Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 747 träffar.
Pages: [<<] ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... [>>]

Utställning: SDHK     2014-07-05     Nat     Luleå Domare: Jasna Matejcic Kroatien

Hanhundar
BH-1: CH Keramets Graceful Hero I Högbom c BIR BIS-2
BH-2: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält u Cert BIM BIS-3 unghund
BT-2: Lindatorps Kamomille C Vågström ö R-Cert
BT-3: Bambi S Stridfeldt ö
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 3 + 7.

Utställning: SKK     2014-06-29     Nat     Borås Domare: Åsa Andersson

Hanhundar
BH-1: CH Grace Jp Wonderful Boy C Matzusaki c BIR BIG-2
BH-2: CH Aspevalls Nature Boy S Amcoff c
BH-3: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelströn u Cert
BH-4: Queenwings Forever Snow T&D Ingelow ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c BIM
BT-2: Menines Ultimate Attraction P Lindlöf u Cert
BT-3: Lindatorps Kamomille C Vågström ö R-cert
BT-4: CH Menines Ruch Hour P Lindköf v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Eglams Darling Adi By Enzo J Wiberg BIR-valp
Tikar: ???
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Golden Leafs Morgan M Gerhardsson ex. ej CK
Tikar: CH Menines Ruch Hour P Lindlöf BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Keramets Extreme Secret T%D Ingelow Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Queenwings T&D Ingelow Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 48 + 34, Veteraner: 2 + 6, Avelsgrupper: 4, Uppfödargrupper: 6

Utställning: SKK     2014-06-28     Int     Gällivare Domare: Siret Lepasaar

Hanhundar
BH-1: CH Keramets Graceful Hero I Högbom c Cacib BIM
BH-2: FINCH Dreaming Ways Tiny Prince L Arrhenius c Cert R-Cacib SEUCH
BH-3: Merrygaits Coto Vintage K Jonsson ö R-Cert
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Keramets Head Over Heels J Sondell ö Cert Cacib BIR SEUCH
BT-2: FINCH NOCH Anmar Fiona C Grönvik c R-Cert R-Cacib
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 6.

Utställning: SDHK     2014-06-28     Nat     Borås Domare: Marie Callert

Hanhundar
BH-1: CH Grace Jp Wonderful Boy C Matzusaki c BIR BIS
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-3: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-4: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c
BH-R: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelström u Cert
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c BIM
BT-2: CH Snob-Zones Vanity Fair A Weiefors c
BT-3: Queenwings Royal Queen Star T&D Ingelow j Cert
BT-4: Havsvindens Olympia K Calvert v R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Ronaldo G Edenius BIM-valp
Tikar: Pappinovas Starshine I Hasselgren BIR-valp BIS-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård BIM-veteran
Tikar: Havsvindens Olympia K Calvert BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Exceptional Enya T&D Ingelow Bästa grupp BIS
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp BIS
 
Övrig info: Antal hundar: 42 + 20, Veteraner: 1 + 2, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2014-06-15     Int     Avesta Domare: Kurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: Keramets In Your Dreams L Nilsson j Cert BIM
BH-2: Lamonias Quinn H Hyltemark u R-Cert Cacib
BH-3: CH Caspians Dig For Dollar M Lundqvist c R-Cacib
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Miss Money Honey C Kostet u Cert Cacib BIR
BT-2: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c R-Cacib
BT-3: Lindatorps Blizzandra M Blom ö R-Cert
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Ronaldo G Edenius BIR-valp
Tikar: Fanobis Amber Queen L Nilsson BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 9, Uppfödargrupper:2.

Utställning: SKK     2014-06-14     Nat     Vännäs Domare: Tanya Ahlman-Stockman

Hanhundar
BH-1: CH Keramets Graceful Hero I Kristom c BIR
BH-2:
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Mimmi M Häggman u Cert BIM
BT-2: Glittras Sparkling Rain A Sjölund v R-Cert
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Chi-Lotts Gloria Fron Dalsmyra A Engman BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Glittras Sparkling Rain A Sjölund BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 9, Veteraner: 1.

