Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 722 träffar.
Pages: [<<] ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... [>>]

Utställning: SKK     2013-11-01     Int     Växjö Domare: Anna Brancovic Serbien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib
BH-3: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c R-Cacib
BH-4: CH Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård c
BH-R: Alex Quater Main Goes Wild L Alexandersson ö Cert
 
Tikar
BT-1: CH Classic Confidence K Gänger v BIM
BT-2: A'diors See You Say You S Berringgaard Hanse u Cert Cacib
BT-3: Houm Tet A Tet Karmelita I Yaglikcilar ö R-Cert R-Cacib
BT-4: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Weiefors Super Star A Weiefors BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Exceptional Enya T &D Ingelow Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 32 + 23, Veteraner: 2 + 3, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SDHK     2013-10-13     Nat     Timrå Domare: Sonja Björklund

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v BIR
BH-2: Lindatorps Mister Mastermind G Edenius j Cert
BH-3: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-4: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-R: Vittorias Hudson K Johansson j R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashoo G Edenius c BIM
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: Lindatorps Bizzandra M Blom ö Cert
BT-4: Lindatorps Miss My Melodie G Edenius j R-Cert BIS-2 Junior
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Weiefors Super Star A Weiefors BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Lindatorps Ydrina G Edenius Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 18, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2013-10-12     Int     Sundsvall Domare: Vija Klucniese Lettland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v
BH-3: CH Caratoots Courageos Commander K Gänger c R-Cacib
BH-4: Chi-Lotts Loke Från Dalsmyran E Backberg j Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashoo G Edenius c Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-3: Lindatorps Miss My Melodie G Edenius j Cert
BT-4: Disaster Red Rose De La Montez M Larsson ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Lindatorps Ydrina G Edenius Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 22 + 21, Veteraner: 2 + 2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2013-09-15     Int     Sofiero Domare: Fredrik Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c Cacib BIR
BH-2: CH Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård c R-Cacib
BH-3: Queenwinngs Forever Snow T& D Ingelow ö Cert
BH-4: Queenwings Delicious Crisp T &D Ingelow ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Toymakers No Deal M Hansen u Cert Cacib BIM
BT-2: Houm Tet A Tet Karmelita I Yaglikcilar ö R-Cert R-Cacib
BT-3: Menines Ultimate Attraction P Lindlöf j
BT-4: Alex Zhade Of Pale L Alexandersson u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Ellyas de la Montez L Alexandersson BIR-valp
Tikar: Weiefors Sunflower A Weiefors BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård Ex. BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Queenwings T & D Ingelow Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 31 + 28, Veteraner: 2 + 1, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2013-09-14     Int     Gimo Domare: Dusan Paunovic Serbien

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib BIM
BH-2: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v
BH-3: CH Silenzios Nicodemus M Lundkvist c R-Cacib
BH-4: Topassar Super Trouper K Gänger u Cert
BH-R: Silenzios Love Story Boss B-M Hansson j R-cert
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashoo G Edenius c Cacib BIR BIG BIS-2
BT-2: Kajlas Janina L Hagström ö Cert R-Cacib
BT-3: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson j R-Cert
BT-4: Lindatorps Kristall G Edenius u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 23, Veteraner: 2 + 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2013-09-14     Nat     Tågarp Skåne Domare: Tina Permo

Hanhundar
BH-1: CH Lamonias Indigo A Weiefors c BIR
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-3: Vittorias Hudson K Johansson j Cert Bästa junior BIS-4
BH-4: CH Keramets Extreme Secret T &D Ingelow c
BH-R: Alex Quater Main Goes Wild L Alexandersson ö R-cert
 
Tikar
BT-1: Queenwings Universe Miss Snow T & D Ingelow ö Cert BIM
BT-2: Houm Tet A Tet Karmelita I Yaglikcilar ö R-Cert
BT-3: Queenwings Universe Snow White T & D Ingelow j
BT-4: Alex Zhade Of Pale L Alexandersson u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Menines You Never Know P Lindlöf BIR-valp
Tikar: Weiefors Sunflower A Weiefors BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Keramets Extreme Secret T &D Ingelow Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Queenwings T & D Ingelow Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 11, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2013-09-08     Int     Högbo Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: CH Keramets Glorious Nero G Edenius c Cacib BIM
BH-2: Lindatorps Mister Mastermind G Edenius j Cert
BH-3: Candygold Xellent Xo M Hörnqvist j R-Cert
BH-4: CH Silenzios Nicodemus M Lundkvist c R-Cacib
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashoo G Edenius c Cacib BIR
BT-2: Aspevalls Noblesse B& A Aspevall u Cert
BT-3: Lindatorps Miss My Melodie G Edenius j R-Cert
BT-4: Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Perlygats Aurora L Edlund CK ? BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 19, Veteraner: 2 + 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2013-09-07     Nat     Högbo Domare: Jussi Liimatainen Finland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v BIM
BH-2: Labellaci xtra Hot And Spicy A-C Igelström j Cert
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-4: CH Toymakers Bet On The Red B-M Hansson c
BH-R: Caspians In Control A Johansson u R-Cert
 
Tikar
BT-1: Aspevalls Nobless B&H Aspevall j Cert BIR Bästa Junior
BT-2: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-3: Caratoots Cocos Cream L Edlund ö R-Cert
BT-4: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger CK BIR-veteran
Tikar: Pearl Collection Snökvarts A-C Igelström CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 16, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2013-09-07     Nat     Öland Domare: Svante Frisk

Hanhundar
BH-1: Queenwings Forever Snow T & D Ingelow ö Cert BIR
BH-2: Queenwings Delicious Crisp T & D Ingelow ö R-Cert
BH-3: CH Golden Leafs Morgan M Gerhardsson v
BH-4: CH Caspians Dig For Dollars M Lundkvist c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Silkywinds Henrietta C Hjortmark ö Cert BIM
BT-2: Chipmans Samira M Linkiewicz v R-Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Silkywinds Johlene Girl C Hjortmark BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Golden Leafs Morgan M Gerhardsson BIR-veteran
Tikar: Chipmans Samira M Linkewicz BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Queenwings T & D Ingelow Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 12, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2013-09-01     Nat     Solvalla Stockholm Domare: Elisabeth Rennerfelt

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c
BH-3: Stardreams Boloria Polaris S Cedervall ö Cert
BH-4: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v
BH-R: Pappiloves Knockabout Y Billerot ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c BIM
BT-2: CH Caratoots Coco Caribbien K Gänger c
BT-3: Ivory I-L Karlsson u Cert
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 13, Veteraner: 1 + 0, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2013-08-25     Int     Gotland Domare: Torbjörn Skaar

Hanhundar
BH-1: Silkeslena Dexter L Ravn ö Cert Cacib BIR SE UCH
BH-2: CH Beta-Chanel L Ravn c R-Cacib
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Keramets Head Over Heels M Larsson u Cert Cacib BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 4 + 7

Utställning: SKK     2013-08-25     Nat     Backamo-Ljungskile Domare: Kitty Sjong Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård c BIR BIG-3
BH-2: Lindatorps Higgins M Linkiewicz ö Cert SEUCH
BH-3: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård v
BH-4: Bohusklippans Justin Biber M-H Johansson u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Havsvindens Olympia K Calvert ö Cert BIM
BT-2: Skörpeskalets Gina L Kristiansen ö R-Cert
BT-3: Weiefors Impressive Iriz A Weiefors ö
BT-4: Chipmans Samira M Linkiewicz v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Drakhavs Pretty Woman J Drakhav BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård CK BIR-veteran
Tikar: Chipmans Samira M Linkewicz CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M&D Wergård Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 22, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2013-08-24     Nat     Luleå Domare: Tarmo Viirtelä Finland

Hanhundar
BH-1: CH Tingates Just Joking M Boman c BIR BIS-2
BH-2: Lindatorps Ikaroz Y Åström u Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält j Cert BIM
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Mimmi M Häggman BIR-valp BIS-3
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 4.

Utställning: SKK     2013-08-24     Int     Gotland Domare: Kerstin Nilsson Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Beta-Chanel L Ravn c Cacib BIR
BH-2: Adavantics Triumf K Magnusson ö Cert R-Cacib
BH-3: Silkeslena Dexter L Ravn ö R-Cert
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Keramets Head Over Heels M Larsson u Cert Cacib BIM
BT-2: Silkeslena Eila M Sandell ö R-Cert R-Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 4 + 7

Utställning: SKK     2013-08-18     Int     Norrköping Domare: Linda Kjeksrud Norge

Hanhundar
BH-1: CH Keramets Glorious Nero G Edenius c Cacib BIM
BH-2: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: Silenzios Nikodemus M Lundkvist ö Cert SEUCH
BH-4: Vittorias Hudson K Johansson j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashoo G Edenius c Cacib BIR
BT-2: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c R-Cacib
BT-3: Lindatorps Kristall G Edenius u Cert
BT-4: Marias Hot Ladies Amy M Edvinsson ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelström BIR-valp
Tikar: Queenwings Sun Rise A Hall BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Pearl Collection Snökvarts A-C Igelström ej CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Zackarias G Edenius Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 12, Veteraner: 1+1, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2013-08-17     Nat     Överkalix Domare: Revaz Khomasuridze Ryssland

Hanhundar
BH-1: Keramets Graceful Hero I Högbom ö Cert BIR BIG-3 SEUCH
BH-2: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-3: Lindatorps Ikaroz Y Åström u R-Cert
BH-4: Lavaälvens Brutus af Solum P Eriksson j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Keramets Head Over Heels J Sondell u Cert BIM
BT-2: Bambi S Stridfeldt j R-Cert
BT-3: Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält j
BT-4: Glittrs Within Temptation A Sjölund ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Pearl Collection Topaz A Sjölund BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 11, Veteraner: 1.

Utställning: SKK     2013-08-17     Int     Eskilstuna Domare: Birgitta Svarstad

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c Cacib
BH-3: Vittorias Hudson K Johansson j Cert
BH-4: CH Keramets Glourious Nero G Edenius c R-Cacib
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Coco Caribbean K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Lindatorps Miss My Melodie G Edenius j Cert
BT-3: Lindatorps Kristall G Edenius u R-Cert R-Cacib
BT-4: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelström BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar: Pearl Collection Snökvarts A-C Igelström BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 13, Veteraner: 1 + 1, Uppfödarfrupper: 2

Utställning: SKK     2013-08-11     Nat     Askersund Domare: Per Svarstad

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v BIR
BH-2: Topasar Super Trouper K Gänger u Cert
BH-3: CH Courageous Commander K Gänger c
BH-4: Silenzios Love Story Boss M Lundkvist/ Hansson j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Lindatorps Miss My Melodie G Edenius ö Cert
BT-3: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-4: Pearl Collection Snökvarts A-C Igelström v R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelström BIR-valp
Tikar: Silkywinds Jolene Girl C Hjortmark BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran BIS-3
Tikar: Pearl Collection Snökvarts A-C Igelström BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 18, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2013-08-10     Nat     Askersund Domare: Ann-Christin Johansson

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Mister Mastermind G Edenius j Cert BIM Bästa junior
BH-2: Labellaci Midnight Passion V Sundberg ö R-Cert
BH-3: Vittorias Hudson K Johansson j
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Marias Hot Ladies Aqua M Edvinsson ö Cert BIR
BT-2: Pearl Collection Snökvarts A-C Igelström v R-Cert
BT-3: Silkywinds Henrietta C Hjortmark u
BT-4: Aspevalls Noblesse A-B Aspevall
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelström BIR-valp BIS-2
Tikar: Silkywinds Jolene Girl C Hjortmark BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Pearl Collection Snökvarts A-C Igelström BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 15, veteraner: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2013-08-10     Int     Ronneby Domare: Tiina Taulos Finland

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Magic Michael M&D Wergård c Cacib BIR
BH-2: Queenwings Delicious Crisp T & D Ingelow ö Cert R-Cacib
BH-3: Queenwinngs Forever Snow T& D Ingelow ö R-Cert
BH-4: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Moniquiqs Princess Fiona M Gullberg u Cert Cacib BIM
BT-2: Vangelis Zavannah S Åhlberg u R-Cert R-Cacib
BT-3: Houm Tet A Tet Karmelita I Yaglikcilar ö
BT-4: Tingates Lovely Lady A Baker ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Whispering Valley Voodoo M &D Wergård BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M&D Wergård BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Exceptional Enya T Ingelow Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Queenwings T & D Ingelow Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 17, Veteraner: 2 + 0, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2013-08-03     Int     Svenstavik Domare: Moa Persson

Hanhundar
BH-1: CH Lenskys Aragon M Pavlova c Cert Cacib BIR BIG-1 BIS-4 CH
BH-2: NOUCH Silenzios Franzon B Verdal Neverdal c R-Cert R-Cacib
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Kajlas Jolina I Ramsell ö Cert Cacib BIM
BT-2: Disaster Red Rose De La Montez M Larsson ö R-Cert R-Cacib
BT-3: Keramets Head Over Heels M Larsson u
BT-4: Kajlas Janina L Hagström ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Perlygates Aurora L Edlund exelent BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 12, Veteraner: 1

Utställning: SKK     2013-07-27     Int     Ransäter Domare: Ann-Christin Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Keramets Glorious Nero G Edenius c Cacib BIM
BH-2: Lindatorps Mister Mastermind G Edenius j Cert
BH-3: Johlinettes Enzo A Johlin ö R-cert R-Cacib
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashoo G Edenius c Cacib BIR
BT-2: Lindatorps Miss My Melodie G Edenius j Cert
BT-3: Pearl Collection Snökvarts A-C Igelström v R-Cert
BT-4: Lindatorps Kristall G Edenius u R-Cacib
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelström BIR-valp
Tikar: Lindatorps Nikita M Blom BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Pearl Collection Snökvarts A-C Igelström CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 9, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2013-07-21     Nat     Köping Domare: Marjatta Pylvänäinen-Soursa FI

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v BIR BIS-2
BH-2: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c
BH-3: Glittras Royal Beauty Carl-Philip A Sjölund ö Cert
BH-4: Vittorias Hudson K Johansson j R-Cert BIS-4 junior
BH-R: Topasar Super Trouper K Gänger u BIS-2 Unghund
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Glittras Whitin Temptation A Sjölund ö Cert
BT-3: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelström BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 10, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2013-07-20     Int     Köping Domare: Carole Garhöfer Österike

Hanhundar
BH-1: CH Nightfire Hot Present B Sölvberg c Cert Cacib BIM SE UCH
BH-2: Aurorastars Amadeus Y Robin j R-Cert
BH-3: CH Toymakers Bet On The Red B-M Hansson c R-Cacib
BH-4: Silenzios Nicodemus M Lundqvist ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIR
BT-2: Siljans Yellow Apple Connection U Hanis ö Cert R-Cacib SEUCH
BT-3: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson j R-Cert
BT-4: Pearl Collection Topaz A Sjölund v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger Ck BIR-veteran
Tikar: Pearl Collection Topaz A Sjölund CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 16, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: P-R     2013-07-14     Nat     Stockholm Domare: Antonio Di Lorenzo Norge

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v BIM
BH-2: Caspians In Control A Johansson u Cert
BH-3: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-4: CH Caspians Dig For Dollars M Lundkvist c
BH-R: Labellaci Lot's Of Charm A Johansson ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Coco Caribbean K Gänger c BIR
BT-2: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-4: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-R: Pappiloves Jitterbug B Skog ö Cert
 
Valpar
Hanar: Caspians Labtop A Johansson BIR 4-6 mån BIS-valp
Tikar: Pappiloves Pinata I Östlund BIM 4-6 mån
Hanar: Caspians E-male A Johansson BIR 6-9 mån
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 32 + 27, Veteraner: 2 + 3, Uppfödargrupper: 4.

Pages: [<<] ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |