Papillon-Ringens Utställningsresultat: Sökresultat

Din sökning resulterade i 753 träffar.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

Utställning: SKK     2018-11-03     Int     Växjö Domare: Hans Almgren

Hanhundar
BH-1: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v BIR
BH-2: Butterfly Harts Linus A Eklund ö Cert Cacib
BH-3: Blizzbogårdens Giovanni M M Blom u R-Cert R-Cacib
BH-4: Garden Butterfly Alfred de Dalmas C&E Dahlin j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v BIM
BT-2: Menines Morning Mist M-L Possakka ö Cert Cacib
BT-3: CH Nillaz Butterflyz Zaga c R-Cacib
BT-4: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c
BT-R: Tilda K Westerlund R-Cert
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Butterfly Dreams Biscuit M Boman HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIR-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Weiefors A Weiefors HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 33, Veteraner: 3 + 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: P-R     2018-10-13     Nat     Haninge Domare: Charlotte Laning Vrethammar

Hanhundar
BH-1: CH Lindatorps Izzmaeel G Edenius c BIR BIS
BH-2: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-3: Blizzbogårdens Ikaross M Blom j Cert BIM-jun.
BH-4: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson v
BH-R: Blizzbogårdens Giovanni M Blom u R-Cert BIM-ungh.
 
Tikar
BT-1: Pappiloves X-Py N Edlund u Cert BIM BIR-ungh.
BT-2: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c
BT-3: Stridsmarkens Night Dream A-K Johansson j R-Cert BIR-jun
BT-4: CH Milli-Vanilli Margenis G Edenius c
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Molonis Frienly Francisco L Nilsson HP BIR-valp 4-6 mån BIS-2
Tikar: Molonis Fashion Frlicity L Nilsson HP BIM-valp 4-6 mån
Hanar: Silenzios Sir A Johansson HP BIM-valp 6-9 mån
Tikar: Butterflydreams Biscuit M Boman HP BIR-valp 6-9 mån BIS
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson CK BIM-veteran
Tikar: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius CK BIR-veteran BIS
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Orginal Opal B Skog HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 26 + 34, Veteraner: 6-1, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 5

Utställning: SDHK     2018-10-07     Nat     Timrå Domare: Anna-Lena Angeria

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius ö BIR
BH-2: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-3: CH Glittras Majestic Major A Sjölund c
BH-4: CH Tingates Just Joking M Boman v
BH-R: Glittras Georgios C Grant A Sjölund j Cert
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c BIM
BT-2: CH Quickstep Noblesse Charm c
BT-3: CH Blizzbogårdens Bellona M Blom c
BT-4: Milli-Vanilli Margenis G Edenius ö
BT-R: Stridsmarkens Night Dream A-C j Cert BIR-jun.
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran BIS-4
Tikar: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Blizzandra M Blom HP Bästa grupp BIS-4
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 18, Veteraner 1+2, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper 2.

Utställning: SKK     2018-10-06     Int     Sundsvall Domare: Carina Andersson Rapp

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius ö Cert Cacib BIR SEUCH
BH-2: Blizzbogårdens Giovanni M Blom u R-Cert R-Cacib
BH-3: CH Chi-Lotts Loke Från Dalsmyran c
BH-4: CH Tingates Just Joking M Boman v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Milli-Vanilli Margenis G Edenius ö Cert Cacib BIM SEUCH
BT-2: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c R-Cacib
BT-3: Stridsmarkens Lyckas Sunshine A-K R-Cert
BT-4: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran
Tikar: CH Midnight Fantasy Silver Moonlight G Edenius CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp BIS-3
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 16, Veteraner 1+1, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2018-09-23     Nat     Tågarp Domare: Armando Ferone

Hanhundar
BH-1: Queenwings Delicious Star T&D Ingelow ö Cert BIR BIS-3
BH-2: Destiny Heights Zailor P Rydell u R-Cert
BH-3: CH Aiden M Imer Hollen c
BH-4: Snob-Zones Petit Olivier E Weiefors v
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Miniwolfs Cabriole A Weiefors j Cert BIM
BT-2: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v
BT-3: CH Alex U Raise Me Up I Hasselgren c
BT-4: CH Belixas Bell Befiona Beauty M Friberg ö
BT-R: Lindatorps Nice And Cute C Grahn j R-Cert
 
Valpar
Hanar: Destiny heights Sun Shine M E Cederlund HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Snob-Zones Petit Olivier E Weiefors CK BIM-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran BIS-2
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Weiefors A Weiefors HP Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 17, Veteraner: 1+1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2018-09-22     Nat     Eslöv Domare: Nina Karlsdotter

Hanhundar
BH-1: CH Amber Beauty Joker Lindblad/Gerhardsson c BIM
BH-2: C Halsakots Sooting Star A M Gudbergsdottir c
BH-3: Menines One Of A Kind P Lindlöf u Cert
BH-4: Eglams Nemo Faster Vom Alvin E Svenmyr ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Belixas Bell Befiona Beauty M Friberg ö Cert BIR SEUCH
BT-2: Menines Perfect Mattching P Lindlöf u R-Cert
BT-3: David Beckham Volevoo Concher P Rydell ö
BT-4: Miniwolfs Cabriole A Weiefors j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Destiny Heights Sun Shine M E Cederlund HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Snob-Zones Petit Olivier E Weiefors Ex BIM-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-3
Uppföd.: Kennel Weiefors A Weiefors HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 16 + 23, Veteraner: 2+2, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2018-09-08     Nat     Gimo Domare: Anette Bystrup

Hanhundar
BH-1: Varfågelns Kanel N Edlund ö Cert BIR
BH-2: Kellikas Mighty Mythos C Konstanttinidou R-Cert
BH-3: Caspians Hitchcock A Johansson
BH-4: CH Lindatorps Tiburtius C Konstanttinidou c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Varfågelns Kristall A-K Johansson ö Cert BIM
BT-2: Viatess Queen R-Cert
BT-3: CH Quickstep Noblesse Charm L Nilsson c
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caspians World Wide Web A Johansson HP BIR-valp
Tikar: Lindatorps Nice And Sweet Nathalia C Konstanttinidou HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Stardreams Boloria Thore ex
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson HP Bästa grupp BIS-2
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 13 + 9, Veteraner 1+0, Avelsklasser: 2.

Utställning: SDHK     2018-09-02     Nat     Sandviken Domare: Monica Vikner Stafberg

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert Bir BIS-1 ungh. BIS-3
BH-2: Blizzbogårdens Giovanni M Blom u R-Cert
BH-3: CH Lindatorps Tiburtius C Konstantinidou c
BH-4: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Milli-Vanilli Margenis G Edenius ö Cert BIM
BT-2: Kyrkbergets Bianca M Lundqvist ö R-Cert
BT-3: CH Quickstep Noblesse Charm L Nilsson c
BT-4: Stridsmarkens Lyckas Sunshine A-K Johansson ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Stridsmarkens Fighter A-K Johansson HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp BIS-2
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 16, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2018-09-02     Nat     Öland Domare: Joakim Olsson

Hanhundar
BH-1: Queenwings Delicious Star T&D Ingelow ö Cert BIR
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v
BH-3: Bresars I Cant Get No Satisfaction ? c R-Cert
BH-4: Destiny Heights Zailor P Rydell u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Nillaz Butterflyz Zaga Ida ? ö Cert BIM SEUCH
BT-2: CH Alex Juliette Binoche M Malmkvist c
BT-3: Tigerbrand Moder Svea M Malmkvist ö R-Cert
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIR-veteran
Tikar: ??
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar 13 + 10, Veteraner 1 + 2.

Utställning: SKK     2018-09-01     Nat     Sandviken NORDIC Domare: Dan Eriksson

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert Nordic Cert BIR BIG-1
BH-2: Blizzbogårdens Giovanni M Blom u R-Cert R-Nordic Cert
BH-3: CH Blizzbogårdens Donatello M Blom c
BH-4: CH Lindatorps Fanulus Faringato G Edenius c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Quickstep Noblesse Charm L Nilsson c Nordic Cert BIM
BT-2: Milli-Vanilli Margenis G Edenius ö Cert R-Nordic Cert
BT-3: CH Blizzbogårdens Cristall M Blom c
BT-4: Varfågelns Kristall A-K Johansson ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caspians World Wide Web A Johansson HP BIR-valp
Tikar: Lindatorps Nice And Sweet G Edenius HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 15 + 18, Avelsgrupper:2, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2018-08-26     Int     Visby Domare: Kitty Sjong Danmark

Hanhundar
BH-1: Hualtets Lovely Napolion S Kellerman ö Cert Cacib BIR
BH-2: Polaris Plyus Cerios Finch S Bjäringgard Hansen u R-Cert R-Cacib
BH-3: Menines One Of A Kind P Lindlöf u
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 6.

Utställning: SKK     2018-08-25     Nat     Backamo Domare: Åsa Fröding Andersson

Hanhundar
BH-1: CH Whispering Valley Get Of My Cloud A Törnäng c BIR
BH-2: Wispering Valley Moonwalk M Wergård u Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Belixas Bell befiona Beauty M Friberg ö Cert BIM
BT-2: Weiefors Darling A Weiefors ö R-cert
BT-3: Pappinovas Este'e Lauder K Jacobsson j
BT-4: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Westvings Chevrolet Bel Air V Christensson HP BIR-valp
Tikar: Nätthults Benjamin Syrsa A Törnäng HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIR-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-3
Uppföd.: Kennel Weiefors A Weiefors HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 22, Veteraner: 0+2, Avelsgrupper: 4, Uppfödargrupper 3.

Utställning: SKK     2018-08-25     Nat     Visby Domare: Svend Lövenkjaer Danmark

Hanhundar
BH-1: Polaris Plyus Cerios Finch S Bjäringgard Hansen u Cert Bir
BH-2: CH Denemore Ronaldo S Bjäringgard Hansen c R-Cert
BH-3:
BH-4:
BH-R:
 
Tikar
BT-1:
BT-2:
BT-3:
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 7 + 6.

Utställning: SKK     2018-08-19     Nat     Norrköping NORDIC Domare: Lena Persson

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius ö Cert Nordic Cert BIR
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v R-Nordic Cert
BH-3: CH Lindatorps Fabuluss Faringato G Edenius c
BH-4: Blizzbogårdens Giovanni M Blom u R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Alex Juliette Binoche M Malmkvist c Nordic Cert BIM
BT-2: CH Blizzbogårdens Cristall M Blom c R-Nordic Cert
BT-3: Tilda K Westerlund ö Cert
BT-4: Tigerbrand Moder Svea M Malmkvist ö R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caspians World Wide Web A Johansson HP BIR-valp
Tikar: Lindatorps Nice And Sweet G Edenius HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmnvist CK BIR-veteran
Tikar: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Mästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 17 + 16, Veteraner: 1+1, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SDHK     2018-08-19     Nat     Luleå Domare: Åsa Fröding

Hanhundar
BH-1: CH Tingates Just Joking M Boman v BIM
BH-2: CH Glittras Majestic Major A Sjölund c
BH-3: Skraveldalens A Amons Olof Å Engebro u Cert BIS-2 unghund
BH-4: Glittras It´s Ultimate Love A Sjölund ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c BIR BIS-1
BT-2: CH Chaplin Lines Fiona L Kangas c Cert SEUCH
BT-3: CH Glittras Just Piece Of Cake A Sjölund c
BT-4: CH Glittras Within Temptation A Sjölund v
BT-R: Skraveldalens A Athena Å Engebro j R-Cert
 
Valpar
Hanar:
Tikar: Glittras Gloria Gayner A Sjölund HP BIR-valp BIS-4
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran BIS-4
Tikar: CH Glittras Within Temptation A Sjölund CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund HP Bästa grupp BIS-3
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 6, Veteraner: 1+1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SKK     2018-08-18     Nat     Överkalix Domare: Hans-Joachim Dux Tyskland

Hanhundar
BH-1: Lagoon Poseidon H-K Matikainen u Cert BIM
BH-2: Sofaulvens Aslak August M Vandrrskog j R-Cert
BH-3: Skraveldalens A Amons Olof Å Engebro u
BH-4: CH Marbijos Aramis-Le Patre T Tollefsen c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Herbfields Coralie K Kelorita ö Cert BIR
BT-2: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c
BT-3: CH Chaplin Lines Fiona L Kangas c R-Cert
BT-4: Karpeaks Amazing Love Letter M Vanderskog u
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 6 + 6, Veteraner: 1+0

Utställning: SKK     2018-08-18     Nat     Eskilstuna Domare: Yvonne Larsson

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert BIR
BH-2: CH Denemore Looking Good M Malmkvist v
BH-3: Kellikas Mighty Mytos C Konstantinidou ö R-Cert
BH-4: Garden Butterfly Aksel Olsen M Lundqvist j
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist v BIM
BT-2: Ärtvickans Ärtiga Caramia ? u Cert
BT-3: Varfågelns Kristall A-K Johansson ö R-Cert
BT-4: Pappiloves Zparkle C Konstantinidou j
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Caspians World Wide Web A Johansson HP BIR-valp
Tikar: Lindatorps Nice And Sweet Nathalia ? HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looking Good M Malmkvist CK BIR-veteran
Tikar: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 12 + 17, Veteraner: 1+1, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2018-08-12     Nat     Askersund Domare: Joakim Olsson

Hanhundar
BH-1: Silenzios Kickoff B-M Hansson u Cert BIM
BH-2: CH Lindatorps Tiburtius C Konstantinidou c
BH-3: CH Stridsmarens Fighter P Mattsson v
BH-4: Kellika Mighty Mythos C Konstantinidou ö R-Cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Varfågelns Kristall P Mattsson ? Cert BIR
BT-2: Stridsmarkens Night Dream P Mattsson ? R-Cert
BT-3: Silvermorning Xanadu A-C Cassel Igelström ?
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Blizzbogårdens Ikarozz H Johansson HP BIM-valp
Tikar: Lindatorps Nice And Sweet Natalia C Konstantinidou HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson HP Bästa grupp
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 11, Veteraner: 1+0, Anelsgrupper: 1.

Utställning: SKK     2018-08-11     Nat     Ronneby Domare: Clodagh Fallon Irland

Hanhundar
BH-1: CH Amber Beauty Joker Lindblad/Gerhardsson c BIR
BH-2: Eglams Nemo Faster vom Alvin E Svenmyr u Cert
BH-3: Quinwings Deliclous Star T Ingelow ö R-cert
BH-4: Knasens Olof C&M Hansén ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: David Beckham Voulez Vous Concher P Rydell ö Cert BIM
BT-2: Inter Win Wonderful Princess A Johlin j R-Cert
BT-3: Nillas Butterflyz Zazza L Svensson ö
BT-4: Queenwings Queens Delicious Crisp M Edelton ö
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Knasens Special Golddigger G Lindblad HP BIR-valp
Tikar: Alex Blanche A-C Olsson HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Johlinettes Enzo A Johlin CK BIR-veteran
Tikar: Zorexs Sally E Svenmyr CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.:
 
Övrig info: Antal hundar: 11 + 9, Veteraner: 2+1.

Utställning: SKK     2018-08-05     Int     Märsta Domare: Moira Grant-Cook Irland

Hanhundar
BH-1: Kellikas Mighty Mythos C Konstantinidou ö Cert Cacib BIM
BH-2: CH Lindatorps Tiburtius C Konstantinidou c R-cacib
BH-3: Labellaci Pascal A-M Trolle ö R-Cert
BH-4: CH Afrerglow Mouseketeer V Toivonen c
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c Cacib BIR
BT-2: CH Blizzbogårdens Bellona M Blom c R-Cacib
BT-3: CH Blizznogårdens Cristall M Blom c
BT-4: Zwergenpowers Phoenix S Cichini u Cert
BT-R: Varfågelns Lilja N Edlund j R-Cert
 
Valpar
Hanar: Caspians World Wide Web A Johansson HP BIR-valp
Tikar: Pappiloves Zparkle C Konstantinidou HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Stardreams Boloria Thore C Saltin CK BIR-veteran
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: Tingates Orginal Opal B Skog HP Bästa grupp BIS-1
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 14 + 13, Veteraner 1+0, Avelsgrupper: 4, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2018-08-04     Nat     Svenstavik NORDIC Domare: Eva Borg Liljekvist

Hanhundar
BH-1: Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert Nordic Cert BIM
BH-2: CH Inter Win Olympus T Sundli c R-Nodic cert
BH-3: CH Lindatorps Fabulus Faringato G Edenius c
BH-4: Blizzbogårdens Giovanni M Blom u R-cert
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c Nordic Cert BIR BIG-3
BT-2: CH Quickstep Noblesse Charm L Nilsson c R-Nordic cert
BT-3: Thairghays Kicking Up My Heel M Forsberg ö Cert SEUCH
BT-4:
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Alvin M Magnell HP BIR-valp
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar:
Tikar:
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Blizzbogårdens M Blom HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 10, Avelsgrupper: 3, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2018-07-29     Nat     Ransäter NORDIC Domare: Liz-Beth C Liljeqvist

Hanhundar
BH-1: Pappiloves X-Cross B Bertheussen u Cert Nodic Cert BIR
BH-2: Halsakots Shooting Star A M Gudbergsdottir ö R-Cert R-Nodic Cert
BH-3: CH Whispering Valley Get Of My Cloud A Törnäng c
BH-4: Queenwings Delicious Star T&D Ingelow ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Alex U Raise Me Up I Hasselgren c Nodic Cert BIM
BT-2: Weiefors Ulla-Bella A Weiefors ö Cert R-Nodic Cert
BT-3: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors v
BT-4: Miniwolfs Cabriole A Weiefors j R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Blizzbogårdens Ikarozz H Johansson HP BIR-valp
Tikar: Bissvargens Havreflarn Y Malm HP BIM-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: Johlinettes Enzo A Johlin CK BIR-veteran
Tikar: CH Weiefors Dainty Disa A Weiefors CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Weiefors Wizzard A Weiefors HP Bästa grupp BIS-2
Uppföd.: Kennel Weiefors A Weiefors HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 9 + 16, Veteraner: 1+1, Avelsgrupper: 1, Uppfödargrupper: 1.

Utställning: SDHK     2018-07-22     Nat     Västerås Domare: Daniella Risdan Slovenien

Hanhundar
BH-1: Planet Waves Forever Young Daydream M Ottosson ö BIR BIS-1
BH-2: Lindatorps Izzmaeel G Edenius u Cert BIS-unghund
BH-3: Blizzbogårdens Giovanni M Blom j R-Cert BIS-3 junior
BH-4: Kellikas Mighty Mythos C Konstantinidou ö
BH-R:
 
Tikar
BT-1: Pappiloves X-Py T Lundkvist u Cert BIM
BT-2: CH Quickstep Noblesse Charm L Nilsson c
BT-3: Inter Win Wonderful Princess A Johlin j R-Cert
BT-4: Stridsmarkens Night Dream ?? ?
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silenzios Chuck Berry P Lindlöf HP BIM-valp
Tikar: Pappiloves Zparkle C Konstantinidou HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Looling Good M Malmkvist CK BIR-veteran BIS-1
Tikar: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Stridsmarkens Fighter P Mattsson HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antak hundar: 23 + 23, Veteraner: 3+1, Avelsgrupper 3, Uppfödargrupper: 3.

Utställning: SKK     2018-07-21     Nat     Västerås NORDIC Domare: Maria Lönnhammar

Hanhundar
BH-1: Planet Waves Forever Young Daydream M Ottosson ö Cert NordCert BIR-BIS-1 SECH
BH-2: Lindatorps Izzmaeel G Edenius j R-Cert R-Nodic cert
BH-3: CH Lindatorps Fabulous Faringato G Edenius c
BH-4: Silenzios Kickoff B-M Hansson u
BH-R:
 
Tikar
BT-1: CH Alex Juliette Binoche M Malmkvist c Nordic Cert BIM
BT-2: CH Quickstep Noblesse Charm L Nilsson c R-Nordic Cert
BT-3: Blizzbogårdens Cristall M Blom ö Cert SEUCH
BT-4: Varfågelns Kristall P Mattsson ´ R-Cert
BT-R:
 
Valpar
Hanar: Silenzios Chuck Berry P Lindlöf HP BIM-valp
Tikar: Pappiloves Zparkle C Konstantinidou HP BIR-valp
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Denemore Loocking Good M Malmkvist CK BIR-veteran
Tikar: CH Denemore Euro Solitaire M Malmkvist CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel: CH Lindatorps Blizzandra M Blom HP Bästa grupp
Uppföd.: Kennel Lindatorps G Edenius HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 20 + 22, Veteraner: 2+1, Avelsgrupper: 2, Uppfödargrupper: 2.

Utställning: SKK     2018-07-15     Int     Piteå Domare: Kari Granaas Hanen NO

Hanhundar
BH-1: CH Varfågelns Förtjusande Bamse S Häggström c Cacib BIM
BH-2: CH Glittras Majestic Major A Sjölund c R-Cacib
BH-3: CH Tingates Just Joking M Boman v
BH-4: CH Beau Savage Melvin H Påtari c Cert SEUCH
BH-R: Glittras Ultimate Love A Sjölund ö R-Cert
 
Tikar
BT-1: CH Pappiloves Winni Peg M Boman c Cacib BIR
BT-2: CH Glittras Just Piece Of Cake A Sjölund c R-Cacib
BT-3: Red Goblins Raven A Dream Come True M Brännström j Cert
BT-4: CH Glittras Within Temptation A Sjölund v
BT-R:
 
Valpar
Hanar:
Tikar:
Hanar:
Tikar:
 
Veteraner
Hanar: CH Tingates Just Joking M Boman CK BIR-veteran
Tikar: CH Glittras Within Temptation A Sjölund CK BIM-veteran
 
Avels- och Uppfödarklass
Avel:
Uppföd.: Kennel Glittras A Sjölund HP Bästa grupp
 
Övrig info: Antal hundar: 10 + 8, Veteraner: 2+1, Uppfödargrupper: 2.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... [>>]

| Hem | Söka | Visa alla | Avsluta |