Utställning: P-R     2014-06-14     Nat     Borås Domare: Lydie Estru Frankrike

Hanhundar
BH-1: CH Grace Jp Wonderful Boy C Matzusaki c Cert BIM SEUCH
BH-2: Queenwings Forever Snow T&D Ingelow ö R-cert
BH-3: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c
BH-4: CH Whispering Calley Enchanting Dream M Wergård v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c BIR BIS
BT-2: CH Menines Rush Hour P Lindlöf v
BT-3: Lindatorps Blizzandea M Blom ö Cert SEUCH
BT-4: Kajlas Nicolle L Haglund u R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Destiny Hights Loyal Frend S Amiridou BIM-valp 4-6 mån
Tikar: Two Princes Anthea K Magnusson BIR-valp 4-6 mån BIS-valp
Hanar: Lindatorps Rinaldo G Edenius BIR-valp 6-9 mån BIS-2
Tikar: Pappinovas Starshine I Hasselgren BIM-valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård BIM-veteran
Tikar: CH Menines Rush Hour P Lindköf BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Exceptional Enya T&D Ingelow Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 52 + 37, Veteraner: 2 + 5, Avelsgrupper: 8, Uppfödargrupper: 6.

Utställning: SKK     2014-06-08     Int     Vänersborg Domare: Cecilia Ringstrom Canada

Hanhundar
BH-1: Aspevalls Nature Boy S Amcoff ö Cert Cacib BIR BIG-4 SEUCH
BH-2: CH Whispering Valley Magic Michael M Wergård c R-Cacib
BH-3: Adcantics Pink Tuxedo M Linkiewisz ö R-Cert
BH-4: Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Whispering Valley Good As Gold M Wergård v Cert BIM
BT-2: CH Snob-Zone Vanity Fair A Weiefors c Cacib
BT-3: Menines X-tra Special Edition P Lindlöf u R-Cert R-Cacib
BT-4: Skörpeskalets Gina L Kristiansson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Whispering Valley Silver Ghost M Wergård BIM-valp
Tikar: Weiefors Ulla-Bella A Weiefors BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Whispering Valley Enchanting Dream M Wergård CK BIM-veteran
Tikar: Whispering Valley Good As Gold M Wergård CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Whispering Valley M Wergård HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 16, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2014-06-01     Nat     Norrköping Domare: Dimitri Antonopoulus

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-3: Lindatorps Ossbond G Edenius j Cert
BH-4: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c
BH-R: Keramets In Your Dreams L Nilsson j R-Cert
 
Tikar
BT-1: Caratoots Chocolate Chock K Gänger j Cert BIR
BT-2: CH Caratoots Certainly Champagne K Gänger c
BT-3: Marias Hot Ladies Aqua M Edvinsson ö R-Cert
BT-4: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Cutlass Simone M Lundberg BIM-valp
Tikar: Caratoots Calvados Creme K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran BIS-3
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 18, Veteraner: 1 + 0, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2014-05-31     Nat     Norrköping Domare: Shaun Watson Cypern

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c BIM
BH-2: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c
BH-3: CH Caspians Dig For Dollars M Lundqvist c
BH-4: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger c
BH-R: Menines William The Coquer M Lundberg j Cert
 
Tikar
BT-1: Caratoots Chocolate Chock K Gänger j Cert BIR
BT-2: Aspevalls Noblesse B Aspevall ö R-Cert
BT-3: CH Caratoots Certainly Champagne K Gänger c
BT-4: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Evando Vom Schwabenhof M Hörnqvist BIM-valp
Tikar: Caspians Twist And Shout A Johansson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Conplete Coronation K Gänger BIR-veteran BIS-1
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 15, Veteraner: 1 + 0, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2014-05-25     Int     Österbybruk Domare: Birthe Scheel Danmark

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c Cacib BIR
BH-2: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: Aspevalls Nature Boy S Amcoff ö Cert
BH-4: Liannicas Cecar A Tjärnberg j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c Cacib BIM
BT-2: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c R-Cacib
BT-3: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson u Cert
BT-4: Aspevalls Noblesse B Aspevall ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Ronaldo G Edenius BIM-valp
Tikar: Caspians Twist And Shout A Johansson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger BIR-veteran BIS-2
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 12, Veteraner: 1. Uppfödargrupper: 2

Utställning: P-R     2014-05-24     Inoff     Degeberga Domare: Lars Kalkerup Danmark

Hanhundar
BH-1: Johlinettes Enzo A Johlin ö BIM
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist c
BH-3: Alex Excalibur L Alexandersson j
BH-4: Ellyas de La Montez L Alexandersson u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Menines X-Tra Special Edition P Lindlöf u BIR
BT-2: Alex Go-Go Dancer L Alexandersson j
BT-3: CH Menines Rush Hour P Lindlöf c
BT-4: CH Alex Keep On Dancing Up And Down L Alexandersson c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Kelebeks Quante S Åhlberg BIM-valp 4-6 mån
Tikar: Johlinettes Fröken Fideli A Johlin BIR-valp 4-6 mån BIS-1
Hanar:
Tikar: Haremets Hiding-Place I Yaglikcilar BIR-valp 6-9 mån
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Alex Cornelia L Alexandersson BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Pepejas Master Of Magic P Lindlöf Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Alex L Alexandersson Bästa grupp
 
Övrig info: Antal Hundar: 10 + 20, Veteraner: 0 + 2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2014-05-18     Int     Hässleholm Domare: Martin Johansson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmqvist c Cacib BIR BIG-2
BH-2: CH Lamonias Indigo A Weiefors c R-Cacib
BH-3: Ellyas de la Montez L Alexandersson u Cert
BH-4: Queenwings Delicious Crisp T Ingelow ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Queenwings Universe Miss Snow T Ingelow ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: Queenwings Royal Queen Star T Ingelow j R-Cert
BT-3: Styva Linans The Lady Loves Me K Svensson ö R-Cacib
BT-4: CH Snob-Zones Vanity Fair A Weiefors c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Evando Vom Schwabenhof M Hörnqvist HP BIR-valp
Tikar: Alex Irma H Pedersen HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Golden Leafs Morgan M Gerhardsson CK BIR-veteran
Tikar: Havsvindens Olympia K Calvert CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Keramets Extreme Secret T Ingelow HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Queenwings T Ingelow HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 29 + 33, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 4, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2014-05-18     Nat     Piteå Domare: Luis Pinto Teixeria Portugal

Hanhundar
BH-1: CH Tingates Just Joking M Boman c BIR
BH-2: CH Heartseekers Scooby M Larsson c
BH-3: CH Keramets Graceful Hero I Högbom c
BH-4: Glittras Royal Beauty Carl-Philip A Sjölund ö Cert SEUCH
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Disaster Red Rose de la Montez M Larsson ö Cert BIM SEUCH
BT-2: CH Lamonias Jingle Bell M Larsson c
BT-3: Glittras Sonora Rose A Sjölund ö R-Cert
BT-4: Keramets Head Over Heels J Sondell ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Heartseekers Scooby M Larsson CK BIR-veteran
Tikar: Glittras Sparkling-Rain A Sjölund CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 12, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2014-05-17     Nat     Luleå Domare: Lochs-Romans F R

Hanhundar
BH-1: Glittras Royal Beauty Carl-Philip A Sjölund ö Cert BIM
BH-2: CH Keramets Graceful Hero I Högbom c
BH-3: CH Tingates Just Joking M Boman c
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Miss Midnight Sun J Fält u Cert BIR BIS-3 unghund
BT-2: Glittras Sparkling-Rain A Sjölund v R-Cert
BT-3: Lindatorps Pierina J Fält j BIS-4 junior
BT-4: Lindatorps Kamomille C Vågström ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Vindarna Viskar Corazon A Blombacke HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: Glittras Sparkling-Rain A Sjölund CK BIR-veteran BIS-3
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 5 + 10, Veteraner: 1 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2014-05-11     Nat     Lidköping Domare: Yvonne Cannon Irland

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c
BH-3: Toymakers Wannabe Vip R Frandsen c Cert SEUCH
BH-4: CH Lamonias Indigo A Weiefors c
BH-R: Advantics Pink Tuxedo M Linkiewicz u R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c BIM
BT-2: Snob-Zones Vanity Fair A Weiefors ö Cert SEUCH
BT-3: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-4: Caratoots Chocolate Chock K Gänger j R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Pappinovas Real Fighter I Hasselgren BIR-Valp
Tikar: Cutlass Simone M Lundberg BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 19 + 17, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2014-04-27     Nat     Västerås Domare: Jenny Miller GB

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Cool Contender K Gänger c BIR
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-3: A'Diors Come Fly With Me M Lundqvist j Cert
BH-4: Neramets In Your Dreams L Nilsson R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c BIM
BT-2: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson u Cert
BT-3: CH Lindatorps Kristall G Edenius c
BT-4: Alex Zhade of Pale L Alexandersson ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Fanobis Amber Queen L Nilsson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 16, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2014-04-18     Int     Stockholm Domare: Jan Törnblom

Hanhundar
BH-1: Aspevalls NNature Boy S Amcoff u Cert Cacib BIM
BH-2: CH Caspians Dig For Dollar M Lundqvist c R-Cacib
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson u Cert Cacib BIR
BT-2: Silkywinds Henrietta Girl C Hjortmark ö R-Cert R-Cacib
BT-3: Kajlas Nicolle L Hagström u
BT-4: CH Whispering Valley Bathsheba M Fredriksson v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silkywinds Orlando Boy C Hjortmark BIR-valp
Tikar: Silkywinds Mercedes Girl C Hjortmark BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Whispering Valley Bathsheba M Fredriksson CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caspians A Johansson HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 17, Veteraner: 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SDHK     2014-04-13     Nat     Sundsvall Domare: Leni Finne Finland

Hanhundar
BH-1: CH Tingates Just Joking M Boman c BIM
BH-2: Vittorias Hudson K Johansson u Cert
BH-3: NUCH Silenzios Franzzon N Neverdal c R-Cert
BH-4: Lindatorpss Didrik C Kostet ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Kristall G Edenius c BIR BIG-1 BIS-3
BT-2: Lindatorps Miss Money Honey C Kostet u Cert BIS-3 unghund
BT-3: Zabizax Chela C Kostet ö R-Cert
BT-4: Lindatorps Kamomille C Vågström ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silensios Why Not V Neverdal BIR-valp
Tikar: Chi-Lottes Gloria från Dalsmyra A Engman BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Bästa Grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 8, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2014-04-12     Nat     Sundsvall Domare: KKurt Nilsson

Hanhundar
BH-1: Chi-Lotts Loke från Dalsmyra E Backberg u Cert BIM
BH-2: NOUCH Silenzios Franzon B Neverdal c R-Cert
BH-3: Vittorias Hudson K Johansson u
BH-4: Lindatorps Didrik C Kostet ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Kristall G Edenius ö Cert BIR SEUCH
BT-2: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c
BT-3: Zabizax Chele C Kostet ö R-Cert
BT-4: Lindatorps Kamomille C Wågeström ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silenzios Why Not B Neverdal BIR-Valp
Tikar: Chi-Lotts Gioria A Engman BIM-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorp G Edenius Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 11, uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2014-03-22     Int     Malmö Domare: Jari Partanen Norge

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Locking Good M Malmkvist c Cacib BIM
BH-2: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-3: Snob-Zones Petit Olivier A Weiefors ö Cert R-Cacib
BH-4: Moniquiqs Porthos M Gullberg ö R-cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Houm To Tet A Tet Karmelita I Yaglikcilar ö Cert Cacib BIR SEUCH
BT-2: CH Caratoots Certainly Champagne K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-4: Styva Linans The Lady Loves Me K Svensson ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Charlotta Efekt Motyla Lindbald/ Gerhardson BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger CK BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal Hundar: 28 + 27, Veteraner: 2 + 1, Uppfödargrupper: 3

Utställning: SKK     2014-03-08     Int     Strängnäs Domare: Jahn Stääv

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v BIR
BH-2: Vittorias Hudson K Johansson u Cert Cacib
BH-3: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c R-cacib
BH-4: Keramets In Your Dreams L Nilsson j R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c Cacib BIM
BT-2: CH Caratoots Certainly Champagne K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-4: Pappilones Pinata I Östlund j Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Lindatorps Pinnochio G Edenius BIM-valp
Tikar: Caratoots Chocolate Chock K Gänger BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger CK BIR-veteran BIS-1
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 10, Veteraner: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2014-01-06     Int     Göteborg Domare: Gunilla Skallman

Hanhundar
BH-1: Topasar Super Trouper K Gänger ö Cert Cacib BIR SE UCH
BH-2: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c R-Cacib
BH-3: GRCH Whispering Vally Zodiac S Amiridou ö R-Cert
BH-4: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Caratoots Certainly Champagne K Gänger c Cacib BIM
BT-2: Menines Ultimate Attraction P Lindlöf u Cert R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c
BT-4: Caratoots Cocos Cream L Edlund ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Keramets Isn't She Lovely D Blomberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger CK BIR-veteran
Tikar: Whispering Valley Ems Tiger Spirit C Wahlgren exelent BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 22, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2014-01-05     Int     Göteborg Domare: Åke Cronander

Hanhundar
BH-1: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger v BIM
BH-2: CH Caratoots Courageous Commander K Gänger c Cacib
BH-3: Advantics Triumf K Magnusson ö Cert Cacib SEUCH
BH-4: Topasar Super Trouper K Gänger ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Caratoots Certainly Champagne K Gänger ö Cert Cacib BIR SEUCH
BT-2: CH Caratoots Certain Capability K Gänger c R-Cacib
BT-3: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c
BT-4: Menines Ultimate Atraction P Lindlöf u R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Keramets In Your Dreams L Nilsson BIM-valp
Tikar: Keramets Isn't She Lovely D Blomberg BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Complete Coronation K Gänger CK BIR-veteran
Tikar: Whispering Valley Ems Tiger Spirit C Wahlgren CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 30 + 26, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 4

Utställning: SKK     2013-12-07     Int     Stockholm Domare: Rosalie Brady England

Hanhundar
BH-1: Aspevalls Whistleblower Irina Dar u Cert Cacib BIR SEV-13
BH-2: CH Caspians Dig For Dollar M Lundqvist c R-Cacib
BH-3: CH Paparottsie Painted Lord P Urwin/V Toivanen c R-Cert
BH-4: CH Caratoots Classic Commander K Gänger v
BH-R: Labellaci Xtra Hot And Spicy A-C Igelström j SEJV-13
 
Tikar
BT-1: Silenzios Lady Gaga B-M Hansson j Cert BIM SE V-13 SEJV-13
BT-2: CH Lindatorps Farashuu G Edenius c Cacib
BT-3: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger v
BT-4: CH Caratoots Continental Charmer K Gänger c R-Cacib
BT-R: Alex Zhade Of Pale L Alexandersson u R-Cert
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Caratoots Classic Commander K Gänger BIR-veteran
Tikar: CH Caratoots Classic Confidence K Gänger BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Stridsmarkens Fighter P Matsson Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Aspevalls B & H Aspevall Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 40 + 44, Veteraner: 2 + 2, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 5.

Pages: [<<] ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |