Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 774 träffar.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

Utställning: SKK     2019-06-16     Nat     Leksand Domare: Henrik Johansson

Hanhundar
BH-1: Silenzios Johnny Cash B-M Hansson u Cert BIR
BH-2: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c
BH-3: CH Silenzios Kickoff B-M Hansson c
BH-4: Lindatorps Ossianum G Edenius ö R-cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps Jurtina Lucia G Edenius ö Cert BIM SEUCH
BT-2: NOUCH Tirilles Diana c R-Cert
BT-3: Lindatorps One And Only Olivia G Edenius j
BT-4: Lindatorps Qendresa G Edenius j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Blizzbogårdens Lord Of The Ring HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 14, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2019-06-15     Nat     Vännäs Domare: Gertrud Hagström

Hanhundar
BH-1: Zkarabis Pearl Jam A-L Lingehall ö Cert BIM
BH-2: CH Tingates Just Joking M Boman v
BH-3: Red Goblins River Of June Carter A-L Lingehall u R-cert
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c BIR
BT-2: Butterfly Dreams Biscuit M Boman j Cert
BT-3: Red Goblins Queen of Calvados Å Nordström u R-Cert
BT-4: Red Goblins Janis Joplin Å Nordström v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Red Goblins Shadows Of Dark Å Nordström HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just joking M Boman CK BIR-veteran
Tikar: Red Goblins Janis Joplin Å Nordström CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 7, Veteraner; 1 + 1.

Utställning: SKK     2019-06-09     Nat     Stoxa Stockholm Domare: Brian Rix England

Hanhundar
BH-1: Caratoots Cotton Club K Gänger ö Cert BIR SEUCH
BH-2: Caratoots Creamy Candyman K Gänger ö R-Cert
BH-3: Silenzios Sir A Johansson j
BH-4: Stardreams Kallima Ramsayi S&C Cedervall j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Caratoots Candid Camelia K Gänger j Cert BIM
BT-2: Glittras Git Gay Å From Larsson u R-cert
BT-3: Ivory I-L Karlsson ö
BT-4: Golden leafs Janelle L Hellborg Eriksson j
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Luvlee Golden Girl A Böhm HP BIR-Valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 13, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2019-06-08     Nat     Vänersborg NORDIC Domare: Anthony Morgan Irland

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Get Of My Cloud A Törnäng c NORDIC Cert BIR
BH-2: Whispering Valley Moonwalk M Wergård ö Cert R-NORDIC Cert
BH-3: Bohusklippans Johnny depp C Ljungberg ö R-cert
BH-4: Garden Butterfly Alfred de Dalmas C Dahlin u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Weiefors Fabulous Flower A Weiefors ö Cert NORDIC Cert BIM
BT-2: Miniwolfs Cabriole A Weiefors u R-Cert R-NORDIC Cert
BT-3: Bohusklippans Shakira Diamond M Friberg j
BT-4: CH Two Princess Anthea K Magnusson c
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Skörpeskalets Ämmie L Kristiansson HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Weiefors A Weiefors HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 19, Veteraner: 0 + 3, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2019-06-02     Nat     Norrköping Domare: Jose Homen De Mello Portugal

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c BIR
BH-2: Butterfly Harts Linus K Torstensson ö Cert
BH-3: Silkywinds Torino Boy C Hjortmark ö R-Cert
BH-4: Silenzios Sir A Johansson j BIR-junior
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Silkywinds Vikki Girl Å From Larsson u Cert BIM
BT-2: Lindatorps One And Only Olivia G Edenius j R-Cert
BT-3: Silkywinds Ursula Andress E Kinneteg ö
BT-4: Varfågelns Kristall A-K Johansson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silkywinds Chocolate Chip C Hjortmark HP BIR-valp
Tikar: Silkywinds Chocolate Cookie C Hjortmark
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius Hp Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 15, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2019-06-01     Nat     Norrköping Domare: Zeljko Gajic Slovenien

Hanhundar
BH-1: Silenzios Kickoff B-M Hansson ö Cert BIR BIS-3 SEUCH
BH-2: Kellika Mighty Mythos C Konstantinidou ö R-Cert
BH-3: RUSCH Stridsmarkens Merlin A-K Johansson ö
BH-4: Silenzios Sir A Johansson j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Glittras Git Gay Å From Larsson u Cert BIM
BT-2: Varfågelns Kristall A-K Johansson ö R-Cert
BT-3: Silkywinds Vikki Girl Å From Larsson u
BT-4: Pappiloves Zparkle C Constantinidou u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silkywinds Chocolate Chip C Hjortmark HP BIM-Valp
Tikar: Silkywinds Chocolate Cookie C Hjortmark HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorp G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 11, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2019-05-26     Nat     Gimo NORDIC Domare: Monica Vikner Stafberg

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c NORDIC Cert BIM
BH-2: Caratoots Creamy Candyman K Gänger ö Cert R-NORDIC Cert
BH-3: Caratoots Cotton Club K Gänger u R-cert
BH-4: Nightfires Designed To Win G Edenius ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Caratoots Candid Camelia K Gänger j Cert NORDIC Cert BIR
BT-2: Lindatorps One And The Only Olivia G Edenius j R-Cert R-NORDIC Cert
BT-3: Lindatorps Nice And Sweet Nathalia G Edenius u
BT-4: Kyrkbergets Bianca M Lundqvist u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Blizzbogårdens Lord Of The Ring T Johansson HP BIR-valp
Tikar: Blizzbogårdens Lady Of London M Blom HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 16, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2019-05-26     Nat     Piteå Domare: Carina Andersson

Hanhundar
BH-1: Varfågelns Kanel N Edlund ö Cert BIR
BH-2: Red Goblins River Of June Carter Å Nordström u R-Cert
BH-3: CH Tingates Just Joking M Boman v
BH-4: CH Glittras Majestic Major A Sjölund c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Butterflydreams Biscuit M Boman j Cert BIM
BT-2: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c
BT-3: Glittras Gloria Gayner A Sjölund ? R-Cert
BT-4: Red Goblins Queen Of Calvados Å Nordström ?
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Red Goblins Shadow Of Dark Å Nordström HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-Veteran
Tikar: CH Glittras Within Temptation A Sjölund CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 7, Veteraner: 1+2, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SDHK     2019-05-25     Nat     Luleå Domare: Frode Jevne

Hanhundar
BH-1: CH Glittras Majestic Major A Sjölund c BIM
BH-2: Glittras Georgios C Grant A Sjölund j Cert Bästa jun.
BH-3: Skraveldalens A Amons Olof Å Engebo ö R-Cert
BH-4: CH Tingates Just Joking M Boman v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c BIR
BT-2: CH Glittras Whitin Temptation A Sjölund v
BT-3: Red Goblins Janis Joplin Å Nordström v Cert
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Red Goblins Shadows Of Dark Å Nordström HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIM-veteran
Tikar: CH Glittras Whitin Temptation A Sjölund CK BIR-veteran BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund HP Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 8 + 7, Veteraner: 1 + 2, Uppfödargrupper: 1

Utställning: SDHK     2019-05-19     Nat     Hässleholm Domare: Lena Persson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v BIR
BH-2: Johlinettes Enzo A Johlin v Cert SEUCH
BH-3: Menines One Of A Kind P Lindlöf ö R-Cert
BH-4: CH Aiden M Imer c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Menines Perfect Matching P Lindlöf u Cert BIM Bästa unghund
BT-2: Bohusklippans Saphira Brilliant P Rydell j R-cert Bästa junior
BT-3: CH Tigerbrand Moder Svea M Malmkvist c
BT-4: Whispering Valley Midnight Star J Valencia j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Nillaz Butterfly Zivas P Rydell HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIR-veteran BIS-4
Tikar: Mefaths Line'a Of Love M Gergardsson ex.
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 17, veteraner 4 + 2

Utställning: SKK     2019-05-18     Nat     Hässleholm NORDIC Domare: Kari Granaas Hansen NO

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v NORDIC Cert BIM
BH-2: CH Aiden M Imer c Cert R-NORDIC Cert
BH-3: CH Knasens Olof C Hansen c R-cert
BH-4: Knasens Lucifer G Lindblad u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Perle M Hansen c NORDIC Cert BIR
BT-2: Bohusklippans Shakira Diamond A Weiefors j Cert R-NORDIC Cert
BT-3: Bohusklippans Saphira Brilliant P Rydell j R-Cert
BT-4: Menine Perfect Matching P Lindlöf u
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Nillaz Butterflyz Zivas P Rydell BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIR-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-1
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 18 + 26, Veteraner: 4 + 3, Avelsgrupper: 1.

Utställning: SDHK     2019-05-12     Nat     Lidköping Domare: James Newman Irland

Hanhundar
BH-1: CH Blizzbogårdens Giovanni M Blom c BIR
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v
BH-3: Menines One Of A Kind P Lindlöf ö Cert
BH-4: CH Papplewick Perfect Promise M Hörnqvist c R-Cert
BH-R: Menines Quite Special N Francke j Bästa junior
 
Tikar
BT-1: Miniwolf Cabriole A Weiefors u Cert BIM Bästa unghund BIS-4
BT-2: Menines Perfect matching P Lindlöf u R-Cert
BT-3: CH Tigerbrand Moder Svea M Malmkvist c
BT-4: Menines Morning Mist M-L Possakka ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIR-veteran BIS-4
Tikar: Whispering Valley Sunrise K Magnusson CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp BIS-1
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 18, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2019-05-11     Nat     Lidköping NORDISK Domare: Anita Whitmarsh

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Get Off My Cloud A Törnäng c NORD Cert BIR
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v R-NORD Cert
BH-3: CH Blizzbogårdens Giovanni M Blom c
BH-4: Garden Butterfly Alfred de Dalmas C Dahlin u Cert
BH-R: Näthults Benjamin Syrsa A Toräng j R-Cert
 
Tikar
BT-1: Miniwolf Cabriole A Weiefors u Cert NORD Cert BIM
BT-2: CH Tigerbrand Moder Svea M Malmkvist c R-Cert R-NORD Cert
BT-3: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v
BT-4: Menines Perfect Matching P Lindlöf u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIR veteran BIS-2
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIM veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-3
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 23, Veteraner: 1 + 3, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: P-R     2019-05-04     Inoff     Degeberga Domare: Jens Karlsson

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v BIR BIS
BH-2: Menines One Of A Kind P Lindlöf ö
BH-3: CH Alex Excalibur B Alexandersson c
BH-4: Johlinettes Ice Cold Ivanhoe A Johlin j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Miniwolfs Fondue E Wolf/B Hälleljung j BIM
BT-2: CH Menines Rush Hour P Lindlöf v
BT-3: Menines Perfect Matching P Lindlöf u
BT-4: CH Tigerbrand Moder Svea M Malmkvist c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Purple Sensation Kenny C Svensson HP BIR-valp
Tikar: Nillaz Butterflyz Zunshine J Thuvesson HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist BIR-veteran
Tikar: CH Menines Rush Hour P Lindlöf BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Menines P Lindlöf HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 16, Veteraner: 3 + 3, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2019-04-28     Nat     Västerås Domare: Samuel Carlid

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c BIR
BH-2: CH Blizzbogårdens Giovanni M Blom c
BH-3: CH Silvermorning Quest For Victory G Edenius c Cert SEUCH
BH-4: Caratoots Cotton Club K Gänger ? R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps One And The Only Olivia G Edenius j Cert BIM
BT-2: Caratoots Cosmopolitan Covergirl K Gänger j R-Cert
BT-3: Varfågelns Kristall A-K Johansson ö
BT-4: Caratoots Candid Camelia K Gänger ?
BT-R:
 
Valpar
Hanar: ??
Tikar: ??
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Caratoots Calvados Creme K Gänger HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Caratoots K Gänger HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 24 + 20, Veteraner: 2 + 0, Avelsgrupper: 2, Uppfädargrupper: 4.

Utställning: SKK     2019-04-21     Int     Sundsvall SEVinnare Domare: Elisabeth Spillman

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c Cacib SEV-19 BIR
BH-2: Blizzbogårdens Illian M Blom j Cert SEJV-19 BIR-jun.
BH-3: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c R-Cacib
BH-4: CH Glittras Majestic Major A Sjölund c
BH-R: CH Silvermorning Quest For Victory G Edenius c R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c Cacib SEV-19 BIM
BT-2: Thairghays Eclipse M Forsberg v Cert
BT-3: Varfågelns Kristall A-K Johansson ö R-Cert R-Cacib
BT-4: Bohusklippans Saphira Brilliant P Rydell j SEJV-19
BT-R:
 
Valpar
Hanar: ??
Tikar: ??
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIM-veteran SVV-19
Tikar: Thairghays Eclipse M Forsberg CK BIR-veteran SVV-19
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 23 + 17, Veteraner: 4 + 3, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2019-04-20     Nat     Timrå Domare: Fredrik Nilsson

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c BIR BIS-1
BH-2: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-3: Glittras Georgios C Grant A Sjölund j Cert BIM-junior
BH-4: CH Inter Win Olympus T Sundli c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Lindatorps One And The Only Olivia G Edenius j Cert BIM BIR-junior
BT-2: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c
BT-3: Menines Perfect Mathing P Lindlöf u R-Cert
BT-4: Butterflydreams Biscuit M Boman j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Vindarna Viskar Farcos S Häggström HP BIM-valp
Tikar: Vindarna Viskar Flucra A Nordin HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 16, Veteraner: 4 + 1, Uppfödargrupper 1.

Utställning: SKK     2019-03-31     Int     Malmö Domare: Manja Bruse Tyskland

Hanhundar
BH-1: Knasens Lucifer G Lindblad u Cert Cacib BIR
BH-2: Houm Tet A Tet Rosmarinus M Hansen u R-Cert R-Cacib
BH-3: CH Whispering Valley Get Off My Cloud A Törnäng c
BH-4: Helande Tassars Ystad E Nilsson j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Toymakers Eevee M Hansen c Cacib BIM
BT-2: Weiefors Fabulous Flower A Weiefors ö Cert R-Cacib
BT-3: Tilda K Westerlund ö R-Cert
BT-4: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caratoots Cranberry Collins K Gänger HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIM-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Wispering Valley M Wergård Åhlin HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 31 + 27, Veteraner: 3 + 2, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 2

Utställning: SKK     2019-01-04     Int     Göteborg Domare: Luis Pinto Teixeira Portugal

Hanhundar
BH-1: CH Griffin Jp Manny Pacquia Y Weber c Cacib BIR
BH-2: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c R-Cacib
BH-3: Olvistar Tsezar Imperator Rima Y Weber ö Cert SEUCH
BH-4: Johlinettes Enzo A Johlin v R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Meniies Perfect Matcing P Lindlöf u Cert Cacib BIM
BT-2: CH Nightfires Be My Win Y Weber c R-Cacib
BT-3: Lindatorps Jurtina Lucia G Edenius ö R-Cert
BT-4: CH Milli-Vanilli Margenis G Edenius c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Miniwolfs Fondue B Hälleljung HP BIM-valp
Tikar: Diliva Dancing On My Own P Lindlöf HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Johlinettes Enzo A Johlin CK BIR-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-3
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 38 + 41, Veteraner: 2 + 1, Avelsgrupper: 4, Uppfödargrupper: 7.

Utställning: SKK     2019-01-03     Nat     Göteborg NORDIC Domare: Malgorzata Supronowicz Polen

Hanhundar
BH-1: CH Griffin Jp Manny Pacquia Y Weber c Cert Nordic Cert BIR SEUCH
BH-2: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c R-Nordic Cert
BH-3: Alex Up For Some Fun M Larsson ö R-Cert
BH-4: Blizzbogårdens Giovanni M Blom ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Nightfires Best On Win Y Weber c Cert Nordic Cert BIM SEUCH
BT-2: CH Milli-Vanilli Margenis G Edenius c R-Nordic Cert
BT-3: CH Belixas Bell Befiona Beauty M Friberg c
BT-4: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v
BT-R: ?? R-cert
 
Valpar
Hanar: Lindatorps One And Only Olivia G Edenius BIR-valp
Tikar: Diliva Dancing On My Own P Lindlöv BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Johlinettes Enzo A Johlin ex. BIM-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-3
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 32 + 43, Veteraner: 1 + 1, Avelsgrupper: 5, Uppfödargrupper: 6.

Utställning: SKK     2018-12-09     Int     Älvsjö NORDIC Domare: Jenny Miller

Hanhundar
BH-1: CH Planet Waves Forever Young Daydream M Ottosson c NORDIC Cert BIR BIG-1
BH-2: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c R-NORDIC Cert
BH-3: Rude Dude Daydream Beliver K Roosens ö Cert
BH-4: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Connection Siljans Primrose S Laantera c Cert NORD Cert BIM SECH
BT-2: Mandolina Taurapilis I Kuliesiene c R-Cert R-NORD Cert
BT-3: Glittras Git Gay Å Larsson j SEJV-18
BT-4: Menines Morning Mist M-L Possaka ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson CK BIR-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Daydrem Belivers K Roosens HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 39 + 47, Veteraner: 4 + 2, Avelsgrupper: 4, Uppfödargrupper: 4.

Utställning: SKK     2018-11-03     Int     Växjö Domare: Hans Almgren

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v BIR
BH-2: Butterfly Harts Linus A Eklund ö Cert Cacib
BH-3: Blizzbogårdens Giovanni M M Blom u R-Cert R-Cacib
BH-4: Garden Butterfly Alfred de Dalmas C&E Dahlin j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v BIM
BT-2: Menines Morning Mist M-L Possakka ö Cert Cacib
BT-3: CH Nillaz Butterflyz Zaga c R-Cacib
BT-4: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c
BT-R: Tilda K Westerlund R-Cert
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Butterfly Dreams Biscuit M Boman HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIR-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Weiefors A Weiefors HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 33, Veteraner: 3 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: P-R     2018-10-13     Nat     Haninge Domare: Charlotte Laning Vrethammar

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c BIR BIS
BH-2: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-3: Blizzbogårdens Ikaross M Blom j Cert BIM-jun.
BH-4: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson v
BH-R: Blizzbogårdens Giovanni M Blom u R-Cert BIM-ungh.
 
Tikar
BT-1: Pappiloves X-Py N Edlund u Cert BIM BIR-ungh.
BT-2: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c
BT-3: Stridsmarkens Night Dream A-K Johansson j R-Cert BIR-jun
BT-4: CH Milli-Vanilli Margenis G Edenius c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Molonis Frienly Francisco L Nilsson HP BIR-valp 4-6 mån BIS-2
Tikar: Molonis Fashion Frlicity L Nilsson HP BIM-valp 4-6 mån
Hanar: Silenzios Sir A Johansson HP BIM-valp 6-9 mån
Tikar: Butterflydreams Biscuit M Boman HP BIR-valp 6-9 mån BIS
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson CK BIM-veteran
Tikar: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius CK BIR-veteran BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Orginal Opal B Skog HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 34, Veteraner: 6-1, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 5

Utställning: SDHK     2018-10-07     Nat     Timrå Domare: Anna-Lena Angeria

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius ö BIR
BH-2: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-3: CH Glittras Majestic Major A Sjölund c
BH-4: CH Tingates Just Joking M Boman v
BH-R: Glittras Georgios C Grant A Sjölund j Cert
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c BIM
BT-2: CH Quickstep Noblesse Charm c
BT-3: CH Blizzbogårdens Bellona M Blom c
BT-4: Milli-Vanilli Margenis G Edenius ö
BT-R: Stridsmarkens Night Dream A-C j Cert BIR-jun.
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran BIS-4
Tikar: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Blizzandra M Blom HP Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 18, Veteraner 1+2, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper 2.

Utställning: SKK     2018-10-06     Int     Sundsvall Domare: Carina Andersson Rapp

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius ö Cert Cacib BIR SEUCH
BH-2: Blizzbogårdens Giovanni M Blom u R-Cert R-Cacib
BH-3: CH Chi-Lotts Loke Från Dalsmyran c
BH-4: CH Tingates Just Joking M Boman v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Milli-Vanilli Margenis G Edenius ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c R-Cacib
BT-3: Stridsmarkens Lyckas Sunshine A-K R-Cert
BT-4: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran
Tikar: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp BIS-3
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 16, Veteraner 1+1, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 1.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |