aspevalls Don Juan Yaglikcilar/Nylbäck BIR 6-9 mån BIS-valp
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Menines Fleur de Jour A-C Olsson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 20, Veteraner: 1. BIS-2 Phalene Änglalyckans Lexus

Utställning: SKK     2011-08-21     Int     Norrköping Domare: Peter Jolley England

Hanhundar
BH-1: CH Golden Leafs Teivel G Hjorth c Cacib BIR SE V-11
BH-2: CH Beta-Chanel L Ravn c R-Cacib
BH-3: Caratoots Courageous Commander K Gänger j Cert
BH-4: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård v
BH-R: Golden Leafs Urdino Y Billerot
 
Tikar
BT-1: Pappiloves Jittebug H Andersson j Cert BIM SE V-11
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib
BT-3: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-4: Lindatorps Ewitha M Edvinsson j R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caspians Texas Hold Em A Svensson BIM-valp
Tikar: Lindatorps Farashuu G Edenius BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIM-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger CK BIR
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Johannes G Edenius Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 27, Veteraner: 3 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2011-08-20     Int     Eskilstuna Domare: Joakim Olsson

Hanhundar
BH-1: CH Golden Leafs Teivel G Hjort c Cacib BIR
BH-2: Stridsmarkens Fighter P Matsson ö Cert R-Cacib SE UCH
BH-3: Caspians Dig For Dollars A Svensson j R-Cert
BH-4: Lindatorps Couscous G Edenius u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Aspevalls True Lady B ASpevall c Cacib BIM
BT-2: Kajlas Harmoni L Hagström ö Cert R-Cacib
BT-3: CH Golden Leafs Miracle L Eriksson Hellborg c
BT-4: CH Lindatorps Jolantha G Edenius c
BT-R: SEVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm v R-Cert
 
Valpar
Hanar: Caspians Texas Hold Em A Svensson BIR-valp
Tikar: Lindatorps Farashuu G Edenius BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Caspians Zim-Zala Bim M Lundqvist exel. BIM
Tikar: SEVCH Heartseekers Nonstop P Zetterholm CK BIR BIS-4
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Johannes G Edenius HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 13, Veteraner: 2, Avelsgrupper 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2011-08-14     Nat     Askersund Domare: Karl-Erik Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIM
BH-2: Lindatorps Vaganzo M Axelsson ö Cert SE UCH
BH-3: Lindatorps Ögontröst G Edenius ö R-Cert
BH-4: CH Labellaci Made To Be perfect A-C Igelström c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIR
BT-2: CH Pearl Collection Serpentin B-M Hansson c
BT-3: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-4: Inkies Let It Be Me P Sjong c Cert SE UCH
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Destiny Heights Kabia My Hellman BIR-valp
Tikar: Chi-Lotts Hedda Hallonbåt H Hellman BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Johannes G Edenius Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 12, Veteraner: 1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2011-08-13     Int     Ronneby Domare: Marie petersen Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR Cacib
BH-2: Maison Royale Pétale H Lund u Cert R-Cacib
BH-3: Caratoots Courageous Commander K Gänger j R-Cert
BH-4: Inkies Dare To Be Devil A-J Olsen ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Inkies La Dauphine H Lund ö Cert Cacib BIM
BT-2: Menines Lady Stardust P Lindlöf ö R-Cacib R-Cert
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-4: Tingates Lovely Lady A Baker j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Weiefors Kiwi A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 19, Veteraner: 0 + 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2011-08-07     Nat     Vallentuna Domare: Carin Åkesson

Hanhundar
BH-1: Golden Leafs Teivel G Hjorth ö Cert BIR SEUCH
BH-2: Dancing I Wiklund j R-Cert
BH-3: CH Pearl Collection Super Seven L Millqvist c
BH-4: Stardreams Boloria Polaris Cedervall/ Björsberg J
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Perl Collection Rosenkvarts U Åkerhjelm Eriksson c BIM
BT-2: Pearl Collection Zoisit H Boijertz j Cert
BT-3: Halsakot Petit Princess M Hörnqvist u R-Cert
BT-4: Lindatorps Ximene A Pettersson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 7.

Utställning: SKK     2011-08-06     Int     Svenstavik Domare: Zeljka Fon Zidar valp Nieminen

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Elliot I-L Stener c Cacib BIR-BIG-2
BH-2: Chakmanis Recipc For Success L Grönningen ö Cert R-Cacib
BH-3: Keramets Eyes On Me M Larsson u R-Cert
BH-4: Lindatorps Ögontröst G Edenius ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Kläpphällans Lady M Olsson v Cert BIM SE UCH
BT-2: Kailas Harmoni L Hagström ö Cacib R-Cert
BT-3: Lamonias Jambalaja I-L Stener ö
BT-4: Snob-Zones Free Entertain A-C Lyngstad u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lamonias Nicodemus I-L Stener BIM-valp
Tikar: Lindatorps Farashuu G Edenius BIR-valp BIS-4
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Kläpphällans Lady M Olsson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Midnight Fantasy M&R Brännström Bästa grupp
 
Övrig info: Antal valpar: 15 + 21, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2011-07-31     Int     Ransäter Domare: Karl Hansen Granaas Norge

Hanhundar
BH-1: Labelasi Made To Be Perfect T Igelström Cassel ö Cert Cacib BIR SEUCH
BH-2: Denemore Looking Good M Malmkvist ö R-Cert R-Cacib
BH-3: CH Silenzios Bruce Lee B-M Hansson c
BH-4: Cutlass Aladdin M Lundberg j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Pearl Collection Serpentin B-M Hansson c Cacib BIM
BT-2: Aspevalls True Lady B Aspevall ö Cert R-Cacib SEUCH
BT-3: Caratoots Classic Cameron T Igelström Cassel ö R-Cert
BT-4: Advantic's Dirty Diana M Engdahl u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Eglams Darling Mattis a'La Knick J Weberg BIR-valp
Tikar: Lindatorps Farashuu G Edenius BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 18, uppfödargrupper: 1.

Pages: [<<] ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |